Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

poruka: 17
|
čitano: 4.588
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

Megaprojekt: za digitalizaciju je potrebno 280 milijuna eura. Iz europskih fondova stiglo bi 70 posto.Vrijednost projekta je 280 milijuna eura, a osim Zagrepčana, koji će u to uložiti 30 posto novca, plan je ostatak namaknuti iz europskih strukturnih fondova. Sve to osmislila je Tatjana Holjevac, potpredsjednica Gradske skupštine i, kako stoji u nacrtu projekta, osoba koja ima više od 30 godina iskustva i rada u telekomunikacijskom sektoru u vodećim domaćim i svjetskim tvrtkama.

 

LINK (vecernji.hr)

 

-------

 

lijepi predizborni bulšit

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu
Hebes Zagreb,ima on infrastrukturu,treba sela i otoke pospajat.
HUGE RESPECT: woodgamesfx, captain_soap_McTawish, rustweaver, royalhero, tracerCPP,Indestructible
16 godina
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

zagreb ima jedan veliki goli **rac.. to kaj ima optike po centru i par privatnih ne znači ništa..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu
A kako je dalje još gore.Npr Osijek gdje optiku ima 3 zgrade i to je to.I još je službeno nemogu ni koristit
robimarko@gmail.com
11 godina
protjeran
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

I sadašnje cijene su previsoke, a što kad potroše toliko novca na infrastrukturu, kad počnu optika paketi? To nitko neče kupovati.

13 godina
neaktivan
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

Lijepi san. Ali u HR ništa bez politike i korupcije. Još jedan u nizu propalih projekata u propaloj zemlji.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

Zar nije T-scum ugrađivao optiku?

AKO SAM TI POMOGAO KLIKNI HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu
Je
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

Već vidim, novo poskupljenje zbog uvođenja optike

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

Btw. Vlada RH ukida porez teleoperaterima. Bit će niže cijene odmah.{#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

mora da smo bili u krivu! Bakrenu žicu smo provukli umjesto optičke!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

U svakom razvijenijem drustvu (Svicarska, Francuska, Austrija, Svedska) se GRADSKA koncesija za davanje ISP usluga daje vodovodu i elektri koji vec imaju kablove, sahtove, razdjelnike itd.

Nema pretjeranog kopanja ulice, nema predugog cekanja, nema izgradnje popratnih objekata. Vodovod i elektra placaju koncesiju i porez pa je grad zadovoljan, naplacuju pretplatu od korisnika pa su i oni zadovoljni a i sam korisnik koji dobije 100/10 ili 100/100 paket za 30ak eura je sretan kao prase u blatu.

Ali ... mi smo hrvati ... nisu ugazene stope za nas dovoljno dobre. Kod nas se s time bavi lokalna samouprava. Mi cemo izmisliti toplu vodu unatoc svim tusevima iz kojih se pari oko nas ...

Garant doticna gospodja Holjevac ima vec i 2-3 firme s kojima se ustelila za izvodjenje projekta i branje vrhnja ...

 

Vec skoro desetljece zivim van Hr i radim u ISP bransi i vidim kako gluplje nacije od nas 10x bolje zive. Zemlje koje nemaju resursa, zemlje ciji stanovnici u skolama uce bedastoce zive tako lijepim i sredjenim zivotima a u nas jad i bijeda ... bas zbog ovakvih osoba i ovakvih projekata. Je komunizam bio u banani ali se znalo kako se postupa s domacim izdajnicima ...

battlelog: b4stardo_CRO
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 12:39 (Bastardo).
Moj PC  
15 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu
ENCHANTRESS kaže...

mora da smo bili u krivu! Bakrenu žicu smo provukli umjesto optičke!!

Iskreno ne smeta mi, placam manje nego sto bihnoptiku a imam VDSL 40/15 brzine

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu
Mitch kaže...
ENCHANTRESS kaže...

mora da smo bili u krivu! Bakrenu žicu smo provukli umjesto optičke!!

Iskreno ne smeta mi, placam manje nego sto bihnoptiku a imam VDSL 40/15 brzine

Ti i jos troje ljudi.

 

Dok ostali imaju crkavicu od 4/0.5mb/s

EUW: Ferritin
15 godina
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

To nije istina.

H1 ima 70% zagreba pokriveno vdsl2

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu

Ddd... Par puta sam testirao brzinu par dana kak to bude obicaj kod nasih operatera...

Uvijek sam dobio isti odgovor (premda se drugome nisam ni nadao)"...U pravu ste, brzina je ispod dopustene, mozemo vas odkopcat ako niste zadovoljni..." 

 

I kaj ces, nikog drugog osim T-coma, imam 1,5Mbit i nekak zivim :)

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Grad Zagreb gradi vlastitu optičku mrežu
Batista kaže...

Ddd... Par puta sam testirao brzinu par dana kak to bude obicaj kod nasih operatera...

Uvijek sam dobio isti odgovor (premda se drugome nisam ni nadao)"...U pravu ste, brzina je ispod dopustene, mozemo vas odkopcat ako niste zadovoljni..." 

 

I kaj ces, nikog drugog osim T-coma, imam 1,5Mbit i nekak zivim :)

Kako sam radio tamo i kod nekolicine drugih teleoperatera uvijek sam 'volio' onaj HAKOMov članak: "Teleoperater mora isporuciti korisniku brzinu,ako je do 10Mbit/s, do 50% iznosa" Znaci neko uzme 4 Mbit/s i ima recimo 4.15 Mbits/s, a neko uzme 10Mbit/s i ima 5 Mbit/s  te ne moze raskiniti ugovor bez penala jer dobija 50% svoje brzine. Nema veze sto placa dodatno. Ili kad kazu ljudima da ce ih obavjestiti kad se NOVA PARICA STVORI na njihovom podrucju.

 

Tako pretpostavljam da bi i ti trebao imati 4 Mbit/s jel? ENIHU gade mi se i oni i njihova infrastruktura.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice