Intel Skylake bug causes PCs to freeze

poruka: 13
|
čitano: 2.910
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Intel Skylake bug causes PCs to freeze during complex workloads

 

Intel je potvrdio da Skylake procesori pate od bug-a koji može uzrokovati freeze cijelog sistema pri obavljanju složenih operacija/opterećenja.

 

Taj se problem javlja pod određenim uvjetima opterećenja poput aplikacije Prime95. U tim slučajevima može uzrokovati nepredvidiva ponašanja sustava.

 

Unlock the Power Within
Moj PC  
2 0 hvala 5
12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

nemres stavit posten cooler, sad ga pak nemres ni posteno ugrijati pa kaj jos... meni je bf4 mp complex workloads, svega par stupnjeva manje nego u tom primeulp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 20:14 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Pa baš to. Ne možeš ništa ozbiljno s njim raditi kad ti može freezati u svakom trenu. Piše da će problem riješiti kroz BIOS update samo se nadam kako ovo neće biti kao ( ako se tko sjeća ) Phenom TLB bug koji je smanjio perfomanse istog.

Unlock the Power Within
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Koliko sa shvatio,stvar je do kombinacije proc+matična, navodno rješenje u BIOS ažuriranju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Skylake bug causes PCs to freeze
Ripjaw kaže...

Koliko sa shvatio,stvar je do kombinacije proc+matična, navodno rješenje u BIOS ažuriranju?

 Tiče se samo procesora: "Since this bug is reproducible and has been confirmed on motherboards of many different suppliers and with RAM modules of different suppliers the bug seems to be tied to the processor architecture."

10 godina
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Što znači da postoji procesor koji vrijedi otprilike kao bubreg a pouzdan je kao političar.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Zar se takve svari ne rješavaju revizijom procesora.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Jel se zna u kojem vremenskom razdoblju bi Intel trebao rijesit taj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Skylake bug causes PCs to freeze
Sandro HR Zagorje kaže...

Jel se zna u kojem vremenskom razdoblju bi Intel trebao rijesit taj problem?

 pa kad nastancaju novih 100 000 komada...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
online
Re: Intel Skylake bug causes PCs to freeze
Stjepanj kaže...

 pa kad nastancaju novih 100 000 komada...

 Biće update procesorskog microcodea preko BIOS-a, neće im biti prvi put. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Skylake bug causes PCs to freeze
Puls3 kaže...

Piše da će problem riješiti kroz BIOS update samo se nadam kako ovo neće biti kao ( ako se tko sjeća ) Phenom TLB bug koji je smanjio perfomanse istog.

 S druge strane, ja i danas koristim Phenoma s TLB-om ne brinući se previše[1]. :)

 

[1] Mislim, uopće.

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
16 godina
online
Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Idemo u lagani off topic, ali jesi li primenila "zakrpu" ili ne?  Utisak koji sam stekao u to vreme je bio da je verovatnoća da se u stvarnom scenariju okine taj bug toliko mala da je u neenterprise okruženju zakrpa za njega koja je nosila debeli gubitak performansi bila totalno besmislena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Skylake bug causes PCs to freeze
Ivan(4) kaže...

Idemo u lagani off topic, ali jesi li primenila "zakrpu" ili ne?  Utisak koji sam stekao u to vreme je bio da je verovatnoća da se u stvarnom scenariju okine taj bug toliko mala da je u neenterprise okruženju zakrpa za njega koja je nosila debeli gubitak performansi bila totalno besmislena.

 U BIOS-u mi je od prvog dana ta zakrpa isključena, a lagala bih rekavši da mi je to donijelo neke probleme. Ne znam kako bi se problemi uopće manifestirali, ali ja ih nisam primijetila.

Qrčim se, a drugi 3,14zde.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice