AMD prestaje sa daljim razvojem Mantle API-ja

poruka: 3
|
čitano: 1.907
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
AMD prestaje sa daljim razvojem Mantle API-ja

AMD-ov ultra-brzi API je imao kratak život – uz veoma ograničen broj igara i rastegnutu implementaciju, kompanija zaustavlja i njegov razvoj. AMD će i dalje pružati podršku za Mantle u postojećim igrama koje ga podržavaju, ali neće ga dalje optimizovati i unapređivati za svoje buduće grafičke kartice.

Umjesto toga, AMD će se fokusirati na podršku za DirectX 12 i nasljednika OpenGl-a, Vulkan API, koji je dobrim dijelom baziran upravo na Mantleu. Ovu vijest je na osnovu insajderskih informacija prenio Anandtech.

Potez firme, iako logičan, ipak predstavlja razočarenje za sve fanove "Crvenog tima", naročito nakon što je Nvidia svojevremeno poručila da vjeruje da od Mantlea nema ništa.

 

izvor:info.ba

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD prestaje sa daljim razvojem Mantle API-ja

Dugo je i trajao.

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD prestaje sa daljim razvojem Mantle API-ja

Toliko pompe oko necega sto je vec od pocetka bilo osudeno na propast... Nit AMD ima love da bi konstantno razvijao tak nesto, nit ima love da se kaci sa jednim MS-om... Cak da se i Nvidia primila toga, ne bi uspijela ni okrznut MS-ov DX, a di Nvidia ima daleko vecu financijsku podlogu za razvoj i marketing... Nice try, ali nista od toga...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice