AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

poruka: 32
|
čitano: 11.513
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Na friško otovorenom Computexu, AMD je predstavio prve preliminarne ogledne testove Liano A serije APU procesora u usporedbi sa nekoliko procesora iz Intel Sandy Bridge serije. Kak se navodi koristeni su najnoviji Beta driveri, uglavnom tu se radi o dva testa 3DMark Vantage i PC Mark Vantage prvi test je uglavnom usmjeren na 3D graficke mogucnosti nekog računala dok je drugi više okrenut samoj procesorskoj snazi.{#}

 

Za one koji to još ne znaju svi procesori, bilo AMD Liano APU ili Intel Sandy Bridge na testu imaju GPU ili grafičku jezgru ugrađenu na samom procesoru.{#}

 

Uglavnom rezultati su ocekivani itejkak kaj drugo, no opet odlicno je za vidit da recimo najslabiji AMD Liano APU X2 procesor oznake A4 3350 ima gotovo iste graficke performanse ko i72600k. U odnosu na recimo i5 2500k taj isti, AMD Liano APU X2 procesor ima duplo bolje rezultate u 3DMark Vantage testu kaj je odlicno normalno u testu gdje je prvenstveno bitna procesorska snaga Sandy Bridge je bolji uglavnom ništa novo.{#}

 

http://en.ocworkbench.com/tech/computex-taipei-2011-coverage-exclusive-performance-preview-of-amd-liano-vs-intel-sandy-bridge/

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
3 0 hvala 18
15 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Ništa čudno da ga intel pere u procesorskoj moći kada je u Llano-u bobcat koji je pak redizajnirani K10.5 (phenom II).

 

Tek sa Trinity ubacuju procesorske jezgre temeljene na bulldozer arhitekturi.

Living in a world of dreams...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 23:01 (Hyperion).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
Hyperion kaže...

Ništa čudno da ga intel pere u procesorskoj moći kada je u Llano-u bobcat koji je pak redizajnirani K10.5 (phenom II).

 

Tek sa tridentom ubacuju procesorske jezgre temeljene na bulldozer arhitekturi.

To svi znaju valjda danas, tj oni koji su kolko tolko upučeni da je Liano A serija Phenom II/Athlon II arhitektura recimo kaj drugo. No iako je to stara arhitektura, performanse ce bit malo bolje u odnosu na Phenom II/Athlon II. Razlozi za to su vrlo jednostavni ak se bolje pogleda, za razliku od Athlon II X4/Phenom II procesora koji su imali 512kb L2 Cache po jezgri Liano ima 1 MB L2 Cache po jezgri znaci duplo više a to ce znacit dosta itekak kaj se tice performansi.{#}

 

Iako Liano APU serija nema uopce L3 Cache, duplo veca kolicina L2 Cache koju je AMD nabacil gore je vrlo dobar potez eh da je jedan Athlon II X4 dolazil sa 1mb L2 Cache po jezgri to bi izgledalo znatno bolje nema dileme kak se kaže duplo je ipak duplo fuckaj ga.{#}{#}

 

Prema ovim testovima koje vidimo, Liano A8-3550 te A6-3450 to su X4 procesori imaju malo bolje rezultate u PCMark Vantage koji testira procesorsku snagu a baš ta dva Liano modela direktno konkuriraju i3 2000 seriji Sandy Bridge procesora.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

pretpostavljam da je istinita glasina o odgadanju Bulldozera....

Phenom II dual core addict
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
rambox kaže...

To svi znaju valjda danas, tj oni koji su kolko tolko upučeni da je Liano A serija Phenom II/Athlon II arhitektura recimo kaj drugo. No iako je to stara arhitektura, performanse ce bit malo bolje u odnosu na Phenom II/Athlon II. Razlozi za to su vrlo jednostavni ak se bolje pogleda, za razliku od Athlon II X4/Phenom II procesora koji su imali 512kb L2 Cache po jezgri Liano ima 1 MB L2 Cache po jezgri znaci duplo više a to ce znacit dosta itekak kaj se tice performansi.{#}

 

Iako Liano APU serija nema uopce L3 Cache, duplo veca kolicina L2 Cache koju je AMD nabacil gore je vrlo dobar potez eh da je jedan Athlon II X4 dolazil sa 1mb L2 Cache po jezgri to bi izgledalo znatno bolje nema dileme kak se kaže duplo je ipak duplo fuckaj ga.{#}{#}

 

Prema ovim testovima koje vidimo, Liano A8-3550 te A6-3450 to su X4 procesori imaju malo bolje rezultate u PCMark Vantage koji testira procesorsku snagu a baš ta dva Liano modela direktno konkuriraju i3 2000 seriji Sandy Bridge procesora.{#}

Taj cache nebi donesao gotovo ništa osim veće cijene, a phenom II ima masovni L3 cache od 6MB. Neupitno je da je phenom II jači, ali bobcat je dizajniran da bude low power procesor sa dobrim/dovoljnim performansama. Ono šta su rekli to su i napravili, a to je da ima uber grafičku koja pere pod sa intelom i nvidijom trenutačno u tom segmentu.

 

Ako mi nevjeruješ za cache, usporedi performanse athlona x2 sa 1MB L2 cache-a po jezgri i athlona x2 sa 512kb L2 cache-a po jezgri, razlike minorne, nebi ništa dobio s tim.

Living in a world of dreams...
16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
Hyperion kaže...

Taj cache nebi donesao gotovo ništa osim veće cijene, a phenom II ima masovni L3 cache od 6MB. Neupitno je da je phenom II jači, ali bobcat je dizajniran da bude low power procesor sa dobrim/dovoljnim performansama. Ono šta su rekli to su i napravili, a to je da ima uber grafičku koja pere pod sa intelom i nvidijom trenutačno u tom segmentu.

 

Ako mi nevjeruješ za cache, usporedi performanse athlona x2 sa 1MB L2 cache-a po jezgri i athlona x2 sa 512kb L2 cache-a po jezgri, razlike minorne, nebi ništa dobio s tim.

Nema se tu kaj vjerovat ili ne više Cache je uvjek bolje, nego manje Cache bez obzira jel L2 ili L3 i to je tak a duplo je ipak duplo opet ponavljam osjetit ce se sigurno tam di je potrebno bez greške.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Evo i vjerojatno konacnih detalja, tj radne frekvencije nekoliko modela Liano A serije APU procesora koji ce prvi doč u maloprodaju kak bi se reklo prvi val a kolko vidim neki modeli su sa malo izmjenjenim brojcanim oznakama no to je nebitno kaj drugo. S obzirom da je ova stranica poznata, po prilicno tocnim informacijama o AMD procesorima i kad se uzme da Liano za Desktop ide uskoro na tržište ovi detalji su i konacni.{#}

 

Kaj se tice ovog najaceg modela cetverojezgreni A8-3850, imat ce radnu frekvenciju od 2.9 ghz i zajedno grafičkom jezgrom HD 6650D (400 Radeon Cores/GPU Clock 600mhz) ima oznaku od 100W TDP-a kaj je super s obzirom o kakvoj se grafickoj jezgri radi.{#}

 

Ovaj drugi model po jacini opet cetverojezgreni A8-3800, ima radnu frekvenciju postavljenu na 2.4ghz/ 2.7ghz ce bit najveca Turbo Core frekvencija. Na njemu je ista graficka jezgra ko sa ovog gore najaceg modela, no ovaj proc nosi još manju oznaku 65W TDP-a. Uglavnom ta dva modela ce bit odlican izbor, za normalnog korisnika jer prema nekim okvirnim testovima bit ce izgleda 5-10% procesorski jaci od Phenom II/Athlon II arhitekture na 45nm.{#}

 

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=tr&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.donanimhaber.com%2Fislemci%2Fhaberleri%2FAMDnin-yeni-nesil-Fusion-A-serisi-islemcilerinin-tamami-detaylandi.htm

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Llano, ne Liano.

 

Ne znam gdje si pročitao "Liano", možda u memoarima Tarzana :)

16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
motom2772 kaže...

Llano, ne Liano.

 

Ne znam gdje si pročitao "Liano", možda u memoarima Tarzana :)

Ma nebitno sad kak tocno zove, nije to tokarski stroj fuckaj ga Liano ili LIano ostalo je bitno ne bumo se mlatili oko par slova.{#}

 

Evo i konkretne potvrde da su oni detalji sa gore spomenute turske stranice tocni.{#} Neki ljudi su vec i dobili LIano procesore, koji uskoro idu u prodaju na kratko testiranje tj baš gore spomenuti cetverojezgreni A8-3850 2.9ghz. Dole na linku sa stranog foruma, se vide rezultati u par testova ja cu samo jedan stavit onak usput izdvojeno inace u testu je korištena Gigabyte A75M-UD2H maticna ploca. {#}


http://forums.tweaktown.com/overclocking/44694-apu-smashed-new-igp-world-records-gigabyte-a75m-ud2h-3dvantage-p6160-igp.html

 

 

A8-3850 2.9ghz u testu 3DMarkVantage

 

http://www.imagehost.co.za/image-3651_4DF0DEE2.jpg

 

A8-3850 3.7ghz u testu 3DMarkVantage

 

http://www.imagehost.co.za/image-9113_4DF0D34B.jpg

 

Kak navode na toj stranici, graficka  jezgra HD 6650D na tom procesoru u kombinaciji s tom maticnom pločom je kloknuta sa defoltnih 600mhz na 870mhz.{#}

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
rambox kaže...

 Liano ili LIano 

 

...i opet ti po svome, samo sada s velikim "i" {#}

No dobro.

 

Nek nam daju više taj Zambezi, jer ovaj reciklirani Athlon II nije nešto pretjerano "uzbudljiv".


Pogotovo zbog tog drugog screenshota.

Za 3,7GHz da mu treba 1,5V?

Čovjek bi očekivao neki veći pomak od procesora izrađenih u 32nm tehnologiji.

Ovo nije obećavajuće, ali nadam se da je samo rani primjerak pa da je zbog toga.

16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
motom2772 kaže...
rambox kaže...

 Liano ili LIano 

 

...i opet ti po svome, samo sada s velikim "i" {#}

No dobro.

 

Nek nam daju više taj Zambezi, jer ovaj reciklirani Athlon II nije nešto pretjerano "uzbudljiv".


Pogotovo zbog tog drugog screenshota.

Za 3,7GHz da mu treba 1,5V?

Čovjek bi očekivao neki veći pomak od procesora izrađenih u 32nm tehnologiji.

Ovo nije obećavajuće, ali nadam se da je samo rani primjerak pa da je zbog toga.

Liano je itekak uzbudljiv na svom podrucju, jer to je namjenjeno velikoj vecini ljudi i tu leži velika lova a ne u Buldozerima to ti je valjda jasno.{#} Zambezi može bit i 50% brzi, od SB i opet nece donjet neku bog zna kakvu lovu od zarade osim opetovane FX slave to sigurno Liano nosi lovu AMD-u tačkama to je 1000% tak.{#}

 

Pa pogledaj prvu sliku iz EasyTune, na stock frekvenciji od 2.9ghz napon je 0.990 a onda na 3.7 ghz je napon  1.520V nit jedna nit druga brojka nisu tocne sigurno. Na kaj bi to licilo da je stock napon, ovog X4 APU-a ispod 1.00V tak niti nije vjerojatno kod klokanja na 3.7 ghz 1.520V napon nek je niži vjerojatno ispod 1.500V sigurno.{#}

 

Ovaj A8-3850 nije rani primjerak uopce zapravo, vec uzorak koji ce ic u prodaju na Liano procesorima se više ne radi na poboljšanju oni su završeni to je AMD i rekel prije par dana upravo ih spremaju i pakuju za maloprodaju. Ko drugo ti procesori nit nisu namjenjeni, za neko divlje klokanje pusti to na stranu ne vrti se sve oko toga u ovom srednjem zapravo APU segmentu to je manje bitno a najbitnije su dobro balansirane CPU/GPU performanse a to se tu i baš može vidjet.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2011 20:56 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
rambox kaže...

Liano je itekak uzbudljiv na svom podrucju, jer to je namjenjeno velikoj vecini ljudi i tu leži velika lova a ne u Buldozerima to ti je valjda jasno.{#} Zambezi može bit i 50% brzi, od SB i opet nece donjet neku bog zna kakvu lovu od zarade osim opetovane FX slave to sigurno Liano nosi lovu AMD-u tačkama to je 1000% tak.{#}

 

Pa pogledaj prvu sliku iz EasyTune, na stock frekvenciji od 2.9ghz napon je 0.990 a onda na 3.7 ghz je napon  1.520V nit jedna nit druga brojka nisu tocne sigurno. Na kaj bi to licilo da je stock napon, ovog X4 APU-a ispod 1.00V tak niti nije vjerojatno kod klokanja na 3.7 ghz 1.520V napon nek je niži vjerojatno ispod 1.500V sigurno.{#}

 

Ovaj A8-3850 nije rani primjerak uopce zapravo, vec uzorak koji ce ic u prodaju na Liano procesorima se više ne radi na poboljšanju oni su završeni to je AMD i rekel prije par dana upravo ih spremaju i pakuju za maloprodaju. Ko drugo ti procesori nit nisu namjenjeni, za neko divlje klokanje pusti to na stranu ne vrti se sve oko toga u ovom srednjem zapravo APU segmentu to je manje bitno a najbitnije su dobro balansirane CPU/GPU performanse a to se tu i baš može vidjet.{#}

 

Ovo s naponom ćeš moći reći da je sigurno tek kad vidimo ostale testove {#}

Po mogućnosti ne neki forumski screenshot.

 

Nek nam daju benchmark renderinga, transkodiranja, PCmark, ili tako nešto. Da vidimo koliki je to stvarno pomak od Athlona II.

3Dmark mi ne znači ništa jer iz helikoptera se vidi da je AMDova grafika dobra.

...a i već se dugo zna da je riječ o nekoj varijanti Turks jezgre pa rezultati uopće ne začuđuju.

 

 

3,7GHz nije divlje klokanje.

Ako može Athlon II od 400kn isto toliko, na istom takvom (ili nižem) naponu, onda je valjda fer očekivati neki pomak.

16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
motom2772 kaže...

 

Ovo s naponom ćeš moći reći da je sigurno tek kad vidimo ostale testove {#}

Po mogućnosti ne neki forumski screenshot.

 

Nek nam daju benchmark renderinga, transkodiranja, PCmark, ili tako nešto. Da vidimo koliki je to stvarno pomak od Athlona II.

3Dmark mi ne znači ništa jer iz helikoptera se vidi da je AMDova grafika dobra.

...a i već se dugo zna da je riječ o nekoj varijanti Turks jezgre pa rezultati uopće ne začuđuju.

 

 

3,7GHz nije divlje klokanje.

Ako može Athlon II od 400kn isto toliko, na istom takvom (ili nižem) naponu, onda je valjda fer očekivati neki pomak.

Pomake ceš vidit to sigurno, vec sam gore napisal kolko okvirno kaj se tice performansi CPU dijela polako to su prvi okvirni testovi tek objavljeni jucer. Tip ce i ostalo odradit sigurno, nikud mu se ne žuri pa ne trči na vlak no nije on nit jedini koji ima LIano procesore u svojim rukama sad bit ce toga dosta ovih narednih dana.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
AMD Llano A Series APU prvi službeni testovi!

Kak sam si i mislio, "CPU Performance: Pretty Much an Athlon II X4" (anandtech).

Nisu se baš iskazali poboljšanjima, bez obzira na duplo veći L2.

 

S druge strane grafika je negdje oko HD6450. OK.

 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Llano A Series APU prvi službeni testovi!
motom2772 kaže...

Kak sam si i mislio, "CPU Performance: Pretty Much an Athlon II X4" (anandtech).

Nisu se baš iskazali poboljšanjima, bez obzira na duplo veći L2.

A što si to mislio da će biti? Llano i nije ništa drugo nego "ušminkani" Athlon II x4 samo s finijim proizvodnim procesom (32 nm umjesto 45 nm) i smanjenom potrošnjom/zagrijavanjem. Ono što će Llano izdvajati od konkurencije je prvenstveno omjer cijene i performansi te odlična integrirana grafika na koju konkurencija trenutno nema odgovor.

 

Jedino ostaje pitanje prihvaćenosti među OEM proizvođačima, a sudeći prema prvim reakcijama istih, uspjeh Llano serije neće izostati.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Llano A Series APU prvi službeni testovi!
cro_blue kaže...

A što si to mislio da će biti? Llano i nije ništa drugo nego "ušminkani" Athlon II x4 samo s finijim proizvodnim procesom (32 nm umjesto 45 nm) i smanjenom potrošnjom/zagrijavanjem. Ono što će Llano izdvajati od konkurencije je prvenstveno omjer cijene i performansi te odlična integrirana grafika na koju konkurencija trenutno nema odgovor.

 

Jedino ostaje pitanje prihvaćenosti među OEM proizvođačima, a sudeći prema prvim reakcijama istih, uspjeh Llano serije neće izostati.

 

Ti nisi pročitao moj post?

Napišem "kak sam si i mislio", i ti sad mene pitaš što sam si to mislio. Jedino da upalim inkscape pa da nacrtam.

 

Sad će doći rambox i reći da su to tek preliminarni testovi {#}

 

BTW da, grafika je OK, ali i dalje u nekim naslovima zahtjeva spuštanje do minimuma.

No ipak je par svjetlosnih godina ispred svega na tržištu.

Još da su ju malo naclockali...ali doći će još testova pa ćemo vidjeti.

16 godina
offline
Re: AMD Llano A Series APU prvi službeni testovi!
motom2772 kaže...

Sad će doći rambox i reći da su to tek preliminarni testovi {#}

 

BTW da, grafika je OK, ali i dalje u nekim naslovima zahtjeva spuštanje do minimuma.

No ipak je par svjetlosnih godina ispred svega na tržištu.

Još da su ju malo naclockali...ali doći će još testova pa ćemo vidjeti.

Kakvi preliminarni testovi pa ko još uopce raspravlja,{#} o procesorskoj snazi Liano A serije za desktop kad je to Phenom II/Athlon II arhitektura protiv novih Intel procesora to je lanjski snijeg i nebitno je skroz sve znamo vec odavno.{#}

 

Najvaznije je ovo kod Liano A serije za desktop, isto ko i kod Sabine mobilne platforme da možes graficku jezgru na APU procesoru ubacit u Crossfire sa diskretnom grafickom slicne snage ili malo jace koju vec imaš u APU procesoru. Takva graficka posebna nece bit skupa, i kad iskombiniraš dvije  takve graficke jezgre to je to moci ceš igrat bez frke  na normalnim rezolucijama ali ne sa svime do daske normalno kaj je sasvim dovoljno itekak za ugodno igranje.{#}

 

Kaj uopce moš iskombinirat sa Intel HD 2000 ili HD 3000, grafickim jezgrama na Intel procesorima baš ništa tj nit jednu drugu grafiku moš se fuckat pa je tu onda sve jasno.{#}

 

Kak ti to misliš jel su je naklokali, ak misliš na graficku jezgru pa pogledja kaj su drugi malo iznad napisali  zaviri u ovaj test i pogledaj frekvenciju graficke jezgre na Liano APU sa 600mhz na 870mhz kaj je to uopce klokanje ili kaj zapravo.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-liano-series-apu-prvi-sluzbeni-testovi/102189.aspx?page=0&jumpto=2001520&sort=asc&view=flat

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2011 17:47 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
Neznam kak drugi gledaju,al meni su na prijenosniku debelo bitniji procesorska snaga, i dovoljno prostora na HDD-u, graficka snaga mi je potpuno nebitna, jer ono sto ja radim na laptopu bez beda radi najobicnija HD3300 koja je u mojem laptopu. Ukratko stvarno nigdi nevidim prednost ovog Llana naspram SB procesora koji su procesorski debelo ispred AMD-a.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
microman kaže...
Neznam kak drugi gledaju,al meni su na prijenosniku debelo bitniji procesorska snaga, i dovoljno prostora na HDD-u, graficka snaga mi je potpuno nebitna, jer ono sto ja radim na laptopu bez beda radi najobicnija HD3300 koja je u mojem laptopu. Ukratko stvarno nigdi nevidim prednost ovog Llana naspram SB procesora koji su procesorski debelo ispred AMD-a.

Gle, svačiji pojedinačni zahtjevi su dovoljno specifični da ih se ne može generalizirati. Osobno su mi kod prijenosnika najvažniji potrošnja i zagrijavanje dok procesorska snaga i snaga grafičke kartice mi uopće ne predstavljaju bitnu stavku.

Ono što će Llano izdvajati od Sandy Bridge procesora je svakako cijena. O performansama ne mogu govoriti dok ne vidim oba na djelu, ali vjerujem da će razlika sada biti manja.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
offline
Re: AMD Llano A Series APU prvi službeni testovi!
motom2772 kaže...

Kak sam si i mislio, "CPU Performance: Pretty Much an Athlon II X4" (anandtech).

Nisu se baš iskazali poboljšanjima, bez obzira na duplo veći L2.

 

S druge strane grafika je negdje oko HD6450. OK.

 

Ovaj Anandtech bolje da ide Banane prodavat,{#} a ne testirat nekaj kolko vidim po internetu svi im se smiju i cude kaj oni rade zapravo igraju se ko mala dijeca izgleda.{#}

 

Tu su sad nebitne same CPU performanse, to ostavimo po strani vec ovo je smiješno do daske zakaj uopce koriste i5 2500k proc u ovom testu i to još tak da imaju cak cetri rezultata u igrackim testovima u nekoj tablici istog procesora jedan rezultat s ovim driverima a jedan s drugim driverima pa dva rezultata sa posebnim grafikim karticama. Ko drugo zakaj uopce stavljaju, u test i5 2500k sa posebnom grafom HD 5570 ili slabija HD 5450 pa to su posebna graficke a ne one integrirane u procesoru koji Bananizam.{#}

 

 

Pa tu je bitno u tom testu, kakve performanse imaju integrirana graficka rješenja na procesorima a ne usput i ubacit Intel proc sa posebnom jacom grafom. Pa onda i5 2500k izbije na vrh ljestvice, ali je skroz besmisleno kad ima posebnu graficku kaj oni rade smotani do daske pravi trofazni test prve klase bez greške.{#}

 

Ja cu samo okacit tri slike usput da bude jasna poanta, o cem se tu radi gluposti uglavnom pa i5 2500k niti nije uopce direktna konkurencija Liano A seriji za desktop vec je to Intel SB i3 prvenstveno osim u slucaju ak se testira sam graficka jezgra na procesoru i5 2500k tj HD 3000 i to je to{#}{#}

 

http://www.anandtech.com/show/4448/amd-llano-desktop-performance-preview/4

Pa na kaj ovo liči koji Bananizam! Pa na kaj ovo liči koji Bananizam!
Četri rezultata jednog te istog procesora! Četri rezultata jednog te istog procesora!
Izgleda imaju pijanku sa i5 2500K! Izgleda imaju pijanku sa i5 2500K!
http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Pa i5-2500K je stavljen valjda da se sav potencijal iz HD5570 i HD5250 izvuče,

odnosno da vidimo kako se Llano sa svojim procesorom

i grafičkom jezgrom nosi sa jednom potpuno iskorištenom HD5570.

I ovdje je sigurno riječ o HD5570 sa bržom DDR5 memorijom.

Kako god, ja sam očekivao više. Al dobro, puno je za očekivati da jedan GPU

koji koristi sistemsku RAM memoriju može parirati kakvoj konkretnijoj diskretnoj grafi.

Na papiru je ovo puno bolje izgledalo.

Za kraj evo i ovdje jedan review.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 17:46 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
Penryn kaže...

Pa i5-2500K je stavljen valjda da se sav potencijal iz HD5570 i HD5250 izvuče,

odnosno da vidimo kako se Llano sa svojim procesorom

i grafičkom jezgrom nosi sa jednom potpuno iskorištenom HD5570.

I ovdje je sigurno riječ o HD5570 sa bržom DDR5 memorijom.

Kako god, ja sam očekivao više. Al dobro, puno je za očekivati da jedan GPU

koji koristi sistemsku RAM memoriju može parirati kakvoj konkretnijoj diskretnoj grafi.

Na papiru je ovo puno bolje izgledalo.

Za kraj evo i ovdje jedan review.

 

Još ima jedan problem u tom testu, Anandtech je u tom cijelom testu na A8-3850 X4 APU procesoru koristil 1333mhz ddr3 memoriju a trebal je 1866mhz ddr3 koristit jer procesor to podržava. Nema kaj radit i5 2500k u tom testu, iz te graficke HD 5570 sve moze izvuc i jedan SB i3 procesor bez greške tu nema problema.{#}

 

Zakaj je to bitno lako je zakljucit, kak graficka jezgra na tom AMD APU procesoru koristi sistemsku memoriju sigurno bi bile još bolje graficke performanse da je korištena 1866mhz ddr3 memorija itekak i to bi onda bilo tek realno da se vide prave performanse a ovak to nije realno fuckaš ti to.{#}{#}

 

Na papiru se je vec odavno i znalo, kakve ce bit performanse te integrirane grafe na tom AMD procesoru sa 400 Radeon Cores nema tu lošeg iznenađenja to je tek pocetak zapravo je to odlicno za sad itekak. Recimo ova moja obicna graficka kartica, koju sad koristim ima 120 Radeon Cores ok to je model iz 2008 ali opet poanta je jasna.{#}

 

Ovaj test koji si linkal, je za moblinu LIano platformu Sabine no najaca graficka jezgra je ista ko za Desktop komp tak da je nebitno u tom kontekstu kaj drugo.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
rambox kaže...

Još ima jedan problem u tom testu, Anandtech je u tom cijelom testu na A8-3850 X4 APU procesoru koristil 1333mhz ddr3 memoriju a trebal je 1866mhz ddr3 koristit jer procesor to podržava. Nema kaj radit i5 2500k u tom testu, iz te graficke HD 5570 sve moze izvuc i jedan SB i3 procesor bez greške tu nema problema.{#}

 

Zakaj je to bitno lako je zakljucit, kak graficka jezgra na tom AMD APU procesoru koristi sistemsku memoriju sigurno bi bile još bolje graficke performanse da je korištena 1866mhz ddr3 memorija itekak i to bi onda bilo tek realno da se vide prave performanse a ovak to nije realno fuckaš ti to.{#}{#}

 

Na papiru se je vec odavno i znalo, kakve ce bit performanse te integrirane grafe na tom AMD procesoru sa 400 Radeon Cores nema tu lošeg iznenađenja to je tek pocetak zapravo je to odlicno za sad itekak. Recimo ova moja obicna graficka kartica, koju sad koristim ima 120 Radeon Cores ok to je model iz 2008 ali opet poanta je jasna.{#}

 

Ovaj test koji si linkal, je za moblinu LIano platformu Sabine no najaca graficka jezgra je ista ko za Desktop komp tak da je nebitno u tom kontekstu kaj drugo.{#}

A onda je vjerojatno i5-2500K tu pošto su ga imali uz sebe jer su uspoređivali njegov IGP sa AMDovim.

Da je tu bio i jedan i3-2100 bili bi isti rezultati, dobro kažeš, tako da nema veze što su njega koristili.

Da, tih 400 SP je lijepo izgledalo na papiru, i očekivao sam nešto u rangu HD5670, možda mrvicu sporije.

Na kraju je ispalo da moram imati neku nabrijanu radnu memoriju, iako ni tad HD6550 ne može parirati jednoj običnoj HD5570.

Očigledno je da je ovdje usko grlo veza procesora i RAM-a i sama brzina RAM memorije.

Proizvodni proces je sve finiji i lako je utrpati 400 i više stream procesora, ali treba ih nekako iskoristiti...

Ali dobro, i ovo je pomak. AMD je prešao na 32nm i možda su rezultati mogli biti bolji, ali što je tu je.

Samo me još nešto zanima. Potrošnja Llano procesora u laptopima je 45W ako se ne varam.

Kakva je situacija kod desktop procesora, negdje sam pročitao 95W, jel to točno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 18:22 (Penryn).
16 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
Penryn kaže...

A onda je vjerojatno i5-2500K tu pošto su ga imali uz sebe jer su uspoređivali njegov IGP sa AMDovim.

Da je tu bio i jedan i3-2100 bili bi isti rezultati, dobro kažeš, tako da nema veze što su njega koristili.

Da, tih 400 SP je lijepo izgledalo na papiru, i očekivao sam nešto u rangu HD5670, možda mrvicu sporije.

Na kraju je ispalo da moram imati neku nabrijanu radnu memoriju, iako ni tad HD6550 ne može parirati jednom običnom HD5570.

Očigledno je da je ovdje usko grlo veza procesora i RAM-a i sama brzina RAM memorije.

Proizvodni proces je sve finiji i lako je utrpati 400 i više stream procesora, ali treba ih nekako iskoristiti...

Ali dobro, i ovo je pomak. AMD je prešao na 32nm i možda su rezultati mogli biti bolji, ali što je tu je.

Samo me još nešto zanima. Potrošnja Llano procesora u laptopima je 45W ako se ne varam.

Kakva je situacija kod desktop procesora, negdje sam pročitao 95W, jel to točno?

Ta integrirana najaca graficka, u LIano seriji APU-a je zapravo jacine ko obicna HD 5650 da kaj drugo i jako je bitno da se koristi sistemska memorija od 1866mhz ddr3 da ne bi tu bilo uskih grla a to baš i je tak ak se koristi 1333mhz ddr3 memorija.{#}

 

Potrošnja LIano Sabine mobilne platforme, jel 45W i 35W TDP-a ovisi kak na kojem X4 procesoru i to je opet odlicno kad se uzme kakav je gore GPU zajedno s procesorom.{#}

 

Imaš gore u mojim prijašnjim postovima, fotku za LIano Desktop procove i njihov TDP koji ce bit 65W ili 100W TDP-a kaj opet nije puno za najaci X4 procesor u toj seriji koji ima 2.9ghz i vec spomenuti GPU na sebi.{#}

 

Za sad graficki rezultati tj jacina GPU-a, na LIano APU procesorima nisu mogli bit bolji a procesorski su ipak malo bolji 5-10% okvirno. Kad bude izašel Trinity APU(Buldozer CPU jezgre) on zamjenjuje LIano seriju druge godine onda ceš imat minimalno 50% pa na više bolje graficke performanse kroz nove HD graficke čipove koji ce izac sljedeče godine.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Evo i maloprodajnih cijena u Americi, za dva najača modela LIano APU za Desktop kompove pa se po tome sad možemo okvirno ravnat kakve ce bit cjene tu kod nas.{#}

 

A8-3850 X4 2.9 ghz / HD 6550D (400 Radeon Cores), L2 Cache 4mb, 100W , FM1 Socket/ 143 dolara

 

http://www.shopblt.com/cgi-bin/shop/shop.cgi?action=thispage&thispage=011003000501_BKD5454P.shtml&order_id=!ORDERID!

 

A6-3650 X4 2.6 ghz / HD 6530D (320 Radeon Cores), L2 Cache 4mb, 100W , FM1 Socket/ 121 dolara

 

http://www.shopblt.com/cgi-bin/shop/shop.cgi?action=thispage&thispage=011003000501_BKD5455P.shtml&order_id=!ORDERID!

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Llano A Series APU prvi službeni testovi!
rambox kaže...

Ovaj Anandtech bolje da ide Banane prodavat,{#} a ne testirat nekaj kolko vidim po internetu svi im se smiju i cude kaj oni rade zapravo igraju se ko mala dijeca izgleda.{#}

 

Tu su sad nebitne same CPU performanse, to ostavimo po strani vec ovo je smiješno do daske zakaj uopce koriste i5 2500k proc u ovom testu i to još tak da imaju cak cetri rezultata u igrackim testovima u nekoj tablici istog procesora jedan rezultat s ovim driverima a jedan s drugim driverima pa dva rezultata sa posebnim grafikim karticama. Ko drugo zakaj uopce stavljaju, u test i5 2500k sa posebnom grafom HD 5570 ili slabija HD 5450 pa to su posebna graficke a ne one integrirane u procesoru koji Bananizam.{#}

 

 

Pa tu je bitno u tom testu, kakve performanse imaju integrirana graficka rješenja na procesorima a ne usput i ubacit Intel proc sa posebnom jacom grafom. Pa onda i5 2500k izbije na vrh ljestvice, ali je skroz besmisleno kad ima posebnu graficku kaj oni rade smotani do daske pravi trofazni test prve klase bez greške.{#}

 

Ja cu samo okacit tri slike usput da bude jasna poanta, o cem se tu radi gluposti uglavnom pa i5 2500k niti nije uopce direktna konkurencija Liano A seriji za desktop vec je to Intel SB i3 prvenstveno osim u slucaju ak se testira sam graficka jezgra na procesoru i5 2500k tj HD 3000 i to je to{#}{#}

 

http://www.anandtech.com/show/4448/amd-llano-desktop-performance-preview/4

 Daj se smiri i čitaj s razumijevanjem. Anand je bog i batina testiranja, a ono što su objavili je PREVIEW. Dakako da su ga usporedili s najjačim intelovim rješenjem, i naravno da ga je AMD pojeo za doručak osim u dvije igrice koje su specifično procesorski zahtjevne. Netko je u raspravi spomenuo da su trebali staviti bržu memoriju, što ima donekle smisla (ali ne sa kod nas posve nedostupnom 1800 memorijom ili turbo preskupom 2000+), ali onda su mogli i OC-at procesor i tako redom. Anand je i to odradio na zahtjev čitatelja i ako si čitao, traži daljnje prijedloge pa se tamo javi da se to napravi kako ti paše. Sve u svemu, procesor očekivano ispod intela, grafika iznad a takva kakva je nije dovoljno dobra za solidno igranje pa treba dodatna, procesor nije baš nešto pa je opet dobro uzeti intela. Tamo gdje bi imalo smisla (HTPC arena) rješenje je pre pre pre rastrošno (proc skoro 100W plus matična i periferije) pa ostaje samo nešto za idiote, čitaj računalno neuke dedeke i bakice koji će za 350 dolara dobiti internet mašinu što su i do sada mogli iz oba tabora. Podržavam i rabim AMD, ali to nije to.

16 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Evo još malo Testova iako je to OBR neka, u ovom slucaju mu možemo vjerovat jer AMD A8-3850 APU nije više nikakva tajna. Defoltna frekvencija mu je 2.9 ghz, a on ga je nategnul na 4.6 ghz na zraku jel kaj drugo ali neke detalje je opet sakril kolko vidim izgleda fuckaj ga.{#}{#}

 

http://obrovsky.blogspot.com/

 

http://2.bp.blogspot.com/-a_WTgNL9id8/TgefWXRzitI/AAAAAAAAA0o/wPYiyLdGSOA/s1600/blog3.png

 

http://2.bp.blogspot.com/-7A4quhJV_tY/TgefJ-2phaI/AAAAAAAAA0Y/DJ9aOUfn8qU/s1600/blog1.png

 

http://4.bp.blogspot.com/-KaXCfBwz4Zs/TgefUQtpa8I/AAAAAAAAA0g/dIgntwxR2RA/s1600/blog2.png

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

Evo jednog zanimljivog i vrlo neobicnog testa, itekak danas je neko na forumu spomenul da ce X4 Liano A8-3850 za Desktop kocit graficku u igricama koju ima na sebi znaci HD 6550D zbog svoje kak ti nedovoljne procesorske snage jel.{#}{#}

 

Uglavnom ovaj dole najači X4 Liano A8-3850 za Desktop u ovom testu, malo kloknut sa 2.9 ghz na 3.4ghz na samo dvije jezgre tjera Cryisis rezolucija je 1280-800 i FPS ne pada ispod 30 osim u jednom trenutku malo je zaštekalo ali nebitno sad.{#}

 

Pošto je taj procesor X4 pa kud su nestale,{#} ostale dvije jezgre kaj rade zapravo e pa kak se fino vidi ostale dvije jezgre koristi LInx Linepack tj žmiče ih do daske.{#}

 

Znaci dvije jezgre se koriste za igranje igrica, a one dvije su podvrgnute Linx CPU stres testu paraleno u istom trenutnku i nema problema bogmeč impresivno nema kaj.{#}{#}

 

 

http://vr-zone.com/articles/performance-preview-of-gigabyte-s-a75m-ud2h-and-amd-a8-3850-apu/12753.html

 

 

 

 

"That's some pretty impressive stuff, but with better cooling AMD's APUs can be pushed even faster. Do keep in mind that the video wasn't recorded under ideal conditions and as mentioned above, it can perform even better. However, we've left out one little mention; while the APU was running Crysis 2 it was also running Linpack (LinX 0.6.4) on two of the CPU cores so in fact you're looking at only half of the CPU power available for the game to play and this is why the four cores are nearly maxed out during the demo run in the video."

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!

AMD APU procesori iz LIano A serije za Desktop kompove, sad su dostupni u maloprodaji i kod nas prvi i najači model A8 X4 3850 2.9 ghz ima cijenu od 947 kuna dok drugi jeftiniji model A6 X4 3650 2.6ghz košta 794 kune.{#}

 

Izbor maticnih ploca za FM1 socket,na koje idu ovi AMD APU procesori je za sad još prilično slab kod nas izgleda no bude se i to uskoro brzo popravilo pogotovo kad stignu jeftiniji Asrock modeli kaj drugo.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/cpu-a8-x4-3850-29ghz4mb100wfm1-box-gpu-radeon-tm-hd-6550d-600-mhz-ddr3-1866-dual-graphic/46462

 

http://www.protis.hr/products/details/cpu-a6-x4-3650-26ghz4mb100wfm1-box-gpu-radeon-tm-hd-6530d-443-mhz-ddr3-1866-dual-graphic/46460

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Liano A Series APU prvi službeni testovi!
ovaj A8-3850 je idealan za HTPC
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice