Anbox - Android apps pod Linuxom

poruka: 7
|
čitano: 2.267
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Anbox - Android aplikacije pod Linuxom kao domaće

https://liliputing.com/2017/04/anbox-lets-run-android-apps-natively-ubuntu-gnulinux-distros.html

Anbox is container based approach to boot a full Android system on a regular GNU Linux system like Ubuntu.
Anbox is a new open source system that lets you run Android apps on a PC natively, as if they were desktop applications. There’s no emulation required.

That’s because Anbox is designed to run on GNU/Linux distributions such as Ubuntu or Fedora, using the same Linux kernel for both the host operating system and for Android.

 

Projekt je u alphi, ali obećava. Pokreće Android, ali ne kao emulator nego kao kontejner.

https://github.com/anbox/anbox

 

'Umene', na Kubuntu. Probat ću instalirat Google Play preko adb-a

 

Kako to zapravo radi:

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 1:50 (hrvooje).
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Anbox - Android apps pod Linuxom

I radi li to , jesi uspio pokrenuti neku android apk ?

😊
16 godina
neaktivan
offline
Re: Anbox - Android apps pod Linuxom
bunker kaže...

I radi li to , jesi uspio pokrenuti neku android apk ?

😊

 Jesam i radi, ali ne još sve. Zapravo, do aplikacija je. Radit će one koje podržavaju x86. Nakon instalacije preko snap-a prvo pokreneš ovo:

anbox session-manager

i onda pokreneš aplikaciju Anbox preko GUI-ja

 

 Zatim da bi instalirao aplikaciju npr. otišao sam na QuickPic stranicu i skinio apk. I onda u Linux terminalu preko adb-a ju instalirao te pokrenio Anbox i aplikacija je tu i pokreće se. Probam još neke. Za neke je već prijavljeno da ne rade, al kako je ovo teška alpha moramo bit strpljivi :)

 

 

admin@pc:~/Downloads$ adb install quickpic_4.5.2.apk
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
16644 KB/s (1105288 bytes in 0.064s)
Success

 


Ako neka aplikacija neće i baci grešku:

Failure [INSTALL_FAILED_NO_MATCHING_ABIS: Failed to extract native libraries, res=-113]

to znači da apk nije za x86, tj. c++ nije kao java, i ako biblioteke nisu napravljene za tu arhitekturu aplikacija neće raditi na tom cpu. Google Play nije baš uredan po tom pitanju. 

 

QuickPic+apk+instalirana+u+Anboxu+na+Linuxu QuickPic+apk+instalirana+u+Anboxu+na+Linuxu
 Instalirao sam i mobdro, al ne radi, ne daje video. Minecraft za Android neće

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 12:21 (hrvooje).
7 godina
offline
Re: Anbox - Android apps pod Linuxom
hrvooje kaže...

 Jesam i radi, ali ne još sve. 

 

Finu bazu aplikacija bi linux dobio kada bi se android apk mogle koristiti.

Samo postupak mora biti sveden na dva tri  klika , otvori neki store ( repozitorij , bla bla..) odaberi apk , klikni za download i instal , te pokreni apk. 

Na ovom sadašnjem mazohističkom nivou bi to čak bilo kontraproduktivno. Al ajde, kak i sam veliš, alfa je pa bumo čkomili do final releasea...

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Anbox - Android apps pod Linuxom

adb install ime_aplikacije.apk je sve što trebaš napravit. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 13:01 (hrvooje).
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Anbox - Android apps pod Linuxom
hrvooje kaže...

adb install ime_aplikacije.apk je sve što trebaš napravit. 

 

Ma, znaš i sam da nije to baš samo tako, bar za većinu slučajeva, a pogotovo kad nekaj krene u neželjenom smjeru.

 

Android nebi nikad stekao toliku popularnost tom brzinom a da je podrazumijevao neko veće predznanje , upotrebu terminala....

 

Suvremeni trendovi su takvi da sve apk i igre moraju biti objedinjene na jednom centralnom mjestu ( g play, w store , steam , ... ),

sve to mora biti razvrstano po nekim kategorijama , ocjenama, datumima, cijeni...i  postupak downloada i instalacije mora biti dostupan na jedan

klik bez potrebe da ja unaprijed znam ime aplikacije pa da bih ju uopće bio u mogućnosti unijeti adb install kwinx11.apk .

 

Jbg,danas je nažalost život vrlo brz, nitko više nema vremena niti volje da sam nekaj istražuje i uči i ako mu ta neka apk nije

velika šarena ikona u prva tri reda nekog storea , ta apk kao da niti ne postoji za onu najveću masu potrošača ( a oni su presudni

jer od istraživača i entuzijasta nema kruha industriji... )

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Anbox - Android apps pod Linuxom

Tu je i službena stranica

http://anbox.io/

 

Moj mali video kako instalirati i deinstalirati aplikacije preko adb-a

 

bunker  Jasno ti je da oni neće službeno podržavati Google Play, jer Google to ne dozvoljava, ako nemaš s njima ugovor. Ali to će biti lako instalirati onome koga bude zanimalo. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 11:48 (hrvooje).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice