Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

poruka: 40
|
čitano: 15.035
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

JERKO BURIĆ, PIONIR DIGITALNE FORENZIKE

 

Sve više ljudi u Hrvatskoj se, neki na na svoju sreću, a neki i na svoju žalost, susreće s digitalnom forenzikom. Digitalni forenzičari su ljudi koji mogu 'iskopati' dokaze za ili protiv vas iz vašeg računala, mobitela ili nekog drugog digitalnog uređaja na kojem se pohranjuju podaci. Vodeći hrvatski digitalni forenzičar Jerko Burić uputio nas je u tajne digitalne forenzike, specifične grane unutar forenzičnih znanosti u koju se uzdaju mnogi, od običnih građana do predsjednika Uprava banaka.

 

Digitalna forenzika za neupućene zvuči poput nečega što podsjeća na znanstvenu fantastiku ukomponiranu sa serijama o policijskim istražiteljima, no Burić odmah u početku raščlanjuje digitalnu forenziku u kratkim crtama. Digitalna forenzika se bavi se identifikacijom, prikupljanjem i analizom digitalnih podataka te predstavljanjem rezultata istrage bilo u smislu izvještaja ili na sudu.

 

Pritom je računalna forenzika samo dio digitalne forenzike koja se sastoji još od mobilne i mrežne forenzike te je primjena istraživanja, analize, prikupljanja i očuvanja digitalnih dokaza na način koji bi bio prikladan za predstavljanje na sudu. Svaka ilegalna aktivnost, od skidanja filmova preko torrenta u vlastitom domu, do organiziranih hakerskih napada iza sebe ostavlja tragove koje digitalni forenzičari pronalaze i tumače. Što sve stoji u opisu posla jednog digitalnog forenzičara pojašnjava naš sugovornik.

'Opis posla je definicija digitalne forenzike, uz jako važan dodatak kontinuiranog učenja, usavršavanja, praćenja inovacija te primjene svega naučenog na polju rada. U ovom poslu nemamo luksuz da neku inovaciju ili novost u digitalnom svijetu propustimo jer na taj način zaostajemo kako u privatnom tako i u poslovnom smislu.'

 

 

PROCITAJ VISE...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Joj e, ne mogu čitati ove izdrkotine, glava me boli.
Nek oni prate kud ovi naši hašišari vuku milione iz države, a ne jadnog čovjeka zajebavat za film ili program koji skine sa interneta. Pa 90 posto servisa računala u Hrvatskoj, koriste ilegalne windowse, programe uz to ih instaliraju ljudima, školama, bolnicama i neznam gdje sve ne. Šta bi sad trebali ih zatvorit i roknit im kazne? Glazba u bircevima, svugdje gdje se okreneš sve je ilegalno nabavljeno i skinuto sa interneta. Zatvorit će sve birceve i kaznit vlasnike zbog piratluka?
Tko je taj hašišar sigurno neki uhljeb hdzeov ili sdepeov. 
Kaka mi se.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 20:24 (razer1911).
 
42 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Najače mi je što ovi suci koji su u hrvatskoj uopče nemaju pojma o čemu taj lik priča.  On može cijelu bajku ispričati kako je ta osoba kriva, a istina može biti takva da se može protumačiti na dvije strane.

 

Ako je netko skidao ilegalne torrente pa što će mu u kuču upasti ovaj lik i čačkat po kompu? Isto tako će hakeri kad završe s tim dnevnim aktivnostima sakrit laptop te sve ostale stvari obavljat na kucnom kompu/laptopu pa ti njega optužuj koliko hočeš. Jedino što ga "može" prokužiti je ISP, ali opet bilo bilo tko se može spojiti na tvoj wireless i raditi "sranja", zar ne?

www.mmo-balkan.com
9 godina
neaktivan
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

fino platim vpn pa nek me hvata koliko hoce

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Profesija koja postoji već dvadeset godina,U Hrvatskoj barem 10-15 godina,a ovaj članak izgleda kao da je topla voda.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
razer1911 kaže...

Joj e, ne mogu čitati ove izdrkotine, glava me boli.
Nek oni prate kud ovi naši hašišari vuku milione iz države, a ne jadnog čovjeka zajebavat za film ili program koji skine sa interneta. Pa 90 posto servisa računala u Hrvatskoj, koriste ilegalne windowse, programe uz to ih instaliraju ljudima, školama, bolnicama i neznam gdje sve ne. Šta bi sad trebali ih zatvorit i roknit im kazne? Glazba u bircevima, svugdje gdje se okreneš sve je ilegalno nabavljeno i skinuto sa interneta. Zatvorit će sve birceve i kaznit vlasnike zbog piratluka?
Tko je taj hašišar sigurno neki uhljeb hdzeov ili sdepeov. 
Kaka mi se.

U državi gdje su puno bitnije stvari u banani, sad budemo išli mak na konac sa piratijom i sličnim stvari malo sutra ništa od toga.

 

Kad je več taj članak na TPortalu ajmo onda složit neki čušpajz onako usput.Recimo neki Kinezi hakerski napadnu T-COM, i pokradu svašta toga bitnog dakle razne osjetljive podatke.Gosn Jerko a kak buš ti ulovil te Kineze, dakle na koji način buš to izvel jel?

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
neaktivan
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Zanima me kako smanjiti rizik da budem uhvacen,negdje sam citao da nesmijem skidat sa pirate bay-a i da ne seed-am previse,jel to istinito?Ako imate jos neki savjet,rado bih cuo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Gamer2605 kaže...

Zanima me kako smanjiti rizik da budem uhvacen,negdje sam citao da nesmijem skidat sa pirate bay-a i da ne seed-am previse,jel to istinito?Ako imate jos neki savjet,rado bih cuo.

 

Zakupi seedbox i miran si!

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Kolko sam vidio,to se placa.Onda nebi skidao igrice nego bi kupovao,samo neki vpn program ili postavke portova da sigurnije skidam

16 godina
odjavljen
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Gamer2605 kaže...

Kolko sam vidio,to se placa.Onda nebi skidao igrice nego bi kupovao,samo neki vpn program ili postavke portova da sigurnije skidam

 

Da, za 6-7 eura ćeš se baš nakupovati igara...

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

istina.....mozes li mi objasniti princip seedbox-a?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Gamer2605 kaže...

istina.....mozes li mi objasniti princip seedbox-a?

 

Zakupljen server sa kojim nemaš nikakve veze (što se trackera tiče). Na njemu imaš klijent za skidanje (rutorrent, transmission...) i to je to. Nakon što se stvar skine na njega - ti se spojiš preko FTP-a i prebaciš sadržaj k sebi. Tvoja kućna IP adresa nema nikakve veze sa torrentima i miran ti.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Treba li zbilja sve to, jer vidimo da se zbog toga hvata uglavnom u Njemačkoj i drugim zemljama koje su realno 100g ispred nas?!...i koliko sam vidio nigdje nema propisano kolike su kazne u slučaju nelegalnog skidanja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 9:36 (m77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Friday kaže...
Gamer2605 kaže...

istina.....mozes li mi objasniti princip seedbox-a?

 

Zakupljen server sa kojim nemaš nikakve veze (što se trackera tiče). Na njemu imaš klijent za skidanje (rutorrent, transmission...) i to je to. Nakon što se stvar skine na njega - ti se spojiš preko FTP-a i prebaciš sadržaj k sebi. Tvoja kućna IP adresa nema nikakve veze sa torrentima i miran ti.

 Ukratko govoriš da oni hvataju samo direktne veze s torrentom što bi onda značilo da bi hvatali tvrtku koja iznamljuje seedbox, a ne tebe isto tako tvrtka bi bila oduševljena platiti kaznu za tebe? ma L0L!

www.mmo-balkan.com
16 godina
odjavljen
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
TheThing kaže...

 Ukratko govoriš da oni hvataju samo direktne veze s torrentom što bi onda značilo da bi hvatali tvrtku koja iznamljuje seedbox, a ne tebe isto tako tvrtka bi bila oduševljena platiti kaznu za tebe? ma L0L!

 

Sine, očito ne znaš o čemu pričaš pa ću te pustiti da živiš u svom malom svijetu mašte...

Freak Show Inc.
10 godina
protjeran
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Friday kaže...
TheThing kaže...

 Ukratko govoriš da oni hvataju samo direktne veze s torrentom što bi onda značilo da bi hvatali tvrtku koja iznamljuje seedbox, a ne tebe isto tako tvrtka bi bila oduševljena platiti kaznu za tebe? ma L0L!

 

Sine, očito ne znaš o čemu pričaš pa ću te pustiti da živiš u svom malom svijetu mašte...

 Zašto tako nešto izjavljuješ? Ako si toliko pametan objasni nam ti na koji način izbjeći to hvatanje? Lako je reći da neznam o čemu pričam i onda otići ća....jesi nam objasnio u pm..

www.mmo-balkan.com
10 godina
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Friday kaže...

Zakupljen server sa kojim nemaš nikakve veze (što se trackera tiče). Na njemu imaš klijent za skidanje (rutorrent, transmission...) i to je to. Nakon što se stvar skine na njega - ti se spojiš preko FTP-a i prebaciš sadržaj k sebi. Tvoja kućna IP adresa nema nikakve veze sa torrentima i miran ti.

 To što to prolazi ne znači da je legalno.

 

I evo, boldano je već ilegalno. Dakle preuzeo se copyright sadržaj na svoje računalo bez dozvole autora.

 

Da, tvoja kućna IP nema veze, ali si zakupio server s namjerom da skidaš torrente. I onda si to prebacio na svoje kućno račnunalo.

 

 

Samomrzeći hrvat
16 godina
odjavljen
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
TheThing kaže...
Friday kaže...
TheThing kaže...

 Ukratko govoriš da oni hvataju samo direktne veze s torrentom što bi onda značilo da bi hvatali tvrtku koja iznamljuje seedbox, a ne tebe isto tako tvrtka bi bila oduševljena platiti kaznu za tebe? ma L0L!

 

Sine, očito ne znaš o čemu pričaš pa ću te pustiti da živiš u svom malom svijetu mašte...

 Zašto tako nešto izjavljuješ? Ako si toliko pametan objasni nam ti na koji način izbjeći to hvatanje? Lako je reći da neznam o čemu pričam i onda otići ća....jesi nam objasnio u pm..

 

Uglavnom tako odgovaram na bezvezan LOL... (pardon, L0L)

 

Entry Point kaže...
Friday kaže...

Zakupljen server sa kojim nemaš nikakve veze (što se trackera tiče). Na njemu imaš klijent za skidanje (rutorrent, transmission...) i to je to. Nakon što se stvar skine na njega - ti se spojiš preko FTP-a i prebaciš sadržaj k sebi. Tvoja kućna IP adresa nema nikakve veze sa torrentima i miran ti.

 To što to prolazi ne znači da je legalno.

 

I evo, boldano je već ilegalno. Dakle preuzeo se copyright sadržaj na svoje računalo bez dozvole autora.

 

Da, tvoja kućna IP nema veze, ali si zakupio server s namjerom da skidaš torrente. I onda si to prebacio na svoje kućno račnunalo.

 

 

 

Ma ofkors da je nelegalno - nije poanta u tome. Nego kako se sakriti što bolje...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
djigibao kaže...

..

očuvanja digitalnih dokaza na način koji bi bio prikladan za predstavljanje na sudu. Svaka ilegalna aktivnost, od skidanja filmova preko torrenta u vlastitom domu, do organiziranih hakerskih napada iza sebe ostavlja tragove koje digitalni forenzičari pronalaze i tumače. Što sve stoji u opisu posla jednog digitalnog forenzičara pojašnjava naš sugovornik.

..

 -BSA i proljetna runda. Za čudo, ovo je jedan od (ili jedini?) textova koji bar ilegalnost (nezakonitost) povezuje s torrent/distribucijom (podrazumijeva se hakerski napad), mada i dalje u prvi plan guraju/nameću sam download kao ilegalan. U rečenici sa sudom/pravom/zakonima... takav šlamperaj je nedopustiv. Zakon, konzumacija (download) je dozvoljen, legitiman. Kad će (BSA) novinari ili 'stručnjaci' prestati s takvom pogrešnom formulacijom?

.. opet poziv BUGovcima da napišu nešto (i popljuju svaku takvu konstrukciju rečenice) u tom kontekstu. Tko drugi ako ne oni? Koolinarka, index i portali?..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 13:00 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Ako je na t-portalu ovo izašlo onda to treba uzeti u obzir. Ipak se radi o portalu koji po tom pitanju (krađa tuđeg vlasništva) ima dosta "iskustava":

 

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Tportal-platio-50.000-eura-zbog-krade-fotografija

 

Farizeji, isti kao i još jedan portal koji na sav glas piše o lopovima dok njegove gazde na veliko kradu.

 

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

nek se on pozabavji drugim stvarima ! da ljudi imaju para kao što nemaju;vjerujem kako bi' piratluk bio manje prisutniji u Hrvata !

M
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Igor150 kaže...

nek se on pozabavji drugim stvarima ! da ljudi imaju para kao što nemaju;vjerujem kako bi' piratluk bio manje prisutniji u Hrvata !

 -vjerovanje obično nema veze s činjanicama. 'rvati su zanemariv promil, nit postoji TPB zbog njih/za njih. Za čudo, download je povezaniji s višim standardom jer je u stvari pristup tehnologiji primarni sastojak, optika.. pa tako novac/cijena ispadne sporedna stvar, primarno zato jer se može/dostupno/lako. Drugi dio (često iz neznanja i namjernih dezinformacija od BSA-RIAA..) je ugl legalno, jer download sam po sebi je OK, legalan. Piratluk podrazumjeva nešto drugo, čak ne korištenje bez valjane licence (mada i to BSA tako prikazuje a čitatelji nakon milijardu ponavljanja, povjeruju pa opet početak odlomka..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

u potpunosti se slažem. download je legalan,ali download i korištenje ilegalnih stvari. tako sam barem ja shvatio da je riječ ovdje. Počevši od glazbe pa do software-a. Bilo bih lijepo da si ja i svi možemo ovdje priuštiti primjerice legalne windowse sa 2 godine antivirusa...Možda si većina može priuštiti windowse  8.1 koji su kud i kamo jeftiniji id 7ce primjera. Mislim da bih većina bila kao i ja ne sretana već presretan da pređemo iz ilegale u legalu !!! Pojedini proizvođači čak ti daju od 3će godine bespla legalan antivirus software kad keširaš 2 godine...postaješ kao premium korisnik. Samo je poanta da se nikako neisplati piratizirati jer kazne su ajme.

M
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 23:58 (Igor150).
10 godina
protjeran
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Nitko ne kupuje photoshop, sony vegas itd jer su preskupi, ali ako za windowse koji stoje iza svega što imate na kompu nemožete izdvojiti pare onda stvarno...  isto tako ima hrpa ljudi koja može svake godine kupiti novi bf i cod, a nemože izdvojiti 20-30$ za dobar internet security koji se može naći na raznim stranicama s popustom naravno.

www.mmo-balkan.com
15 godina
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
Igor150 kaže...

u potpunosti se slažem. download je legalan,ali download i korištenje ilegalnih stvari. tako sam barem ja shvatio da je riječ ovdje. Počevši od glazbe pa do software-a. Bilo bih lijepo da si ja i svi možemo ovdje priuštiti primjerice legalne windowse sa 2 godine antivirusa...Možda si većina može priuštiti windowse  8.1 koji su kud i kamo jeftiniji id 7ce primjera. Mislim da bih većina bila kao i ja ne sretana već presretan da pređemo iz ilegale u legalu !!!

 -ne, nema čak ni ilegalnih stvari (osim ilegalnih supstanicija, exploziv i sl..). Pa čak i naslov nije (pravno-formalno) točan, nego kolokvijalan.. (razumijemo ga), jer ne postoji ilegalno skidanje, ilegalnog sadržaja.. sve to je LEGALNO (da sad opet na čupam linkove, izjave policije, švicarske države, itd.).

 

korištenje softwarea: može bit u skladu s valjanom licencom. Ako toga nema, privatna tužba vlasnika (ili BSA kao predstavnika, advokatska kuća itd.). Poslovnjaci moraju imati račun, privatnjaci NIŠTA. Ne postoji ni jedan primjer u svijetu podignute tužbe protiv kućnog korisnika (pa ni protiv firme). (firme se kažnjavaju iz sasvim drugog razloga tj nemaju papire, taj novac ide državi.. indirektno, nakon tog kupe licence..).

konzumiranje ZAMPovskog AV materijala, je leglano. Možeš snimiti, reproducirati itd.. do besvjesti. Plaćaš ZAMP, plaćaš medije... u cijelom svijetu, imaš pravo slušati npr radio i snimiti ga, ..

 

ono što je kršenje kaznenog zakona (tad nije potrebna privatna tužba, nego po sili zakona) je distribucija, crackanje (identično provali) i sl. Tad ako je soft nabavljen torrentom nije krimen down, nego upload. Piraterija nije download, nego distribucija (pa i prodaja) i crakcanje...

Pa tad forenzičar iz naslova, nema što dokazivati osim nakon sudskog naloga (to znači da već imaju dokaze i optužnicu) može pretragom logova i podacima od ISPa dokazati da je PC korišten za konkretno djelo (mada sad npr Fra. traži konkretnu osobu, ne uređaj ili vlasnika linije.. to je još nerasčišćeno..). To je ona smješna scena kad s KEFE nose pc, monitor, tipkovnicu.. i podlogu za miša.

 

Zapamtite, DL je OK, konzumacija je OK, nema nelegalnog sadržaja. Distribucija (javno izvođenje/emitiranje itd.) + terorizam, pedofilija, piraterija, to je KZ. Googlajte Borovac, Švica, Fra-GB, SOPA-PIPA itd.. (ne čitati pamflete BSA-ZAMPa jer su interesna skupina i namjerno formuliraju ovkakve naslove).

 

Konkretnije (mada to nije poziv na 'pirateriju'), možeš npr skinuti MS-soft kao MSO ili Win s MSovih servera, leglano. Možeš ga instalirati, koristiti kroz trial period i to je najleglanije/free. Čak npr MSO dobiješ predinstaliran (neželjen) na PC/notebooku, ako želiš kupiš key i aktiviraš. Nema ništa nedozvoljenog. Nedozvoljeno je crackati, distribuirati (a to je torrent), sve što nije dozvoljeno, sve je zabranjeno. Firma pak mora imati račun, R1 s mat.brojem-OIBom firme, ništa drugo ne vrijedi, npr poklon B.Gatesa ili da im ja kupim licencu.

-cijena? Win košta jednako već duže vrijeme. Postoji i alternativa, linux. Najavljuje se i win w.bing, koji bi mogao biti free, tech.preview si mogao koristit već pola godine free, dok na tabletima do 9" licenca košta cca 10-15$ tj MS im refundira 10$ ako je manji, ako je veći ne refundira. Kao kućni korisnik dakle možeš bezbrižno koristiti soft for free (i trpjeti npr gašenje) ukoliko nisi torrentirao, cracko i sl. jer bez tog policija nema osnove pokucati na vrata. Firme su nešto drugo.. Jednako kao za glazbu-film je i sa softwareom a javno izvođenje/distribucija je samo za one koji su registrirani, leglani, svi ostali su nelegalni (ali ne njihov sadržaj, nego njihov posao).

Pogotovo kad uz cijenu OSa usporedimo cijene ostalog softwarea, npr antivirus, igre, glazba.. dali je tad OS skup? Zabava ima cijenu, kino, lunapark, kokice.. i ovo je biznis, a soft kao i svaku digitaliju danas, je lako skinuti. Tad si nategnutim moraliziranjem i cijenom opravdavamo pogrešno pirateriju, još gore, ne znajući stvarno postaješ pirat mada nema potrebe razlika je samo s kojeg sitea ćeš skinuti soft (ne torrentom za komercijalu, nema ni jednog leglanog distributera komercijale na torentu). Nero (cd) je npr nepotreban ali ga svi imaju na win, kao winrar.. previše takvih nepotrebnih rizika, tako da je OS samo kap u moru (jer je na kraju besmisleno imati licenciran-plaćen OS s ostatkom softa s TPBa, djelo-kazna su isti, tad mi je logičnije, ako kradeš, kradi sve.. ne na pola jer je kazna jednaka ako te uhvate, problem je što 99% ni ne zna drugačije osim TPB, alternativa...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate

Kolika je kazna u slučaju nelegalnog skidanja? Je li u RH bilo slučajeva kažnjavanja zbog istog?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
m77 kaže...

Kolika je kazna u slučaju nelegalnog skidanja? Je li u RH bilo slučajeva kažnjavanja zbog istog?

 

Ako se ne varam jedini slučaj je bio kad je neki student iz Rijeke dobio kaznu radi skidanja muzike nekakve, i to milion kuna bila kazna ako se ne varam... u biti nije kazna nego je platio izdavacima od kojih je nezakonitim putem preuzeo muziku

Clueless gamers shouldn't judge
16 godina
odjavljen
offline
Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
ihush kaže...

ne postoji ilegalno skidanje

 

m77 kaže...

Kolika je kazna u slučaju nelegalnog skidanja? Je li u RH bilo slučajeva kažnjavanja zbog istog?

 

 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
csgoplayer kaže...
m77 kaže...

Kolika je kazna u slučaju nelegalnog skidanja? Je li u RH bilo slučajeva kažnjavanja zbog istog?

 

Ako se ne varam jedini slučaj je bio kad je neki student iz Rijeke dobio kaznu radi skidanja muzike nekakve, i to milion kuna bila kazna ako se ne varam... u biti nije kazna nego je platio izdavacima od kojih je nezakonitim putem preuzeo muziku

-ne, nema nelegalnog skidanja. To tako samo novinski naslovi sugeriraju. Progooglajte ili vidite stare teme, 'u zatvor zbog soft..' a na kraju je optužnica za krađu i sl.

-Da bi download bio nelegalan mora mu prethoditi provala tad je to kazneno djelo, ne down bitno, down kao sam sadržaj je tad samo dokaz. Voziti automobil je legalno imaš-nemaš vozačku, ukrasti pa voziti ukraden nije krimen u vožnji ili licenci nego u krađi/šteti itd... tad je ukradeno vozilo dokaz krađe, nije vozilo/vožnja=krađa. Krađa je krađa. (koliko god to BSA tako iskrivljeno frosira). Zakon ne trpi pogrešne/netočne/približne.. interpretacije.

 

just in case. nema nelegalnog... konzumiranja sadržaja, ali ne crack/hack/provala i upload.

edit: ispustio sam riječ torrent, torrent=upload=distribucija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 11:07 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Covjek koji će dokazati da ilegalno skidate
ihush kaže...
csgoplayer kaže...
m77 kaže...

Kolika je kazna u slučaju nelegalnog skidanja? Je li u RH bilo slučajeva kažnjavanja zbog istog?

 

Ako se ne varam jedini slučaj je bio kad je neki student iz Rijeke dobio kaznu radi skidanja muzike nekakve, i to milion kuna bila kazna ako se ne varam... u biti nije kazna nego je platio izdavacima od kojih je nezakonitim putem preuzeo muziku

-ne, nema nelegalnog skidanja. To tako samo novinski naslovi sugeriraju. Progooglajte ili vidite stare teme, 'u zatvor zbog soft..' a na kraju je optužnica za krađu i sl.

-Da bi download bio nelegalan mora mu prethoditi provala tad je to kazneno djelo, ne down bitno, down kao sam sadržaj je tad samo dokaz. Voziti automobil je legalno imaš-nemaš vozačku, ukrasti pa voziti ukraden nije krimen u vožnji ili licenci nego u krađi/šteti itd... tad je ukradeno vozilo dokaz krađe, nije vozilo/vožnja=krađa. Krađa je krađa. (koliko god to BSA tako iskrivljeno frosira). Zakon ne trpi pogrešne/netočne/približne.. interpretacije.

 

just in case. nema nelegalnog... konzumiranja sadržaja, ali ne crack/hack/provala i upload.

edit: ispustio sam riječ torrent, torrent=upload=distribucija..

 

Koji si ti mazohist...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice