Excell-pomoć

poruka: 14
|
čitano: 6.913
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Excell-pomoć

Bok svima,

 

U Excellu 2007 trebam sljedeće:

 

prikazati starost osobe u jednom od ova dva oblika:

 

gg-mm-dd, npr. 50-04-13

 

ili

 

50 godina, 4 mjeseca, 13 dana

 

googlao sam, probao sa DATEDIF funkcijom, no uvijek mi javlja grešku...

 

molim pomoć excell znalaca

 

puno hvala

 

N

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Excell-pomoć
The Stig kaže...

 

50 godina, 4 mjeseca, 13 dana

 

googlao sam, probao sa DATEDIF funkcijom, no uvijek mi javlja grešku...

trebao si postaviti formulu koju si koristio i opisati primjer.

Pogledaj na ovom linku zadnju sliku (da ne prepisujem formulu) na kojoj ima primjera sa DATEDIF

[edit]možeš pogledati i OVAJ link

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 8:54 (IvanC).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Excell-pomoć
IvanC kaže...
The Stig kaže...

 

50 godina, 4 mjeseca, 13 dana

 

googlao sam, probao sa DATEDIF funkcijom, no uvijek mi javlja grešku...

trebao si postaviti formulu koju si koristio i opisati primjer.

Pogledaj na ovom linku zadnju sliku (da ne prepisujem formulu) na kojoj ima primjera sa DATEDIF

[edit]možeš pogledati i OVAJ link

 

hvala na linkovima, uspio sam.

 

pozdrav

 

N

 

15 godina
neaktivan
offline
Excell-pomoć

Pozdrav ljudi!

 

Evo imam problem koji neznam kako da riješim. Trebam napraviti kalkulator za obračun plaće. Radim u firmi koja radi 24/7. Od 06-22h je satnica 20kn/h, noć je 27kn/h od 22-06h  (govorimo o danima u tjednu, ne vikendu).

 

Šta sam probao... formatirao sam polja po Time-u. Zatim sam došao do ove formule =ABS((E8-D8)*20*24) i to radi ok. Ali kako da postavim da mi on ukoliko ukucam u polje D8 10:00, a E8 23:00, da on prepozna da je taj jedan sat u noćnoj smjeni. Probao sam If then, ali očito je da nemam blage o tome.

 

Unaprijed Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Excell-pomoć
tomo007 kaže...

Šta sam probao... -----------Ali kako da postavim da mi on ukoliko ukucam u polje D8 10:00, a E8 23:00, da on prepozna da je taj jedan sat u noćnoj smjeni.

 Nije mi baš najjasnije kako si to zamislio, da si prikačio negdje datoteku na neki server možda bi bilo lakše. Ovako te mogu savjetovati da pogledaš ove slikovite primjere vođenja evidencije radnih sati

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
15 godina
neaktivan
offline
RE: Excell-pomoć

Sve sam skužio preko one stranice!!!

 

Hvala puno!!!!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2010 0:33 (tomo007).
14 godina
protjeran
offline
Excell-pomoć

ljudi trebam pomoc i to hitno.pisem ponudu caci i dogada mi se da mi budu skale.evo slika pa recite u cemu je problem.treba mi pomoc hitno

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Excell-pomoć

Razlog je premala širina stupca.

Povećaj širinu stupca, najjednostavnije je tako da dovučeš kursor na crtu između D i E (strelicom označeno) i kada promijeni oblik, dva puta brzo klikni.

14 godina
protjeran
offline
RE: Excell-pomoć
klimama kaže...

Razlog je premala širina stupca.

Povećaj širinu stupca, najjednostavnije je tako da dovučeš kursor na crtu između D i E (strelicom označeno) i kada promijeni oblik, dva puta brzo klikni.

hvala,spasia si me

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
12 godina
neaktivan
offline
Excell-pomoć

trebam pomoć. želio bi u stupcu gdje piše trenutno, da mi se pokazuje broj bodova koji trenutačno imam od trenutačno mogućih ostvarenih bodova. trenutno je ostvareno 18/20 bodova.

kako da mi se svaki puta pojavi koliko je trenutno. ako u ostvareno dodam broj 3 da mi onda piše 21/25 i tako dalje.ako nakon toga ostvarim 5, da piše 26/30.. itd. hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2013 17:46 (nOObIlO).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excell-pomoć
nOObIlO kaže...

 ako u ostvareno dodam broj 3 da mi onda piše 21/25 i tako dalje.ako nakon toga ostvarim 5, da piše 26/30.. itd. hvala.

 Da ne razbijam glavu dalje ako ti može pomoći ovako

 

U B6 ćeliju stavi formulu =CONCATENATE($B3;" /";B2)

U C6 ćeliju stavi ovu formulu =CONCATENATE(SUM($B3:C3);" /";SUM($B2:C2)) i kopiraj je u desno

 

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excell-pomoć

A možeš koristit funkciju IF i ISBLANK sa pomočnim redom kojeg možeš sakriti.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Excell-pomoć

jel postoji mogućnost da se excel tablice pokrenu kao program. samo da računaju... da se ne može ništa mjenja i da nema excel sučelje. običan program

 

4 godine
neaktivan
offline
Excell-pomoć

Imam google excell tablicu jer mi je lakse dijeliti sa ostalim ljudima

 

Imam listu od 11 stupaca i 443 redova

Da li je moguće da prva 3 reda (1, 2, 3) se stave na freeze i da ostali ljudi kad pregledavaju tabelicu (nemaju ovlasti za uredivanjem) mogu sortirati zeljeni stupac po abecedi bez da redovi 1, 2, 3 budu isto sortirani?

 

Ja to napravim i meni radi. Ali kad gledam tabelicu preko anonimnog nacina bez ovlasti uredivanja ne radi kako treba

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice