Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

poruka: 266
|
čitano: 56.038
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Da, zanimljivo....a sta je sa nama koji za sve koristimo boxeve?
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Verbatim kaže...
ihush kaže...
Verbatim kaže...

..Je li SeedBox legalan izvor? {#}

 -nije. Legalan izvor su legalni distributeri (ovlašteni, koji plaćaju poreze i tantijeme), torrenti i sl. sigurno nisu legalni izvor za komercijalne sadržaje (ali za besplatne mogu biti, no besplatni nisu dio kažnjivog dijela..). Torrent je istovremeno distribucija (=pec-pec).

Legalni izvor npr pjesama je VIP music club ili iStore..., ili Steam za igre kao i MSstore za MS software. Tako pjesma skinuta s tih izvora nije (nemože biti ukradena, nego je plaćena ili pokrivena ZAMPom, tj pretplatom, kupljenim medijem itd.), kao i MS Office s MSovih stranica (trial-60days) ili predinstaliran na novo-kupljenom notebooku.

.

Nemoj mi " filozofirat" {#} 

Ako SB nije legalan, kako to da se može na legalan način iznajmiti, i zašto SB ne zabrane ako se navodno koristi u ilegalne svrhe!?

Ista stvar je uhvatiti "home" IP ili SB IP u tkz. nelegalnim radnjama, zar ne? Ali posljedice nisu iste. Zašto?

 -nedorečenost ili s druge strane snalažljivost, no svejedno neke stvari nisu legalne ili dozvoljene.

.. ''zabranjeno je svako: umnažanje, distribuiranje (itd).. '' -poznata formulacija? E ta formulacija ti kaže, nevažno dali šallješ mp3cu u kuverti (pismo-CD) ili mailom ili sidboxaš... jednak zakon, jednako djelo, jednaka kazna.

Ako u rentakaru možeš iznajmiti automobil, dali s njim smiješ gaziti pješake ili pljačkati banku? Kad bi pogledao sitna slova (disclaimer) vidio bi da SB, ISP i svi ostali kažu da nesmiješ njihovim sredstvima raditi ništa nepoćudnog.. (bla bla).

Drugo, legalnost iznajmljivanja, nema baš nikakve veze s legalnošću (korištenjem) distribucije, zaštićenih sadržaja. Tj. recimo da proizvodiš TV morao bi ugraditi HDCP. itd. itd. .

Korisnik može koristiti (slušati), pirat distribuira... prvo je dozvoljeno, drugo nije (hint: registriraj se kao trgovina, tad ti je to osnovna djelatnos, poreze ionako ne plaća nitko, pa se legalno bavi distribucijom...)

 

btw, nisam ja legalistički zealot, neobičnim filozofiranjem sam se samo našao s ove strane 'pravobranitelja', inače me boli rasplodni organ za BSA ludilo.

-više me zabrinjavaju goluždravi pilići koji misle da enkripcija diska ima veze s mogućom kaznom ili izbjegvanjem iste.. srečom ti si iskusan vuk.{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Sve i jedan zakon u ovoj državi ima rupu-čak i vlast te rupe iskorištava.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Momci u plavom tada će smjeti prisluškivati telefone ili tajno ulaziti u stanove i postavljati mikrofone ili kamere.

 

Kako oni misle tajno uci u stan/kucu? LOL!

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
rebelsy kaže...

Momci u plavom tada će smjeti prisluškivati telefone ili tajno ulaziti u stanove i postavljati mikrofone ili kamere.

 

Kako oni misle tajno uci u stan/kucu? LOL!

jednostavno...

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Hacker-ri kaže...
rebelsy kaže...

Momci u plavom tada će smjeti prisluškivati telefone ili tajno ulaziti u stanove i postavljati mikrofone ili kamere.

 

Kako oni misle tajno uci u stan/kucu? LOL!

jednostavno...

Je sigurno ce proc blindo vrata sa kodiranim kljucem i alarm -.-'

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Mitsuoka kaže...
Hacker-ri kaže...
rebelsy kaže...

Momci u plavom tada će smjeti prisluškivati telefone ili tajno ulaziti u stanove i postavljati mikrofone ili kamere.

 

Kako oni misle tajno uci u stan/kucu? LOL!

jednostavno...

Je sigurno ce proc blindo vrata sa kodiranim kljucem i alarm -.-'

a je to teško proć, pogotovo policiji koja ima full opremu za takve stvari.

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Prije će mi alarm oderat crescendo nego će oni naći kutijicu za upisat sifru ili ga na bilo koji nacin onesposobiti. {#} Otac mi se ipak radi nacrte za video nadzor, postavljanja alarmnih sustava, etc.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Mitsuoka kaže...

Prije će mi alarm oderat crescendo nego će oni naći kutijicu za upisat sifru ili ga na bilo koji nacin onesposobiti. {#} Otac mi se ipak radi nacrte za video nadzor, postavljanja alarmnih sustava, etc.

ha gle, i šta ak odere, šta češ onda ?

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

i ja sam radio nacrte i postavljao audio video nadzor... za provalit u kucu sa unutarnjom i vanjskom sirenom, sirena bi tulila ravno 7 sekundi i ugasila se...susjedi ce mislit da je greska ili slicno i to je to...

sve sta je netko postavio, netko drugi moze i probit :D

ali mislim da smo zabrijali, mislim da od tako striktnog zakona za sitne ribice nece biti...

potpis :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
pbandov kaže...
Mitsuoka kaže...

Prije će mi alarm oderat crescendo nego će oni naći kutijicu za upisat sifru ili ga na bilo koji nacin onesposobiti. {#} Otac mi se ipak radi nacrte za video nadzor, postavljanja alarmnih sustava, etc.

ha gle, i šta ak odere, šta češ onda ?

1. Javlja se na njegov mobitel i njegovoj zastitarskoj firmi. 

2. To je toliko glasno da susjedi ne mogu zivit, tako da to niposto nije tajno ulazenje u kucu. 

3.    -ll-     -ll-      da pandur koji je tu nece moc stat tu u kuci. Jednom je upalio alarm, a ja spavao doma, nije uopce zna da san tu i ja izadem ujutro kad se probudim iz sobe.. glava me bolila narednih nekoliko dana. 

 

Eto vise nije tajno, a posto nije tajno, ako su i nesto postavili nemaju koristi od toga.. a ne bi imali ni ovako ni onako.

 

@Hacker.. zadnji put je tulila pola sata dok se nisam vratio doma (zaboravio ponistru zatvorit pa malo promaje aktiviralo alarm, tj zalupilo vratima) 

 

A sad... meni je glavni problem sto mu je internet na IT firmu... tako da ne znam kako to ide prema pravnim osobama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 14:48 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Jesam li dobro čuo da ako te netko preslušuje to možeš doznat ovako: nazoveš s telefona ili mobitela na isti telefon ili mobitel i ako slučajno telefon ili mobitel zvoni to znači da te prisluškuju.. Reka mi je prijatelj da to provam :)

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
joze kaže...

Jesam li dobro čuo da ako te netko preslušuje to možeš doznat ovako: nazoveš s telefona ili mobitela na isti telefon ili mobitel i ako slučajno telefon ili mobitel zvoni to znači da te prisluškuju.. Reka mi je prijatelj da to provam :)

Sumnjam..

I kad bi me netko drugi zvao dok razgovaram s nekim, nebi mogao, a tek ja sam sebe da razgovaram sa sobom... :D

paradox

Google is NOT your friend!!! (btw: 1domagoj1 IS time traveler)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
joze kaže...

Jesam li dobro čuo da ako te netko preslušuje to možeš doznat ovako: nazoveš s telefona ili mobitela na isti telefon ili mobitel i ako slučajno telefon ili mobitel zvoni to znači da te prisluškuju.. Reka mi je prijatelj da to provam :)

ne...

logicno bi bilo da je linija zauzeta (kao sto i je) jer pozivas sam sebe, a pozivom si vec zauzeo liniju koja bi trebala primiti poziv...

kod priskuskivanja telefona oni, najvjerojatnije, samo programski snimaju razgovore, sigurno ne koriste tehniku od pred 50 godina da se spajaju direktno na liniju i prisluskuju 0-24...

 

passat kaže...
Sumnjam..

I kad bi me netko drugi zvao dok razgovaram s nekim, nebi mogao, a tek ja sam sebe da razgovaram sa sobom... :D

paradox

ovo nije potpuno tocno...

ja od kad imam telefon na firmu uredno mogu odbaciti poziv koji trenutno imam i prihvatiti drugi...

na nokii mi je bilo, prekines razgovor i tel ti zazvoni, a na iphonu imam END CALL+ANSWER

mozda na kucnim telefonskim linijama, ali cak i na faxu imam ono da mi zvoni u slusalici (beep)

potpis :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 16:07 (Hacker-ri).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
ihush kaže..
-nije. Legalan izvor su ledalni distributeri (ovlašteni, koji plaćaju poreze i tantijeme), torrenti i sl. sigurno nisu legalni izvor za komercijalne sadržaje (ali za besplatne mogu biti, no besplatni nisu dio kažnjivog dijela..).

 

a rapidshare, netload...?

 

15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Nije bitno od kud skidal ilegalne sadrzaje, bitno je da si ih skinuo, nece oni opljackat samo one koji su skidali s torrenta a ove s rapida pustit...
[url=http://profile.mygamercard.net/IgorFastGun][img]http://card.mygamercard.net/gelsig/IgorFastGun.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Ma jesnostavno se ne treba zamarat sa svime time.
Svi se ionako i dalje nastavit skidat sve sa neta i to je to.....ako mi banu kuci zato sto skinem par igara ili filmova za sebe (ne za neku prodaju....omg) onda su stvarno nisko pali i nemaju pametnijeg posla.
Bolje neka se zamaraju sa pedofima po netu koji si dilaju takvu ilegalu, hvataju likove koji dizu pravu lovu na piratluku ili neka najbolje hvataju za vrat prave kriminalce a ne nekog Peru koji si skinio megakolekciju xxx filmova sa neta pa sada sprica po cijeloj sobi i skida zbuku sa zidova! :)
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
kpark kaže...
..a rapidshare, netload...?

 

 -dali policija (zakonodavac) zna za rapid i sl? -dali su zabranjeni?

nije problem u skidanju nego u uploadu (torrent), ZAMP dozvoljava korištenje (i skidanje s legalnog izvora).

LordShgi kaže...
Nije bitno od kud skidal ilegalne sadrzaje, bitno je da si ih skinuo, nece oni opljackat samo one koji su skidali s torrenta a ove s rapida pustit...

-pomješao si 'sitnice'... prvo vidi link..

-korištenje (kao i download) je abolirano ZAMPom. Pirati (distributeri) su nešto drugo, torrent je istovremeno i upload. U tom slučaju imaš pravo skinuti pjesmu, ali si kriv za distribusicju -jasnije? Dakle, kraj rečenice ti je točan, torrent=kazna dok legalni servisi npr MS-store, iApple store, VIP music club itd, su dozvoljeni.

Rapid, kao i npr, mail, spadaju pod zatvorene sustave, kao što možeš mailom poslati npr pjesmu, to je opet distribucija, ali primatelj nije krivac, samo pošiljatelj.

Možeš otvoriti 'piratsku' radio stanicu, emitirati program, slušatelji nisu krivi, ti jesi. OK?

Zakon (ZAMP) upravo kaže da je bitno da je izvor legalan, tad nemaš nikakve brige, imaš pravo skinuti. -nasuprot tvojeg početka rečenice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
win32 kaže...
Ma jesnostavno se ne treba zamarat sa svime time.
Svi se ionako i dalje nastavit skidat sve sa neta i to je to.....ako mi banu kuci zato sto skinem par igara ili filmova za sebe (ne za neku prodaju....omg) onda su stvarno nisko pali i nemaju pametnijeg posla.
Bolje neka se zamaraju sa pedofima po netu koji si dilaju takvu ilegalu, hvataju likove koji dizu pravu lovu na piratluku ili neka najbolje hvataju za vrat prave kriminalce a ne nekog Peru koji si skinio megakolekciju xxx filmova sa neta pa sada sprica po cijeloj sobi i skida zbuku sa zidova! :)

          LOL...{#}

 

No ja i dalje mislim da nema toliko policajaca da uđe u toliko kuća koliko NAS ima sa takim sadržajem!

A da ubacim svoj Hard Disk u tvoju Matičnu Ploću, te da se odmah bacimo na Plug and Play!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2011 18:30 (Bernard Huky Hux).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
win32 kaže...
Ma jesnostavno se ne treba zamarat sa svime time.
Svi se ionako i dalje nastavit skidat sve sa neta i to je to.....ako mi banu kuci zato sto skinem par igara ili filmova za sebe (ne za neku prodaju....omg) onda su stvarno nisko pali i nemaju pametnijeg posla.
Bolje neka se zamaraju sa pedofima po netu koji si dilaju takvu ilegalu, hvataju likove koji dizu pravu lovu na piratluku ili neka najbolje hvataju za vrat prave kriminalce a ne nekog Peru koji si skinio megakolekciju xxx filmova sa neta pa sada sprica po cijeloj sobi i skida zbuku sa zidova! :)

ili bolje rečeno, koji kreči sobu {#}

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Ma ne treba se opterecivati toliko sa time jer nista od toga tj mi se namamo sta brinit (pod "mi" mislim na osobe koje taj skinuti sadrzaj ne przimo i ne dilamo okolo).
Mozda ce i hvatat ekipu, a to ce onda biti oni sto dilaju po oglasnicima igre, filmove, glazbu, software i sl. Za njih me laganini zaboli....glavno da nas "male" nitko ne dira i uvjeren sam da ce biti ovako kako sam rekao. Nije ni policija tako luda da trpa mene koji skinem igru i odigram je sa nekime tko tu istu igru skine i sprzi je u sto primjerala te je dalje dila te dize lovu na tome. Ako ce kaznjavat i "male", onda ce biti totalno svejedno jesi ti to skinio sa nekog javnog/privatnog trackera ili Rapida....nema tu previse kemijanja dali ti nesto i uploadas kada skidas torrent ili samo radis direktan download sa nekog od servisa tipa Rapid i sl.....ako te vec hoce oputuzit za nesto onda ce to i napravit, a mozes ti koliko hoces objasnjavat da to nije skidano sa torrenta vec sa Rapida ili nekog ftp servera punog igara i sl.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
No mozda sam u krivu pa ce tolerirat Rapid i sl servise, jer po nekoj logici ipak stoji sto ekipa kaze i slazem se sa recenim...tu skidas, a nista ne sibas dalje kao kod torrenta ali sumnjam da ce se radit neka razlika ako dode vec do svega toga.

P. S.

Izvinjavam se na duplom postu, ali na mobu ne mogu editirat post.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Hahaha , definitivno treba otvorit posebnu temu da raspravljamo o mogućim rješenjima za nas "downloadere".

 

Nije da sam za piratstvo ali da u ovoj drzavi možemo pronaći barem 1/100 stvari koja se nalazi po torentima (mislim na filmove, glazbu,igre...) nebi se bunio.

 

A i btw. time zadiru nase osobno pravo na privatnost.

 

Ovi naši nas kradu na svakom koraku,a imam neki predosjećaj da će tako biti i u ovom slucaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 14:52 (razorst3).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Mene ako policija ikad otkrije, živoga me neće uhvatit.

{#}

F.C LIVERPOOL
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 15:20 (Praetorian1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Mah...baš će mene hvatat....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

 

{#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
ihush kaže...
Verbatim kaže...
ihush kaže...
Verbatim kaže...

..Je li SeedBox legalan izvor? {#}

  -nije. Legalan izvor su legalni distributeri (ovlašteni, koji plaćaju poreze i tantijeme), torrenti i sl. sigurno nisu legalni izvor za komercijalne sadržaje (ali za besplatne mogu biti, no besplatni nisu dio kažnjivog dijela..). Torrent je istovremeno distribucija (=pec-pec).

Legalni izvor npr pjesama je VIP music club ili iStore..., ili Steam za igre kao i MSstore za MS software. Tako pjesma skinuta s tih izvora nije (nemože biti ukradena, nego je plaćena ili pokrivena ZAMPom, tj pretplatom, kupljenim medijem itd.), kao i MS Office s MSovih stranica (trial-60days) ili predinstaliran na novo-kupljenom notebooku.

.

Nemoj mi " filozofirat" {#}

Ako SB nije legalan, kako to da se može na legalan način iznajmiti, i zašto SB ne zabrane ako se navodno koristi u ilegalne svrhe!?

Ista stvar je uhvatiti "home" IP ili SB IP u tkz. nelegalnim radnjama, zar ne? Ali posljedice nisu iste. Zašto?

  -nedorečenost ili s druge strane snalažljivost, no svejedno neke stvari nisu legalne ili dozvoljene.

.. ''zabranjeno je svako: umnažanje, distribuiranje (itd).. '' -poznata formulacija? E ta formulacija ti kaže, nevažno dali šallješ mp3cu u kuverti (pismo-CD) ili mailom ili sidboxaš... jednak zakon, jednako djelo, jednaka kazna.

Ako u rentakaru možeš iznajmiti automobil, dali s njim smiješ gaziti pješake ili pljačkati banku? Kad bi pogledao sitna slova (disclaimer) vidio bi da SB, ISP i svi ostali kažu da nesmiješ njihovim sredstvima raditi ništa nepoćudnog.. (bla bla).

Drugo, legalnost iznajmljivanja, nema baš nikakve veze s legalnošću (korištenjem) distribucije, zaštićenih sadržaja. Tj. recimo da proizvodiš TV morao bi ugraditi HDCP. itd. itd. .

Korisnik može koristiti (slušati), pirat distribuira... prvo je dozvoljeno, drugo nije (hint: registriraj se kao trgovina, tad ti je to osnovna djelatnos, poreze ionako ne plaća nitko, pa se legalno bavi distribucijom...)

 

btw, nisam ja legalistički zealot, neobičnim filozofiranjem sam se samo našao s ove strane 'pravobranitelja', inače me boli rasplodni organ za BSA ludilo.

-više me zabrinjavaju goluždravi pilići koji misle da enkripcija diska ima veze s mogućom kaznom ili izbjegvanjem iste.. srečom ti si iskusan vuk.{#}

  Da,ali samim time što ti skidaš,ti ga kopiraš,tj. praviš svoju kopiju.

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
protjeran
offline
Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
Bube u stanu?
Pesticid bi pomogao?
Ili možda EMP top?
Za EMP top se ne zafrkavam.

Nego, ozbiljno, ja uglavnom nikad ne izlazim iz stana, a kad izlazim u školi sam, a iz škole mogu jasno vidjeti ulaz u moju zgradu. Tako da neće niko uć bez da ga ja vidim, pogotovo ne takva mafija (NHF policajci na forumu, ali zbog određenih stvari su za mene mafija).
Sljedeća stvar, kaj nisu neki liberalni demokrati na vlasti?
I još neš, ja dijelim sa susjedom net, i ruter je tamo, nekih 15-20m od mene, i sad me zanima, kak budu oni znali odakle dolazi promet? Jer su stanovi jedan pokraj drugog...
Hvala!
I'm a linux user and developer. And you are?
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal
svako racunalo spojeno na taj router ima vlastiti IP i MAC adresu :)
14 godina
offline
Re: Novi zakon: Tajni nadzor za računalni kriminal

Znači ja se selim s svojim kompom u wc... ako dođe policija,bacim hard u wc šolju oni če misliti da sma neke ispustio,pustim vodu i pa pa... 

Zagorje u srcu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice