100Tbps terabita u sekundi u Japanu

poruka: 23
|
čitano: 3.726
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Even a woman with a 40 Gbps internet connection in Sweden might feel a twinge of jealousy at this news -- Japan has successfully tested two separate 100 terabit per second data links that use a single optical fiber to carry their loads. New Scientist reports that NEC scholars stuffed the light from 370 lasers into 165 kilometers of fiber to achieve a speed of 101.7 Tbps, while NICT researchers set a new record of 109 Tbps using a special fiber with seven cores to manage the trick. We imagine that Alcatel-Lucent and NTT aren't sitting still. Not that we really care who has the fastest fiber... just so long as one end leads to our house.

http://www.engadget.com/2011/05/01/researchers-create-two-100-terabit-per-second-optical-connection/

 

 

ajmo znalci komentari nekakvi!!! ili ćemo sa našim konekcijama sada sjesti i plakati?? uf recimo baš me zanima kakav hard treba da uopće uspije zapisivati takav download i koliki uopće kapacitetom mora biti, blago nama lol

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2011 19:13 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

i sad će krenut kukanje i pljuvanje po provajderima

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Haha amo in se rugat jer mi smo vecina, oni imaju 100 terabita HAHHAHAAHAH a mi imamo 4 ili manje Mb AHAHAHH mi imamo a oni nemaju :P

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

zasad me 4mbps (tj. 2, opet ću morat zvat t-com i hebat im sve -.-) dobro služe {#}

0_o
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Meh, meni ne treba više od 2Gbps.

Sve brže je za sjest i plakat jer su mi hardovi bottleneck konekcije XD.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

A sto su to prenosili?

Japanci....

...to su posteni ljudi. Sto ce njima terabiti u sekundi ..oni ionako nisu pirati u dusi. Dajte amo te silne terabite, dajte optiku da vam mi pokazemo kako se to koristi u praksi. Skinuti cjeli internet u 2 dana... {#}

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
27 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Poznavajući Japance, Yuri i Yaoi. XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

A prije par dana im pukle nukleareke i četvrtina države potonula...

 

Sve oni stignu.

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu
Oni se razbole kad ne rade, moraju stalno nešto kemijat jebga lol
bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
Iskoristiti 100Tbps je prilicno nemoguce...

A i nije baš potrebno nikome...

Meni je to sve ludo i nepotrebno... i skupo...

Mogu barem onim ljudima dati smještaj... preko 60 000 ih je još u prihvatnim centrima gdje su kao sardine poredani... zajednicki wc-ovi i tusevi...

Uf...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
12 godina
neaktivan
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
EnlightenedPhoenix kaže...
Mogu barem onim ljudima dati smještaj... preko 60 000 ih je još u prihvatnim centrima gdje su kao sardine poredani... zajednicki wc-ovi i tusevi...

Uf...

Oni i inače (bar njihovi poslovni ljudi koji putuju dosta) spavaju u centrima di su ko sardine poredani.

14 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

A to su znanstvenici koji istražuju, to im je posao taj tren su i oni bili pogođeni tragedijiom ali ne može taj tren stati život, život ide dalje pa tako i istraživanja u svim smjerovima, tako da mi je sad ta uproredba svjetskog rekorda od 109Tbps i trenutne situacije gdje još svi nemaju krov nad glavom deplasirana, posebno paušalne izjave oni imaju kuće od papira bolje da uzmu ciglu bla bla, a brzina vala je bila 750km/h šatro bi i cigla i beton to bitno bolje podnjeli, to je veća brzina od one tornada a tu te još voda šamara koja je i teža od zraka, uglavnom rasprava je krenula u totalno krivom smjeru na žalost :(

 

 

inače da, teoretski red veličine pri tim brzinama je 250+ dvostrukih blu ray discova u sekundi, u downloadu, da naravno da to nebi uspjeli pohvatati bilo kakvi uređaji za pohranu, sad će biti zanimljiv i razvoj u tome smjeru i smjeru samog kapaciteta kada ovako imaš teoretsku mogućnost skinuti tj. pohraniti 12.5+ TeraBajta u sekundi kao i razvoj Ram memorije recimo

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 16:28 (Oldy).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
EnlightenedPhoenix kaže...
Iskoristiti 100Tbps je prilicno nemoguce...

Danas je nezamislivo no što će biti u budućnosti nitko ne zna. Nekada se jedan kb radne memorije smatralo jakim i neiskoristivim, a danas...

Mrzim svoj nadimak!!!
14 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Bolesno!  {#} Prosječnom korisniku [ne nama geekovima, gledano za sve korisnike] je danas dovoljno 4mbps u downloadu, za one naprednije malo više i to je to. Pa kada bi nama dali ovu zvijer kao kućni internet mreža bi doživjela kolaps..  {#}

 

 

I još da dodam da Japanci, Južno-korejanci uveliko puštaju u rad pakete od 1gbps, dok na drugoj strani svijeta po Africi u nekim dijelovima Južne Amerike narod i ako ima novca za internet ima neki od 0.5 mbps i manje.. Ogromna razlika.

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Baš bolesno danas najveći disk kapacitetom od 3TeraBajta nafilaš za ćetvrtinu sekunde pri tim brzinama, a kod brzine recimo i novi zeland jako loše stoji ljudi samo što ne plaču, rijetki su oni koji imaju taj brzinski komfor velika većina država smo banana među njima i mi na žalost

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
Oldy kaže...

Baš bolesno danas najveći disk kapacitetom od 3TeraBajta nafilaš za ćetvrtinu sekunde pri tim brzinama, a kod brzine recimo i novi zeland jako loše stoji ljudi samo što ne plaču, rijetki su oni koji imaju taj brzinski komfor velika većina država smo banana među njima i mi na žalost

 

  To me zanima, ako neko od ovih starijih članova može da pojasni. Kako to da po Americi, Australiji većinom imaju neke brzine do 15 mbps sa protokom.

 

Dok u vuko*ebinama tipa Rumunije, Bugarske, Moldavije, Ukrajine je razvučena optika po kompletnoj teritoriji i oni u najvećoj zabiti na nekoj planini mogu dobiti 50 mbps/50 mbps za neki sitniš, otprilike 15-ak eura.. Naravno flat.

Ne postoje naši stalni prijatelji i naši stalni neprijatelji, postoje samo naši stalni interesi. Winston Churchill
14 godina
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Litve, latvije, azejbarđana... andore... kada idem pogledati tablicu na speedtest net tko je sve takav ispred nas suza krene

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu

bit će iskoristivo na nekom IPTV superHD streamingu.. korisnika će fala bogu imat, trebat će infrastruktura za to..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Meni nikako nije dovoljno 4 Mb/s. Treba mi namanje 10Mb/s ili barem neki pristojan upload od megabita.

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
Lazarus Long kaže...

A sto su to prenosili?

Japanci....

...to su posteni ljudi. Sto ce njima terabiti u sekundi ..oni ionako nisu pirati u dusi. Dajte amo te silne terabite, dajte optiku da vam mi pokazemo kako se to koristi u praksi. Skinuti cjeli internet u 2 dana... {#}

"samo" cijeli internet?? ja mislio i auto skinut :P

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
16 godina
protjeran
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
lzgr kaže...

Meni nikako nije dovoljno 4 Mb/s. Treba mi namanje 10Mb/s ili barem neki pristojan upload od megabita.

t-com i ostatak "ekipice" gleda na prosječnog korisnika "surfera" a ne ljude kojima trebaju veće brzine, poslovnjake i torrentaše.

 

tko je malo stariji sjeća se dial-up konekcije i kad smo dobili onaj prvi t-com start ADSL mislio sam da sam sjeo u space shuttle.

 

nekakva realna brzina jest download 4Mbit/s no upload je katastrofa jer i obični surfer često treba nešto uploadati na neki server , slike, knjižice, ljubavne pjesme itd pa s T-comovim paketom uploada ne može nitko ni u Cejlonu {#} biti zadovoljan.

 

da je bar 1Mbit upload ajd (start brzina)

Du bist eine meine kleine Schweine !
16 godina
neaktivan
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
Bugofil kaže...
lzgr kaže...

Meni nikako nije dovoljno 4 Mb/s. Treba mi namanje 10Mb/s ili barem neki pristojan upload od megabita.

t-com i ostatak "ekipice" gleda na prosječnog korisnika "surfera" a ne ljude kojima trebaju veće brzine, poslovnjake i torrentaše.

 

tko je malo stariji sjeća se dial-up konekcije i kad smo dobili onaj prvi t-com start ADSL mislio sam da sam sjeo u space shuttle.

 

nekakva realna brzina jest download 4Mbit/s no upload je katastrofa jer i obični surfer često treba nešto uploadati na neki server , slike, knjižice, ljubavne pjesme itd pa s T-comovim paketom uploada ne može nitko ni u Cejlonu {#} biti zadovoljan.

 

da je bar 1Mbit upload ajd (start brzina)

Pa mogli bi bar pojeftiniti pakete sa većim brzinama. Ovako je kao da plaćaš space shuttle.

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
14 godina
neaktivan
offline
Re: 100Tbps terabita u sekundi u Japanu
Bugofil kaže...

t-com i ostatak "ekipice" gleda na prosječnog korisnika "surfera" a ne ljude kojima trebaju veće brzine, poslovnjake i torrentaše.

 

nekakva realna brzina jest download 4Mbit/s no upload je katastrofa jer i obični surfer često treba nešto uploadati na neki server , slike, knjižice, ljubavne pjesme itd pa s T-comovim paketom uploada ne može nitko ni u Cejlonu {#} biti zadovoljan.

 

da je bar 1Mbit upload ajd (start brzina)

 poslovnjaci ne koriste dsl i imaju filtrirane stvari tipa youtube i razni rapidi, torrentaši imaju ili veće pakete ili nek si uzmu mjesec dana seedbox i nabiju ratio, a običnom surferu za poslat mejl i slične igrarije je 4/256 čisto dovoljno

 

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 22:12 (cekpi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice