5.2 Ghz procesor iz IBM-A!

poruka: 10
|
čitano: 2.078
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
5.2 Ghz procesor iz IBM-A!

Posljednji najbrži mikroprocesor, POWER , je također bio u vlasništvu IBM-a i radio je na frekvencijama od 4.6 i 4.7 GHz. Z196 će se proizvoditi u 45nm PD SOI tehnologiji i na površini od 512 mm2 će sadržavati 1.4 milijarde tranzistora. Prvi čipovi se očekuju u upotrebi tokom septembra.

Ono što čini ove procesore izuzetno skupim nije samo maksimalna frekvencija rada, već glomazni posebno dizajnirani CISC instrukcijski set sa 1079 različitih instrukcija, i velike količine cache memorije različitih nivoa. Z169 čip će sadržavati 64kB L1 instrukcijskog cachea, 128kB L1 podatkovnog cachea, 1.5MB privatnog L2 cachea po jezgri, plus par koprocesora za kriptografske operacije.

Sistem sa 4 čvora će sadržavati ukupno 19.5 MB SRAM memorije korištene za L1 privatni cache, 144MB L2 privatnog cachea, 576MB eDRAM memorije za L3 cache, i 768 MB eDRAM L4 cache memorije. Ovako velike količine memorije su ugrađene da bi se garantovalo da procesor uvijek pronađe i izvrši instrukcije na vrijeme, kako bi se izbjeglo traženje po memoriji. Traženje po memoriji je izuzetno sporo i praktično nedopustivo usporavanje ovakvog mikroprocesora.

Welcome to Srbija, gde murija ubija,gde nema pravde ni za lek i samo Bog je sudija!
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!

Isus miki!! kakav i7 ovo je zvijer

15 godina
neaktivan
offline
5.2 Ghz procesor iz IBM-A!

Ma hebeš to, aplikacije i igre  ne znaju iskoristit ni quad na 2.5, dual na 3.0 je dostatan za 99 % aplikacija i igara, izuzev možda aplikacija za video editing.

 

Isto kao kad imaš automobil koji može postići brzinu od 320 km/h, a nemaš ga gdje voziti ni približnom maksimalnom brzinom.Uglavnom neiskorišteni potencijal = bačen novac.Barem sada i u bližoj budućnosti.

 

Znam ja to iz prve ruke, kupio prije 2.5 godine quada na 3.0 Ghz, pa mi se još dana danas vrti u većini slučajeva na 40 - 60 %.Jedino je bio dobar cool faktor kada bih nekome pričao da imam quad.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 17:32 (Baotica).
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!
Baotica kaže...

Ma hebeš to, aplikacije i igre  ne znaju iskoristit ni quad na 2.5, dual na 3.0 je dostatan za 99 % aplikacija i igara, izuzev možda aplikacija za video editing.

 

Isto kao kad imaš automobil koji može postići brzinu od 320 km/h, a nemaš ga gdje voziti ni približnom maksimalnom brzinom.Uglavnom neiskorišteni potencijal = bačen novac.Barem sada i u bližoj budućnosti.

lol pa to nije za igre

 

To bi trebao bit za superracunala (bar mislim)

13 godina
offline
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!
Baotica kaže...

Ma hebeš to, aplikacije i igre  ne znaju iskoristit ni quad na 2.5, dual na 3.0 je dostatan za 99 % aplikacija i igara, izuzev možda aplikacija za video editing.

 

Isto kao kad imaš automobil koji može postići brzinu od 320 km/h, a nemaš ga gdje voziti ni približnom maksimalnom brzinom.Uglavnom neiskorišteni potencijal = bačen novac.Barem sada i u bližoj budućnosti.

 

Znam ja to iz prve ruke, kupio prije 2.5 godine quada na 3.0 Ghz, pa mi se još dana danas vrti u većini slučajeva na 40 - 60 %.Jedino je bio dobar cool faktor kada bih nekome pričao da imam quad.

OMG pa nije to za igre...:D

Kolega me pretekao...

 

http://www.speedtest.net/result/837433126.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 17:35 (Intel&ATI).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!

Post godine nema što... Core i7, Xeoni i ovaj konkretan IBM-ov CPU, te slična ekipa iz AMD-a, namjenjeni su masivinim izračunima, i njihove jezgre se itekako vrte do 100%. Moj Quad također se maksimalno koristi dok se vrti render.

Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
16 godina
protjeran
offline
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!
Baotica kaže...

Ma hebeš to, aplikacije i igre  ne znaju iskoristit ni quad na 2.5, dual na 3.0 je dostatan za 99 % aplikacija i igara, izuzev možda aplikacija za video editing.

 

Isto kao kad imaš automobil koji može postići brzinu od 320 km/h, a nemaš ga gdje voziti ni približnom maksimalnom brzinom.Uglavnom neiskorišteni potencijal = bačen novac.Barem sada i u bližoj budućnosti.

 

Znam ja to iz prve ruke, kupio prije 2.5 godine quada na 3.0 Ghz, pa mi se još dana danas vrti u većini slučajeva na 40 - 60 %.Jedino je bio dobar cool faktor kada bih nekome pričao da imam quad.

ovaj biser treba sačuvati da se ne izbriše slučajno...   ;)

16 godina
online
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!
Bugofil kaže...

ovaj biser treba sačuvati da se ne izbriše slučajno...   ;)

 Čekaj da vidi onaj od pola teraherca... Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!
Old Iggy kaže...
Bugofil kaže...

ovaj biser treba sačuvati da se ne izbriše slučajno...    ;)

  Čekaj da vidi onaj od pola teraherca... Namigiva

  Istina, nisam dobro pogledao post.Zaključio sam da se radi o mainstream procesoru za mase.Jer čemu uopće spominjati na ovom forumu komad hardvera sa kojim se 99 % ekipe sa foruma nikada neće upoznati, otvarati takvu temu je isto kao i otvoriti temu tipa, hej znaš li da će se nova turbina hidroelektrane u Zambiji okretati 500000 u minuti.

 

I dalje, nigdje u prvom postu nije navedeno da je procesor namjenjen radnim stanicama, osim da je POWER procesor, što je doduše kao nekakav pokazatelj, ali ne i nužno, bilo je power procesora i u desktop konfiguracijama, a istina zavarao me malo i drugi post u kojem lik kaže da je ovo zvjer naspram i7 procesora koji jest čest u desktop konfama.

 

Pričati o nečemu o čemu možete samo maštati je produktivno i stimulativno isto kao i fantazirati o vrhunskom top modelu kojeg nikada nečete ni vidjeti, a kamo li povaliti.Uglavnom izgubljeno vrijeme.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 19:42 (Baotica).
16 godina
online
RE: 5.2 Ghz procesor iz IBM-A!
Baotica kaže...
Old Iggy kaže...
Bugofil kaže...

ovaj biser treba sačuvati da se ne izbriše slučajno...   ;)

  Čekaj da vidi onaj od pola teraherca... Namigiva

  Istina, nisam dobro pogledao post.Zaključio sam da se radi o mainstream procesoru za mase.Jer čemu uopće spominjati na ovom forumu komad hardvera sa kojim se 99 % ekipe sa foruma nikada neće upoznati, otvarati takvu temu je isto kao i otvoriti temu tipa, hej znaš li da će se nova turbina hidroelektrane u Zambiji okretati 500000 u minuti.

 

I dalje, nigdje u prvom postu nije navedeno da je procesor namjenjen radnim stanicama, osim da je POWER procesor, što je doduše kao nekakav pokazatelj, ali ne i nužno, bilo je power procesora i u desktop konfiguracijama, a istina zavarao me malo i drugi post u kojem lik kaže da je ovo zvjer naspram i7 procesora koji jest čest u desktop konfama.

 

Pričati o nečemu o čemu možete samo maštati je produktivno i stimulativno isto kao i fantazirati o vrhunskom top modelu kojeg nikada nečete ni vidjeti, a kamo li povaliti.Uglavnom izgubljeno vrijeme.

Ne znam zašto si uporan - to je kroz neko vrijeme realan procesor u poslovnoj primjeni, problem je u tome što se pokazuju naznake potrebe takvih brzina i u Intel svijetu, zna IBM zašto ide tako daleko. Više jezgri ne znače nekad i brzinu, dapače. Na stranu to što Power nije tu samo da bi se koristio u klasičnim računalima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice