IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

poruka: 45
|
čitano: 7.546
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Na Vežici, Rijeka, iPad se uveo u nastavu. Prihvaćenost je velika. Spominje se i nakladnik koji je ustupio ne samo pdf neko i e-udzbenike (bilo bi dobro istraziti koji). http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/iSkola-na-Vezici-iPAD-zamjenjuje-udzbenike-a-to-roditelje-kosta-2.798-kuna
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

2800kn i nije skupo s obzirom da će se to koristiti iduće 4 godine, pa pogledajte samo cijene knjiga...

Swedish latin super funk.
Moj PC  
25 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Malo mi se čini nerealno očekivati da će se neki uređaj koristiti 4 godine zbog brzine kojom se sve skupa nadograđuje, a i sumnjam da će Ipad zamijeniti baš SVE udžbenike u narednih 4 godine, a da bi se isplatio bilo bi potrebno da se to desi u roku godine dana pa da barem 3 godine nije potrebno kupovati udžbenike. Presporo se kod nas stvari događaju za nešto tako.

Tako da što se tiče isplativosti, bar za prve generacije, nema govora, ali podržavam tu ideju zbog onih sljedećih generacija. I ne vidim razloga zašto roditelji ne bi mogli birati koji će tablet kupiti a ne da im se nameće Ipad zbog nekih kao fol "besplatnih edukativnih aplikacija"

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2013 9:43 (dastefan).
14 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Pa slušaj, čitanje PDF udžbenika, e-knjige, i osnovne školske radnje bez problema odradi orginalni ipad.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Istina, ali to odradi i bilo koji Android tablet. Zašto se preferira jedan proizvođač?

Moj PC  
25 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Glupih li ljudi, bilo koji kineski tablet za duplo manje para odradi taj isti posao jedanako ili bolje.

Naravno, roditelji koji se žale nisu uopće računali, odnosno:

 

Recimo da knjige (ne ubrajama bilježnice) koštaju nove cca. 1500kn što je 6000kn za 4 godine + bilježnice, tehničke, kemijske i špice to je cca. 500kn godišnje znaći 2000kn kroz cijelo školovanje (srednja).

Znaći cca. 8000kn kroz cijelo školovanje (srednja), dok tablet košta 2 i nešto, a može se upotrebljavati i za neke druge stvari.

 
4 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
sirka666 kaže...

2800kn i nije skupo s obzirom da će se to koristiti iduće 4 godine, pa pogledajte samo cijene knjiga...

Je s obzirom da se za tu namjenu može kupit 3 puta jeftiniji.

Live and let live.
14 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
cecenac kaže...
sirka666 kaže...

2800kn i nije skupo s obzirom da će se to koristiti iduće 4 godine, pa pogledajte samo cijene knjiga...

Je s obzirom da se za tu namjenu može kupit 3 puta jeftiniji.

Da se može proći jeftinije, može, ali da je ovo skupo - nije.

 

Tu je i pitanje kvalitete, mislim da svi znamo da je iPad konstrukcijski kvalitetniji od jeftinih kineza koji se predlažu.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Bilo bi dobro da si ucenik sam moze odabrati tablet.

Istina, iOS je stabilna i sigurna platforma, sto Android nije, ali ja bih osobno uzeo Surface za skolu jer mislim da podrzava sve sto i iPad, ali mozes uzeti tipkovnicu.

 

Glupo je sto svi moraju imati isto.

Jedini zhtjev vi trebao biti da uredjaj podrzava .pdf i da se mogu citati eKnjige.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Najbolje bi bilo da svaki učenik može odabrati tablet koji on želi ili se odaberu nekoliko tablete pa se poslože po cijenovnim rangovima.

Tu bi najbolje bilo uzeti androida, što je i logično zato jer iPada nema baš puno i skupi su.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
sirka666 kaže...
cecenac kaže...

Je s obzirom da se za tu namjenu može kupit 3 puta jeftiniji.

Da se može proći jeftinije, može, ali da je ovo skupo - nije.

 

Tu je i pitanje kvalitete, mislim da svi znamo da je iPad konstrukcijski kvalitetniji od jeftinih kineza koji se predlažu.

2800 kuna za ekran s digitizerom i neko generično računalo sa bilokakvim OS-om kojemu je namjena da se čita tekst s njega i eventualno nešto upiše. Ima i ne-kineskih uređaja 3 puta jeftinijih koji to mogu odradit i više nego dobro.

Live and let live.
15 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

S obzirom da je škola u pitanju po meni je puno bolje da svi imaju isto. Nema elitizma i sličnog. A uz to ili svima radi nešto ili svim ne radi. i kada treba rješavati ikakve probleme ako to krene u naprednije vode od samog čitanja knjiga unificirana platforma je plus. Čisto reduciranje potencijalnih problema.

12 godina
odjavljen
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Dr. Zoidberg kaže...

S obzirom da je škola u pitanju po meni je puno bolje da svi imaju isto. Nema elitizma i sličnog. A uz to ili svima radi nešto ili svim ne radi. i kada treba rješavati ikakve probleme ako to krene u naprednije vode od samog čitanja knjiga unificirana platforma je plus. Čisto reduciranje potencijalnih problema.

 

Vec sad ima puno elitizma sto se tehnologije tice, odnosno jedan ima iPhone 5 drugi ima Nokiu 3310. Ali toga toga koji ima Nokiu 3310 neće toliko "dirati" to što netko ima iPhone 5 ili nešto drugo.

Zato bi se uzelo do savršenosti provjerena tableta, npr. jedan za 1000kn, drugi za 2500kn i treći high end- npr. Xperia Z tablet (mada je taj tablet po mojem mišljenju malo prevelik za školu) ili nešto u tom smislu. 

10 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Deawood kaže...

Glupih li ljudi, bilo koji kineski tablet za duplo manje para odradi taj isti posao jedanako ili bolje.

Naravno, roditelji koji se žale nisu uopće računali, odnosno:

 

Recimo da knjige (ne ubrajama bilježnice) koštaju nove cca. 1500kn što je 6000kn za 4 godine + bilježnice, tehničke, kemijske i špice to je cca. 500kn godišnje znaći 2000kn kroz cijelo školovanje (srednja).

Znaći cca. 8000kn kroz cijelo školovanje (srednja), dok tablet košta 2 i nešto, a može se upotrebljavati i za neke druge stvari.

Dobro su roditelji računali. Koji to klinac daje 6000kn za 4 godišnje knjige? Svi jako dobro znamo da se sve knjige ili posuđuju ili fotokopiraju ili kupuju u antikvarijatima ili od prijatelja. Bilježnice i olovke i te gluposti i dalje ostaju. 

A poznavajući srednjoškolce rijetko koji je u stanju imat tablet dulje od 6 mjeseci(ajd godinu dana najviše) da ga ne razvali.

Šta je s onima koji nemaju novaca za tablete? Nije bila rijetkost ni kad sam ja isla u srednju da su neki imali samo bilježnice a knjige su posuđivali jer nisu imali novaca.

Šta s braćom i sestrama kojima se do sada izlazilo u susret pa su ako su išli u isti razed imali jedan set knjiga?

 

Nemam ništa protiv tableta al neka ih onda sama škola nabavlja. Očito je i školi bilo preskupo kad su sad prebacili na roditelje. 

U vrijeme krize je jednostavno nerealno očekivati da svaki učenik u jednom razredu ima tablet i da se škola odvija na taj način ma koliko to napredno bilo.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
12 godina
odjavljen
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
ddarknessfairyy kaže...
Deawood kaže...

 

Dobro su roditelji računali. Koji to klinac daje 6000kn za 4 godišnje knjige? Svi jako dobro znamo da se sve knjige ili posuđuju ili fotokopiraju ili kupuju u antikvarijatima ili od prijatelja. Bilježnice i olovke i te gluposti i dalje ostaju. 

A poznavajući srednjoškolce rijetko koji je u stanju imat tablet dulje od 6 mjeseci(ajd godinu dana najviše) da ga ne razvali.

Šta je s onima koji nemaju novaca za tablete? Nije bila rijetkost ni kad sam ja isla u srednju da su neki imali samo bilježnice a knjige su posuđivali jer nisu imali novaca.

Šta s braćom i sestrama kojima se do sada izlazilo u susret pa su ako su išli u isti razed imali jedan set knjiga?

 

Nemam ništa protiv tableta al neka ih onda sama škola nabavlja. Očito je i školi bilo preskupo kad su sad prebacili na roditelje. 

U vrijeme krize je jednostavno nerealno očekivati da svaki učenik u jednom razredu ima tablet i da se škola odvija na taj način ma koliko to napredno bilo.

 

Točno, ne daju klinci, roditelji daju.

Baš i ne, netko kupuje nove, a netko kupuje rabljene, onako ili ovako moraš dati nešto love.

Ako ostaju bilježnice, olovke i sl. onda tableti niti nemaju smisla.

Dali si ti ikad čuo za screen protector i masku (maskicu)?

Ima Vivaxovih tableta za 500kn ;)

Onda će sjesti u jednu klupu (njih dvoje) zajedno i koristiti tablet kao zajednički.

10 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Deawood kaže...

 

Točno, ne daju klinci, roditelji daju.

Baš i ne, netko kupuje nove, a netko kupuje rabljene, onako ili ovako moraš dati nešto love.

Ako ostaju bilježnice, olovke i sl. onda tableti niti nemaju smisla.

Dali si ti ikad čuo za screen protector i masku (maskicu)?

Ima Vivaxovih tableta za 500kn ;)

Onda će sjesti u jednu klupu (njih dvoje) zajedno i koristiti tablet kao zajednički.

Pa piše ti u članku da bilježnice ostaju i dalje samo su knjige na tabletima a oni i dalje imaju tekice i olovkice i ravnala i ostalo {#}

Kakav screen protector i ostali bakrači jesi kad vidio kako izgleda mobitel/tablet od 15-togodišnjaka nakon par mjeseci? Pa ko da je u ratu bio, ni 10 screen protectora ga ne spasi {#}

 

BTW ja sam žensko {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
12 godina
odjavljen
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
ddarknessfairyy kaže...
Deawood kaže...

 

 

Pa piše ti u članku da bilježnice ostaju i dalje samo su knjige na tabletima a oni i dalje imaju tekice i olovkice i ravnala i ostalo {#}

Kakav screen protector i ostali bakrači jesi kad vidio kako izgleda mobitel/tablet od 15-togodišnjaka nakon par mjeseci? Pa ko da je u ratu bio, ni 10 screen protectora ga ne spasi {#}

 

BTW ja sam žensko {#}

 

Onda nema previše smisla imati tablet kad si na istom.

Ovisi kako od kojeg, neki paze na njega kao da su morali dati bubreg za njega, a nekima izgleda kao da su ga koristili kao hokejski pak LoL

 

Sorry, nisam skuzio {#}

13 godina
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

djeca su sigurno oduševljena ovime... ali ništa ne može zamjeniti knjige

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

ne kuzim ovo "pogledajte cijene knjiga", ja kupujem rabljene knjige preko oglasa, sveukupno me izade oko 600-700 kn, biljeznice i ostali pribor nikako nije 500 kn, biljeznice nabavim sve za 70-80 kn i kupim paket tehnickih od 20 komada za 20 kn. ispada me 800 kn godisnje. not so much. mislim da je nekom lakse platit za godinu 800 kn nego 2800 odjednom, pogotovo oni manjeg imovinskog statusa kojih u hrvatskoj ima puno vise od onih boljeg statusa, pa jel vi vidite u kakvom smo mi sranju? i da sad uvodimo tablete umjesto knjiga u skole ko najnaprednije drzave svijeta?

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Majka mi ima 28 godina radnog staža kao učitelj u osnovnoj školi.

 

Ona još uvijek mora koristiti kredu i ploču, znači ne one ploče s markerima, već ove mrljave, stare izlizane ploče. Škola je u takvom sr+nju s proračunom da ponekad mora i sama kupovati krede i spužve.

 

A u nekim škola se profuravaju iPadi.

 

Čestitam, retardirana državo, retardirani ministre i ostale budale koje ovo podupiru dok u nekim školama ne postoje ni osnovni uvjeti za rad. 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
maraac kaže...

ne kuzim ovo "pogledajte cijene knjiga", ja kupujem rabljene knjige preko oglasa, sveukupno me izade oko 600-700 kn, biljeznice i ostali pribor nikako nije 500 kn, biljeznice nabavim sve za 70-80 kn i kupim paket tehnickih od 20 komada za 20 kn. ispada me 800 kn godisnje. not so much. mislim da je nekom lakse platit za godinu 800 kn nego 2800 odjednom, pogotovo oni manjeg imovinskog statusa kojih u hrvatskoj ima puno vise od onih boljeg statusa, pa jel vi vidite u kakvom smo mi sranju? i da sad uvodimo tablete umjesto knjiga u skole ko najnaprednije drzave svijeta?

 

Upravo sam kupio Trekstarov tablet za 1000kn u Linksu i tablet je odličan za te novce tako da ...

Jedno pitanje, od kad jedna tehnička košta 20kn?

12 godina
neaktivan
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Deawood kaže...
maraac kaže...

ne kuzim ovo "pogledajte cijene knjiga", ja kupujem rabljene knjige preko oglasa, sveukupno me izade oko 600-700 kn, biljeznice i ostali pribor nikako nije 500 kn, biljeznice nabavim sve za 70-80 kn i kupim paket tehnickih od 20 komada za 20 kn. ispada me 800 kn godisnje. not so much. mislim da je nekom lakse platit za godinu 800 kn nego 2800 odjednom, pogotovo oni manjeg imovinskog statusa kojih u hrvatskoj ima puno vise od onih boljeg statusa, pa jel vi vidite u kakvom smo mi sranju? i da sad uvodimo tablete umjesto knjiga u skole ko najnaprednije drzave svijeta?

 

Upravo sam kupio Trekstarov tablet za 1000kn u Linksu i tablet je odličan za te novce tako da ...

Jedno pitanje, od kad jedna tehnička košta 20kn?

ja kazem da sam kupio 20 tehnicki za 20 kuna, imas u metrou, paket, taj paket inace kupe ovi nasi trgovci i onda prodaju komad za 7 kn.

12 godina
odjavljen
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Cek, znaci das 20 kuna i dobijes 20 tehnicki?

Vrijedi to što uopće? Pretpostavljam da su to one plastične koje izgledaju kao olovka.

12 godina
protjeran
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Di ćeš stavit neki android tablet od 1000kn i u školu sa njim ? 

 

Znaš ti koliko RMA ima na tablete ? radim u jednoj IT Trgovini i dnevno po min 3kom se vrati

 

Apple u zadnjih 3mj nijedan a prodano više od stotinjak

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

A kada se već mora gurati nešto za digitalne udžbenike- što fali eReader-ima? Baterija im dugo drži, jeftini su (ima ih po 400 kn), baterija im dugo traje itd.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Bulldozer kaže...

Di ćeš stavit neki android tablet od 1000kn i u školu sa njim ? 

 

Znaš ti koliko RMA ima na tablete ? radim u jednoj IT Trgovini i dnevno po min 3kom se vrati

 

Apple u zadnjih 3mj nijedan a prodano više od stotinjak

Nemožeš uspoređivat  MYAudio i Trekstor od 80$ sa 400+$ ipad-om..

Live and let live.
12 godina
protjeran
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
cecenac kaže...
Bulldozer kaže...

Di ćeš stavit neki android tablet od 1000kn i u školu sa njim ? 

 

Znaš ti koliko RMA ima na tablete ? radim u jednoj IT Trgovini i dnevno po min 3kom se vrati

 

Apple u zadnjih 3mj nijedan a prodano više od stotinjak

Nemožeš uspoređivat  MYAudio i Trekstor od 80$ sa 400+$ ipad-om..

 

Ne samo njih.. I prestigio, lenovo i ostala ekipa

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
12 godina
neaktivan
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Bulldozer kaže...

Ne samo njih.. I prestigio, lenovo i ostala ekipa

Prestigio je isto "ciparski" šrot, a lenovo je tek ušao na android tržište i dijelove nabavlja i sastavlja sve u kini. Nexus 7 recimo uzmi za primjer. 229$ odlične performanse i vrhunski tablet, također 2000 puta pogodniji za modificirat njihovim potrebama nego ipad.

Live and let live.
12 godina
odjavljen
offline
IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka

Taj Trekstor kosta cca. 1100kn dok iPad mini košta 3000kn što znaći da se za cijenu jednog iPada (mini) može kupiti tri obična tableta, a za školu je bitno da pokreće najosnovnije aplikacije tako da ne vrijedi dati 3000kn za iPad mini.

 

@Cecenac- Apple je Kalifornijska firma i sve proizvodi u kini, a Trekstor je njemačka firma koja se proizvodi u kini. See something similar?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2013 21:56 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPad u hrvatskoj državnoj školi - Rijeka
Ne razumijem sto to treba modificirat na tabletu da bi ih se moglo koristiti u skoli?
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice