Bill S 978-novi rigorozni zakon!

poruka: 15
|
čitano: 4.976
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Novi rigorozni zakon Bill s978

 

 

Slučajno sam naletio na ova 2 videa i ostao sam dosta iznenađen. Znači, u Američkoj vladi se trenutno raspravlja o zakonu koji će zabraniti da neovlaštena osoba stavlja vide-e, pjesme i slično na net. ALI, zabranit će nam tako i stavaljanje snimaka koji smo sami napravili ako oni sadržavaju određeni sadržaj. No, tu se ubrajaju i videoigre.

To znači da će samo određene tvrtke (npr. IGN) koje imaju dopuštenje od kompanija koje prave igre smijeti objavljvati review-e, playtrough-e i sl. Naravno, sav sadržaj objavljen do sada koji krši taj zakon će se morati ukloniti sa youtuba, ništa strašno samo što je to polovica videa na youtubu. Tko ne ukloni sadržaj ići će u zatvor xD

 

Pogledajte svakako ova 2 videa, momci su dosta dobro objasnili.

Sad, kolko sam skužio, ako taj zakon i stupi na snagu on će djelovati samo u U.S.A... neznam kakav će utjecaj imati na nas...

 

i evo jedan vic na temu:

 

Prisoner 1: I got arrested for murder

Prisoner 2: I got arrested for robbing a bank

Prisoner 3: I got arrested by posting a Minecraft video

0_o
Moj PC  
12 0 hvala 3
16 godina
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!

Amerikanci su uvijek bili, a i ostat ce, najretardiranija nacija na svijetu. Idioti

Moj PC  
16 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi rigorozni zakon Bill s978

Ništa čudno za Amere... jedino božanstvo je dolar, ako slučajno zbob objavljivanja takvog videa (recimo kritike) neka kompanija izgubi i samo 1 cent, to je kriminal...

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi rigorozni zakon Bill s978
KaeR kaže...

Ništa čudno za Amere... jedino božanstvo je dolar, ako slučajno zbob objavljivanja takvog videa (recimo kritike) neka kompanija izgubi i samo 1 cent, to je kriminal...

da ne pricamo o njihovoj... neznam kako da se izrazim za ovo što rade, priloženo u slikama

'butelja kvalitetnog bijelog vina, veliki čevapi s lukom, dobra mjuza... Zar život može biti bolji?' počivao u miru, EnlightenedPhoenix
14 godina
offline
Re: Novi rigorozni zakon Bill s978
Sumnjam da će ovo proći, naći će se već neko razuman na putu od prijedloga do realizacije.
I don't believe in Heaven. I believe in Pain. I believe in Fear. I believe in Death.
13 godina
neaktivan
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!

Sasvim sumnjam da će ovo proći tako lako, al što se tiče toga vrlo vrlo vrlo glup zakon (mogući)

Prava zarada, 0.02 po kliku, dobio sam 50 dolara a koristim ga 10 dana, preporuka! Link:http://bux.ratovi.net/?r=petarvarga
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!

Al stvarno su glupa nacija, što jest jest {#}

 

Nevjerujem ni ja da će biti nešto od toga. Al još što mi je glupo što ja za ovu vjest nebi čuo da nisam slučajno naletio na nju... glavno da u našim news portalima se bave big brotherom, tam nekim vjenčanjem i sličnim glupostima -.-

0_o
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bill S 978-novi rigorozni zakon!

nisu ništa gluplji od ostatka svijeta jedino kaj su totalno pod utjecajem medijske propagande a od toga malo tko može pobjeć.. eventualno ako pobjegneš u mojave pustinju i piješ own piss..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!
Pa nema tu neki big deal, od proizvodjaca igara ako dobijes dozvolu mos streamat nitko ti ne brani.
A sto se tice mjuze i filmova normalno da se autorska prava stite.
Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bill S 978-novi rigorozni zakon!
bistri kaže...
Pa nema tu neki big deal, od proizvodjaca igara ako dobijes dozvolu mos streamat nitko ti ne brani.
A sto se tice mjuze i filmova normalno da se autorska prava stite.

Da, i definitvno će EA il tkogod odgovoriti svakome tko će htjeti uploadati gameplay video i dati dozvolu.

I don't believe in Heaven. I believe in Pain. I believe in Fear. I believe in Death.
14 godina
protjeran
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!

Ma njima je važan samo novac, a s ovim će se zahebat, mislim da polovica igraća nebi znala za neke igre da ih ljudi ne prikazuju u svojim video uratcima na youtubeu...

WP
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi rigorozni zakon Bill s978
ph3nom_gamer kaže...

 

 

Slučajno sam naletio na ova 2 videa i ostao sam dosta iznenađen. Znači, u Američkoj vladi se trenutno raspravlja o zakonu koji će zabraniti da neovlaštena osoba stavlja vide-e, pjesme i slično na net. ALI, zabranit će nam tako i stavaljanje snimaka koji smo sami napravili ako oni sadržavaju određeni sadržaj. No, tu se ubrajaju i videoigre.

To znači da će samo određene tvrtke (npr. IGN) koje imaju dopuštenje od kompanija koje prave igre smijeti objavljvati review-e, playtrough-e i sl. Naravno, sav sadržaj objavljen do sada koji krši taj zakon će se morati ukloniti sa youtuba, ništa strašno samo što je to polovica videa na youtubu. Tko ne ukloni sadržaj ići će u zatvor xD

 

Pogledajte svakako ova 2 videa, momci su dosta dobro objasnili.

Sad, kolko sam skužio, ako taj zakon i stupi na snagu on će djelovati samo u U.S.A... neznam kakav će utjecaj imati na nas...

 

i evo jedan vic na temu:

 

Prisoner 1: I got arrested for murder

Prisoner 2: I got arrested for robbing a bank

Prisoner 3: I got arrested by posting a Minecraft video

Prisoner 3 gets buttsex!

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
14 godina
neaktivan
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!

Like,Fav,Sub...

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Bill S 978-novi rigorozni zakon!

Nemas frke... Ako i zakon prode, odes na proxy stavis video i eto. Ko da ti oni mogu sta. {#}

www.facebook.com/Battlefield3.Info
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi rigorozni zakon Bill s978

Tačno. Nema potrebe za iznenađenjem. Ovo je jedan od "više" zakona koji se trebaju usvojiti. Možda sam već i spominjao na forumu negdje. Ali isto tako, što se sada čuje često (više i glasnije nego prije) za hakerske napade na "velike" kompanije, to nije ništa nego stvaranje podloge (ilitiga, eto jesmo vam rekli šta nam rade ovi hakeri a vi ne uvodite sankcije ni zakone. Ok, uvijek se nađe tu klasičnih hakera, neki kriminal ili dokazivanje) za uvođenje novih zakonskih zabrana i to je u toku. Pa sve velike multinacionalne kompanije tu igraju ulogu. Iz svih branši, sofvterska, muzička, filmska, igraća.

 

Nisam gledao videe. Ali riječ je o istom zakonu i riječ je o muzici odnosno o dozvoli izvođenje iste. Stvar je u njenom puštanju, tj. radio stanice, ili bilo ko drugi tipa na otvorenom, partyi, neki eventi ili čak i koncerti a povezano je pretpostavljam sa djejevima, neće moći puštati muziku za koju nemaju dozvolu da je puštaju ili izvode. I šta treba, pa kupiti/dobiti licencu. Ovo sam vidio i pročitao.

 

Ne znam da li je prošao zakon, isto u Americi, ali se radilo/radi o nečem kao da ako neke web stranice dijele kakav softver, filmove, muziku ili korisnici koristeći tako neki servis, dijele sadržaj, uratke. Ne treba ih se šta opominjati, već IP ih treba samo isključiti sa pristupa internetu, tj. ugasiti pristup toj web stranici, servisu. Ne mogu reći u detalj iz nacrta zakona, nisam zapamtio, ali radi se o gašenju web stranica, servisa. Kako god neki od takvih zakona će 100% biti usvojeni, Amerika je to.

 

A EU će ako se ne raspadne, zasigurno uvesti nešto slično, pa tako i Hrvatska vjerovatno. Šta je bilo sa zakonom kao u Francuskoj o zabrani pristupa internetu, i koji još drugi zakoni. Ne pratim više toliko i da nije nešto već u planu za EU. Jer kada sam pročitao i jedva našao da je usvojen zakon o zabrani prodaje ljekovitog bilja u EU bez odobravajuće licence za isto, koja u Britaniji košta 50k funti jer su je i oni uveli, ništa ama baš me ne iznenađuje, više bih se začudio da nije gore od trenutnoga. Stiže demokratija na velika vrata, enjoy!

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2011 3:49 (whoah).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice