30 godina od Commodore Amige

poruka: 4
|
čitano: 1.747
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
30 godina od Commodore Amige

Eto slave godišnjicu. 
http://arstechnica.com/gadgets/2015/07/the-amiga-turns-30-nobody-had-ever-designed-a-personal-computer-this-way/
Jeste li ikada imali amigu u doba kad je predstavljena? To je kao da danas dobijete Occulus rift koji bi u sebi imao 
snagu najjačeg Alienware laptopa, zajedno sa grafikom snage titanx, i upravljanjem glasom, ili mislima, sve za 1000 eura.
Još minimum 5 godina PC nije mogao niti prismrditi snazi i fleksibilnosti male amige koja je stala u tipkovnicu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
30 godina od Commodore Amige

ja sam cijelu zimu šljakao na placu i prodavao knjige za nekog lika da si je kupim, ali kad sam je kupio nitko sretniji od mene

...dok stari nije skužio battle chess i hollywood poker, pa sam morao satima pizdit i čekat da se prasac makne i to s mog kompa kojeg sam krvavo zaradio po onoj cičoj zimi 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 30 godina od Commodore Amige
picajzla0707 kaže...

ja sam cijelu zimu šljakao na placu i prodavao knjige za nekog lika da si je kupim, ali kad sam je kupio nitko sretniji od mene

...dok stari nije skužio battle chess i hollywood poker, pa sam morao satima pizdit i čekat da se prasac makne i to s mog kompa kojeg sam krvavo zaradio po onoj cičoj zimi 

 Igre su bile nedostižne ičemu u to doba. Ali i to je bilo ništa spram demoa koje su pravili luđaci koji su krekirali igre. 
Demo koji je stao na nekakvu fd disketu (750kb) imao je često kvalitetu tadašnjeg video spota, zajedno sa glazbom
i 3d realtime videom. Jasno danas to izgleda djeci smiješno, ali u ono doba, PC, pa i Apple nisu mogli ni prismrditi 
stereo sampling zvuku, PAL/NTSC tv rezoluciji sa HAM 4096 boja. Plus, jeftino se mogao nabaviti genlock koji je amigu pretvarao u video montažu.

citat:  The Amiga was so far ahead of its time that almost nobody--including Commodore's marketing department--could fully articulate what it was all about. Today, it's obvious the Amiga was the first multimedia computer, but in those days it was derided as a game machine because few people grasped the importance of advanced graphics, sound, and video. Nine years later, PC vendors were still struggling to make systems that worked like 1985 Amigas.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 19:03 (overhaul).
8 godina
neaktivan
offline
Re: 30 godina od Commodore Amige

880 kb kolega, 880 kb a ne 750 kb.

 

Osim na Amigi 4000 koja je imala dvostruki kapacitet jer je imala HD disketnu (1760 kb za razliku od PC-evog 1440 kb - i tu je Amiga šišala PC;))))

 

Postojao je još i software koji je povećavao te kapacitete za 15-20%, recimo sparedisc i sl...

 

Sa svim ostalim što si napisao se slažem, a imalo bi se toga nabrojati još ohohohooooo i još ne bi sve rekao...Prava znanstvena fantastika a istinito ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice