Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam

poruka: 10
|
čitano: 3.566
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam
http://www.engadget.com/2010/07/14/sony-issues-nex-vg10-first-interchangeable-lens-hd-camcorder/

Došao je i taj dan, napuštanje CCD/CMOS tehnologije kod video kamera je počelo. Sony NEX-VG10 odgovor je na sve veću prisutnost DSLR-a kod filmaša i svadbara. Sljedeći model koji se očekuje je Panasonic AG-AF100, a mogao bi uskoro doći i Canonov odgovor. Cijena je odlična - 2.000$, s obzirom da Panasonic najvaljuje cijenu od 6.000$ bez leće koji je skuplji od RED SCARLET koji bi trebao doći 2750$ za početnički kit iduće godine. Bitrate je manji nego kod Canon-a 550D, i nema XLR ulaz (veeeeeliki minus - ako išta filmaši traže to je dobar zvuk) ali nije ni bitno, važno da je revolucija počela.

Još samo da se krene sa korištenjem kvantnog filma i filmska oprema će biti pristupačna i nama smrtnicima!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam

Pa svaka profi i neke poluprofi kamere odavno mogu mijenjati objektive?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam

kvantnog filma?????????????

 

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam
tnakir kaže...

Pa svaka profi i neke poluprofi kamere odavno mogu mijenjati objektive?

 

Profi filmske kamere su one kojima dnevni najam dođe 1.000E a jedan objektiv 4.000$. Izmjenjive leće kod recimo CANON XF305 nemože mjenjati leće, a recimo poluprofi koje mogu CANON XLH1S leća im dođe polovna 13.000 kn (da ne govorim samo tjelo 70.000 u maloprodaji) a otvor blende im je iznad 2.8. Ovdje recimo možeš uzet 28mm, 35mm, 50mm i 85mm objektive sa otvorom blende ispod 2.8 za 10.000 kn (baziram se na CANON objektivima jer njihove cijene ko fol znam napamet), a najvažnije je što imaš jedan senzor koji je blizu veličini 35mm senzoru filmske kamere pa je mogući puno veći Depth Of Field. 

15 godina
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam
matoliki kaže...
tnakir kaže...

Pa svaka profi i neke poluprofi kamere odavno mogu mijenjati objektive?

 

Profi filmske kamere su one kojima dnevni najam dođe 1.000E a jedan objektiv 4.000$. Izmjenjive leće kod recimo CANON XF305 nemože mjenjati leće, a recimo poluprofi koje mogu CANON XLH1S leća im dođe polovna 13.000 kn (da ne govorim samo tjelo 70.000 u maloprodaji) a otvor blende im je iznad 2.8. Ovdje recimo možeš uzet 28mm, 35mm, 50mm i 85mm objektive sa otvorom blende ispod 2.8 za 10.000 kn (baziram se na CANON objektivima jer njihove cijene ko fol znam napamet), a najvažnije je što imaš jedan senzor koji je blizu veličini 35mm senzoru filmske kamere pa je mogući puno veći Depth Of Field. 

Uvijek je bilo da je dobar objektiv skuplji nego tijelo. Sta se tome cudis? Poluprofi kameru neces naci ispod 30-ak tisuca kuna. Ja isto pricam o Canonovim kamerama jer sam radio na lokalnoj TV gdje su imali nekoliko takvih komada.

 

Radi se o Canonovoj XL seriji kamera.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 10:49 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam
logic kaže...

kvantnog filma?????????????

 

 

jeftiniji i kvalitetniji od CMOS senzora, mislim da je vjest o njemu na BUG portalu. Nemoj se zavaravat samo su ga prozvali kvantni. DOLJE LINK

 

http://www.eetimes.com/electronics-news/4088144/Quantum-film-threatens-to-replace-CMOS-image-chips

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam
tnakir kaže...
matoliki kaže...
tnakir kaže...

Pa svaka profi i neke poluprofi kamere odavno mogu mijenjati objektive?

 

Profi filmske kamere su one kojima dnevni najam dođe 1.000E a jedan objektiv 4.000$. Izmjenjive leće kod recimo CANON XF305 nemože mjenjati leće, a recimo poluprofi koje mogu CANON XLH1S leća im dođe polovna 13.000 kn (da ne govorim samo tjelo 70.000 u maloprodaji) a otvor blende im je iznad 2.8. Ovdje recimo možeš uzet 28mm, 35mm, 50mm i 85mm objektive sa otvorom blende ispod 2.8 za 10.000 kn (baziram se na CANON objektivima jer njihove cijene ko fol znam napamet), a najvažnije je što imaš jedan senzor koji je blizu veličini 35mm senzoru filmske kamere pa je mogući puno veći Depth Of Field. 

Uvijek je bilo da je dobar objektiv skuplji nego tijelo. Sta se tome cudis? Poluprofi kameru neces naci ispod 30-ak tisuca kuna. Ja isto pricam o Canonovim kamerama jer sam radio na lokalnoj TV gdje su imali nekoliko takvih komada.

 

Tko se čudi? Ja ne... Ne radi se tu o profesionalnim vodama. Da bi amateri napravaili kadar koji bi izgledao kao da je sniman filmskom kamerom morali su koristiti ili DOF adapter tipa Letus sa objektivom koji je imao svoje minuse zbog redukcije svjetlosti i za cijelu blendu ili koristiti fotoaprate DSLR koji su imali veliki problem sa kompresijom. Ovo je dodalo kompromis. Filmski objektiv i objektiv za Canon XLH1S su potpuno različiti jer sliku stavljaju na druačiji način. Bavim se filmom, vjeruj mi ovo je za malde filmaše revolucija.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam

Hahahahha

Pa po cemu je taj novi senzor kvantni? Boze glupog li naziva.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam
logic kaže...

Hahahahha

Pa po cemu je taj novi senzor kvantni? Boze glupog li naziva.

 

Valjda je zvučalo bolje od GX SNESOR 3000 Osmijeh 

Baš me brige samo da bolje propušta svjetlost i jeftiniji je za napravit 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nova Sony kamera sa izmjenjivim lećam

Hahahhahaha

A vjerovatno ;)

A i narodu zvuci pametnije ;)

:)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice