NSA:Linuxaši su ekstremisti

poruka: 32
|
čitano: 2.856
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

http://www.techspot.com/news/57316-nsa-classifies-linux-journal-readers-tor-and-tails-linux-users-as-extremists.html

 

Ukratko svatko tko je tražio u googleu kombinaciju 'tails' + 'usb' je od strane NSA označen kao ekstremist XD.

 

Ali brijem da je NSA ionako već pola planeta označila kao ekstremiste.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti
Allahu akbar.
Trava raste tamo gdje je posadiš.
Moj PC  
11 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Are you a Linux Journal reader or use software such as Tor and Tails Linux? If so, you've probably been flagged as an "extremist" by the NSA.

 

Super. Nije kao da ja to stalno koristim. :D

 

The program marks and tracks the IP addresses of those who search for 'tails' or 'Amnesiac Incognito Live System' along with 'linux', ' USB ',' CD ', 'secure desktop', ' IRC ', 'truecrypt' or ' tor '. It also refers to the Tails Linux distribution as "a comsec mechanism advocated by extremists on extremist forums".

 

Hmm..dobro i šta im sad ovo tačno znači?

U meni ostaje samo bol i bijes. - Mel
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 20:43 (Aliser).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Hm, nije li Tor razvijen za potrebe američke vojske?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
Eyekool kaže...

Hm, nije li Tor razvijen za potrebe američke vojske?

Nekada,davno...Zatim su ga open sourceali,izgubili kontrolu nad njime i probili ga na kraju krajeva.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Skinuo sam tails,sada idem malo posječivat web stranice ekstremistickih skupina uz slusanje pjesama "The IRA will set them free", ima da me ganjaju sa tenkovima ;) jer sam ekstremista! (moš mislit)

Još ako dodam tome da sam sa zlog balkana...pih...

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 2:58 (zerocool12).
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

samo daj

malo se to i preuvelicava, ne obracaju oni puno paznju na nas. To samo oni koji idu po hiden wiki i slicnim stranicama na weapons, xxx i ostale mutne kategorije

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Pa linuksasi i jesu ekstremisti. Nerd ekstremisti.

Potpis!
Moj PC  
4 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Meni je samo zanimljivo kako ljudi me flegaju kao ekstremista ako samo želim privatnost dok surfam... {#}

E pa da ja i Kali koristim s vremena na vrijeme... Odoh sad na verandu ispred kuće čekat tenkove...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 15:13 (Svenos).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
Ezio kaže...

Pa linuksasi i jesu ekstremisti. Nerd ekstremisti.

Nemoraš biti štreber da koristiš Linux.Dapače,ima sučelja koja su daleko jednostavnija od windowsovog,ali time i manje funkcionalna.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
14 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

Moj PC  
4 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
peroko kaže...

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

e vidiš ali je terminal zato puno,puno funkcionalniji i efikasniji,od ikojeg grafičkog sučelja ikada.Problem Linuxa je sa onim userima koji niti su profesionalni sistem admini niti su 'štefice' pa bi voljeli administrirati iz grafičkog sučelja.

 

p.s. i danas sam bootao svoje računalo i počeo provoditi svoje ekstremističke aktivnosti :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
peroko kaže...

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

Laž, 1. stvar: na obiteljskom računalu mi se vrti Ubuntu, ostali članovi obitelji nikad nisu otvorili terminal, jer nije bilo potrebe. Driveri se instaliraju prek grafičkog sučelja, programi se instaliraju prek Software centera i stvarno oni nisu imali potrebe za diranjem Terminala. Jedino na tom računalu sam ja otvarao terminal al to nije bilo za nikakve postavke nego da instaliram SDR (a to ipak nije za običnog korisnika).

 

2. stvar: većina tih stvari se mogu napraviti bez terminala, no puno je lakše nekome na forumu objasniti na ovaj način:"stisni ctrl+alt+t , prekopiraj ovo i upiši svoju lozinku". Te stvari koje se rade iz terminala ionako nisu namijenjene mom starom koji od korištenja računala treba samo web preglednik i preglednike dokumenata.

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
14 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
g12356 kaže...
peroko kaže...

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

e vidiš ali je terminal zato puno,puno funkcionalniji i efikasniji,od ikojeg grafičkog sučelja ikada.Problem Linuxa je sa onim userima koji niti su profesionalni sistem admini niti su 'štefice' pa bi voljeli administrirati iz grafičkog sučelja.

 

p.s. i danas sam bootao svoje računalo i počeo provoditi svoje ekstremističke aktivnosti :P

E pa vidiš kad sam jednom prilikom na ubuntuu updateao drivere od grafulje sva su se slova pretvorila u hijeroglife (ali doslovno). Problem je bio u tim najnovijim driverima. E sad umjesto da u 3 klika reinstaliram drivere ja sam imao cijelu proceduru od kakvih 10 linija koda za reinstaliranje xorga i drivera. Pa ti sad meni reci da je terminal efikasniji ili brži. Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.

15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
peroko kaže...
g12356 kaže...
peroko kaže...

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

e vidiš ali je terminal zato puno,puno funkcionalniji i efikasniji,od ikojeg grafičkog sučelja ikada.Problem Linuxa je sa onim userima koji niti su profesionalni sistem admini niti su 'štefice' pa bi voljeli administrirati iz grafičkog sučelja.

 

p.s. i danas sam bootao svoje računalo i počeo provoditi svoje ekstremističke aktivnosti :P

E pa vidiš kad sam jednom prilikom na ubuntuu updateao drivere od grafulje sva su se slova pretvorila u hijeroglife (ali doslovno). Problem je bio u tim najnovijim driverima. E sad umjesto da u 3 klika reinstaliram drivere ja sam imao cijelu proceduru od kakvih 10 linija koda za reinstaliranje xorga i drivera. Pa ti sad meni reci da je terminal efikasniji ili brži. Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.

Totalna istina, ja sam isto ljut kad se moram mučiti sa terminalom umjesto da u 3 klika instaliram LAMP i konfiguriram server.. (usput, mogao si drivere reinstalirati tako što pokreneš "additional drivers") ;)

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
14 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Usput ti aditional driver su pravili probleme, imam ja još primjera ako hočeš, gdje sam u winsima preko guia dosta jednostavno riješio stvar a kad sam htio identičnu stvar u linuxu procedura je obavezno uključivala terminal i uopče nije bila intuitivna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 16:38 (peroko).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
peroko kaže...
g12356 kaže...
peroko kaže...

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

e vidiš ali je terminal zato puno,puno funkcionalniji i efikasniji,od ikojeg grafičkog sučelja ikada.Problem Linuxa je sa onim userima koji niti su profesionalni sistem admini niti su 'štefice' pa bi voljeli administrirati iz grafičkog sučelja.

 

p.s. i danas sam bootao svoje računalo i počeo provoditi svoje ekstremističke aktivnosti :P

E pa vidiš kad sam jednom prilikom na ubuntuu updateao drivere od grafulje sva su se slova pretvorila u hijeroglife (ali doslovno). Problem je bio u tim najnovijim driverima. E sad umjesto da u 3 klika reinstaliram drivere ja sam imao cijelu proceduru od kakvih 10 linija koda za reinstaliranje xorga i drivera. Pa ti sad meni reci da je terminal efikasniji ili brži. Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.

Linux iskusnjara koja brzo tipka će brže ispisati tih 10 linija koda nego Windows iskusnjara ma koliko god brzo navigirala kroz menije.Je teže,ali kad se naučiš napamet je brže.

 

Ali slažem se,na Linuxu se gui administracija treba poboljšati,čisto za ljude poput tebe koji niti su profesionalni sysadmini niti su 'štefice'.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 17:02 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
g12356 kaže...
peroko kaže...
g12356 kaže...
peroko kaže...

Puno jednostavnija dok se ne pokaže potreba za terminalom a to je za svaku sitnicu

e vidiš ali je terminal zato puno,puno funkcionalniji i efikasniji,od ikojeg grafičkog sučelja ikada.Problem Linuxa je sa onim userima koji niti su profesionalni sistem admini niti su 'štefice' pa bi voljeli administrirati iz grafičkog sučelja.

 

p.s. i danas sam bootao svoje računalo i počeo provoditi svoje ekstremističke aktivnosti :P

E pa vidiš kad sam jednom prilikom na ubuntuu updateao drivere od grafulje sva su se slova pretvorila u hijeroglife (ali doslovno). Problem je bio u tim najnovijim driverima. E sad umjesto da u 3 klika reinstaliram drivere ja sam imao cijelu proceduru od kakvih 10 linija koda za reinstaliranje xorga i drivera. Pa ti sad meni reci da je terminal efikasniji ili brži. Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.

Linux iskusnjara koja brzo tipka će brže ispisati tih 10 linija koda nego Windows iskusnjara ma koliko god brzo navigirala kroz menije.Je teže,ali kad se naučiš napamet je brže.

 

Ali slažem se,na Linuxu se gui administracija treba poboljšati,čisto za ljude poput tebe koji niti su profesionalni sysadmini niti su 'štefice'.

{#}"ljudi poput mene"{#}, otkrio si linux i sad si odjednom neki expert. Ruku na srce ti neznaš kolika je moja konkretna razina znanja u linuxu niti koliko sam distri dosad u životu koristio (a bilo ih je) niti sam ja to dao do znanja

Snalazim se ja u terminalu bez ikakvih problema ali me odbija kada za neke banalne stvari u linuxu moram koritit terminal {#}

Ti zapravo samo znaš moj stav prema linuxu a taj je da bi operativni sustav trebao biti "nevidljiv", podloga na kojoj leže alati koje koristiš u svakodnevnom privatnom/poslovnom životu. Korisnikova interakcija sa samim OS-om bi trebala biti minimalna i što ugodnija uz naravno što manju ovisnost o terminalu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 17:21 (peroko).
11 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Mislim da smo otišli {#}

Molim kolege da se ne svađaju. Ako nemaju ništa za reći a da ima veze sa vladinim organizacijama i njihovom povezanosti sa Linux userima, bolje da ne govore ništa drugo. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

DA malo smo oftopičarili ugl. dolje sa linux extremistima!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Možda sad "Linuxu" skoči popularnost nakon ovog {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

U pravu si moja greška.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
Svenos kaže...

Mislim da smo otišli {#}

Molim kolege da se ne svađaju. Ako nemaju ništa za reći a da ima veze sa vladinim organizacijama i njihovom povezanosti sa Linux userima, bolje da ne govore ništa drugo. 

 

Mislim da nije offtopic. Tema je o linuxasima koji su ekstremisti. Ekstremno brane svoje stavove, uvijek spremni na svađu.

Potpis!
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
Ezio kaže...

 

Mislim da nije offtopic. Tema je o linuxasima koji su ekstremisti. Ekstremno brane svoje stavove, uvijek spremni na svađu.

Kao da su iOvce nešto bolje?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
kizo2703 kaže...
Ezio kaže...

 

Mislim da nije offtopic. Tema je o linuxasima koji su ekstremisti. Ekstremno brane svoje stavove, uvijek spremni na svađu.

Kao da su iOvce nešto bolje?

A šta sa windows fanboyima?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
g12356 kaže...

A šta sa windows fanboyima?

Isti ku*ac ,drugo pakiranje.

 

BTW ,puno nešto tih fanboya: 90+% korisnika?! {#}

Malo ti je glupa paralela uopće spominjat Windowse ovdje ,ali dobro ... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 19:17 (kizo2703).
11 godina
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Ako i nisu ekstremisti ipak ih je u nekakvoj firmi dobro preventivno držati podalje od nosivih zidova.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NSA:Linuxaši su ekstremisti

Čovječe ovi ošli off topic dok su pričali o off topicu...

Nezamislivo...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
Svenos kaže...

Čovječe ovi ošli off topic dok su pričali o off topicu...

Nezamislivo...

A kaj je on topic? Aha ,pingvini extremisti! {#}

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 22:03 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA:Linuxaši su ekstremisti
kizo2703 kaže...
g12356 kaže...

A šta sa windows fanboyima?

Isti ku*ac ,drugo pakiranje.

 

BTW ,puno nešto tih fanboya: 90+% korisnika?! {#}

Malo ti je glupa paralela uopće spominjat Windowse ovdje ,ali dobro ... {#}

1% fanboja,9% ljudi koji iz nekog razloga nemogu na Linux(ne radi im program) i 80% neinformiranih ovaca koje ionako nije briga.

Kod linuxa je slična situacija:

1% fanboja,9%ljudi koji nemogu na windows iz nekog razloga i 80% androidaša/chrome os-ovaca(neinformiranih ovaca koje ionako nije briga).

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice