HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx

poruka: 14
|
čitano: 4.621
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
znaci mene zanima di se moze kupiti neka HD kamera od barem 60fpsa[imam 30 i smece je :( ],bilo bi dobro da ima 120 zato jer planiram snimati pokrete...
i da ima bar 5 mega pix.(pozeljno i vise )
netrebaju mi posebni stabilizaori slike,touch screenovi i ostala sranja...znaci da samo ima ovo iz naslova :D
planiram dat 500-1500kn,a sad ako imate takvo sto dajte link :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx

500-1500 kn ? nečeš ništ takvog nač za tu svotu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
e daj mi ovo objasni pazi sad ovo :

on tvrdi da je on to snimio s go pro u 60 fpsa....
kak je onda to pretvorio u 2000? wtf?
16 godina
offline
HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx

I mene zanima kak?

Super Secret Secret Squirrel
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
mojsije1234 kaže...
on tvrdi da je on to snimio s go pro u 60 fpsa....
kak je onda to pretvorio u 2000? wtf?

Lijepo ti piše - softverski je usporio na 2% prave brzine. I to pomoću plug-ina twixtor.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
mojsije1234 kaže...
bilo bi dobro da ima 120 zato jer planiram snimati pokrete...

 

  Zanimljivo... Kamera za snimanje pokreta. Inače se kamere koriste za neke druge stvari  {#}

16 godina
moderator
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
Random. kaže...
mojsije1234 kaže...
bilo bi dobro da ima 120 zato jer planiram snimati pokrete...

 

  Zanimljivo... Kamera za snimanje pokreta. Inače se kamere koriste za neke druge stvari {#}

Trol! Troooooool! {#} Pa može služiti i za snimanje statičnih scena, mogu se zabilježiti promjene u osvjetljenju...

 

Da, bilo bi bolje da se izrazio da planira snimati brze pokrete.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
mbaksa kaže...
Random. kaže...
mojsije1234 kaže...
bilo bi dobro da ima 120 zato jer planiram snimati pokrete...

  Zanimljivo... Kamera za snimanje pokreta. Inače se kamere koriste za neke druge stvari  {#}

Pa može služiti i za snimanje statičnih scena...

  Nekako za to preferiram fotoaparat (fotografiju)   {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 20:52 (Random.).
16 godina
moderator
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
Random. kaže...
mbaksa kaže...
Random. kaže...
mojsije1234 kaže...
bilo bi dobro da ima 120 zato jer planiram snimati pokrete...

  Zanimljivo... Kamera za snimanje pokreta. Inače se kamere koriste za neke druge stvari {#}

Pa može služiti i za snimanje statičnih scena...

  Nekako za to preferiram fotoaparat {#}

Govoriš o fotoaparatu ili fotografiji? {#}

15 godina
neaktivan
offline
HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx

Dajte i mene to zanima, ja mogu sa svojom snimati 120fps, ali 640x480 i kvaliteta ne valja.

 

dajte predlozite neku dobru kameru za brze scene.

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
luka_cro kaže...

Dajte i mene to zanima, ja mogu sa svojom snimati 120fps, ali 640x480 i kvaliteta ne valja.

Ne znam za nijednu koja snima 120 fps pri punoj (visokoj) rezoluciji. Čini mi se da je 60p granica. S tim da uzmite u obzir da je 60p osjetno bolje od 60i - iako 60p ima isti brojsličica kao i 60i, fora je u tome da 60p ima dvostruku vertikalnu rezoluciju u odnosu na 60i.

 

Eventualno neke imaju 120 fps, ali valjda kroz nekoliko sekundi (i to ne FullHD rezolucije) - recimo neke Sonyjeve (SR11).

13 godina
neaktivan
offline
HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx

@random ne svadaj se s proficem xDDD
htio sam samo reci da ne kuzim i dalje kak je tip to izveo,jer i ja mogu snimit nes u 60 fpsa ,stavit u vegas u slow mo ,ali opet nece ispast ovak dobro...
moram to prek vikenda proucit malo... probat cu nes sredit s tim twixtorom onda...

a nis onda uzimam cam od 60 fpsa ,sta je tu je...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 19:06 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx
mojsije1234 kaže...

htio sam samo reci da ne kuzim i dalje kak je tip to izveo,jer i ja mogu snimit nes u 60 fpsa ,stavit u vegas u slow mo ,ali opet nece ispast ovak dobro...
moram to prek vikenda proucit malo... probat cu nes sredit s tim twixtorom onda...

a nis onda uzimam cam od 60 fpsa ,sta je tu je...

Prvo - pitanje je s kakvom kamerom snimaš, može li se podešavati brzina zatvarača, te koliko je osjetljiva na rolling shutter (tj. koliko ima brz senzor).

 

Drugo - upravo zbog takvih stvari se razvijaju posebni plug-inovi. Vegas se očito ne može mjeriti s twixtorom - koliko sam shvatio, twixtor je specijalizirani plug-in upravo za tu namjeru, za usporavanje i shodno tome koristi napredne algoritme da to postigne. Dakle, nije da će samo produljiti vrijeme prikazivanja pojedine sličice na ekranu, nego će se baviti motion estimationom i compensationom i tko zna čime sve ne. S obzirom na viđeno, čini se kako može stvoriti međusličice koje ne postoje, koje nisu ni bile snimljene, tako da gleda gdje je neki objekt na prvoj, gdje na drugoj sličici i onda između njih umetne sličice na kojima će taj objekt biti na poziciji između prve i druge sličice.

 

Slične stvari inače rade i neki televizori koji se diče sa 100/120 Hz-nom slikom, koji imaju algoritme za poboljšavanje pokreta. S tim da sam vidio tek svega nekoliko takvih televizora i taj efekt mi se nije svidio jer u pravilu izgleda neprirodno, odnosno radi neujednačeno - prvo imaš ultratečni pokret koji se doima čak i malo ubrzanim, a onda ti se čini ko da se nadoknađuje to što je slika prije bila ubrzana. No, moguće je da su noviji televizori to riješili na više zadovoljavajući način.

13 godina
neaktivan
offline
HD kamera od 60-120 fps-a, min 5Mpx

ma da primjetio sam to ,jer neke budale na youtubeu stavljaju twixotr testove gdje je sve nesto mutno oko lika koji je u slow motionu.... valjda neznaju radit s tim...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 14:13 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice