OpenOffice vs. LibreOffice

poruka: 16
|
čitano: 12.014
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

Zanimaju me prednosti i nedostaci jednog i drugog u odnosu na kompatibilnost sa MS Office-om.

Do sada nisam koristila ni jedan office paket već tu i tamo Google Docs i Office Live Online, ali sve mi više trebaju ovi alati tako da ću morati instalirati jedan od njih. Sa OpenOffice-om sam se susrela na Linuxu nešto malo, ali ne znam kako bi ovi konkurenti rješavali naprednije funkcije. Primarni su mi PP i W, tako da me oni i najviše zanimaju.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 18:29 (GigaGirl).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice

Ja nisam primjetio neku veću razliku :/..Doduše libre sam jako malo koristio i sve mi super radilo, dok sam puno duže korisnik open officea...Nezz, mislim da su isti :/...Barem za mene, nezahtjevnog korisnika :D...

Straight Edge
15 godina
neaktivan
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice
netko,netkovic kaže...

Ja nisam primjetio neku veću razliku :/..Doduše libre sam jako malo koristio i sve mi super radilo, dok sam puno duže korisnik open officea...Nezz, mislim da su isti :/...Barem za mene, nezahtjevnog korisnika :D...

Kažeš da si koristio Libre. Znaš li i sječaš li se kako si namjestio font da čita bez "hijeroglifa" neki windows doc.

D.L
13 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

Najviše me zanima kako npr. prezentacije izrađene u OO ili LO izgledaju u PP-u? Ista stvar i za dokumente.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice

Nisam ništa namještao, zadnji put kad sam nešto iz MS officea otvarao je bila excell tablica (sejvana u 2007 obliku), otvorio sam ju bez problema, svi markeri su bili dobri i isti i sve formule su normalno radile...A ne sječam se da je uopće bilo kakvih problema kod otvaranja :/...

Straight Edge
13 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

Znači ništa, skinut' obadva i sama isprobati, a ne na forumu tražiti uštedu vremena i živaca.

{#}

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice

Jel 'oćeš da ti snimim? Čim sredim ubuntu XD...

Straight Edge
16 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

LibreOffice je fork OO koji je nastao nakon Oracleovog preuizimanja Suna. Nakon preuzimanja Oracle je zapostavio razvoj OO tako da je opensource zajednica odlučila nastaviti razvoj OO pod drugim imenom. Dakle skidaj LibreOffice.

They must find it difficult... Those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority. G. Massey, Egyptologist
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 0:09 (Kizmar).
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice
GigaGirl kaže...

Najviše me zanima kako npr. prezentacije izrađene u OO ili LO izgledaju u PP-u? Ista stvar i za dokumente.

Hm, zar MS Office može čitati OpenDocument? Ako može onda nemaš brige glede izgleda LO dokumenata/prezentacija u MSO-u zato što je OpenDocument kao što mu samo ime sugerira, otvoreni standard što znači da su sve specifikacije otvorene i vrlo se lako može integrirati u neki Office Suite. S druge strane, znači ako napraviš nešto u MSO-u, a otvaraš u LO-u, nažalost pravilo ne vrijedi svaki puta. Pogotovo ako su u pitanju neke "teže" stvari. Zato što MS - iako tvrdi da je otvorio specifikacije svojeg standarda - nije ih otvorio u potpunosti. U prijevodu, ekipa iz (sadašnjeg) TDF-a je do dobrog dijela MS-ovog standarda došla nekakvim reverznim inžinjeringom, što naravno znači da neke stvari nikad neće biti savršeno kompatibilne. Jbg, takva je MS-ova politika (monopolistička).

 

Samo da se osvrnem na svoju prvu rečenicu... ne znam dali MSO podržava OpenDocument standard, to ćeš morati sama vidjeti ili ako netko tu zna.


EDIT: I kao što reče Kizmar, LO skidaj, pusti OO, to je sad palo u ruke Oracle-u, dakle ništa od toga više.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 1:15 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

MS Office podržava .odt, .odg i ostale OpenDocument formate a LibreOffice podržava izvoz u .doc i ostale MS formate. Nekompatibilnosti bi moglo biti jedino kod jako složenih excel dokumenata.

They must find it difficult... Those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority. G. Massey, Egyptologist
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 1:24 (Kizmar).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

Dokumenti koji su nastali u OO ili LO potpuno su isti otvorite li ih u jednom ili drugom. Kao što su rekli već prije LO je fork OO, negdje sam pročitao/naletio na informaciju da Oracle izdvaja OO iz svog portfelja i prepašta ga zajednici. Čak sam, čini mi se pročitao, da postoji inicijativa da se ponovno udruže snage developera (pišem po sjećanju koje baš i nije najbolje).

 

Što se tiče razmjene dokumenata OO/LO i MSO tu je situacija poprilično loša, ovdje prvenstveno mislim na prenos formata nastalih kod jednog ili drugog. Posebno je katastrofalna situacija što se tiče hedera i footera, niti jedan takav dokument nisam prenio bez propravljanja istih.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

Ipak bi mi trebalo nešto što neće zadavai probleme. Bilo bi nezgodno doći na obranu seminarskog sa nekompatibilnom prezentacijom i sl.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice
GigaGirl kaže...

Ipak bi mi trebalo nešto što neće zadavai probleme. Bilo bi nezgodno doći na obranu seminarskog sa nekompatibilnom prezentacijom i sl.

Pa prebaci ju u PDF. Inace je zalosna cinjenica da se u skolskom sustavu ne moze koristiti Open source kao alternativa.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice
GigaGirl kaže...

Ipak bi mi trebalo nešto što neće zadavai probleme. Bilo bi nezgodno doći na obranu seminarskog sa nekompatibilnom prezentacijom i sl.

 

Onda na isti USB stick pored prezentacije, stavi OVO i problema sa kompatibilnosti nema.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: OpenOffice vs. LibreOffice
Kizmar kaže...

MS Office podržava .odt, .odg i ostale OpenDocument formate a LibreOffice podržava izvoz u .doc i ostale MS formate. Nekompatibilnosti bi moglo biti jedino kod jako složenih excel dokumenata.

Onda problema sa strane otvaranja LO dokumenata u MSO ne bi trebalo biti (osim ako je MS traljavo izveo posao), ali vice versa problemi postoje. Ja sam radio prezentaciju u OO-u (tada je samo OO bio), trebao prezentirati sa svojim laptopom, ali nije šljakao projektor spojen na moj laptop (ne znam zašto), pa sam onda na licu mjesta exportal .odp u .ppt i na frendovom laptopu to prezentiral, formule su mi sve bile u kur*cu, sreća pa mi se mentor razumije u IT stvari, pa nije to uzeo za grešku.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
neaktivan
offline
OpenOffice vs. LibreOffice

Pokušala sam otvoriti neke dokumente u .docx formatu u LO - katastrofa. Podrška za .doc je OK, ali ovo se ne da normalno pregledavati.

 

 

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice