Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

poruka: 22
|
čitano: 3.201
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

saznajte danas na popularnom predavanju u zagrebačkoj zvjezdarnici u 20h :)

na znanstven način će biti iznijeti dokazi protiv teoretičara zavjere..

 

http://www.zvjezdarnica.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=358&Itemid=38

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
nixass kaže...

saznajte danas na popularnom predavanju u zagrebačkoj zvjezdarnici u 20h :)

na znanstven način će biti iznijeti dokazi protiv teoretičara zavjere..

 

http://www.zvjezdarnica.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=358&Itemid=38

Ovo me baš jako zanima!

Hoće li biti negdje na internetu(Može i snimka)?

Iz Đakova sam..

Impossible is nothing..
16 godina
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
nemaju praksu live streama, nekad znaju snimati amaterskim kamerama ali to sve ovisi o predavacu i svrsi predavanja.. Najbolje da nazoves zvjezdarnicu i pitas, nemam pametnijeg odgovora..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

Idem na to danas, ali sve to sto ce oni reci je detaljno objasnjeno u Mythbustersima tako da slobodno nadi tu epizodu i pogledaj!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

Za dokazati da su ameri bili na mjesecu ne trebaju nikakve znanstvene metode nego cista logika. Onaj tko sumnja u to da se tocno tada kad je i receno covjek spustio na mjesec (mozda ne prvi. mozda su ranije napravili pokusno spustanje kako ne bi poslo po zlu ono kasnije koje je medijski praceno) taj ili je glup ili pojma nema o politickoj situaciji u to vrijeme i utrci za osvajanje svemira.

Cinjenica da rusi nisu demantirali americko spustanje na mjesec dovoljna je iole razumnom covjeku da bude siguran.

 
9 3 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

Rusi J E S U demantirali to. Trubili su na sva zvona da je to fake jer Amerikanci nemaju takvu tehnologiju. A Rusi su bili do detalja informirani o Americkom svemirskom programu.

 

Eto do danas je proslo desetljeca i desetljeca i Amerikanci nemaju jos ni priblizno takvu tehnologiju. Tesko je povjerovati da su je imali pred nekoliko desetljeca ako je nemaju danas....

Zapravo, nemaju ni tehnologiju kojom bi sigurno u svemir odnjeli neki teret pa im Rusi prevoze kada sto zatreba. Pouzdanost Americkih raketa je takva da se smatra kao i da ih nemaju, odnosno u postocima toliko mali broj je uspjesnih lansiranja da se smatra da ih nema. Uspije im povremeno, nitko ne kaze da ne uspije, no to je manji dio i glavninu tereta im Rusi prevoze na svemirsku postaju...

 

Nema potreba za analizom dokaza ZA i dokaza PROTIV, dovoljno je zbrojiti 1 i 1 ili dovoljno je uzeti u obzir sluzbeni stav nasa-e a to je da rade na stvaranju tehnologije koja ce im omogucavati odlazak ljudi na mjesec i siguran povratak.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 17:40 (One1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
nixass kaže...

saznajte danas na popularnom predavanju u zagrebačkoj zvjezdarnici u 20h :)

na znanstven način će biti iznijeti dokazi protiv teoretičara zavjere..

 

http://www.zvjezdarnica.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=358&Itemid=38

Jel to ona fora da se pošalje laser na mjesto slijetanja npr. More tišine pa se vidi hoće li se odbiti od opreme(reflektora) koja je tamo postavljena u svrhu eksperimenta.http://www.lpi.usra.edu/lunar/missions/apollo/apollo_11/experiments/lrr/

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 17:41 (Ikarus01).
16 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

The Greatest Story Ever Denied II - Moon Rising - Documentary

 

HD

 

The Greatest Story Ever Denied - Disclosure Project

 

UFOs: THE HIDDEN TRUTH

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 19:02 (tunder).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
Ma ova teorija zavjere je mala beba. Ima neka retardirana zajednica koja vjeruje da je sve oko nas jedna jako lukava prijevara i da je Zemlja još uvijek ravna ploča! o.O
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
One1 kaže...

Rusi J E S U demantirali to. Trubili su na sva zvona da je to fake jer Amerikanci nemaju takvu tehnologiju. A Rusi su bili do detalja informirani o Americkom svemirskom programu.

 

Eto do danas je proslo desetljeca i desetljeca i Amerikanci nemaju jos ni priblizno takvu tehnologiju. Tesko je povjerovati da su je imali pred nekoliko desetljeca ako je nemaju danas....

Zapravo, nemaju ni tehnologiju kojom bi sigurno u svemir odnjeli neki teret pa im Rusi prevoze kada sto zatreba. Pouzdanost Americkih raketa je takva da se smatra kao i da ih nemaju, odnosno u postocima toliko mali broj je uspjesnih lansiranja da se smatra da ih nema. Uspije im povremeno, nitko ne kaze da ne uspije, no to je manji dio i glavninu tereta im Rusi prevoze na svemirsku postaju...

 

Nema potreba za analizom dokaza ZA i dokaza PROTIV, dovoljno je zbrojiti 1 i 1 ili dovoljno je uzeti u obzir sluzbeni stav nasa-e a to je da rade na stvaranju tehnologije koja ce im omogucavati odlazak ljudi na mjesec i siguran povratak.

 

 

 

 

Ti znas kakvu su tehnologiju imali. Ako su imali nekakvu tehnologiju, onda je to bilo 69', vrhunac svemirske tehnologije.

 

Do mjeseca se islo eto tek toliko, da bi se nesto 'dokazalo', realno, na njemu nema nista po sto bi smo trebali ponovno ici na njega. Mars da, samo ce proci jos malo vremena do toga.

 

I moras uzet u obzir kolki je OGROMAN budget imala NASA u to vrijeme, danas, kikiriki naspram onog.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
BMK kaže...
One1 kaže...

Rusi J E S U demantirali to. Trubili su na sva zvona da je to fake jer Amerikanci nemaju takvu tehnologiju. A Rusi su bili do detalja informirani o Americkom svemirskom programu.

 

Eto do danas je proslo desetljeca i desetljeca i Amerikanci nemaju jos ni priblizno takvu tehnologiju. Tesko je povjerovati da su je imali pred nekoliko desetljeca ako je nemaju danas....

Zapravo, nemaju ni tehnologiju kojom bi sigurno u svemir odnjeli neki teret pa im Rusi prevoze kada sto zatreba. Pouzdanost Americkih raketa je takva da se smatra kao i da ih nemaju, odnosno u postocima toliko mali broj je uspjesnih lansiranja da se smatra da ih nema. Uspije im povremeno, nitko ne kaze da ne uspije, no to je manji dio i glavninu tereta im Rusi prevoze na svemirsku postaju...

 

Nema potreba za analizom dokaza ZA i dokaza PROTIV, dovoljno je zbrojiti 1 i 1 ili dovoljno je uzeti u obzir sluzbeni stav nasa-e a to je da rade na stvaranju tehnologije koja ce im omogucavati odlazak ljudi na mjesec i siguran povratak.

 

 

 

 

Ti znas kakvu su tehnologiju imali. Ako su imali nekakvu tehnologiju, onda je to bilo 69', vrhunac svemirske tehnologije.

 

Do mjeseca se islo eto tek toliko, da bi se nesto 'dokazalo', realno, na njemu nema nista po sto bi smo trebali ponovno ici na njega. Mars da, samo ce proci jos malo vremena do toga.

 

I moras uzet u obzir kolki je OGROMAN budget imala NASA u to vrijeme, danas, kikiriki naspram onog.

 Senior Research Scientist at LOCKHEED MARTIN - Boyd Bushman - Secret UFO Propulsion Systems

15 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
One1 kaže...

Rusi J E S U demantirali to. (1) (...) 

 

Pouzdanost Americkih raketa je takva da se smatra kao i da ih nemaju, odnosno u postocima toliko mali broj je uspjesnih lansiranja da se smatra da ih nema. (...)

(1)

Imaš li kakav dokaz iz pouzdanih izvora za ovu tvrdnju? Ne samo da nisu demantirali američko slijetanje na Mjesec, nego su čestitali amerikancima na uspješnom slijetanju.

 

(2)

Trenutno najpouzdaniji lansirni sustav u aktivnoj upotrebi je američki Delta II - prvi let 1989., 151 lansiranje, 1 neuspjeh ('97. godine, eksplozija 13 sekundi nakon lansiranja zbog 6 metarske pukotine koja se pojavila na boosteru pri lansiranju). Najuspješniji sovjetski (odnosno nakon raspada ukrajinski) lansirni sustav je Ciklon-2 - 106 lansiranja između 1969. i 2004. godine, s jednim neuspjehom (1973., uzrok nepoznat).

 

Najpouzdaniji sustav u povijesti je američki Atlas II sa 63 lansiranja bez neuspjeha između 1991. i 2004. godine. Tradiciju nastavljaju Atlas V (31 lansiranje bez neuspjeha od 2002. godine) i Delta IV (20 lansiranja od 2002. godine, jedan djelomični neuspjeh zbog preranog gašenja dodatnih boostera (radilo se o "heavy" konfiguraciji) - sateliti nisu stigli u predviđene orbite).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
hrx kaže...
(1)Imaš li kakav dokaz iz pouzdanih izvora za ovu tvrdnju? Ne samo da nisu demantirali američko slijetanje na Mjesec, nego su čestitali amerikancima na uspješnom slijetanju.

 

(2)

Trenutno najpouzdaniji lansirni sustav u aktivnoj upotrebi je američki Delta II - prvi let 1989., 151 lansiranje, 1 neuspjeh ('97. godine, eksplozija 13 sekundi nakon lansiranja zbog 6 metarske pukotine koja se pojavila na boosteru pri lansiranju). Najuspješniji sovjetski (odnosno nakon raspada ukrajinski) lansirni sustav je Ciklon-2 - 106 lansiranja između 1969. i 2004. godine, s jednim neuspjehom (1973., uzrok nepoznat).

 

Najpouzdaniji sustav u povijesti je američki Atlas II sa 63 lansiranja bez neuspjeha između 1991. i 2004. godine. Tradiciju nastavljaju Atlas V (31 lansiranje bez neuspjeha od 2002. godine) i Delta IV (20 lansiranja od 2002. godine, jedan djelomični neuspjeh zbog preranog gašenja dodatnih boostera (radilo se o "heavy" konfiguraciji) - sateliti nisu stigli u predviđene orbite).

Ameri su inace skloni presheravanju-mi ovo-mi ono....Propaganda radi cuda!

Sve ovo sto si naveo-Ameri su ti servirali!

Niel A nikada nije sletio na mjesec i to ti je istina,sta god pricao o tome.Kasnije,naravno da jesu sletili i to je tesko demantirati.

 

Amer napravi stealth letjelicu,ono do jaja,nitko ju ne vidi,ubija,ubija,kolje......Srbin(ipak 100% Rusi),ju stepu!

Amer napravi high-tech bespilotnu letjelicu,stealth-naravno,ono neki hacker ju lipo prizemlji u Iranu(ako se ne varam)

Americka CIA,SEAL....Ma Chuck Norris-hebote,opremaju ih naj opremom i pretvara ih u terminatore,a opet ih tamo neki Bin Laden prca 10 u zdrav mozak-i to jos je pitanje jesu li ga zaista ubili!

Ameri,Ameri.......pih!

12 godina
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

To sto su ameri lazovi i sto im je propaganda ko u Goebbelsa ipak ne znaci da sve lazu. Stealth letjelica je relativno nevidljiva radaru ali nije pajdi sa stingerom. Bespilotna stealth letjelica? Nitko nije ni rekao da je neoboriva bespilotna stealth letjelica. Bin Laden? Pravo pitanje je tko i sto je bio Bin Laden.

Slijetanje covjeka na mjesec? 20.07.1969. (setnja sutradan)

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
BlueMax kaže...

Cinjenica da rusi nisu demantirali americko spustanje na mjesec dovoljna je iole razumnom covjeku da bude siguran.

  Činjenica je i to da Ruski političari otvoreno ne govore gotovo ništa protiv SAD-a.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

ti znaš da su ameri u afganistanu imali problema zato što je tamo klima totalno drukčija i oni na to nisu navikli a tamo neki lik s japankama se rodio tamo i normalno da ima prednost nad likom koji dobija hipotermiju 

14 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

Hipertermiju mozda...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
Leryan kaže...

Hipertermiju mozda...

i to isto :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

Evo maloprije na dnevniku HRT-a koji ide ujutro u 10 bila vijest o lansiranju u orbiti 3 austronauta koje su izveli rusi iz lansirne rampe u Kazahstanu. Kaze voditeljica da su Rusi jedini koji trenutno to mogu i da Amerima voze njihove astronaute po 60 000 000 $ po glavi astronauta...

 

A na Nasinim stranicama pise da razvijaju i oni tehnologiju kojom ce moci POUZDANO slati ljude u svemir i da bi te letjelice mogle biti vec kroz par godina u orbiti.

Ove sto su prije imali ne racunaju se, jer nisu bile pouzdane i vecina ih se skršila kod polijetanja i zato ih nisu bas koristili za prijevoz ljudi, a kad i jesu... znamo svi kako je zavrsilo za astronaute, pokoj im duši...

 

 

12 godina
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
One1 kaže...

Evo maloprije na dnevniku HRT-a koji ide ujutro u 10 bila vijest o lansiranju u orbiti 3 austronauta koje su izveli rusi iz lansirne rampe u Kazahstanu. Kaze voditeljica da su Rusi jedini koji trenutno to mogu i da Amerima voze njihove astronaute po 60 000 000 $ po glavi astronauta...

 

A na Nasinim stranicama pise da razvijaju i oni tehnologiju kojom ce moci POUZDANO slati ljude u svemir i da bi te letjelice mogle biti vec kroz par godina u orbiti.

Ove sto su prije imali ne racunaju se, jer nisu bile pouzdane i vecina ih se skršila kod polijetanja i zato ih nisu bas koristili za prijevoz ljudi, a kad i jesu... znamo svi kako je zavrsilo za astronaute, pokoj im duši...

 

 

Ti nisi nikad čuo za Space Shuttle? 135misija, 133 uspješne. Razlog zašto više ne voze je jednostavan, ne isplatljivi su, a para se nema.

12 godina
neaktivan
offline
Jesmo li sjetjeli na Mjesec?

Uh, ova tema je cudo, toliko se moze otegnut rasprava da je to cudo, svjedok tome sam i ja na nekim drugim forumima.

Dal su bili ili ne, koga zanima. Ali manite se teorija zavjera, razmislite svojim mozgom. Tada su se pare rasipale, al bas rasipale, danas je problem amerikancicma i 1 milijardu da odvoje za istrazivanja, a prije nije bio problem ni kad je u pitanju 100 milijardi!? Da ima zlata na mjesecu, leteli bi oni jos itekako, iskreno tadasnji racunari nisu bili nista pametniji od mog digitrona, ali da su mogli sletit na mjesec, mogli su. Uostalom citao sam negdje da se moze videt taj satl sto je ostao na mjesecu ili sta vec pomocu dobrog teleskopa! Uostalom, zasto bi nekom smetalo to sto lazu ili ne lazu, ej zabole me jesu li bilu ili nisu, kao da nemam pametnijih stvari za razmisljanje.

Evo sad se spremaju i za mars, skoro sam negdje gledao i panoramu marsa napravljenju s necim sto imaju na marsu, meni ne izgleda kao fake, e sad kako ko hoce da misli nek misli!

Uostalom, citam ovo, srusili mi ovo, srusili mi ono, hej pa jedan avion mi, jedan avion bin ladenovci i sta ja znam, a sta su oni uradili. To je isto kao da kosarkaski tim izgubi 112:2 i onda posle daju izjavu, hej ipak nisu svemoguci imamo jedan kos???

Uostalom, amerikanci ovo, amerikanci ono, mi se opterecujemo njima, oni za nas i neznaju, prosto!

Uostalom, samim koriscenjem interneta mi smo im dali sve na izvolte!?

Jeste li se ikad zapitali, kako google uvjek prikazuje one reklame koje vas stvarno zanimaju!? Naravno, niste, kao i vecina! Prate sve sto radis, ako je odem da gledam na par sajtova vojnu uniformu (bubam) kasije ce mi stalno izbacivat reklame od firmi koje to i prodaju, slucajno!? Ne bih rekao, i tako u kurg da ne idem dalje.

Dakle ja sam misljenja, da mozda i jesu, a mozda i nisu sljeteli na mjesec. Ako jesu to je uzalud, ako nisu koga briga. Mars, e to je vec druga prica, planeta za naseljavanje dusu dala!? Teoreticari zavjere se brinu o slijetanju na mjesec, o tom kako banke drze monopol, o tome kako su vanzemaljci u vladi, a brine li nekog od njih to sto se sutra na zemilji nece moc proizvest dovoljna kolicinia hrane da prehrani toliki svijet, naravno da ne brine. Mrcvarimo zemlju svaki dan, svi i ja i vi i amerikanci, a nista ne dajem zauzvrat. Kad i odgledamu neku emisiju o tome ili stednji vode ili sta ja znam, samo odmahnemo glavom.
Da se vratim malo i temi i mjesecu i teoreticama (a to i jesu samo teorija) zavjere, sve sto su oni rekli da su lazi i gluposti, su gospoda iz   MythBusters-a opovrgli. I ja kao neko ko zeli da koristi svoj mozak a ne da slusa teoreticare, tj osobe koje misle   da sve znaju a ustavrai su samo likovi koji imaju para i nemaju durgo sta da rede, nego razmisljaju o takvim glupostima, kad sam pregledao emisiju ipak bih slobodno rekao da sve te teorije mogu da okace macku o rep.

Druga stvar, taj Van Allenov pojas, ako je toliko stetan i jak sa zracenje, kako onda silni sateliti sa sofiticiranom opremom kurze oko zemlje a morali su proc kroz njega. Eto toliko od mene :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jesmo li sjetjeli na Mjesec?
One1 kaže...

Evo maloprije na dnevniku HRT-a koji ide ujutro u 10 bila vijest o lansiranju u orbiti 3 austronauta koje su izveli rusi iz lansirne rampe u Kazahstanu. Kaze voditeljica da su Rusi jedini koji trenutno to mogu i da Amerima voze njihove astronaute po 60 000 000 $ po glavi astronauta...

Rusi trenutno jedini imaju funkcionalne letljelice sposobne prevoziti ljudstvo u orbitu. Ameri su svoje poslali u mirovinu, tj. NASA-in svemirski program je nastradao u brojnim mjerama uštede i rezanja budžeta.

 

One1 kaže...

 A na Nasinim stranicama pise da razvijaju i oni tehnologiju kojom ce moci POUZDANO slati ljude u svemir i da bi te letjelice mogle biti vec kroz par godina u orbiti.

Svi sudionici Apollo programa su bili veoma svjesni da je let u raketi jedno veliko kockanje sa ljudskim životima, i još uvijek jest. Doslovce ležiš na velikoj bombi raketnog goriva na kojoj te samo jedan maleni kvar lako može poslati na vječne pašnjake.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice