Kno najavio tablet s dva ekrana

poruka: 11
|
čitano: 1.617
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kno najavio tablet s dva ekrana

Tvrtka Kno  (za koju prvi put čujem/o) je na D8 konferenciji obećala izdati tablet s dva ekrana, slično Microsoftovom konceptu Courier (koji je otkazan). Namijenjen je studentima, sastoji se od dva kapacitativna ekrana s IPS matricom rezolucije 1440x900 (svaki), teži oko 2.50 kg i ima trajanje baterije od 6 - 8 sati. baziran je na nVidijinoj platformi Tegra 2, ima 16 GB memorije i pogoni ga Linux.

OS je još uvijek bugovit, a cijena će biti oko 1000$ 

 

''Ekipi'' s Engadgeta se svidio, a promotivni video izgleda super. Ostaje nam vidjeti kako to ''čudo'' radi jednom kad izađe.

 

 

EDIT: I slike su bile tu, ali netragom nestale... Probat ću opet 

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 9:07 (Šef).
Moj PC  
8 0 hvala 7
15 godina
online
Kno najavio tablet s dva ekrana

Izgleda mi predebelo kad se sklopi, a sigurno nije ni lagan.

Dobar  koncept, ali zašto pobogu ostaviti one debele obrube po sredini?

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kno najavio tablet s dva ekrana
wyks kaže...

Izgleda mi predebelo kad se sklopi, a sigurno nije ni lagan.

Dobar  koncept, ali zašto pobogu ostaviti one debele obrube po sredini?

  Još uvijek je to koncept, imaju vremena za ušminkavanje...

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
15 godina
online
RE: Kno najavio tablet s dva ekrana
Šef kaže...
wyks kaže...

Izgleda mi predebelo kad se sklopi, a sigurno nije ni lagan.

Dobar koncept, ali zašto pobogu ostaviti one debele obrube po sredini?

  Još uvijek je to koncept, imaju vremena za ušminkavanje...

Već imam par prijedloga:

Stanjiti uređaj,

Obavezno povećati diskovni prostor, kako ovakvo čudo sigurno neće biti jeftino, 16gb je mizerija, a ako u 3x manjem iPadu stane 64gb, očekujem bar toliko.

Ukloniti obrube po sredini, ovako nema multimedijalne funkcije za 2 ekrana, zaboraviti na filmove...

Bilo bi dobro da rasklopljeni uređaj ima 16:10 omjer, ako je ikako moguće.

Stalak.

Bilo bi dobro kad bi se jedan ekran mogao koristiti kao tipkovnica a drugi kao ekran, tj. da ga je moguće postaviti u netbook oblik.

Kad bi ekrani bili odvojivi uhhh, sreće, ali mislim da ovo nije izvedivo jer bi onda morali duplati hardware...

 

Eto par ideja, makar za neke ću vjerojatno morati sanjati da ih vidim u rukama... :)

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
16 godina
neaktivan
offline
Kno najavio tablet s dva ekrana

Slažem se sa kolegom iznad mene, ali ovo je očita (lošija) kopija iPada.Neodlučan

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kno najavio tablet s dva ekrana
lzgr kaže...

Slažem se sa kolegom iznad mene, ali ovo je očita (lošija) kopija iPada.Neodlučan

  Ovo je (potpuno) drugačiji koncept nego iPad...

Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Nalazim se na: m.bug.hr /// Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kno najavio tablet s dva ekrana
Šef kaže...
lzgr kaže...

Slažem se sa kolegom iznad mene, ali ovo je očita (lošija) kopija iPada.Neodlučan

  Ovo je (potpuno) drugačiji koncept nego iPad...

Al ima razlike puno! Razlika u dizajnu i to što ima 2 ekrana! Viče

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
15 godina
online
RE: Kno najavio tablet s dva ekrana
Šef kaže...
lzgr kaže...

Slažem se sa kolegom iznad mene, ali ovo je očita (lošija) kopija iPada.Neodlučan

  Ovo je (potpuno) drugačiji koncept nego iPad...

Možda liči zbog tih obruba, ali iPadov dizajn je ionako najjednostavnije što se moglo napraviti. Ekran s jedne, aluminij s druge strane s crnim obrubima i zaobljenim kutevima.

Ovo je više pokušaj da se na hypeu otkazanog Courier-a (čemu ovo najviše sliči po konceptu) i dizajnu iPada ubere malu publiciteta.

 

Isto primjetio sam na prvoj slici da to ne izgleda baš čvrsto, vjerojatno će biti potrebno dosta pridržavati rukam što na ovu veličinu i težinu neće biti lako.

Trebaju malo razraditi i pante (šarke) jer ove ne izgledaju čvrsto.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 15:06 (wyks).
15 godina
offline
Kno najavio tablet s dva ekrana

izgleda ko neki notebook kad se preklopi

Da je baba muško - deda bi bio gay
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kno najavio tablet s dva ekrana
Šef kaže...

Tvrtka Kno  (za koju prvi put čujem/o) je na D8 konferenciji obećala izdati tablet s dva ekrana, slično Microsoftovom konceptu Courier (koji je otkazan). Namijenjen je studentima, sastoji se od dva kapacitativna ekrana s IPS matricom rezolucije 1440x900 (svaki), teži oko 2.50 kg i ima trajanje baterije od 6 - 8 sati. baziran je na nVidijinoj platformi Tegra 2, ima 16 GB memorije i pogoni ga Linux.

OS je još uvijek bugovit, a cijena će biti oko 1000$ 

 

''Ekipi'' s Engadgeta se svidio, a promotivni video izgleda super. Ostaje nam vidjeti kako to ''čudo'' radi jednom kad izađe.

 

 

EDIT: I slike su bile tu, ali netragom nestale... Probat ću opet 

Na zadnjoj slici, bolje bi bilo da su ivice malo uže, tako da se fino sve poveže.

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
15 godina
neaktivan
offline
Kno najavio tablet s dva ekrana

laptop bez tipkovnice -.-

ne svida mi se bas 

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice