Hd kamera 3000-5000 kuna

poruka: 19
|
čitano: 13.112
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Pozdrav ekipo

 

Ima dosta sličnih tema, ali biti ću slobodan dodati i ovu

 

Kupujem Full HD kameru u navedenom  rangu

Za oko su mi zapele:

 

Sony HDR CX 260 cca 3600 kuna

Sony HDR CX 360 cca 3900 kuna

Sony HDR CX 570 cca 4600 kuna

 

Interesiralo me 50p snimanje i kod Sony-a Optical steadyshoot active mode stabilizacija.

Balanced optical steady shoot kod Sony a, nažalost imaju samo kamere od 8000 kuna, pa ovaj puta bih to zaobišao.

 

Zamolio bih mišljenja oko navedenih modela, ako netko ima kakvu preporuku, a preporuka može i za neki od modela Panasonica

 

Hvala i pozdrav

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Moja preporuka je da obvezno uzmeš Panasonic, neku koja je u tom cjenovnom razredu. Imao sam osobno Sony kameru, ali sam se strašno razočarao (DV izlaz se brzo zaštekao, usb Bože pomozi). Sada imam Panasonic HDC-TM700 High Definition Camcorder i svaka preporuka. Jednostavno fenomenalna, a Sony nikad više.

 

Sve bi ja to, rođo, šmajserom!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Naišao sam na:

 

Panasonic V500 EP-K cca 3200 kuna

i

Panasonic V700 EP-k cca 4400 kuna

 

Iskustva?? Nažalost objektivi nisi Leicini, youtube opet nije neko mjerilo za gledanje video testova:(

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna
gringec kaže...

Naišao sam na:

 

Panasonic V500 EP-K cca 3200 kuna

i

Panasonic V700 EP-k cca 4400 kuna

 

Iskustva?? Nažalost objektivi nisi Leicini, youtube opet nije neko mjerilo za gledanje video testova:(

 

 

Ako ikako možeš radije idi na V 700 jer je puno bolja kvaliteta slike zbog puno većeg senzora 1/2,33" nasuprot 1/5,8",oštrina na modelu V 700 daleko veća kao i kvaliteta slike pri slabom osvjetljenju !

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna

Za sada uz mnogo muke i nauke, suzio sam izbor na Panasonic V700 i Sony CX360 i sada pametujem, između njih je mala razlika u cijeni tako da mi to nije nikakav faktor.

 

Ako netko imam kakav link za skinuti neki sample 50p a da nije youtube, vimeo uporavo pretražujem...

 

Čini mi se da Panasonic ima dosta bolju stabilizaciju od Sony a u tom cjenovnom rangu, a za Sony me uglavnom povlači Bravia Sync.

 

Obe naveden kamere imaju svjetlo pri snimanju što dobro dođe

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 12:37 (gringec).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna
gringec kaže...

Za sada uz mnogo muke i nauke, suzio sam izbor na Panasonic V700 i Sony CX360 i sada pametujem, između njih je mala razlika u cijeni tako da mi to nije nikakav faktor.

 

Ako netko imam kakav link za skinuti neki sample 50p a da nije youtube, vimeo uporavo pretražujem...

 

Čini mi se da Panasonic ima dosta bolju stabilizaciju od Sony a u tom cjenovnom rangu, a za Sony me uglavnom povlači Bravia Sync.

 

Obe naveden kamere imaju svjetlo pri snimanju što dobro dođe

 

Sony cx 360 je stariji model, V 700 je model iz 2012 i ima puno veći senzor nego cx 360,što se tiče sinhronizacije pri radu sa HD TV - om nema veze dali je Bravia sync ili Viera sync radiće i sa jednim i sa drugim...na stranici ixbt.ru pod video forum ima video isječaka i za V 700 u m2ts rezoluciji...Lp !

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna

Hvala!

13 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Trebao bi promjeniti naslov teme:)

 

Uglavnom, ništa još nisam kupio.

Dosta sam gledao a gledam i dalje, ova Panasonic V700, radi dosta lijepe snimke,makro, za boje nisam kompetentna osoba, ali na malo dalje objekte mi fali neke oštrine koju sam očekivao.

Vidljivo je bolja od V500, ali neka ta oštrina mi nedostaje.

 

Eto polako se prebacujem na Sony Cx 730 i Panasonic SD 900 iako su skoro duplo skuplje, ali kopka me.

Vrhunska optika kod jedne i druge, cijena je tu negdje, stabilizator kod Sony je ludnica, ali mi je iskreno kod Panasonica SD 900 slika bolja i oštrija, u Sonya mi se nazire kao nekakav šum...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna

Iako sam već odgovarao u nekim ranijim postovima o modelima cx 730 i Panny SD 900 ponoviću neke činjenice,Sony cx 730 je top model iz 2012 a Panny SD 900 iz 2011,Panasonicov najnoviji model je X900.Sonyja odlikuje vrhunska stabilizacija slike,najbolja u klasi dok Panny ima malo lošiju stabilizaciju ali zato ima oštriju sliku zbog prisutnosti 3 senzora koji preko prizme dijele svijetlost na tri osnovne boje koji u konačnici daju sliku brilijantne kvalitete...,što se tiče snimanja u low lightu tj.slabijim svjetlosnim uvjetima i jedna i druga vrlo dobro odrađuju posao.U biti ni sa jednom od ove dvije kamere nećeš pogriješiti,ali ipak nešto govori podatak da gotovo sve kamere u tv produkciji koriste sustav sa tri senzora a ne sa jednim. Lp !

13 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Treba promijeniti naslov teme, apetiti se povećavanju {#} 

Mislim da donosiš dobru odluku jer vrijedi izdvojiti više novaca. Bit ćeš sigurno zadovoljan što god izabrao. I ja sam bio u sličnoj dilemi prije mjesec dva, dali uzeti Cx730 ili SD 900. Prvi odabir je bio panasonic i to upravo zbog ovoga što spominje @thunderstreak, tri senzora. Ali nakon par odgledanih usporednih testova na Youtubu promjenio sam mišljenje. Prvenstveno zbog snimke sa smanjenim svjetolm. Sony je tu u prednosti, bez ikakve sumnje.Dodatno je stabilizacija donijela prevagu i ja sam kupio CX730. Tri senzora, hmmm .... Ne znam, meni je bolji Sony ali to je sigurno samo stvar ukusa jer su obje sprave vrhunske.

 

Potraži na Youtube "cx730 vs x900" i probaj sam odlučiti.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna

Uglavnom...

 

Gledao sam cx730 vs x900 i također bi se bio odlučio za cx730.

Ova stabilizacija kod Sony me fascinira. (ovaj viši segment)

 

Mene je Panasonic sd900 fascinirao nekom oštrinom videa na koju sam naletio, koja mi nekako mrvicu nedostaje kod Sony (iako hd youtube nije mjerilo, na vimeo je bolje ali...)

Ima jako puno sampleova kod Sony cx 730 na onim multikopterima obzirom na težinu kamere i stabilizaciju.

 

Uglavnom za sada sam se vratio na srednji segment i uplatio Panasonic V700 i 32 gb sdxc 45 mb/s karticu koji bi trebao sutra biti dostavljen.

Trenutno mi se to učinio najbolji kompromis snimka, boja, oštrine a ima i neki pristojan optički zoom.

 

Kod Panasonica mi smeta suport u HR, stranice uopće nemaju ove nove modele itd...puno nepotpunih informacija.

 

Javim kako radi kada je malo isprobam

 

pozdrav

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Pozdrav,

 

Evo ja nakon tjedan dana prčkanja, jako sam zadovoljan Panasonicom V700.

Mislim da mi je to bio best buy za cifru od 4000 kuna+ 400 kuna za sdhc karticu od 32 gb 45 mb/s

 

Naravno, tu nema usporedbe sa 900-kom ili slično ali...

 

Mislim da je odličan kompromis boja,zooma i oštrine

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Ok, a koja kamera oko 3.000 kuna dostupna kod nas je best buy danas, sad, u 12/2014? Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Ili ajmo ove skuplje, koju od ove tri npr:

 

 

http://www.sancta-domenica.hr/video-kamera-panasonic-hc-w850ep-k.aspx

 

ili

 

http://www.sancta-domenica.hr/hdv-videokamera-sa-projektorom-sony-hdr-pj810e-b.aspx

 

ili

 

http://www.sancta-domenica.hr/video-kamera-panasonic-hc-x920ep-k.aspx

 

 

Korištenje: za obiteljske svečanosti unutra i vani po danu i po noći, obitelj na moru, u planini i tako

 

 

Svaki savjet mi je dragocjen.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 10:01 (nadimax).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna

Sve tri gore navedene kamere su vrlo dobre,ali najviše se ipak izdvaja ova zadnja Panasonicova X920 jer je ona nasljednica slavne serije TM700,TM900 I X900,izdvaja se od ovih ostalih po iznimno brzom objektivu ( f1.5 - 2.8 ),tri velika senzora 1/2,3" sa BSI pozadinskim osvjetljenjem - što znači da kamera daje iznimno oštru sliku odlične kvalitete po uvjetima snimanja danju,i vrlo dobre rezultate u uvjetima snimanja sa malo svjetla i u sumrak ...Lp ...

13 godina
neaktivan
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

Imao sam sličnu dilemu prije godinu, dvije između Panasonic X900 i Sony CX730. Čini mi se da je sada kod tebe slična situacija. Uzeo sam Sony na osnovu nekih snimaka i usporednih testova na Youtube. Potpuno sam zadovoljan iako sam siguran da ne bi bilo drugačije niti da sam uzeo Panasonic. Koristim je isključivo za kućne potrebe i obiteljske snimke u raznim prilikama. Iako ima manuelna podešavanja, obično koristim automatiku jer vrhunski posao odrađuje posao. No, uvijek je dobro imati neka podešavanja pod kontrolom u slučajevima kada postoji back light ili fokus ne izoštri dovoljno brzo.

Kapacitet baterije je nakon dvije godine korištenja još uvijek dobar. Kada je potpuno napunjena mogu snimati oko sat i pol pod normalnim uvijetima. Sama konstrukcija i ergonomičnost kamere je veoma dobra. Ono što je prevagnulo kod kupovine i što se po mom mišljenju pokazalo kao dobra odluka je stabilizator ugrađen u kameru. On ima potpuno drugačiju koncepciju od konkurencije. Oni to nazivaju Balanced Optical SteadyShot, a u praksi to znaći da će snimka iz ruke s potpunim zoomom biti mirna kao da je kamera na stativu. Radi se o stabilizaciji slike mehaničkim putem, a ne softweskim algoritmom i to funkcionira izvrsno. Ovo karakteristika pored mirnog mirnog zoom-a omogućuje i da se pri moovingu kamere dobiva mirniji, ugodniji snimak.

Vidim da  HDR-PJ810E/B ima dodatne mogućnosti poput ugrađenog projektora ili istovremenog snimanja u dva formata. Možda to nisu bitne stvari koje će odlučiti ali su svakako prednost pri kupovini. Što god uzeo, mislim da nećeš pogriješiti. Nisam pronašao podatak o duljini jamstva, trebalo bi i tu komponentu uzeti u obzir.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hd kamera 3000-5000 kuna

E super, puno vam hvala na detaljnim odgovorima. Uzet ću onda ovaj put taj Panasonic HC-X920. Sony sam već imao jednom DCR-SR72E koja je tad koštala mislim 600 € kad je bila nova i zaslon je riknuo sam od sebe nakon valjda niti 20 sati korištenja, izvan svake isplativosti popravka. Nakon toga ništa nisam ni uzimao, pa eto ajde da promijenim marku, iako ne pljujem a priori ni po kojoj, inače ih ne bih ni izdvojio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 19:16 (nadimax).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna

Sretno ! Vjerujem da se nećeš pokajati :) Osobno imam Panasonic SD 700 iz 2011 g.  jednu od prethodnica ove X 920 i jako sam zadovoljan sa njom i dan danas,ne robujem markama već gledam što netko ima najbolje u nekoj klasi uređaja,npr.za fotkanje sam nabavio Sonyjev  superkompakt RX 100 M2 :) I Sony i Panasonic i Canon sve su to vrhunske marke koje se bore međusobno na tržištu i u datom trenutku u nekoj klasi imaju trenutno najbolji uređaj ...Lp !

16 godina
moderator
online
Re: Hd kamera 3000-5000 kuna
nadimax kaže...

Korištenje: za obiteljske svečanosti unutra i vani po danu i po noći, obitelj na moru, u planini i tako

Imaš dobar fotoaparat? Ako nemaš, onda si razmisli o kupovini nekog solidnog mirrorless fotoaparata, jer ćeš s njim dobiti izvrsne fotografije (s kojima se ni jedna kamera ne može mjeriti), ali i izvrstan video.

 

Kamere su u prednosti po praktičnosti kod snimanja videa (fotoaparat prekine snimanje nakon 30 minuta), često imaju brži i precizniji (a u pravilu i glađi) fokus, imaju bolju stabilizaciju te imaju velik zum (iako je upitno koliko to doista treba prosječnom čovjeku - najbolji zum su noge {#}). Nedostaci? Manji senzor, no to kod boljih videokamera i nije neki baš tako osobiti nedostatak (dobro popeglaju šum i upotrebljive su i u slabijim svjetlosnim uvjetima), ne možeš zamijeniti objektiv, fotke nisu na razini (ako si nabrijan na fotografiju onda uz kameru moraš vući i fotoaparat), kad kameru držiš u ruci ljudi oko tebe znaju da snimaš video.

 

Uglavnom, sve ima svoje prednosti i nedostatke pa dobro razmisli.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice