Microsoft Excel

poruka: 11
|
čitano: 3.229
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft Excel

Jeli moguće napraviti i ako je moguće kako u excelu da unutar nekog teksta umetne vrijednost neku u mom slučaju broj.

 

znači ako na a1,a2,a3,a4 čelijama imam neke brojeve a na b1,b2,b3,b4 neki tekst u koji je potrebno ubaciti broj iz a1,2,a3,a4 čelije?

...train hard, feel good, never give up...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Excel
deelight kaže...

Jeli moguće napraviti i ako je moguće kako u excelu da unutar nekog teksta umetne vrijednost neku u mom slučaju broj.?

 Nisi baš najjasniji gdje, na koje mjesto.

Pogledaj oved dvije funkcije u Excelu pa iskombiniraj nešto

 

- Concatenate => spaja više tekstnih nizova u jedan niz

- Substitute => nadomješta stari tekst sa novim tekstom

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Excel

napravim primjer u excelu pa postam ovdje...

...train hard, feel good, never give up...
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft Excel
...train hard, feel good, never give up...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Excel
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft Excel

Da ne otvaram temu novu pitao sam neke ljude sa foruma za pomoć u PM i pomogli su mi al nisam uspio napraviti nešto što trebam. Naime imam bazu podataka jednu iz koje su izvućeni točno određeni podaci u drugu bazu podataka. U ovom slučaju su to dvije excel datoteke. Kako spojiti kojim funkcijama ove dvije datoteke tako da kad se podaci koje koristim u drugoj bazi podataka automatski ažuriraju prema prvoj bazi podataka ukoliko se oni promijene?

...train hard, feel good, never give up...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Excel
deelight kaže...

 Kako spojiti kojim funkcijama ove dvije datoteke tako da kad se podaci koje koristim u drugoj bazi podataka automatski ažuriraju prema prvoj bazi podataka ukoliko se oni promijene?

 Copy => Paste special => Paste link

Vidi primjer kako se može iskorititi na VLOOKUP funkciji

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Excel

stari hvala puno! puno hvala!

 

...train hard, feel good, never give up...
16 godina
offline
Microsoft Excel

Imam jedno pitanje u vezi Excela 2003 i 2010.

Imam jedan dokument u .xls formatu koji ne mogu editirati na Excelu 2010, pa bi mi za to trebao Excel 2003.

Instalirao sam naknadno i Excel 2003.

I sad je moje pitanje kako napraviti da mi Excel i dalje otvara sve excel dokumente u verziji 2010 bez obzira na ekstenziju, a da ja kad želim ručno otvorim taj jedan dokument u verziji 2003?

Jer mi se sad događa da dokumenti koji imaju extenziju .xls otvra 2003, a oni koji imaju ekstenziju .xlsx Excel 2010.

Hvala.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Excel
mali.ivica87 kaže...

Imam jedno pitanje u vezi Excela 2003 i 2010.

Imam jedan dokument u .xls formatu koji ne mogu editirati na Excelu 2010, pa bi mi za to trebao Excel 2003.

Instalirao sam naknadno i Excel 2003.

I sad je moje pitanje kako napraviti da mi Excel i dalje otvara sve excel dokumente u verziji 2010 bez obzira na ekstenziju, a da ja kad želim ručno otvorim taj jedan dokument u verziji 2003?

Jer mi se sad događa da dokumenti koji imaju extenziju .xls otvra 2003, a oni koji imaju ekstenziju .xlsx Excel 2010.

Hvala.

Control Panel -> Programs -> Default Programs -> Set Associations

 

Nađi ekstenziju, klikni na nju, klikni na Change Program i nađi Excel 2007.

Dafuq I just read?
16 godina
offline
Re: Microsoft Excel
SaidSikiraX kaže...
mali.ivica87 kaže...
....

Control Panel -> Programs -> Default Programs -> Set Associations

 

Nađi ekstenziju, klikni na nju, klikni na Change Program i nađi Excel 2007.

Hvala. Probat ću i tako.

 

U međuvremenu sam otkrio jedno rješenje koje nije baš najsretnije al funkcionira.

Prvo instalirati stariju verziju officea, pa onda noviju u drugi folder. Onda rade oba dvije verzije, a dokumenti se defaultno otvaraju u novijoj (isporbano sa Office 2003 i 2007).

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 22:48 (mali.ivica87).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice