DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija!

poruka: 9
|
čitano: 5.122
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija!

SINOĆ je Europski parlament postigao dogovor o Uredbi o dostavi prekograničnih paketa s Europskim vijećem i Europskom komisijom. 

Riječ je o jednogodišnjem procesu u kojem je kao pregovarač u ime EP-a radila Biljana Borzan.

U praksi to znači da bi paketi koje naručuju hrvatski građani u budućnosti trebali biti jeftiniji, odnosno da neće više biti teško objašnjivih dodatnih troškova. 

"Odlične vijesti! Nakon višesatnih pregovora s Vijećem i EK, kasno sinoć smo postigli dogovor o Uredbi o prekograničnoj dostavi paketa! Kraj je to jednogodišnjeg procesa. Kao pregovaračica za Europski parlament, izborila sam se za odredbe koje će rezultirati jeftinijom dostavom,transparentnijim tržištem i većim potrošačkim pravima!!! Ovo je odlična vijest za Hrvatsku jer je prekogranična dostava u manje države članice u pravilu bar dvostruko skuplja nego u veće", napisala je Bilijana Borzan.

 

Nakon usvajanja prijedloga uredbe u Europskom parlamentu trebao je započeti trijalog između Komisije, Vijeća i Parlamenta o konačnom tekstu, a to je, evo, postignuto. 

„Prekogranična dostava je tri do pet puta skuplja od dostave unutar države članice, a što je posebno loše za Hrvatsku, prekogranična dostava u manje država članice je u pravilu bar dvostruko skuplja nego u veće. Više od 30 posto hrvatskih građana kupuje online, i to više nego jednom mjesečno. Hrvatski građani koji kupuju preko interneta nisu ravnopravni s drugim kupcima u EU. Žale mi se na razlike u cijenu dostave za nas druge zemlje EU, ili pak situacije kada uopće nema dostave za našu zemlju“, rekla je Biljana Borzan u listopadu. 

Ovo će posebno osjetiti brojni građani koji stvari naručuju s interneta, a koje bi sad trebale biti još jeftinije. 

Online kupovina je sektor koji raste, na godišnjoj razini vrijedi oko 400 milijardi EUR. Prema istraživanjima Europske komisije, povećanje on-line trgovine s trenutačnih 5 posto na 15 posto  bi značilo siguran rast BDP-a na razini Unije za 1,7 posto. Preduvjet za povećanje online trgovine je jeftinija dostava paketa u EU jer su kupci upravo dostavu ocijenili jednim od najvećih razloga zašto ne kupuju.

„Pravila koja su izglasana se hvataju u koštac s nelogičnostima poput činjenice da  dostava u jednom smjeru dođe tri puta skuplje, nego dostava za istu udaljenost u drugom smjeru. Uredba želi olakšati malim i srednjim poduzetnicima proboj na tržište. Dakle, cilj je omogućiti da svoje proizvode mogu prodavati na puno većem tržištu od svoga grada ili države“, kazala je Borzan tada.

 

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/konacno-je-dogovoreno-dostava-paketa-bit-ce-puno-jeftinija-a-to-ce-posebno-osjetiti-hrvatska/1013692.aspx

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
23 0 hvala 17
12 godina
online
DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija!

Napokon! Posebno me živciraju trgovine koje dostavljaju u cijelu EU excluding Croatia, ono wtf već smo godinama u EU a tretiraju nas ko da smo Uzbekistan.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija

Ja čekam kad će dogovoriti da djelatnici hrvatske pošte prestanu krasti pakete...

 

Ostali ?

12 godina
offline
DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija!

Ja cekam kad ce jedan postar doci mi na vrata doniti paket, a ne ostavljati zute listice da po njega dodjem...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
24 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija
chuckn kaže...

Ja čekam kad će dogovoriti da djelatnici hrvatske pošte prestanu krasti pakete...

 

Ostali ?

 Dok  budemo bili pravi europljani a ne balkanci, onda će doć do nekih pomaka na bolje..

8 godina
neaktivan
offline
Re: DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija

Ali je i dogovoreno da ćese od iduće godine plaćati carina na svaki i najmanji paketić, pa sve što naručiš s ebay-a treba na carinu. Troškovi carinjenja će biti deseterostruko veći od troškova carine, pa ćemo ko talibani, opet umjesto da neki sitni adapterčič, maskicu za mobitel i slično kupimo na ebay-u, kupovati u lojalnom shopu za 120 kuna jer će lokalni politički podoban tajkun imati maržu od 20000% a ekipa izvan EU će nam se po 1000-ti put debelo smijati uz napokenu "tko vas je tjero u EU"...

 

 

15 godina
offline
Re: DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija
meshaigrin kaže...

Ali je i dogovoreno da ćese od iduće godine plaćati carina na svaki i najmanji paketić, pa sve što naručiš s ebay-a treba na carinu. Troškovi carinjenja će biti deseterostruko veći od troškova carine, pa ćemo ko talibani, opet umjesto da neki sitni adapterčič, maskicu za mobitel i slično kupimo na ebay-u, kupovati u lojalnom shopu za 120 kuna jer će lokalni politički podoban tajkun imati maržu od 20000% a ekipa izvan EU će nam se po 1000-ti put debelo smijati uz napokenu "tko vas je tjero u EU"...

 

 

Ima  dovoljno jeftinih proizvoda i unutar EU-a... a kinezi imaju i eu skladišta....i dalje ce biti isto vjeruj mi

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija
chuckn kaže...

Ja čekam kad će dogovoriti da djelatnici hrvatske pošte prestanu krasti pakete...

 

 To se stvarno dogada?! Meni u zadnjih nekoliko mjeseci nije pola paketa doslo

LoL EU West - KingNothing666
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 22:52 (KingNothing).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DOGOVORENO JE! Dostava paketa bit će jeftinija
meshaigrin kaže...

Ali je i dogovoreno da ćese od iduće godine plaćati carina na svaki i najmanji paketić, pa sve što naručiš s ebay-a treba na carinu. Troškovi carinjenja će biti deseterostruko veći od troškova carine, pa ćemo ko talibani, opet umjesto da neki sitni adapterčič, maskicu za mobitel i slično kupimo na ebay-u, kupovati u lojalnom shopu za 120 kuna jer će lokalni politički podoban tajkun imati maržu od 20000% a ekipa izvan EU će nam se po 1000-ti put debelo smijati uz napokenu "tko vas je tjero u EU"...

 

 

Na maskice od 10,15kn dobro ajd, ali na ostale skuplje stvari tu ce bit problem.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice