MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windowsa

poruka: 15
|
čitano: 2.192
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windowsa

Vrijediš milijarde i imaš stotinu tisuća uposlenika? To te ne spriječava da koristiš gpl softver jednog čovjeka. MS se za kod Windowsa prebacio na git Linusa Torvaldsa, koje je svojevremeno razvio za kreiranje Linux kernela.

 

http://www.zdnet.com/article/microsoft-uses-open-source-software-to-create-windows/

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 22:27 (hrvooje).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windowsa

...so? Jel open-sourced? Je. Jel dovoljno kvalitetan za takvo što? Je.

I u čemu je problem?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Father_Dougal kaže...

...so? Jel open-sourced? Je. Jel dovoljno kvalitetan za takvo što? Je.

I u čemu je problem?

 U licemjerstvu.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Father_Dougal kaže...

...so? Jel open-sourced? Je. Jel dovoljno kvalitetan za takvo što? Je.

I u čemu je problem?

 Vaša presvijetlosti, ispričavam se što sam prenio vijest. Idem klečat na kukuruzu :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
hrvooje kaže...

Vrijediš milijarde i imaš stotinu tisuća uposlenika? To te ne spriječava da koristiš gpl softver jednog čovjeka. MS se za kod Windowsa prebacio na git Linusa Torvaldsa, koje je svojevremeno razvio za kreiranje Linux kernela.

 

http://www.zdnet.com/article/microsoft-uses-open-source-software-to-create-windows/

 

 

Po onome što sam vidio do sada, dodali su virtualni datotečni sustav.

Tako da bi u teoriji trebali izbjeći sve one stvari koje šokiraju novopečenog korisnika.

U praksi, ha, pa ne može biti gore od SourceSafea.

 

Pa, TCP/IP stack im je ohoho godina bio onaj iz BSD-a.

I pogledaj commitove za Linux kernel, mogao bi se iznenaditi koliko je njihovih.

 

Jedina stvar u kojoj su korporacije dosljedne jest da te oderu više u svakoj novoj iteraciji toga što ti uvaljuju.

16 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
hrvooje kaže...
Father_Dougal kaže...

...so? Jel open-sourced? Je. Jel dovoljno kvalitetan za takvo što? Je.

I u čemu je problem?

 Vaša presvijetlosti, ispričavam se što sam prenio vijest. Idem klečat na kukuruzu :)

Bitno je da kmetovi znaju gdje im je mjesto :)

 

syncmaster245b kaže...

 U licemjerstvu.

 

Ne drami. Radi se o poslovnoj odluci u poslovnom svijetu, a git je dobio odličnu reklamu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 23:24 (Father_Dougal).
16 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows

duplić

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 23:22 (Father_Dougal).
15 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Father_Dougal kaže...

syncmaster245b kaže...

 U licemjerstvu.

 

Ne drami. Radi se o poslovnoj odluci u poslovnom svijetu, a git je dobio odličnu reklamu.

 Kakva drama?

Radi se o cistoj koprofagiji.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
syncmaster245b kaže...

 Kakva drama?

Radi se o cistoj koprofagiji.

 

Želiš li reći da su (iz nekog meni nepoznatog razloga) morali uzeti konkurentsko rješenje?

Ili kaj, ne koristiti git uopće? Zbog čega?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Father_Dougal kaže...
syncmaster245b kaže...

 Kakva drama?

Radi se o cistoj koprofagiji.

 

Želiš li reći da su (iz nekog meni nepoznatog razloga) morali uzeti konkurentsko rješenje?

Ili kaj, ne koristiti git uopće? Zbog čega?

 Ne.

Nista od toga nisam rekao niti mislio, naprotiv cak mi je i drago.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Father_Dougal kaže...

Želiš li reći da su (iz nekog meni nepoznatog razloga) morali uzeti konkurentsko rješenje?

Ili kaj, ne koristiti git uopće? Zbog čega?

Da. Ja to kazem.

Trebali su koristiti ono govno od TFS-a, tako da nauce da nikad vise ne puste takvo smece od softwarea na svijet.

 

A ne s jedne strane smecariti s govnarskim marketingom o tome kako je sve super, a ispod haube biti svjestan da su ti rijesenja smece i koristiti ono sto valja.

Smecarska kompanija bili, smecarska kompanija ostali. Nikad napravili nesto sto zaista valja, ako iskljucimo Flight Simulator

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
16 godina
offline
MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windowsa

Previše se pjeniš, druže.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Father_Dougal kaže...

Sasvim prirodna reakcija kad covjek ima iskustva koristiti MS proizvode osim Start dugmeta, i ima dovoljno znanja i inteligencije koristiti alternative pa se cisto vidi sto valja a sto ne.

To sto ti u svojoj domeni "Start -> Crack -> Igra" nemas mogucnosti vidjeti detalje, tu ti ja ne mogu nista.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
16 godina
offline
Re: MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windows
Deus ex machina kaže...
Father_Dougal kaže...

Sasvim prirodna reakcija kad covjek ima iskustva koristiti MS proizvode osim Start dugmeta, i ima dovoljno znanja i inteligencije koristiti alternative pa se cisto vidi sto valja a sto ne.

To sto ti u svojoj domeni "Start -> Crack -> Igra" nemas mogucnosti vidjeti detalje, tu ti ja ne mogu nista.

Ako nemam ikonu na desktopu program proglašavam beskorisnim.
Inače, pogledaj što sam napisao u drugom odgovoru u threadu :) a što se tiče moje domene, mislim da si mašio ceo fudbal. Kao što rekoh, previše se pjeniš, druže :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
neaktivan
offline
MS koristi Torvaldsov git za stvaranje Windowsa

Vrijediš milijarde i imaš stotinu tisuća uposlenika? To te ne spriječava da koristiš gpl softver jednog čovjeka. Google se odavno prebacio na git Linusa Torvaldsa, koji je svojevremeno razvio za kreiranje Linux kernela.

 

Sad ne zvuči toliko zlo, zar ne? ;)

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice