Dostupna Opera 12

poruka: 142
|
čitano: 27.082
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
rustweaver kaže...
Oldy kaže...

ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze

Zapravo ne mogu se sjetiti niti jedne situacije da je Opera bila napadnuta. Najnapadaniji browseri su definitivno IE i Firefox oni dijele prvo mjesto po uvredama plasiranim na njihov racun. Internet Exploreru se tradicionalno zamjera nazadnost i tromost kako u pracenju standarda tako i u izdavanju zakrpa. Firefoxu se tradicionalno zamjeraju perfomanse i memory bloat. Chrome je iza njih, njemu se samo ponekad predbaci da je spijunski browser. Jedino se za Operu ne mogu sjetiti niti jedne negativnosti...

  Ma pusti to, jedini koji je napadao operu je karakteran, no on sve napada pa nije čudno.

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
rustweaver kaže...
Oldy kaže...

ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze

Zapravo ne mogu se sjetiti niti jedne situacije da je Opera bila napadnuta. Najnapadaniji browseri su definitivno IE i Firefox oni dijele prvo mjesto po uvredama plasiranim na njihov racun. Internet Exploreru se tradicionalno zamjera nazadnost i tromost kako u pracenju standarda tako i u izdavanju zakrpa. Firefoxu se tradicionalno zamjeraju perfomanse i memory bloat. Chrome je iza njih, njemu se samo ponekad predbaci da je spijunski browser. Jedino se za Operu ne mogu sjetiti niti jedne negativnosti...

  "Ne radi mi ovo, ne radi mi ono" na nekim stranicama... Što i nije do Opere nego do stranice...

Ovaj forumaš nije tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Šef kaže...
rustweaver kaže...
Oldy kaže...

ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze.

  "Ne radi mi ovo, ne radi mi ono" na nekim stranicama... Što i nije do Opere nego do stranice...

  Dešavalo se jer si trebao maskirati u FF li IE da bi elemeniti bili ispravno prikazani. Deinstalirao sam AntiBrowsniffer ekstenziju jer više nema potrebe maskirati, sve prikazuje kako treba.

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
Cevi kaže...

  Dešavalo se jer si trebao maskirati u FF li IE da bi elemeniti bili ispravno prikazani. Deinstalirao sam AntiBrowsniffer ekstenziju jer više nema potrebe maskirati, sve prikazuje kako treba.

  Znam ja za to, ali to su neki drugi navodili kao problem..,

Ovaj forumaš nije tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
sirka666 kaže...
Oldy kaže...

Nisu preuzeli zvjezdicu od FF imala je to opera i prije, mislim da FF više kopira, od speeddiala, tabova, na dalje, ali opera uvijek mora jadna biti napadana i omalovažavana, ali nema veze

Pa firefox nema speed dial. Prazno je kada se otvori novi tab.

  Ah da kod opere je on integriran kod FF se može dodati naknadno, nisi znao? :p

bug caruje, um klade valja
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Novi build - 1085.

 

Osim uobičajenog popravljanja grešaka i poboljšane kompatibilnosti s pojedinim stranicama, tu su novosti vezane uz HTML5 i CSS3, kao i mogućnost aktivacije plug-ina na zahtjev.

 

An updated Core, with Ragnarök and CSS3 radial gradients 

 

Windows
Mac
Linux/FreeBSD 

 
0 0 hvala 4
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Ma dobro još smo na pre alphi, ali majke ti za 60 unosa u spreedialu koliko ih imam trenutno povukao 94MB da ih ponovno stvori, a sami update 10MB lol

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dostupna Opera 12

Koristim 11.51

  I kad odem na "Check updates" dobijem ovo:

  Kako da je napokon updateam?

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
Ivan_hacker kaže...

Koristim 11.51

  I kad odem na "Check updates" dobijem ovo:

  Kako da je napokon updateam?

 

  Pa 12-ica još nije izašla, vidiš da je još u prealpha stadiju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Neće valjda prije doći firefox 12 nego opera 12?ajme...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12

Ne znam, ali znam da je izašla još jedna pre alpha: 12.00 Build 1090 Pre-Alpha.

 

Najvažnije novosti su: ikone su sada ispoliziranije i usklađenije, oznake su usklađenije i ostala grafička poliranja. Također i novi drop-down url izgled sa lakšim sugestijama pri traženju. Više:

 

Featherweight and plugin installation improves, plus important fixes

 

Windows
Mac
Linux/FreeBSD

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 8:48 (zitzko).
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

E pa neću svaki pre alpha čekam što će dalje bit :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Opera mi se iz svake verzije čini brža i brža, šteta što je stranice baš ne vole.

Timeline na facebooku mi se ne prikazuje uopće u operi.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Konačno je stigla i alpha Opere 12. Build je 1105.

Najznačajnija novost je podrška za hardversku akceleraciju, koja je kod Opere izvedena nešto drugačije nego kod drugih preglednika.   Ukoliko je to moguće Opera renderira sve pomoću GPU-a, od korisničkog sučelja, do web stranica i WebGL-a.

Trenutno je podržan samo OpenGL, dok se na podršci za DirectX 9 i 10 radi.

U Operi su načinili popis problematičnih kartica i drivera, kod kojih Opera isključuje hardversku akceleraciju i koristi softversku, kao i do sada.

Da biste vidjeli kako vaše računalo stoji s hardverskom akveleracijom u Operi otvorite opera:gpu. Ukoliko dobijete poruku "Vega backend Software", nadogradite drivere za grafičku karticu. Kod starijih kartica niti nadogradnja drivera možda neće pomoći.

Ukoliko vam se zbog hardverske akceleracije jave problemi, npr. Opera bude prespora, možete akceleraciju isključiti tako da za opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration postavite vrijednost 0.

 

Introducing Opera 12 alpha

 

Windows
Mac
Linux/FreeBSD 

 

 

 
2 0 hvala 6
13 godina
protjeran
offline
Dostupna Opera 12

Definitivno najbrzi browser

http://www.soundstream.com/
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

I moje grafičko siroće podržava hehe

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Dostupna Opera 12

Pišem ovo s 11.52,12 još nema kod mene

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12

postoji lista podržanih gpu-ova? kolko vidim radit će na dx9 supportu, a to je malo preširok pojam..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Novi build 1116 donosi popravke vezane uz hardversku akceleraciju i preveliko zauzeće RAM-a koje se pojavilo u prošlom buildu.

 

Hardware acceleration fixes

 

 

 
1 0 hvala 4
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Još uvijek razmazuje speed dial kod sroljanja ako je neka aero tema,

 

uostalom gdje su im sad te korisničke teme? nema, samo nekih njihovih par blesavih bože oslobodi

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dostupna Opera 12

Mali offtopic:

 

Ne znam da li ste primjetili sličnost logotipa optima telekom paketa (O2 i O3), sa logotipom opera web browsera?

Logo O2 paketa optima telekoma Logo O2 paketa optima telekoma
Logo Opere Logo Opere
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
zitzko kaže...

Mali offtopic:

 

Ne znam da li ste primjetili sličnost logotipa optima telekom paketa (O2 i O3), sa logotipom opera web browsera?

  Ako ovi iz opere to shvate,sprema se još jedna tužba...

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
15 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Jako dobar i brz preglednik, čudi me što nije zastupljeniji među preglednicima...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
zitzko kaže...

Mali offtopic:

 

Ne znam da li ste primjetili sličnost logotipa optima telekom paketa (O2 i O3), sa logotipom opera web browsera?

Logotip Optime je isti onaj stari Operin. Opera je u verziji 9 ili 10 malo izmijenila logo (ovaj sadašnji). 

 

Obavijestili smo (mind_challenge) Operu na Twitteru, pa ćemo vidit. :D

‎''I'm too handsome to do paperwork.''
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Optima u Savskoj 5 tamo blizu gradskog komunalnog ima isto crveno O u izlogu koje neodoljivo podsjeća na operino O

bug caruje, um klade valja
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupna Opera 12

Nisam siguran da može brendirati slovo...a možda i možeš...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dostupna Opera 12
g12356 kaže...

Nisam siguran da može brendirati slovo...a možda i možeš...

  U SAD-u možeš. Nije ovdje stvar o slovu, nego o identičnom logu, mogli su malo alterirat taj ''O'' i nebi bilo problema, ali su očigledno bili lijeni.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupna Opera 12
g12356 kaže...

Nisam siguran da može brendirati slovo...a možda i možeš...

  Pa brendira se svašta. I Google je brend, jel tako? A zapravo je nakupina šarenih slova.

‎''I'm too handsome to do paperwork.''
14 godina
offline
Dostupna Opera 12

Na updateu 12.00 alpha build 1155

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Dostupna Opera 12
Oldy kaže...

Na updateu 12.00 alpha build 1155

 1159

 

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2011 9:58 (soundstream).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice