MS SQL na Ubuntu

poruka: 10
|
čitano: 967
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MS SQL na Ubuntu

http://insights.ubuntu.com/2016/11/16/microsoft-loves-linux-ubuntu-available-on-sql-server-public-preview/

 

Microsoft je objavio public preview sljedećeg SQL servera. Dostupan je i za Ubuntu i Red Hat.

 

Plan je kontejneri na Azureu, na njima Linux, a na Linuxu SQL. Win-win. Jedino Oracle gubi. Al tako je to, sve ide u krug

http://fossforce.com/2016/03/microsoft-oracle-oracle-tried-red-hat/

 

But how do it know
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: MS SQL na Ubuntu

A Management Studio? Ako i on ide na linux, to znači da su konačno portali taj "shell" na kojem su i SSMS i VS bazirani... To je onda samo par koraka od poštenog IDEa koji kronično fali na *nixima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
MS SQL na Ubuntu

Imaš vi.

But how do it know
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MS SQL na Ubuntu

neki dan VS na macu.. MS sve šire obuhvaća sve (zapravo jedna platforma, s tri OSa i andorid).

Od 2008me je to cilj, sve je tome podređeno.. vjerojatno će tranzicija biti gotova do 2018me.. i zanima me tad, hoće li soft-warovi lin-win napokon nestati..

ne zaboraviti, MS zarađuje na linuxu više nego npr canonical, zarađuje na andoridu, zarađuje .. (točka). Kad ode u cloud, nevažno je MS tko-s koje platforme plaća uslugu, važno je da plaća.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: MS SQL na Ubuntu

To nije "pravi" VS, to je rebrandirani Xamarin Studio.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
MS SQL na Ubuntu
But how do it know
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MS SQL na Ubuntu

trenutno stanje.. tko želi ostati u bizu, treba razmišljati o .net-u... jer sve je mreža :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: MS SQL na Ubuntu

E to bi bila utopija... Android koji (ispravno!) vrti pravi .Net a ne ono ruganje Mono (dakle, završiti .net core) + MSovi razvojni alati i frameworci.

 

Ono što je W10M trebao biti ali baš i nije uspio

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: MS SQL na Ubuntu
Sum_of_all_fears kaže...

E to bi bila utopija... Android koji (ispravno!) vrti pravi .Net a ne ono ruganje Mono (dakle, završiti .net core) + MSovi razvojni alati i frameworci.

 

Ono što je W10M trebao biti ali baš i nije uspio

 što je w8 .. :) ali što je to nego (samo) broj, kao build winver bi jednako mogao imati oznaku 6.5... no po roadmapu, X-10 je posljednji win (nešto kao majanski kalendar, nakon čega više nema ničega..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: MS SQL na Ubuntu

8.1 jednostavno nije bio dobar. Imao sam ga neko vrijeme na L640 (koja sad vrti neki preview W10M) i nisam bio baš zadovoljan. W10M je u osnovi odličan ali ubi ga sve oko njega, uključujuć i sam MS.

 

Kad bi xamarin radio kako spada i bio malo jednostavniji za razvoj, to bi im bio pun pogodak. Pomest pod onim Swiftom i da se Javu isto konačno pošalje u penziju. Flash je umro, ostalo je još samo to čudovište.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice