Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

poruka: 32
|
čitano: 4.949
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

Zamislite da vam netko u auto industriji kaze :

-"Mercedes je ponudio iznos,kojim namjerava kupiti BMW."

 

Dobronamjerno biste mu savjetovali,da uzme koji dan slobodno,te prošeće prirodom, duboko udušući kisik.

 

Ali IT industrija je to doživjela.

WesternDigital je ponudio iznos izmedju 9 i 11 milijardi $, sa namjerom da kupi Seagate.

 

Zaprepašteni i zgrozeni u Seagateu su brzinski odgovorili "nou ćens".

 

Za sada se sve drzi u tajnosti, premda se navode višestruki pouzdani izvori koji potvrdjuju ova zbivanja.

Bitno je za naglasiti,da je TPG Capital nedavno izrazio zelju za preuzimanjem Seagate za 7,5 milijardi $,

dok je Seagate to okarakterizirao sa nedovoljnim iznosom.

 

source bloomberg

Say comodo again. Say comodo again! I dare you! I double-dare you, motherfucker! Say comodo one more goddamn time!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 7:14 (torrente).
 
9 1 hvala 27
15 godina
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

Da se to i dogodilo, nisam baš siguran kako bi to prošlo anti-trust zakone.

 

WD bi postao praktički jedini ozbiljni igrač na tržištu mehaničkih diskova....

 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
Quantum kaže...

Da se to i dogodilo, nisam baš siguran kako bi to prošlo anti-trust zakone.

 

WD bi postao praktički jedini ozbiljni igrač na tržištu mehaničkih diskova....

I Samsung, koji u zadnje vrijeme izbacuje stvarno izvrsne diskove.

 

Btw. Seagate za mene već dulje vrijeme nije ozbiljni igrač (bar što se diskova tiče).

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
DamageHigh kaže...
Quantum kaže...

Da se to i dogodilo, nisam baš siguran kako bi to prošlo anti-trust zakone.

 

WD bi postao praktički jedini ozbiljni igrač na tržištu mehaničkih diskova....

I Samsung, koji u zadnje vrijeme izbacuje stvarno izvrsne diskove.

 

Istina. Samsung me oduševio svojim SpinPointom F3 1 TB.

 

Vjerojatno najbolji desktop 7200 rpm disk (ili jedan od najboljih).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
torrente kaže...
Zaprepašteni i zgrozeni u Seagateu su brzinski odgovorili "nou ćens".

AKo ih stisne prodat će se oni onom koji ponudi najveću cifru pa makar to bio i WD a lova i manja od navedene.

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
13 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

hmm koji fail XD

viva la rakija.....
14 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

Inače moj prvi HD kojeg se sječam da sam imao probleme s njim je bio WD Caviar 850 MB , mislim da ovo ne bi trebalo nikoga zanimat :)

 

http://www.basketballhoopjam.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

Šitgejt je kupio Maxtora i postao smeće.

 

Sad su u banani i to je to.

 

Nisu napravili dobar posao.

 

Ako WD kupi ST (i STM tvornice), ja WD neću više kupovati.

 

Hitachi je kupio IBM, i rade dobar posao, ništa spektakularno ali su proizvodi 

dobri i trajni.

 

Samsung je super.

 

WD nemoj kupiti ST. Pusti Toshibu...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

da,hitachi je kupio odjel imb-a koji je uvijek bio smece i samo ubrizgao spasonosni novac,te spasio od propasti.

cool discovi iz ibm kuhinje, 98-2001... crkavanja epskih razmjera :))

 

nemam favorita,ali da je sve poslo kvragu...e bome jest.

pa tko ima petlje kupit seagate preko 1,5tb nakon onih cirkusarija sa firmwerom.

ja ne,pa makar kostalo 2tb 200kn.

+ +
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
torrente kaže...

da,hitachi je kupio odjel imb-a koji je uvijek bio smece i samo ubrizgao spasonosni novac,te spasio od propasti.

cool discovi iz ibm kuhinje, 98-2001... crkavanja epskih razmjera :))

 

nemam favorita,ali da je sve poslo kvragu...e bome jest.

pa tko ima petlje kupit seagate preko 1,5tb nakon onih cirkusarija sa firmwerom.

ja ne,pa makar kostalo 2tb 200kn.

Zamrzio sam IBM diskove od kad su bili made in Hungary, mislim da je 10GB, ili 30 GB

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
16 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

to je ta cool ekipa...i ja sam uzivao sa jednim od 20gb.

svaki put kad upalis pc ,dobijes jedan novi bed sektor.

+ +
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

A tek WD-ovi stari od 1GB Caviari, one serije Caviara 31600 na dalje prije desetki, igral sam domine s njima, sve puno bad sektora, ostavil sam si jednog proizvođnja 1 mj. 1996

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2010 1:19 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

svi oni upropaste nekada seriju i sebe same...wd je isto davno sebe doveo na rub stecaja zbog propusta.

ipak se radi o gubljenju podataka i ljudi tu ne daju "drugu sansu".

wd zadnjih godina istinski prednjaci i dobro pliva u kombinaciji raptora, te crno-plavo-zelenih boja.

+ +
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

Isto tako su one Maxtorove 20GB i 40 GB, bile totalne pušione, odlazila elektronika na svakom drugom... a nemre sve bit bajno, jedino s Samsungom starim nikad problema, ove novije nisam isprobal

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

maxtora necu komentirati :))

 

+ +
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

To su bila vremena kad si cijenio ono kaj si kupio, jer si stvarno morao odriješit kesu i nije bilo problema s garancijom, a ne danas moliš Boga da firma ne propadne za metar dana 

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2010 1:39 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

hohooho..mislimo na iste one sto su kupili jahte i poceli se bavit nekretninama,a radnici po centrima nisu dobijali place.

nazalost, puno svijeta ce ostati neupuceno kako ostvariti svoja prava,posebo sto se tice hdd-a.

 

premda se ispalti u celo kontaktirati seagate ili wd za jurop i poslati im disc.

uglavnom salju "novi" reparirani,ali se nakupi dosta postanskih troskova dhl-a i sl.

jos ako je neki specijalac na carini,pa sve to ocarini :))

+ +
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

Kolko sam upućen, ali nisam više ziher da svi naši "ŠATRO" uvoznici daju samo 36 mj garanciju na diskove, dok je tvornički od strane Seagate, WD, Hitachija i ostalih 5 godina

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2010 1:46 (Flying Dutchman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
torrente kaže...

Zamislite da vam netko u auto industriji kaze :

-"Mercedes je ponudio iznos,kojim namjerava kupiti BMW."

 

Dobronamjerno biste mu savjetovali,da uzme koji dan slobodno,te prošeće prirodom, duboko udušući kisik.

 

Ali IT industrija je to doživjela.

WesternDigital je ponudio iznos izmedju 9 i 11 milijardi $, sa namjerom da kupi Seagate.

 

Zaprepašteni i zgrozeni u Seagateu su brzinski odgovorili "nou ćens".

 

Za sada se sve drzi u tajnosti, premda se navode višestruki pouzdani izvori koji potvrdjuju ova zbivanja.

Bitno je za naglasiti,da je TPG Capital nedavno izrazio zelju za preuzimanjem Seagate za 7,5 milijardi $,

dok je Seagate to okarakterizirao sa nedovoljnim iznosom.

 

source bloomberg

 

Zašto? Pa upravo u auto industriji je bilo hrpa merganja i ostalo je samo par velikih igrača.

Jedina je razlika što oni nisu ukidali brandove, pa recimo ekipa i dalje misli da su

Citroen i Peugeot različite firme, dok se ATI-ja za par godina niko neće sjećati

Ili meni nevjerojatna kupovina DEC-a od Compaqa, a ako te iznos od 9-11 milijardi zaprepašćuje,

HP je kupio Compaq-a za 25 milijardi

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
segregator kaže...
ekipa i dalje misli da su Citroen i Peugeot različite firme

Pa kad i jesu.

 

To su dvije različite, samostalne kompanije, svaka sa svojom strategijom, budžetom i poslovnom politikom.

 

Istina je da usko surađuju na područjima razvoja i proizvodnje. U tom smislu zajedno čine PSA grupu, ali to su i dalje ipak dvije različite kompanije.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2010 9:18 (macak).
16 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
macak kaže...
segregator kaže...
ekipa i dalje misli da su Citroen i Peugeot različite firme

Pa kad i jesu.

 

Eto vidiš, samo si potvrdio što sam rekao...a sad odi i googlaj malo "PSA group" {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
torrente kaže...

da,hitachi je kupio odjel imb-a koji je .....

  Odjel koji je umalo prouzrocio propast IBM-a :)

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
16 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
Lazarus Long kaže...
torrente kaže...

da,hitachi je kupio odjel imb-a koji je .....

  Odjel koji je umalo prouzrocio propast IBM-a :)

 

Prije nego sam počeo uzimati Samsunga ja sam uvijek kupovao IBM diskove i nikad problema, čak sam i problematičnu

seriju imao nekoliko komada i nikad se ništa nije desilo. Najviše problema je imala ekipa sa kućištima cijene ispod 200kn

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
segregator kaže...
Najviše problema je imala ekipa sa kućištima cijene ispod 200kn

  Mislis da su napajanja bila problem?

 

Cisto sumnjam (mada moze biti uzrocnik usled slabog/nestabilnog napona), bilo je i ljudi koji su imali ultimate napajanja pa su zavrsili u banani sa tim diskovima.

Doduse i ja sam imao onu zloglasnu Maxtorovu "porodicu" diskova od 40 GB ali nije pregore. Naprotiv, radi i dan danas u eksternom kucistu ...grije se strasno, tih je ali...jos radi

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
16 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
Lazarus Long kaže...
segregator kaže...
Najviše problema je imala ekipa sa kućištima cijene ispod 200kn

  Mislis da su napajanja bila problem?

 

Cisto sumnjam (mada moze biti uzrocnik usled slabog/nestabilnog napona), bilo je i ljudi koji su imali ultimate napajanja pa su zavrsili u banani sa tim diskovima.

Doduse i ja sam imao onu zloglasnu Maxtorovu "porodicu" diskova od 40 GB ali nije pregore. Naprotiv, radi i dan danas u eksternom kucistu ...grije se strasno, tih je ali...jos radi

 

Ne napajanja (iako i to igra ulogu) nego hlađenje...istina je da su se dotični nešto više grijali (kod mene su bili oko 40 stupnjeva u solidno hlađenom kućištu, dok npr ovaj zadnji

Samsung F4 ne ide preko 25 nikako). Vidio sam te IBM-ove da idu i preko 50 stupnjeva u lošim kućištima

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!

@segregator

 

Niti jedan proizvodac HDD-a za kucnu upotrebu, ne moze predvidjeti u kakvom ce se kucistu naci njihov marketinski pulen. Mogli su fino lepo okaciti naljepnicu da se HDD grije i da ga treba mjestiti u serverska kucista (manje/vise)

 

A ovako, koliko se ja sjecam, vadili su se na duzinu rada samog diska ..odprilike non-stop rad=pokvareni disk.

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
15 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
Lazarus Long kaže...
segregator kaže...
Najviše problema je imala ekipa sa kućištima cijene ispod 200kn

  Mislis da su napajanja bila problem?

 

Cisto sumnjam (mada moze biti uzrocnik usled slabog/nestabilnog napona), bilo je i ljudi koji su imali ultimate napajanja pa su zavrsili u banani sa tim diskovima.

Doduse i ja sam imao onu zloglasnu Maxtorovu "porodicu" diskova od 40 GB ali nije pregore. Naprotiv, radi i dan danas u eksternom kucistu ...grije se strasno, tih je ali...jos radi

Ja sam imao IBM @30GB... radio je godinama, dok god nije postao biti stvarno premali ;)

 

I to sam ga platio ko suho zlato, tada je bio najveci disk na trzistu

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
tnakir kaže...
Lazarus Long kaže...
segregator kaže...
Najviše problema je imala ekipa sa kućištima cijene ispod 200kn

  Mislis da su napajanja bila problem?

 

Cisto sumnjam (mada moze biti uzrocnik usled slabog/nestabilnog napona), bilo je i ljudi koji su imali ultimate napajanja pa su zavrsili u banani sa tim diskovima.

Doduse i ja sam imao onu zloglasnu Maxtorovu "porodicu" diskova od 40 GB ali nije pregore. Naprotiv, radi i dan danas u eksternom kucistu ...grije se strasno, tih je ali...jos radi

Ja sam imao IBM @30GB... radio je godinama, dok god nije postao biti stvarno premali ;)

 

I to sam ga platio ko suho zlato, tada je bio najveci disk na trzistu

 

Ja sam većinu prodao malo manje zahtjevnim korisnicima, i oni za koje znam rade i danas. Jedini diskovi koje sam hrpu vidio krepanih su bili WD-i kapaciteta negdje između 850mb i 2.1gb

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
segregator kaže...
tnakir kaže...
Lazarus Long kaže...
segregator kaže...
Najviše problema je imala ekipa sa kućištima cijene ispod 200kn

  Mislis da su napajanja bila problem?

 

Cisto sumnjam (mada moze biti uzrocnik usled slabog/nestabilnog napona), bilo je i ljudi koji su imali ultimate napajanja pa su zavrsili u banani sa tim diskovima.

Doduse i ja sam imao onu zloglasnu Maxtorovu "porodicu" diskova od 40 GB ali nije pregore. Naprotiv, radi i dan danas u eksternom kucistu ...grije se strasno, tih je ali...jos radi

Ja sam imao IBM @30GB... radio je godinama, dok god nije postao biti stvarno premali ;)

 

I to sam ga platio ko suho zlato, tada je bio najveci disk na trzistu

 

Ja sam većinu prodao malo manje zahtjevnim korisnicima, i oni za koje znam rade i danas. Jedini diskovi koje sam hrpu vidio krepanih su bili WD-i kapaciteta negdje između 850mb i 2.1gb

Da... moj WD 3.2GB je bio pun bad sectora nakon malo vremena.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
odjavljen
offline
RE: Da nas kupi WesternDigital? Ne,hvala!
macak kaže...
Pa kad i jesu.

 

To su dvije različite, samostalne kompanije, svaka sa svojom strategijom, budžetom i poslovnom politikom.

 

Istina je da usko surađuju na područjima razvoja i proizvodnje. U tom smislu zajedno čine PSA grupu, ali to su i dalje ipak dvije različite kompanije.

 Nisu. To su dvije različite MARKE. Tehnika ista, unutrašanjost ista, jedino dizajnerski stil drukčiji. Zarada ide na isto mjesto. U biti, zarade na istom sranju dva puta. Što misliš zašto je WV grupa tako uspješna-Audi, SEAT,Škoda i WV dijele tehničku osnovu, cijena proizvodnje ista, a cijena za kupca drugačija. A da ne spominjem ostatak grupacije.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice