Japanski hologram - pop star

poruka: 16
|
čitano: 3.245
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Japanski hologram - pop star

Japanci su napravili real-time hologramsku animaciju pjevačice koja s live bandom nastupa na koncertu. Koliko se može vidjeti na videu, djeluje kao da se stvarno radi o hologramu.

 

 

Ako se stvarno radi o hologramu, to je veliki napredak u tehnologiji i smatram da je krajnje neumjesno takav tehnološko dostignuće uspoređivati s kontraverznom instant zvijezdom - Izvor 

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Japanski hologram - pop star

Ovdje se stvarno dobro vidio dio tehnologije:

 

 

Dakle "ona/ono" "lebdi" nad pozornicom, iza "nje/toga" je ogledalo.

 

Neloše izgleda, no samo za anime lovere...

 

No mogli bi i za nas nešto napraviti.

 

1. Ovako treba izgledati likuša:

 

2. Ovako glazba i vokal:

 

I imamo nešto brutalno dobro za EU tržište...

 

Makar smatram da je interakcija sa publikom = 0 bodova.

 

Al rado bih vidio mrs. Rayne na stageu.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
odjavljen
offline
Japanski hologram - pop star

Fuck this!!!

 

Nema mi do Thompsona kada dođe na pozornicu i kad se izdere: "Za dom..." {#}

 

A publika odgovori: "...spremni!!!!" {#}

 

Ako smo spali na to da gledamo neke projicirane osobe kako pjevaju, onda čovječanstvo stvarno ide kvragu.

 

Ma, zanemarite komentar, ja ni ne idem na koncerte.

 

 

EDIT: Ovi što daju tumb down sigurno slušaju cajke!!!{#}

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 23:09 (vexx5555).
Moj PC  
5 7 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Japanski hologram - pop star

Radije bih čistio tuđe WC-e nego išao na koncert Ronsona...

 

Glazba ne poznaje naciju, vjeru, stranku, boju kože, spol...

 

MP Ronson je sve samo ne glazbenik...

 

Metalheads - United We Stand

{#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
odjavljen
offline
RE: Japanski hologram - pop star
Don Kihoty kaže...

 

Glazba ne poznaje naciju, vjeru, stranku, boju kože, spol...

 

 Zato se cajke slušaju svugdje. No dosta OT.

 

Ovo mi se nikako ne sviđa-najprije glupi playback, a sad sve snimljeno negdje u studiju i na kraju dobiješ snimku. I da ja za to dam 300-400 kn?! No way. 

 

 

Zbog playbacka ni ne idem na koncerte, a od ovog sranja (holograma) neću se ni potruditi skin...., ovaj, kupiti cd.

 

Neka radije naprave takve filmove, to će biti vrijedno love.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
14 godina
protjeran
offline
Japanski hologram - pop star

Ti Japanci su stvarno glupi.

Btw, loše pjeva i ružna je..

 
0 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Japanski hologram - pop star
Marko_Aurelije kaže...

Ti Japanci su stvarno glupi.

Btw, loše pjeva i ružna je..

 

Jeah, a većinu tehnoških napredaka dolazi od njih.

Oni su radni narod, i nitko im to ne smije zamjeriti.

Da je Japance naseliti u HR na 100 godina,

HR bi bila najjača sila u EU. Iskoristili bi sve blagodati koje im pruža

samo podneblje, nebi krali nego radili.

 

Ovo je inače revolucionarna stvar, jer ako se može napraviti "3D Hologram" bez 3D

naočala, onda ni 3D TV bez naočala nije daleko. Wait for it...

 

PS - TV ne mora biti fizički, također može biti rađen sa projektorima, bitno je da stvar odrađuje sve kako treba.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
RE: Japanski hologram - pop star
Don Kihoty kaže...

Oni su radni narod, i nitko im to ne smije zamjeriti.

Da je Japance naseliti u HR na 100 godina,

HR bi bila najjača sila u EU. Iskoristili bi sve blagodati koje im pruža

samo podneblje, nebi krali nego radili.

 

Smatram da bi samo totalnom idiotu bi moglo pasti na pamet takvo što zamjeriti tim sjajnim ljudima. Uz Nijemce i Skandinavce čine dio svijeta nešto zapravo i vrijedi/stvara (ok, tu je i Kina, ali više kao svjetska tvornica, a ne toliko kao generator ideja i blagostanja).

 

Slažem se s tobom, da ih je staviti bilo gdje, za jednu generaciju bi napravili čudesa, a ne za sto godina.

 

Rekao bih da je Japan barem 15-20 godina ispred ostatka svijeta po svemu. Sjećam se kad sam kao limač krajem osamdesetih počeo pratiti legendarni časopis Trend koji je tada pisao o "nadolazećoj TV revoluciji iz Japana, tzv. HDTV-u". Eto kad je to zaživjelo na balkanu, a NHK inače radi na nasljedniku tog standarda, UHDV-u (koji, blago rečeno, izgleda nestvarno - samo ću reći da je zvučni format ne 7.1 ili 9.1, već 22.2). Sama tehnologija već je operativna.

 

Koliko vidim, ova iluzija je napravljena projekcijom na transparentnu plohu (lijepo se to vidi na HD snimci) - tehnološki smo mi još jako daleko od pravih holograma....

15 godina
odjavljen
offline
Japanski hologram - pop star

Pogledao sam par videa i komentare na YT. Nisu to nikakvi "pjevači" , nego likovi iz njihovih igrica. FAIL za naslov teme!

 

Ugl, kao što je Don rekao, projektori i nekakvo staklo, pleksiglas, što li već. Točno se vidi odbljesak svjetla koje publika drži u rukama.

 

Daleko smo mi još od onih pravih holograma. I svemirskih brodova. I Sedme od Devet. {#}

 

 

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Japanski hologram - pop star
Don Kihoty kaže...

 

Ovo je inače revolucionarna stvar, jer ako se može napraviti "3D Hologram" bez 3D

naočala, onda ni 3D TV bez naočala nije daleko. Wait for it...

To i je razlog što sam stavio tu. Nigdje ne mogu naći da li se stvarno proizvodi 3D efekt bez naočala. Ako je tako, onda je ovo stvarno zanimljivo.

 

vexx5555 kaže...

Pogledao sam par videa i komentare na YT. Nisu to nikakvi "pjevači" , nego likovi iz njihovih igrica. FAIL za naslov teme!

Animacija u anime stilu koja pjeva. Što je tu fail, osim što je sami hologram trebao biti pod upitnikom?

 

vexx5555 kaže...

Daleko smo mi još od onih pravih holograma. I svemirskih brodova. I Sedme od Devet.  {#}

Zapravo, Star Trek je ljudima usadio krivu sliku o hologramima. Doktor je zapravo kombinacija tehnologije prikaza holograma i tehnologije interakcije s materijom koristeći nekakvo polje. Hologram sam po sebi nema mogučnost interakcije s materijom, osim ako bi se razvila neka tehnologija projekcije holograma u kojem bi to polje koje vrši interakciju bilo nužno za projekciju holograma.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: Japanski hologram - pop star
Don Kihoty kaže...

 

Jeah, a većinu tehnoških napredaka dolazi od njih.

Oni su radni narod, i nitko im to ne smije zamjeriti.

Da je Japance naseliti u HR na 100 godina,

HR bi bila najjača sila u EU. Iskoristili bi sve blagodati koje im pruža

samo podneblje, nebi krali nego radili.

 

Ovo je inače revolucionarna stvar, jer ako se može napraviti "3D Hologram" bez 3D

naočala, onda ni 3D TV bez naočala nije daleko. Wait for it...

 

PS - TV ne mora biti fizički, također može biti rađen sa projektorima, bitno je da stvar odrađuje sve kako treba.

ma brate, s resursima koje mi imamo, za samo 1 godinu bi izašli iz krize, a za 2 godine povećali bdp sa -2 na +15.Gradili bi više tvornica umjesto šoping centrova, a vlastitom industrijom bi imali dovoljno za sebe da nemoramo skoro ništa ni uvoziti, a poviše izvoziti.A da nepričamo o tehnološkom razvoju i obrazovanjem koje već imamo na pretjeranoj granici.

ili bi japanci rekli: "You in big shit, no hope" ^^

Dont bug me!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Japanski hologram - pop star
MrBlc kaže...
Don Kihoty kaže...

 

Ovo je inače revolucionarna stvar, jer ako se može napraviti "3D Hologram" bez 3D

naočala, onda ni 3D TV bez naočala nije daleko. Wait for it...

To i je razlog što sam stavio tu. Nigdje ne mogu naći da li se stvarno proizvodi 3D efekt bez naočala. Ako je tako, onda je ovo stvarno zanimljivo.

 

 

Zanimljivo, da!


http://vimeo.com/15887314#comments

 

http://vimeo.com/15843623

 

http://vimeo.com/15841495

 

http://vimeo.com/15841057

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 3:24 (brixy).
15 godina
protjeran
offline
Japanski hologram - pop star

nazalost nije 3D,ali ipak izgleda impresivno

 

 

Captain EO
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Japanski hologram - pop star

Što se postiže s dva projektora? Da ipak nema neki 3D efekt?

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
protjeran
offline
RE: Japanski hologram - pop star
MrBlc kaže...

Što se postiže s dva projektora? Da ipak nema neki 3D efekt?

moze bit,al jako slabo sam nasao stavri vezano uz to 

Eh da nabavio sam i taj Software "VOCALOID" kojim je dobiven glas te Miku,al nisam jos probao 

ovo je npr. napravljeno tim programom (prvo sta sam nasao)

 

Captain EO
15 godina
odjavljen
offline
Japanski hologram - pop star

Mislim da je ta stvar sa 2 projektora ista fora kao i sa 2 slike na 3D tv-u. Vjerojatno postoje slojevi tog pleksiglasa ili što je već, i kroz svaki sloj prolazi po jedna slika te se tako postiže 3d efekt bez upotrebe naočala. Tako se i inače rade hologrami, ali su do sada trebali piramidalni oblik prozirne površine i više projektora. Očito su Japanci napredovali.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice