Zbrajanje vise sheet u excelu

poruka: 17
|
čitano: 11.504
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Zbrajanje vise sheet u excelu

Pozdrav,

 

imam tablicu G.O i sad bi da zbrojim 12 sheet u 1 da vidim koliko ko ima iskoristeno G.o.

nije problem zbrojiti svih 12 to znam,ali neznam postaviti tako da zbroji unutar tablice u tih 12 sheetova podatak bez obzira na kojem je mjestu.

nadam se da sam vam dobro rastumacio :)

eto i tablice G.O http://www.datafilehost.com/d/6d0dab79

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 20:56 (mdnera).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zbrajanje vise sheet u excelu

Doslovno treba utipkati "calculate between two sheets excel" i dobiješ brdo rezultata. Evo YT video:

 

A unutar jednog sheeta stavi jednu ćeliju i napravi kalkulaciju potrebnoga za taj sheet, i onda u glavnom sheetu staviš zbroj svih tih 12 ćelija.

 

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 20:55 (TIR669).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu

pogledao sam to i pokusao ali nisam dobio rezultat dobar.

to je uredu ako su podaci redoslljedom isti na svim sheet,ali kod mene nisu svi na istim pozicijama.

nemaju svi isto godišnji :PPP

14 godina
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
mdnera kaže...

nadam se da sam vam dobro rastumacio :)

 Pa i nisi. Tu je dosta toga zbrkano. Šifre ne odgovaraju imenima.

Moraš se odlučiti što će ti biti uvjet. Ja savjetujem da ti šifra bude uvjet jer je ona Unique podatak. Nadalje ja bi na zadnjem sumarnom listu povukao za svaku šifru/ime koliko je u svakom mjesecu korišteno GO. To možeš pomoću formule koja koristi INDEX/MATCH. Funkcija INDIRECT vezana je za ćeliju D2 ili naslov stupca.

 

=INDEX(INDIRECT("'"&$D$2&"'!$AH$5:$AH$39");MATCH($B3;INDIRECT("'"&$D$2&"'!$A$5:$A$39");0))

 

s tim da uvjet za svaki radni list bude u naslovu stupca u ovom slučaju je to D2 ćelija sa apsolutnom adresom ćelije. Dakle imao bi 12 stupaca za jednu godinu a svaki stupac bi imao naslov mjeseca. Na ovaj način formulu vežeš za naslov stupca/mjeseca.

I na kraju zadnji stupac je SUM za cijelu godinu.

Također razmisli o Excel funkciji SUMIFS. No sve zavisi koju verziju Excela koristiš.

Vidi attach primjera.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
offline
Zbrajanje vise sheet u excelu

@mdnera

Evo primjera kako sam ja zamislio lakše vođenje statistike radnika za jednu godinu. Ovo je brzinski, dalo bi se tu još razmišljati kako pojednostaviti i automatizirati organizaciju podataka. Tako da se može izvlačiti statistika za

- 12 mjeseci jedne godine

- 12 mjeseci druge godine

- itd..

- sumarum po godinama

- pivot tablice i grafikoni i slično

Svaka godina zasebna Workbook pa se sve poveže linkovima i slično.

 

Kada krene druga godina tada jednostavnim VBA kodom izmjeniš nazive Sheets u jednom koraku, kreiraš prijelazni radni list a ostalo sve ide automatikom. Pogledaj zadnja 4 sheeta

Vidi attach file

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu

Ivane,

 

Hvala za ovo izgleda mrak.

nisam nezahvalan na pomoći ,ali dali možes napraviti i taj VBA cod.

nisam doma s VBA :(

 još 1 pitanje u ovoj šifri kao da dobijem kad nema podatak samo prazno polje bez #N/A =INDEX(INDIRECT("'"&D$2&"'!$AH$5:$AH$39");MATCH($B3;INDIRECT("'"&D$2&"'!$A$5:$A$39");0))   ??

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 17:54 (mdnera).
14 godina
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
mdnera kaže...
nisam nezahvalan na pomoći ,ali dali možes napraviti i taj VBA cod.nisam doma s VBA

 još 1 pitanje u ovoj šifri kao da dobijem kad nema podatak samo prazno polje bez #N/A 

 

Nekoliko radnji vezanih uz radni list možeš vidjeti na linku

 

VBA kod za izmjenu dijelova naziva radnog lista možeš vidjeti na linku (ali trebaš imati smislene nazive mjeseci u godini, nešto kao što sam ja kreirao u mom attach-file)

 

- Change part of Sheet Name at once

 

Što se tiče formule ne mogu ti reći jer nemam datoteku stvarnu organizaciju pred sobom. Koja je verzija Excela, Možda koristiš Table? pa ti se formula mijenja ili neki range nije ispravan. Vidiš da u mom attach-file funkcionira. Pogledaj lin error #N/A!. U stvari najbolje je da pogledaš tok izračuna formule i uočiš gdje će se pojaviti greška, pogledaj tutorijal Evaluate Formula u Excelu.

 

btw: ovaj tvoj primjer me potakao na razmišljanje. Dosta ti je po meni komplicirana organizacija. Pokušat ću napraviti kompletan automatiziran tutorijal za godišnju šihtericu radnika koliko mi vrijeme dozvoli jer sam ga davno započeo a nisam ga završio. Kada ga završim postavit ću link ovdje.

pozdrav

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
IvanC kaže...

Š. Vidiš da u mom attach-file funkcionira. Pogledaj lin error #N/A!.

 

 radi i kod mene , ali ko upisem novog djelatnika a on nema niti jedan zapis u mjesecima i iskopiram formulu  onda dobijem tu gresku.

tu mi moraju biti svi djelatnici kao bi na mjesecima mogao upisati samo šifru da mi doda automatski ime :)

14 godina
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
mdnera kaže...

 radi i kod mene , ali ko upisem novog djelatnika a on nema niti jedan zapis u mjesecima i iskopiram formulu  onda dobijem tu gresku.

Probaj proširiti raspon ćelija da obuhvati sve redove i stupce (ako nisi), ili koristi IFERROR funkciju

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu

izgubim se kad je tolika sifra :(

jednostavno NEide :(

14 godina
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
mdnera kaže...

izgubim se kad je tolika sifra :(

jednostavno NEide :(

 A što da ti kažem, ovako ne vidim i nemam file pri ruci pa ne mogu nagađati.

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu

iskoristio sam tvoj primjer koji si postavio.

tako da file imas i ovadje koji si ti posatavio,pa zaviri ako ti nije bed.

14 godina
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
mdnera kaže...

iskoristio sam tvoj primjer koji si postavio.

tako da file imas i ovadje koji si ti posatavio,pa zaviri ako ti nije bed.

 Pa u gornjem postu sam ti rekao da upotrijebiš IFERROR funkciju. Tako ćeš izbjeći error #N/A! ako nema uvjeta.

 

=IFERROR(INDEX(INDIRECT("'"&D$2&"'!$AH$5:$AH$39");MATCH($B3;INDIRECT("'"&D$2&"'!$A$5:$A$39");0));"")

 

btw: pogledaj šihtericu koju sam postavio u posebnoj temi a evo ti i link pa vidi kako se to može zakomplicirati

 

Šihterica u Excelu

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 20:54 (IvanC).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu

Hvala THE LEGEND

Ivane  pogledati cu šihtericu :)

 

 

thx thx thx thx....

10 godina
neaktivan
offline
Zbrajanje vise sheet u excelu

Ivane,

 

pogledao sam iskreno 75% šihterice.(vidio poznate stvari unutra :P)

i u startu sam naišao na problem :))

prema zakonu izgleda te šihterice fale vazne stvari,pogledaj link http://prntscr.com/7bz3qj

eto i linka iz N/N http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_03_32_668.html

http://www.obracun-placa.com/index.php/obavijesti/evidencija-radnoga-vremena-radnika-od-28-03-2015-nn-3215/

 

mislim da ti je odlična samo treba uklopiti i važne podatke.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 21:36 (mdnera).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
mdnera kaže...
(vidio poznate stvari unutra :P)

....... samo treba uklopiti i važne podatke.

Te poznate stvari sam ja koristio još 1998 u svojoj šihterici i obračunu plaća dok sam ja vodio evidenciju i predavao knjigovođi stanje na kraju mjeseca a i 2010 godine u tutorijalu ovdje  :)

Tadašnja šihterica je bila samo polazna točka knjigovođi za obračun plaća.

No s obzirom da sada nisam u toku, tvoj problem mi je bio vodilja da prepravim svoju ideju. To se može daleko bolje organizirati ali ja nemam vremena za to.

 

Važne podatke neka svatko sebi prema svojoj savjesti uključuje u šihtericu. Iako ja ne vidim svrhu svih tih podataka u šihterici. Šihterica je samo polazna točka evidencije dolaza i odlaza radnika na posao i uz to eventualno neke dodatne finese. Ostalo sve odrađuje knjigovođa. Ne vidim svrhe da knjigovođa u svoj program knjigovodstva unosi sate dolaza-odlaza na posao, izostanke i slično. (šihterica je nekada bila samo jedna mala knjižica u koju su se upisivali sati)

Sve zavisi o veličini tvrtke i na koji način je organizirana i kako funkcionira. Možda se negdje plaćaju prekovremeni a možda negdje ne itd itd...

 

Također smatram da šihterica može biti osnova za nekakve godišnje analize i statistike za tvrtku. Kako bilo da bilo, svatko sebi planira i priolagođava kako će voditi evidenciju radnika.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zbrajanje vise sheet u excelu
IvanC kaže...

Te poznate stvari sam ja koristio još 1998 u svojoj šihterici i obračunu plaća dok sam ja vodio evidenciju i predavao knjigovođi stanje na kraju mjeseca a i 2010 godine u tutorijalu ovdje  :)

Tadašnja šihterica je bila samo polazna točka knjigovođi za obračun plaća.

 a bez uvrede nisam ja ništa osobno mislio da si uzeo od mene,nego kažem samo da sam vidio poznate stvari :)

a sad šihtericea je BILA prolazna,sad je obavezna da svaka firma vodi za svoje radnike bilo to na ovaj ili elekronićki put.

 

Istina da knjigovoda ne upisuje sate dolaska i odlaska već administrator u firmi, a knjigovoda samo ukupnu sumu radnih satu u mjesecu.

mada po meni ovaj zakon o tome kao i većina je bezsmisla jer i ovako i onako možeš napisati što ti pase :)

 

...tko će nahebati nego mali čovjek..... :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice