Intel Core i7-4770K: Haswell

poruka: 237
|
čitano: 60.462
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Neznam da li je neko ranije postavio ali izasli su rezultati (early sample) znaci ne finalnog proizvoda. Ukaratko kome se neda citati rezultati su ocekivani znaci 10 -15 % boost-a u odnosu na Ivy B. Review je solidan ,eto po meni jos samo fali   test potrosnje i temperature. Takodje je testirna i nova grafika hd4600 GT2.

Vise na :

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-4770k-haswell-performance,3461.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 20:29 (Digital26).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

Oni koji su kupili i7 2600K nemaju šta mijenjati, pa i oni sa i7 870 clockanim, a di tek sa Ivy. Premali su to pomaci i potpuno su ne bitni prosječnom korisniku. Jedino netko tko živi od sirove snage procesora, ima nekakav poticaj za promjenu. Naravno, klasa za sebe su oni poput mene koji kupuju iz zabave a ne iz potrebe, tako da će biti Haswella po forumu sigurno {#}.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 14:28 (itomic009).
15 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ford eleanor kaže...

Review iz Kine u odnosu na i7 3770K

 

izgleda da ce me moj i7 3770k jako dugo služit

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ford eleanor kaže...

Review iz Kine u odnosu na i7 3770K

 

Kak se ono kaže nekom se fučka za NDA,Izlanuo se meni je najzanimljiviji ovaj grafički test dakle Intel HD 4600 GPU vs Nvidia GT630.{#}

 

U sintetičkim GPU testovima Intel čokljava grafa, ima iste rezultate kao navedena Nvidia posebna grafa. No u normalnim igricama HD 4600 ima drastično manje performanse, no ništa čudno to je več viđeno puno puta u praksi.Smijeh{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 15:38 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

*toxic*

 

Ma daj,kupi si novi i meni prodaš stari!!{#}

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 13:10 (volegradele).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
volegradele kaže...

*toxic*

 

Ma daj,kupi si novi i meni prodaš stari!!{#}

oš kupit? moze tvoj i5 pod račun :)

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 13:18 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

S obzirom na to kakav je AMD konkurent, Intel nažalost i nema neke potrebe za jačim procesorima. Koliko ovdje vidim, clock per clock je nekih 7% jači od i7-3770k, i ako se bude dao iti malo bolje clockat to zapravo neće ni bit toliko loše performanse. Al svakako se nadam da će AMD ubrzo izbacit nešto bar 10ak% jače od ovog.

 

Što se tiče rezultata u 3dmarku i igrama, nonsense. Da su uvalili dvije Titanovke pa ajde, a ne slabašnu GTX 660, normalno da neće bit razlike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
toxic kaže...
volegradele kaže...

*toxic*

 

Ma daj,kupi si novi i meni prodaš stari!!{#}

oš kupit? moze tvoj i5 pod račun :)

Nemoj me cimat!!{#}

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
volegradele kaže...
toxic kaže...
volegradele kaže...

*toxic*

 

Ma daj,kupi si novi i meni prodaš stari!!{#}

oš kupit? moze tvoj i5 pod račun :)

Nemoj me cimat!!{#}

pa ne cimam te.. os kupit i hd 7950 cf?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...

S obzirom na to kakav je AMD konkurent, Intel nažalost i nema neke potrebe za jačim procesorima. Koliko ovdje vidim, clock per clock je nekih 7% jači od i7-3770k, i ako se bude dao iti malo bolje clockat to zapravo neće ni bit toliko loše performanse. Al svakako se nadam da će AMD ubrzo izbacit nešto bar 10ak% jače od ovog.

 

Što se tiče rezultata u 3dmarku i igrama, nonsense. Da su uvalili dvije Titanovke pa ajde, a ne slabašnu GTX 660, normalno da neće bit razlike.

koliko sam ja vidio, u igrama je uspoređena sa gtx630 - btw, gtx660 nije baš slabašna (po nekim benchevima je blizu gtx580) i tu bi razlika u igrama trebala biti prilično velika

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ElektričnaOvca kaže...

koliko sam ja vidio, u igrama je uspoređena sa gtx630 - btw, gtx660 nije baš slabašna (po nekim benchevima je blizu gtx580) i tu bi razlika u igrama trebala biti prilično velika

Nezz odakle ti GTX 630.. 

Generalno GTX 660 nije tako loša, ali je preslaba da bi se primjetila razlika između Ivya i Haswella u igrama na 1080p i max detaljima.(+AA, AF)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...
ElektričnaOvca kaže...

koliko sam ja vidio, u igrama je uspoređena sa gtx630 - btw, gtx660 nije baš slabašna (po nekim benchevima je blizu gtx580) i tu bi razlika u igrama trebala biti prilično velika

Nezz odakle ti GTX 630.. 

Generalno GTX 660 nije tako loša, ali je preslaba da bi se primjetila razlika između Ivya i Haswella u igrama na 1080p i max detaljima.(+AA, AF)

sve ok, gledao sam bench stavljen ovdje koji uspoređuje gtx630 sa integriranom grafikom kod haswella, sad sam skužio o čemu pričaš :D

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2013 19:20 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

4 Threada?, krivo piše.

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

on the other hand...

AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
volegradele kaže...

on the other hand...

jel to 6 jezgri i 6 thredova? neznam bas kineski pa.... {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
ElektričnaOvca kaže...

koliko sam ja vidio, u igrama je uspoređena sa gtx630 - btw, gtx660 nije baš slabašna (po nekim benchevima je blizu gtx580) i tu bi razlika u igrama trebala biti prilično velika

 

Ja ne vidim da su uspoređivali sa GTX-om već sa GT serijom što je opet nebo i zemlja

11 godina
odjavljen
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Performanse overclocka na 7.1 ghz na 4770k su impresivne cak i sa onim masovnim ne kompjuterskim coolerom koji su koristili ako ste gledali na tom's hardware, s tim ako se sjetite temperature na ivy-bridgu sa stock coolerom ovo je veliki pomak cak i ako stock cooler nije niti nije mogao biti koristen. Ovo se ne bi moglo dogoditi na ivy bridgu, osim ako ne kupite jos bolje sto god to bilo za ivy bridge pa cak i sa smanjenim tdp-om (77w) na tim procevima, vjerovatno su ga još više smanjili na EDIT: "nisu lol, tek sam sada pogledo review, nesto me zeza chrome" haswellu pa ce overclockerima biti jos manje glavobolja, sto se tice nove hd 4600 ili sta li vec igpu-a  nije me nesto fascinirao, da je amd relesao novi apu sigurno bi imao bolju integriranu grafu, ali proc sam po sebi je bolji od amd-ova, mada ja preporucjem amd for gaming, intel je za super multitasking i autocad, a da nerecem sta se dogodi kad stavis ssd-ova, dobar cooler i mobo za oc, te nabijes rama, ima da ti komp leti, ali samo se brinem za cijenu. Bas sam htio napraviti temu na ovo, mada bi me ljudi zamrzili iz nepoznatog razloga, no ovaj put kolega je napravio darn good job!{#}

Samo tako nastavi

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2013 20:17 (Marinchi).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Vidio sam neke rane testove Haswell-a. Da skratim, onaj tko ima i7 3770K pa i i7 2600K nema šta mjenjati i dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 13:16 (itomic009).
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Kako misliš nema šta mijenjati? Ako netko želi 10 do 20% veće performanse od i7-3770k a ima volje i para zašto ne?

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Vidio sam neke rane testove Haswell-a. Da skratim, onaj tko ima i7 3770K pa i i7 2600K nema šta mjenjati i dalje.

To misliš na gamere i općenito ljude koji ne uzimaju takve procesore iz profesionalnih razloga te im nisu ni trebali ''in the first place'' :P.

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell

 Mislim na "normalne" korisnike i gamere koji čine najmanje 90% tržišta. A nema uopće 10 do 20% poboljšanja osim u dva ili tri slučaja uostalom. Uglavnom, tko baš hoće nek mjenja, ali običan koirisnik neće vidjeti  ama baš nikakav napredak ako pređe sa i7 3770k na i7 4770K u praksi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
itomic009 kaže...

 Mislim na "normalne" korisnike i gamere koji čine najmanje 90% tržišta. A nema uopće 10 do 20% poboljšanja osim u dva ili tri slučaja uostalom. Uglavnom, tko baš hoće nek mjenja, ali običan koirisnik neće vidjeti  ama baš nikakav napredak ako pređe sa i7 3770k na i7 4770K u praksi.

daj mi link na tu statistiku

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...

Kako misliš nema šta mijenjati? Ako netko želi 10 do 20% veće performanse od i7-3770k a ima volje i para zašto ne?

Ček malo nisam dobro čul,Izlanuo se di ti vidiš20% bolje performanse jer u CPU testovima toga nema kolko ja vidim.Evo ti dole test Retail verzije, a prevod ti nit ne treba dakle to bi bilo to jel ne morate čekat Anandtech test i ostale razvikane stranice.Cool

 

http://www.pcpop.com/doc/0/907/907180_all.shtml#p1

 

Ko ima i7 3770K a hoče kupit i7 4770K, taj ima gadnih problema sa percepcijom stvarnosti to sigurno fučkaj ga sad jezuš kristuš.{#}{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Gledam performanse u Cinebenchu jer je jedan od rijetkih koji iskorištava CPU u potpunosti. U njemu je Haswell od 5 do 10% brži od i7-3770k na istom taktu, i još ako se bude dao mrvicu bolje clockati eto ti tih 20% o kojima govorim. 

Vi AMD-ovci kao da ne želite brže procesore, kao da ne želite da Intel izbaci dobar proc..

Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...

Gledam performanse u Cinebenchu jer je jedan od rijetkih koji iskorištava CPU u potpunosti. U njemu je Haswell od 5 do 10% brži od i7-3770k na istom taktu, i još ako se bude dao mrvicu bolje clockati eto ti tih 20% o kojima govorim. 

Vi AMD-ovci kao da ne želite brže procesore, kao da ne želite da Intel izbaci dobar proc..

Pogledaj malo po internetu,Nevinašce pa buš videl da vlada mišljenje da je napredak u CPU performansama i7 4770K zanemariv to sigurno.Današnji procesori srednje klase su ionako i više nego dosta za sve kaj treba. Ovakvo Haswell CPU poboljšanje daje priliku AMD-u, da sa Steamroller CPU odradi dobar posel a to če se i dogodit sigurno.Lako je popravit razbijen prozor, ili sredit razne sitne probleme ili nedorađenosti na FX procesorima njihovi problemi su vrlo očiti i ne treba bit Tesla da bi se to sredilo kak spada normalno.

 

AMD sa svojom Modularnom koncepcijom, ima puno mjesta za napredak jer su prvi Buldozer modeli zapravo bili Alpha CPU proizvodi.Piledriver je recimo Beta CPU proizvod, a Steamroller je okvirno RC1 CPU proizvod bez greške tak je to najlakše objasnit.

 

Ako AMD odradi na Steamroller jezgri,Smijeh sve ono šta su obečali na papiru ne bi se čudil da i7 4770K bude osjetno potučen u gotovo svakom MUltithread CPU testu.

 

A kaj se tiče Intela oni su ili usporili sa CPU razvojem(vrlo skupo) jer su skužili da je ovo dosta to je vrlo očito ionako. Na drugoj strani možda su skužili, da im se ne isplati više ulagat tolko puno para samo u CPU u ovoj sadašnjoj situaciji. Kak sam rekel Intel CPU srednje klase, je danas i više nego dovoljno jak za prosječnog korisnika to sigurno.

 

Kak bilo da bilo bumo videli, AMD ima priliku preko Steamroler znatno poboljšat svoju CPU jezgru jer prostora za poboljšanje ima puno.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 14:42 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
rambox kaže...

Ako AMD odradi na Steamroller jezgri,Smijeh sve ono šta su obečali na papiru ne bi se čudil da i7 4770K bude osjetno potučen u gotovo svakom MUltithread CPU testu.

Ja se iskreno nadam da će izbaciti nešto u stilu Phenoma X6 kad je tek došao.. 2 jezgre više, skoro 50% veće performanse a TDP i potrošnja slični Phenomima X4.

Da izbace FX sa 5 modula na 4GHz bili bi li-la sa i7-4770k u multithread aplikacijama.

Ili još bolje, da povećaju efikasnost same jezgre, tj. isti takt - veće performanse - manja potrošnja.. ali to je ja mislim ipak trenutno malo nerealno za očekivati.

16 godina
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
Penryn kaže...
rambox kaže...

Ako AMD odradi na Steamroller jezgri,Smijeh sve ono šta su obečali na papiru ne bi se čudil da i7 4770K bude osjetno potučen u gotovo svakom MUltithread CPU testu.

Ja se iskreno nadam da će izbaciti nešto u stilu Phenoma X6 kad je tek došao.. 2 jezgre više, skoro 50% veće performanse a TDP i potrošnja slični Phenomima X4.

Da izbace FX sa 5 modula na 4GHz bili bi li-la sa i7-4770k u multithread aplikacijama.

Ili još bolje, da povećaju efikasnost same jezgre, tj. isti takt - veće performanse - manja potrošnja.. ali to je ja mislim ipak trenutno malo nerealno za očekivati.

Ako si gledal AMD prezentaciju, Steamroller je upravo to što više povečat IPC okvirno 15% te za 30% poboljšat Singlethread performanse.Radna CPU frekvencija neče bit puno veča, u odnosu na PIledriver okvirno 200mhz tu negdje.

 

Recimo Piledriver Trinity APU 2.0 A10-6800K, ima stock CPU frekvenciju od 4.1ghz. Znači onih zacrtanih 4+ghz su prešli, a zadržali su isti TDP u odnosu na A10-5800K 3.8ghz i to je to.

 

Kaj se tiče potrošnje jel taj primjer imaš gore na današnjem Piledirver CPU i 32nm proizvodnom procesu.Dakle povečana je CPU frekvencija, pa dobiš veče performanse ali potrošnja energije i TDP je isti Trinity APU vs Trinity APU 2.0.

 

Kad smo kod potrošnje Steamroller procesora, ili Kaveri APU tu če dosta bitnu ulogu imat Resonant Clock Mash.Taj čudnovati kljunaš je ugrađen u Piledriver CPU, no RCM ne radi jer to ipak nisu uspjeli sredit do kraja za Piledriver jezgru.No zato če taj RCM sigurno radit na Steamroller jezgri, neče više spavat i ne radit ništa kao do sad kaj drugo.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/cyclos-semiconductor-resonant-clock-mesh/140624.aspx

 

Steamroller CPU AMD namjerava poboljšat, u performansama CPU jezgre na istoj frekvenciji za 15% pa još onda dodat 200mhz radne frekvencije onak usput i to je to.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-4770K: Haswell

Još koja godina i bit će 20 godina kako AMD pokušava "zgaziti" Intela..no guta samo prašinu i mrvice sa stola(zarada)..Sve od AMD-a i fanboya se svodi na floskulu..AKO AMD BUDE...i tu sve staje..{#}

 

Gdje je sad ona tipična rečenica AMD fanboya da frekvencija nije ključna za efikasnost..Ajoj,pa jel toliko mjenjate stavove da to postaje otužno..Trolate teme,koje ne razumijete,nabacujete se pustim nadama i očekivanjima.

 

Tema je Haswell,kao u naslovu..Učite malo o tome i diskutirajte o tzome,a ne o nekim hipotetičkim AMD procesorima,koji su tek na laboratorijskom nivou..Sve dok i labose ne budu morali prodati{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2013 16:39 (redneck).
 
12 6 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-4770K: Haswell
redneck kaže...

Još koja godina i bit će 20 godina kako AMD pokušava "zgaziti" Intela..no guta samo prašinu i mrvice sa stola(zarada)..Sve od AMD-a i fanboya se svodi na floskulu..AKO AMD BUDE...i tu sve staje..{#}

 

Gdje je sad ona tipična rečenica AMD fanboya da frekvencija nije ključna za efikasnost..Ajoj,pa jel toliko mjenjate stavove da to postaje otužno..Trolate teme,koje ne razumijete,nabacujete se pustim nadama i očekivanjima.

 

Tema je Haswell,kao u naslovu..Učite malo o tome i diskutirajte o tzome,a ne o nekim hipotetičkim AMD procesorima,koji su tek na laboratorijskom nivou..Sve dok i labose ne budu morali prodati{#}

Nisam nikakav FANBOY,ali da nema tvog zloglasnog AMD-a,nebi ni ti imao i7:D

::;;;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice