Google razvio automobil koji vozi sam

poruka: 17
|
čitano: 1.466
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Google razvio automobil koji vozi sam

Tvrtka koja dominira svjetskim Internet tržištem Google odlučila se napraviti automobil koji vozi bez vozača. Već neko vrijeme cestama oko San Francisca i Los Angelesa krstari šest Toyota Priusa i jedan Audi TT koje voze kompjutori.


Dva tehničara, koji sjede u automobilima, zapravo su putnici, koji paze da tijekom probnih vožnji sve prođe u redu. Do sada su automobili prošli 1600 kilometara bez ikakve intervencije tehničara te oko 200.000 kilometara uz manje intervencije predviđene programom.

Kroz to vrijeme desila se samo jedna manja nezgoda, jedan je automobil udaren odostraga dok je stajao na semaforu bez ikakve krivnje kompjutora. Također, kompjutori niti jedan jedini put nisu prekršili ograničenje brzine niti zanemarili neki znak ili semafor jer zapravo ne znaju kako to učiniti.

Tehnologija samovozećih automobila omogućuje veću prohodnost cestama jer ti automobili mogu voziti na puno manjoj udaljenosti od drugih automobila jer im treba neusporedivo manje vremena nego čovjeku da reagiraju na promjene u prometu.

Iako je još uvijek daleko do upotrebe tehnologije koju je razvio Google u svakodnevnom životu ipak je ona tu, no ostaje da se vidi što će to zapravo Googleu. Možda se tajna krije u činjenici da će ljudi moći na Internet tijekom vožnje jedino pod uvjetom da ih automobil sam vozi.

 
3 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Google razvio automobil koji vozi sam

mogao si i kakav link dodati.

scientia est potentia
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
Auto za stanovnike crne gore :D
Udri brigu na veselje
15 godina
online
Google razvio automobil koji vozi sam

Ovaj google nije normalan, ovo već vidim kako bi moglo možda zaživiti u javnom prijevozu da automatiziraju autobuse i slično, naravno na račun vozača koji će podobivati otkaze...Čudi me kako japanci nisu tako nešto uradili oni su totalno ludi sa robotima i sličnoBelji se Ili možda jesu pa mi neznamo? 

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
alien kaže...

mogao si i kakav link dodati.

Link...

http://www.f12010.co.uk/welcome::herbert.html
16 godina
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam

O boze koje glupe vijesti... Ocito cim je "Google" u naslovu, odmah je to vijest dana...

Takve stvari su razvijene jos prije nekoliko godina...

http://www.darpa.mil/grandchallenge/index.asp

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
Google razvio automobil koji vozi sam

Audi i svi veči proizvođači rade na tim tehnologijama, samo je problem u tome što če to Google dati badava (softver) i onda uzimati podatke kuda se sve vozila kreču, nakon toga če postavljati oglase na kontrolnu ploču (aka HUD display) i tako če se i financirati. Sve u svemu rade svi na tome, a kada če zaživijeti to u praksi otom-potom :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Google razvio automobil koji vozi sam

Ima i u tome logike, auti pokretani androidomBelji se Samo da u toku vožnje ne izbaci "engine app forced closed" i svi sretni i zadovoljniSmijeh

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
ja00022 kaže...

Audi i svi veči proizvođači rade na tim tehnologijama, samo je problem u tome što če to Google dati badava (softver) i onda uzimati podatke kuda se sve vozila kreču, nakon toga če postavljati oglase na kontrolnu ploču (aka HUD display) i tako če se i financirati. Sve u svemu rade svi na tome, a kada če zaživijeti to u praksi otom-potom :D

 "Vasa brzina je 65km/h, trebate ici lijevo na sljedecem krizanju da dodjete do odredista, a ako zelite kupiti novi DVD od Skore pritisnite "BUY". Nevinašce

Think locally, act globally...
15 godina
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
SupremeCommander kaže...
ja00022 kaže...

Audi i svi veči proizvođači rade na tim tehnologijama, samo je problem u tome što če to Google dati badava (softver) i onda uzimati podatke kuda se sve vozila kreču, nakon toga če postavljati oglase na kontrolnu ploču (aka HUD display) i tako če se i financirati. Sve u svemu rade svi na tome, a kada če zaživijeti to u praksi otom-potom :D

 "Vasa brzina je 65km/h, trebate ici lijevo na sljedecem krizanju da dodjete do odredista, a ako zelite kupiti novi DVD od Skore pritisnite "BUY". Nevinašce

ako želite kupiti novi cd od Škore skrenite desno ...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
Stoja kaže...

Ovaj google nije normalan, ovo već vidim kako bi moglo možda zaživiti u javnom prijevozu da automatiziraju autobuse i slično, naravno na račun vozača koji će podobivati otkaze...Čudi me kako japanci nisu tako nešto uradili oni su totalno ludi sa robotima i sličnoBelji se  Ili možda jesu pa mi neznamo?

  Ma da molim te... progooglaj malo takve stvari postoje vec godinama... samo sto su japanci pametni i znaju da bi to dovelo do tone komplikacija...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Google razvio automobil koji vozi sam

Osobno nebi volio da me vozi google-ovo računalo, zapravo nebi volio da mi nikakvo računalo vozi auto. Još uvijek volim osijetiti auto u vožnji i da ja imam kontrolu.

 

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Google razvio automobil koji vozi sam

Da li google koristi svoj servis za promoviranje svojih noviteta? Dokazi... a ne obecanja... Nevinašce 

Bing Bing
Google Google
Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 14:09 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
SupremeCommander kaže...

Da li google koristi svoj servis za promoviranje svojih noviteta? Dokazi... a ne obecanja... Nevinašce

  pa normalno da njihovi projekti imaju page rank 10/10...

 

zapravo sve njihove stranice imaju po defaultu taj page rank...

 

 

Zato i kazem... be very afraid... :=) cenzuriranje informacije je realno...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
Google razvio automobil koji vozi sam

Sada se ne sjecam tocno kada i u kojem broju BUG-a ali bila je poprilicno velika tema o BMW-u koji nema klasican upravljac (vec dojstick) i nema mehanicke komande.

Tada sam naslutio mogucnost ovakve primjene u sirokoj proizvodnji. Na primjer auto koji voza sam u guzvi i postuje   pravila...saobracajna :)

a đust wona be win love en a tokter aj neđ ju
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam

čisti marketing

15 godina
offline
RE: Google razvio automobil koji vozi sam
SupremeCommander kaže...

O boze koje glupe vijesti... Ocito cim je "Google" u naslovu, odmah je to vijest dana...

Takve stvari su razvijene jos prije nekoliko godina...

http://www.darpa.mil/grandchallenge/index.asp

 

Nekoliko godine? Prije bih rekao prije nekoliko desetaka godina i to u američkoj vojsci 

 

 

Every hole is a goal!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice