Novi destruktivni virus

poruka: 23
|
čitano: 10.545
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Novi destruktivni virus

Navodno je ovo novo pa se pripazite.

 

U narednim danima, budite oprezni: ne otvarajte bilo koju poruku s arhiv raspored pod nazivom " Windows Live Update", bez obzira ko vam šalje. To je virus koji sagori celi hard disk. Ovaj virus će doći od poznate osobe koju imate u svojoj mailing listi. To je razlog zašto biste trebali poslati ovu poruku svim svojim kontaktima. Ako dobijete poruku pod nazivom " Windows Live Update", čak i ako je poslao prijatelj, ne otvarajte To je najgori virus najavio je CNN. Klasificiran od strane Microsofta kao najrazorniji virus koji je postojao do sada. Ovaj virus je otkriven juče poslepodne od strane McAfee. I ne postoji mogućnost popravke za ovu vrstu virusa. Uništava Zero Sektor hard diska.!

 

http://www.telepk.com/technews/new-virus-announced-by-cnn.asp

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus

Malo bolje provjeri svoje izvore vijesti. To je glupost.

 

LINK

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
14 godina
neaktivan
offline
Novi destruktivni virus

-.-   {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
Mr. Monster kaže...

Malo bolje provjeri svoje izvore vijesti. To je glupost.

 

LINK

Znači jedan newsletter manje na listi...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
dj_renny kaže...

To je najgori virus najavio je CNN. Klasificiran od strane Microsofta kao najrazorniji virus koji je postojao do sada. Ovaj virus je otkriven juče poslepodne od strane McAfee. I ne postoji mogućnost popravke za ovu vrstu virusa. Uništava Zero Sektor hard diska.!

Prilicno sam siguran da su slicni virusi postojali i prije, cini se da sam o nekima od njih cak i citao. Ah ali senzacionalizam donosi citanost...

 

Inace, nulti sektor diska je boot sektor, tj. na njemu se nalazi bootloader...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 14:20 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus

Inace, nulti sektor diska je boot sektor, tj. na njemu se nalazi bootloader...

 

Da li to znači da na tom hard disku se ne može samo porkenuti windows i da se podaci sa njega mogu iščitati tako što jednostavno ubodeš hard disk u drugi komp? Ili se podaci ne mogu iščitati bez nekih Data Recovery metoda?

Nekako mi previše senzacionalistički zvuči ta vijest "sprži hard disk" ili na stranim sajtovima "burn your hard disk"???

Mislim wtf, šta mu uradi, zapali ga, aktivira mu dugme za samouništenje?{#}

Specifikacija kvara u pm. Nekako mi ova vijest zvuči ka za "široke narodne mase" ili ako je ovo istina ću ubuduće držati protivpožarni aparat pored kompa ili bar kanticu sa vodom{#}.

15 godina
offline
Re: Novi destruktivni virus
raso86 kaže...

..Specifikacija kvara u pm. Nekako mi ova vijest zvuči ka za "široke narodne mase" ili ako je ovo istina ću ubuduće držati protivpožarni aparat pored kompa ili bar kanticu sa vodom{#}.

- zvuči upravo onako kao su urednici vijesti (novinari) objavili, u rangu kojoj misici je ispala sisa ili koje štikle danas nosi. Narvno, sve je vijest, pa i glupost.

 

-btw, software neće 'spržiti' HDD, potreban je klasičan kvar (mehanički), može ga npr prepisati-obrisati... to je za noobove (i novinare) ista stvar.

 

dj_renny kaže...
..Znači jedan newsletter manje na listi...

- ne, nego nauči čitati s razumijevanjem, ne samo prihvačanjem (dez)informacija. Uvjek je važno tko, kada, zašto, pa onda kako, itd..

 

- očekuj da te organi kojima je posao održavanja stabilnosti države (ili kune) uskoro privedu na obavijesni razgovor, zbog namjernog širenja lažnih informacija u cilju destabilizacije društva, izazivanja panike itd. pa sve do pedofilije ili pomaganje BinLAdenu.. (ops, taj je gotov). :)) -ukratko, ne paničariti, razmisliti...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 11:29 (ihush).
16 godina
offline
Novi destruktivni virus

LOL :D evo varijacija na temu :D

 

HITNO! HITNO! HITNO!
Molimo obavijestiti svoje prijatelje, obitelj i kontakte.
U narednim danima, Ne otvarati bilo koju poruku s privitkom pod nazivom: Crno u Bijeloj kući (Black in the White House), bez obzira tko ga je poslao na Vas. To je virus kojim se otvara Olimpijska baklja da izgori cijeli hard disk C Vašeg računala. Ovaj virus može doći od poznatih osoba koja imate na svom popisu. Smjerovi: Trebali biste poslali ovu poruku svim svojim kontaktima! Bolje primiti ovaj e-mail 25 puta nego primiti virus i otvoriti ga. Ako primite poruku pod nazivom Crno u Bijeloj kući, čak i ako poslana od prijatelja, ne otvarati, nego odmah obrisati.

To je najgori virus najavio je CNN. Ovaj novi virus otkriven je nedavno, klasificiran od Microsofta kao virus najrazorniji ikada.
Ne postoji još zaštita od ove vrste virusa.
Ovaj virus uništava jednostavno Zero Sektor tvrdog diska, gdje je vitalna instalacija Windowsa

 

http://www.youtube.com/watch?v=ewjYenjqh-g
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
rustweaver kaže...
dj_renny kaže...

To je najgori virus najavio je CNN. Klasificiran od strane Microsofta kao najrazorniji virus koji je postojao do sada. Ovaj virus je otkriven juče poslepodne od strane McAfee. I ne postoji mogućnost popravke za ovu vrstu virusa. Uništava Zero Sektor hard diska.!

Prilicno sam siguran da su slicni virusi postojali i prije, cini se da sam o nekima od njih cak i citao. Ah ali senzacionalizam donosi citanost...

 

Inace, nulti sektor diska je boot sektor, tj. na njemu se nalazi bootloader...

Windows install cd - Command prompt - fixmbr

 

Virus riješen.

 

EDIT: Dobro, tako baš ne ide kod Win7 ako se ne varam, ima neka druga opcija.

Tu sam: lzgr.me@gmail.com ..... Nemoj ici od nas, okolo svuda je tama. A ti si lijepa i mlada, nemoj ici od nas
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 12:12 (lzgr).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
lzgr kaže...

Windows install cd - Command prompt - fixmbr

Da, strasan virus. Pogotovo jos ako maticna ima u BIOS-u aktiviranu zastitu pisanja po boot sectoru...

 

sve ti je to isti drek, u win9x i DOS-u si koristio komandu "sys c:" ili na linuxu "grub-install /dev/hda"

 

raso86 kaže...

Da li to znači da na tom hard disku se ne može samo porkenuti windows i da se podaci sa njega mogu iščitati tako što jednostavno ubodeš hard disk u drugi komp? Ili se podaci ne mogu iščitati bez nekih Data Recovery metoda?

Ma samo ti obrise ili modificira boot sektor. Ako ga obrise onda vise ne mozes pokrenuti operativni sustav dok ne vratis bootloader tamo gdje mu je mjesto. U slucaju modifikacije ces moci bootati operativni sustav, ali ce se i virus bootati zajedno s njima :D Opet samo vratis originalni bootloader i uklonit ces gamad.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 14:06 (rustweaver).
15 godina
odjavljen
offline
Novi destruktivni virus

I onda netko kaže da UAC ne valja. Da ovakav virus i postoji, na kompu sa uključenim UACom ne može ništa. bcdedit traži administratorske privilegije.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi destruktivni virus
Sum_of_all_fears kaže...

I onda netko kaže da UAC ne valja. Da ovakav virus i postoji, na kompu sa uključenim UACom ne može ništa. bcdedit traži administratorske privilegije.

 UAC je sporedan, defaultno (ako korisnik nije sam drugačije napravio) sedmica kreira boot particiju koja je skrivena... UAC=placebo (dovoljno iritantan da ga svi gase), kao i sam ''virus''.

 

rustweaver kaže...
...

Ma samo ti obrise ili modificira boot sektor. Ako ga obrise onda vise ne mozes pokrenuti operativni sustav dok ne vratis bootloader tamo gdje mu je mjesto. U slucaju modifikacije ces moci bootati operativni sustav, ali ce se i virus bootati zajedno s njima :D Opet samo vratis originalni bootloader i uklonit ces gamad.

-precizinije, ne boot loader nego podatak u MFTu (pointer) na loader.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 18:53 (ihush).
13 godina
protjeran
offline
Novi destruktivni virus

Bootkit-evi postoje od kad je i virusa. Šta se čudite ko pura dreku {#}

( ˘͡ -˘͡)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
ihush kaže...
-precizinije, ne boot loader nego podatak u MFTu (pointer) na loader.

Pa neki bootloaderi i dalje stanu u bootsektor. Ali se u bootsektoru nalazi kôd koji pokrece cijeli proces zato sam upotrijebio naziv bootloader.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 22:39 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: Novi destruktivni virus
rustweaver kaže...
ihush kaže...
-precizinije, ne boot loader nego podatak u MFTu (pointer) na loader.

Pa neki bootloaderi i dalje stanu u bootsektor. Ali se u bootsektoru nalazi kôd koji pokrece cijeli proces zato sam upotrijebio naziv bootloader.

 -ne, mješaš boot sektor i boot disk. U Boot sektoru su podatci o particiji, koja je aktivna.. dok je npr grub na X: disku, za razliku od DOSovskog C:, to pokazuje pointer.

nijedan loader ne stane u boot sektor ili MBR. Virusi ih mogu samo izbrisati-izmijeniti (kao i partition alati), jedini moguć virus je boot-disk, tj loader koji bi zamijenio originalni. (smisao secureboota i EFIja u temi)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
ihush kaže...

 -ne, mješaš boot sektor i boot disk. U Boot sektoru su podatci o particiji, koja je aktivna.. dok je npr grub na X: disku, za razliku od DOSovskog C:, to pokazuje pointer.

nijedan loader ne stane u boot sektor ili MBR.

Nulti sektor na prvom disku sadrzi programski kôd koji ce BIOS automatski pokusati izvrsiti, te time zapoceti drugi dio boot procesa koji je sam BIOS vec zapoceo sa POST-om i detekcijom hardvera. Kako su moderni bootloaderi uglavnom puno veci od 512 bajta, kôd koji se nalazi unutar nultog sektora ce potraziti ostatak bootloadera na disku te njemu prepustiti daljnje izvrsavanje. Znam ponesto o tome jer sam napisao vlastiti bootloader svojevremeno.

 

Svaki disk logicno ima nulti sektor, ali svaki disk u nultom sektoru ne sadrzi programski kôd, niti ce BIOS pokusati izvrsiti sadrzaj bootsektora svakog diska. Stat ce cim uspjesno izvrsi jedan. Tj. cim naide na sektor cija poslijednja dva bajta imaju vrijednosti 85 i 170. Odnosno poslijednja dva bajta su word vrijednosti 43605. BIOS tada taj sektor ucitava u memoriju i prepusta mu izvrsavanje. Tada je na programskom kôdu iz tog sektora da locira ostatak loadera i ucita njegove sektore u memoriju.

 

Ovdje je to nesto detaljnije objasnjeno. Kompliciranost citavog loadera uglavnom ovisi o kompleksnosti datotecnog sustava sa kojeg se OS podize, kao i o dodatnom radu koji se ocekuje od loadera (neki loaderi moraju prebaciti procesor u protected mode, neki imaju podrsku za vise operacijskih sustava i datotecnih sustava...)

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 23:48 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Novi destruktivni virus

Ovo mi tako "smrdi" na Facebook foru {#}

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi destruktivni virus

Ljudska glupost je jos uvijek najgori virus svih vremena, i sumnjam da ce ga ijedan programer uskoro prestic.

TD za glupost
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi destruktivni virus
Laxarus kaže...

Ljudska glupost je jos uvijek najgori virus svih vremena, i sumnjam da ce ga ijedan programer uskoro prestic.

istina, baš sam ovo isto htio napisati {#}

16 godina
online
Novi destruktivni virus

Hah, e jeste se raspisali, pa čim piše "novi najdestruktivniji virus, protiv kojeg nema zaštite, objavio cnn"

normalan forumaš bi se morao sjetiti da je to staro koliko i internet. Još samo fali nigerijsko pismo,

pardon, libijsko pismo jednog visokopozicioniranog libijskog bankovnog službenika u bjekstvu pred pobunjeničkim snagama

koji se eto nama javlja sa upitom jel bi mogao na brzinu prebaciti par desetaka milijuna dolara na naš račun.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi destruktivni virus
overhaul kaže...

Hah, e jeste se raspisali, pa čim piše "novi najdestruktivniji virus, protiv kojeg nema zaštite, objavio cnn"

normalan forumaš bi se morao sjetiti da je to staro koliko i internet.

Da, to je još iz starijeg doba, prije interneta (tko se toga sjeća?) kada su hard diskovi imali daleko manje elektronike i pameti, a i bios je bio za današnje pojmove skroman. Tada se ručno upisivalo u biosu koliko hdd ima glava, sektora, itd. Teorija je bila da virus može promijeniti te podatke, npr. parkirno mjesto glave i spustiti ju na površinu ploče diska u vrtnji. I fizički oštetiti disk. Naravno i tada je to bila samo teorijska pretpostavka, prevenstveno u ovakvim senzacionalnim vjestima..

 

15 godina
offline
Novi destruktivni virus

istva stvar ko i na fejsu, netko pošalje poruku da se fejs naplaćuje a može ostati besplatan samo ako svim ljudima s liste pošaljem ovu poruku. 

netko nema pametnijeg posla , napiše takvu glupost i naivni ljudi ju prošire po netu i zaguše forume i mailove s tim sr***a.

hobi: androidhr.blogspot.com
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Novi destruktivni virus

ma dobro, ali fraze

-To je razlog zašto biste trebali poslati ovu poruku svim svojim kontaktima.

-To je najgori virus najavio je CNN.

-Klasificiran od strane Microsofta kao najrazorniji virus koji je postojao do sada.

 

-to kopi pejstat u tražilicu rezultirat će hoaxima unatrag 15 godina.

Pa jel tako teško zapamtit par fraza koje se ponavljaju u hoaxima.

Barem ljudima koji su u dodiru sa netom dulje od tjedan dana?

 

p.s.

za ove svježe internetlije:

-funkcionalne penis enlargement pills ne postoje

-ne odgovarajte ruskinji koja je crnkinja, iz vašeg je mjesta a niste ju susretali

i pojavljena u prozorčiću kaže na engleskom "How are You? I'm so horny, call me now"

-test inteligencije online koji pita kako se okreće belarina nije legitiman.

-lijeni milijunašsanjin frlan nije tako lijen i ne govori istinu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 18:21 (overhaul).
Moj PC  
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice