Software za SCAN knjige

poruka: 3
|
čitano: 4.548
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Software za SCAN knjige

Pozdrav,

 

želim skenirati knjigu i spremiti je kao PDF.

Imam HP scanner sa softwareom za skeniranje koji je došao s njim.

 

Problem je što je software od skenera ogranicen - kad se nesto skenira nema opcija za trimovanje skenirane slike, posvjetljivanje i sl... Ukratko, vise opcija imam na free aplikaciji na mobitelu, nego na skeneru.

 

Znate li koji dobar program, free ili ne, za preporučiti?

Samo da ima mogucnosti "popravljanja" skenirane slike

-  npr. ako je skenirana malo iskrivljeno, da je mogu ispraviti

- posvijetliti / potamniti sliku ako je potrebno

- CROP-ati sliku 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Software za SCAN knjige

možda si na easy postavkama tog softwarea, obično takvi softwarei imaju jednostavne postavke za prosječnog korisnika i detaljne postavke za one koji žele veću kontrolu nad skeniranjem.

 

obzirom da sam do sada dosta knjiga skenirao, najbolje ti je odskenirati sve stranice a onda ih u programu za obradu fotografija korigirati pa spojiti u pdf.

kod skeniranja dobro stisnuti hrbat knjige da uzdignuti dio stranice ne bude crn i da slova ne budu iskrivljena.

 

 

za obradu skenova - gimphoto ili gimp

za spajanje u pdf - pdf shaper

za batch obradu - irfanview ( za resize skenova da ti pdf ne bude prevelik ako trebaš slati mailom, za print ne treba smanjivati)

15 godina
offline
Software za SCAN knjige

Postoje "advanced" postavke, ali i nisu bas advanced... samo neke dodatne mogucnosti custom velicine i razni output formati...

Pokusao sam skenirati u JPEG i kasnije obradjivati i popravljati, ali presporo ide na taj nacin.

 

Pritisnem knjigu kako treba, ali svejedno nekad ispadne malo "ukrivo". Nista strasno, ali dovoljno da me nervira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 12:41 (mateo).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice