Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

poruka: 28
|
čitano: 5.375
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

http://www.vidi.hr/Pop-Tech/Do-2015.-pola-milijuna-optickih-prikljucaka

Znaći još 3 godine i 2 mjeseca do optičkog interneta. :)

Pretpostavljam da će samo u Zagrebu toliko biti :\

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 20:14 (Gremlin144).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Amis će (barem su tako obećali) do Q4 2013. pokrit cijeli grad Zagreb (od Susedgrada do Sesveta)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
protjeran
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Bilo bi i vrijeme...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Gremlin144 kaže...

http://www.vidi.hr/Pop-Tech/Do-2015.-pola-milijuna-optickih-prikljucaka

Znaći još 3 godine i 2 mjeseca do optičkog interneta. :)

Pretpostavljam da će samo u Zagrebu toliko biti :\

Treba prije reč veliki Hop pa onda skočit optički prikljućci,{#} u Hrvatskoj na večem krugu korisnika hm bumo se jako načekali po novim ili onim rjetkim prilagođenim zgradama da. Ali zato svi ostali malo fige, pa na puno mjesta ko manje sredine nema nit ADSL-a a o ostalome nečemo to je ćisti SF prije če doč MMF sigurno a ne Optika za Internet.{#}{#}{#}

Mitch kaže...
Amis će (barem su tako obećali) do Q4 2013. pokrit cijeli grad Zagreb (od Susedgrada do Sesveta)

Obečanje je zna se kaj naivnom radovanje U Hrvatskoj, ko če meni a ne samo meni u dvorište znaći privatni objekt to je bitno a ne zgrada dovest Optički priključak. Bakrene instalacije su još od 1988 ove koje su sad tu, pa ko če to platit i dovuč Optiku na ovakvim sličnim privatnim objektima Amis,Optima nema šanse a niti T-Šrot u bližoj budučnosti sigurno fučka se njima za nas.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 22:06 (rambox).
14 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Eto ja to imam i to funkcionra 1000000%!!! Prva općina u RH s optićki kablom!

 

http://www.bistra.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4306&Itemid=866

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 22:58 (rokonja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
rokonja kaže...

Eto ja to imam i to funkcionra 1000000%!!! Prva općina u RH s optićki kablom!

 

http://www.bistra.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4306&Itemid=866

???

 

 

Ja u Sesvetama imam optiku od 1. mj. 2009. ?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
rokonja kaže...

Eto ja to imam i to funkcionra 1000000%!!! Prva općina u RH s optićki kablom!

 

http://www.bistra.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4306&Itemid=866

Cuo sam to, u Bistri zivi moj bratic.... kaze da je optika provedena kroz 90% Bistre, kaze da su postavljali po stupovima i cak spajali do kuce nekima. Je li to istina? nisam tamo dugo bio....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
14 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

I onda nećete moći odoljeti masovnom skidanju piraterije pa ćete svi lijepo u zatvor.

Bolje vam je da se truckte na tih par mbps koje imate nego da dolazite u napast...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Meni je tehnicka podrska od t-coma rekla da ja nikad necu dobiti opticki kabel. Zivim u Puli. Bili su veoma dragi i susretljivi. :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Necu te lajkati da ne prenesem virus na sebe {#}

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Cekaj ne kuzim koja je razlika između bakrenih i optickih prikljucaka?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

HRVATSKA je sramota kakve nema, ja pred pola godine dobijem ADSL, jadnih 4m dl i 0.25 up a tu se priča o optici !

 

I da ja stvarno ovu zemlju nerazuimjem, sve normalne države kad kopaju idu na novu tehnologiju a naši debili idu na staru, pa nemoš takav glupan bit !

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 0:25 (Bulldozer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

ovi koji imaju optiku neka kažu kako im se to odrazilo na multiplayer igre:cod,bf3.

Znaći jel im ping malo pao,da li protivnici padaju bolje itd...

Mrzim cheatere iz dna duše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Mi imamo u zgradi optiku dovedenu do vrata,svi stanari.Iako još koristimo preko bakrenih žica.

Šta je fora sa tim optičkim kablovima? Zna li netko objasnit. Znam na kojem principu rade ,to je nebitno. Nego u čemu je fora kad ću ja svejedno morat masno platit tu brzinu koju će mi pustit preko optike ako hoću?Jesam li dobro shvatio?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Pa moj bratic je sada na optici (znaci, 100% na optici), on igra inace cod i jos neke mp igre..... nije neki cumputer freak tako da ta prica o pingu njemu nista ne znaci, moram otici kod njega i provjeriti (samo ne znam kada ce to biti). On ne placa nista skuplje, zasto? zato sto i dalje ima iste brzine..... kada t-com "nadogradi" svoje stanice i odredi novi cijenik/usluge i brzine za optiku, tada ce ga pitati zeli li ostati na normalnoj ili ce preci na bolju brzinu, tako mi on kaze. No, za to ce se vjerojatno nacekati...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 0:32 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Amis se trenutno siri na Karlovac ali ne optikom vec bakrom.. a Iskon ima u Karlovcu nevidene opticke kapacitete ali ih daju samo poslovnim korisnicima..
TD za glupost
15 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Negdje sam procitao da bi onih 1mil i 500k optickih prikljucaka kostalo svega nekih 100-tinjak milja KN.... ne cini mi se previse, ako mogu u neke projekte uloziti po 500mil, tuc miljarde, ne vidim zasto bi bilo problema s ovime? a ovo sto kazu da ce doe 2015 god biti 1.500 000 optickih prikljucaka u HR, to mi je nekako previse bajkovito lol

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 0:52 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
lovac82 kaže...

Pa moj bratic je sada na optici (znaci, 100% na optici), on igra inace cod i jos neke mp igre..... nije neki cumputer freak tako da ta prica o pingu njemu nista ne znaci, moram otici kod njega i provjeriti (samo ne znam kada ce to biti). On ne placa nista skuplje, zasto? zato sto i dalje ima iste brzine..... kada t-com "nadogradi" svoje stanice i odredi novi cijenik/usluge i brzine za optiku, tada ce ga pitati zeli li ostati na normalnoj ili ce preci na bolju brzinu, tako mi on kaze. No, za to ce se vjerojatno nacekati...

 

Ma nemoraš provjeravat ništa ,isto je . 

Ako T-Com odredi poseban cjenik i usluge za optiku onda to sve ima smisla .

15 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Pa brzina i ping bas i nemaju puno veze.... evo primjer kod mene, DL mi je u 95% slucajeva 490-496 KB/s, a upload 20-35 KB/s (cesto varira za razliku od DL-a), ping mi je cesto od 40 do 55, a nekada kada se dogodi neki "kvar" brzina mi je ista, al ping znacajno veci (i to konstanto, isti je po cijeli dan makar ne primjetim razliku kada skidam nesto). Moj bratic na optici sigurno ima jos manji ping nego inace, a iste brzine odnosno realnije (koliko se sjecam, prije nije dobivao puno brzinu... imao je nekih 430-450 KB/s), sad vjerojatno ima punih 4 Mb/s ili koji postotak vise

 

4 Mb/s = 488.28 KB/s

 

EDIT: Pardon, 4 Mb/s je ravno 500 KB/s, to znaci da ja dobijem (nek je min 490 KB/s) 98 % ugovorene brzine...

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 1:31 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Mi imamo optiku u zgradi al nam neda niko osim Metroneta sinhronizirane brzine :(
Imam jadnih 7/0.7 mbps.
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
15 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Barem da dignu taj jadni upload omg.... jbt pa sta trebamo imati po 10 MB/s za pisljivih 100 KB/s uploada :S

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
8ax kaže...
Mi imamo optiku u zgradi al nam neda niko osim Metroneta sinhronizirane brzine :(
Imam jadnih 7/0.7 mbps.

Al oni su koliko ja vidim više orijentirani na tvrtke ,poduzeća..

Nadajmo se da će T-com uskoro izdat pakete-ponudu za nas koji imamo pristup optici.

A i sama vijest je realna ,mislim da su besplatno uveli optiku cijelom kvartu (zgradama) Lapovci u Vinkovcima,ili još uvode,besplatno..

Uglavnom rade punom parom.

12 godina
protjeran
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Zato mi u Dalmaciji ništa nemamo,nama će optiku uvesti za 20-30 god,kad zastari  {#}

maniac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Electricman :) kaže...

Zato mi u Dalmaciji ništa nemamo,nama će optiku uvesti za 20-30 god,kad zastari {#}

Imaš u Splitu u nekim(rijetkim) zgradama uvedenu optiku. Netko je napisao da je ista stvar optika i bakreni vod? Ne nije, optika može puuno brže prenositi(signalne) informacije.

12 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

Nama (Vatrogasno naselje u Osijeku) B-net uvodi mogućnost 3D paketa. Kažu da će download biti do 12 MB/s. Možda i oni provlače optički kabel...

Cijena za osnovni TV program + flat telefon + flat internet (do 12 MB/s) cca 250 kn. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Spiridon kaže...

Nama (Vatrogasno naselje u Osijeku) B-net uvodi mogućnost 3D paketa. Kažu da će download biti do 12 MB/s. Možda i oni provlače optički kabel...

Cijena za osnovni TV program + flat telefon + flat internet (do 12 MB/s) cca 250 kn. {#}

To ti je bakar, nema b-net optiku.

Lulz is on lulz.
12 godina
offline
Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka

E ako se kriza produbi, bar znam di leži par kila bakra... {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2015. pola milijuna optičkih priključaka
Spiridon kaže...

E ako se kriza produbi, bar znam di leži par kila bakra... {#}

Baš bi bilo fora da romi počinju krast bakrene kablove od interneta po Hrvatskoj {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice