Hakirani serveri Opere - traže izmjene lozinki

poruka: 4
|
čitano: 534
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hakirani serveri Opere - traže izmjene lozinki

Osim što sam od njih dobio obavijest na mail, objavili su i na blogu: https://www.opera.com/blogs/security/2016/08/opera-server-breach-incident/

 

Kompromitirano je SVE što ste sinkronizirali kroz njihovu opciju sinkronizacije putem browsera, te sugeriraju da se izmjene sve lozinke koje ste pohranili putem tog servica kao i samu lozinku za pristup Opera accountu.

 

Onak, proljev, već pola sata mijenjam lozinke na ključnim webovima i isključio sam opciju sync-a za lozinke...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakirani serveri Opere - traže izmjene lozinki

Pa lozinka je uvijek osobna stvar..........ne kužim ljude koji je spremaju na server......

13 godina
offline
Re: Hakirani serveri Opere - traže izmjene lozinki
Canis kaže...

Osim što sam od njih dobio obavijest na mail, objavili su i na blogu: https://www.opera.com/blogs/security/2016/08/opera-server-breach-incident/

 

Kompromitirano je SVE što ste sinkronizirali kroz njihovu opciju sinkronizacije putem browsera, te sugeriraju da se izmjene sve lozinke koje ste pohranili putem tog servica kao i samu lozinku za pristup Opera accountu.

 

Onak, proljev, već pola sata mijenjam lozinke na ključnim webovima i isključio sam opciju sync-a za lozinke...

robertini kaže...

Pa lozinka je uvijek osobna stvar..........ne kužim ljude koji je spremaju na server......

Upravo zato ne koristim nikakve password savere i slične servise. Koliko god se oni trudili enkriptirati sve lozinke, opet hakeri do njih mogu doći.

 

Operin račun sam koristio samo jednom i to samo radi preseljenja bookmarka i postavki, a nakon toga sam obrisao račun.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirani serveri Opere - traže izmjene lozinki
robertini kaže...

Pa lozinka je uvijek osobna stvar..........ne kužim ljude koji je spremaju na server......

 "...na server..." - pa i ova lozinka s kojom si ovdje na Bugu logiran je "...na nekom serveru..." koji može biti haknut. Ovi iz Opere ponudom tog servisa su indirektno rekli "ok je, sinkronizirajte..." da bi na kraju samo postali dio kompromitirane ekipe poput Amazona, Avasta, Linkedln i ostalih giganta kojima su svojevremeno procurili podaci.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice