Nvidia opet jaše

poruka: 11
|
čitano: 1.914
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nvidia opet jaše

radi se o GTX 970 i njenim speckama o kojima je nvidia lagala svoje kupce.

razlika je u broju ROPova, L2 cachea i nemogucnosti iskoristavanja 4gb VRAMa (umjesto toga su ljudi imali zid na 3.5gb)

pun internet ljutih vlasnika.. neki bi povrat love, neki utjesne poklone, neki bi vracali kartice..

uglavnom, nevidija je ukakala po ko zna koji put a ljudi i dalje bacaju (pre)vise love u odnosu na cijenu i performanse konkurencije..

 

http://anandtech.com/show/8935/geforce-gtx-970-correcting-the-specs-exploring-memory-allocation

 

cudi me da nisu i sper ploce poceli prodavat ljudima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia opet jaše

Povrat love za što? Za grešku na papiru? Koliko love bi onda trebao AMD vratit, koji godinama prakticira gašenje nekih djelova High End(prema njihovim standardima) CPU-a, da bi dobio Mid range? Performanse su i dalje iste kao i od prvog dana kad je stigla na tržište, i kad je prvi puta recenzirana... Dakle svi su znali što kupuju i dobili su to što kupuju... Nije da su na recenzije poslali drugaciju grafu, a u prodaju opet drugaciju... Ionako malo tko gleda te detaljne specke, vecini je samo bitan FPS i eventualno TDP...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 22:53 (skyhawk10).
 
0 13 hvala 0
10 godina
offline
Nvidia opet jaše

Nije to greska na papiru vec je to bezobzirno laganje i varanje klijenata

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia opet jaše

Varanje bi bilo kad bi performanse bile drugacije,posto nema nikakve razlike u performansma, ovo je pogreska na papiru...

 
0 9 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nvidia opet jaše
skyhawk10 kaže...

Varanje bi bilo kad bi performanse bile drugacije,posto nema nikakve razlike u performansma, ovo je pogreska na papiru...

 !!!

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia opet jaše
skyhawk10 kaže...

Povrat love za što? Za grešku na papiru? Koliko love bi onda trebao AMD vratit, koji godinama prakticira gašenje nekih djelova High End(prema njihovim standardima) CPU-a, da bi dobio Mid range? Performanse su i dalje iste kao i od prvog dana kad je stigla na tržište, i kad je prvi puta recenzirana... Dakle svi su znali što kupuju i dobili su to što kupuju... Nije da su na recenzije poslali drugaciju grafu, a u prodaju opet drugaciju... Ionako malo tko gleda te detaljne specke, vecini je samo bitan FPS i eventualno TDP...

 ovo je apsolutna glupost koju si napisao. AMD je gasi jezgre procesora ali te procesore nije prodavao po cijeni punokrvnih. Phenom II x3 (to je ubiti x4 sa jednom neispravnom jezgrom) je koštao manje od X4 i imao je manje performanse, a tako se i reklamirao, nije se reklamirao kao punokrvni, već su proizvođač matičnih reklamirali kako se na njihovim matičnim ploočama može otključat jezgra, ali da ta jezgra može bit i neispravna.

13 godina
offline
Re: Nvidia opet jaše
skyhawk10 kaže...

Varanje bi bilo kad bi performanse bile drugacije,posto nema nikakve razlike u performansma, ovo je pogreska na papiru...

 Pa recimo kada bi meni netko reklamirao da imam dostupnih 4GB memorije,a ja ih pokušam iskoristiti a ono samo 3.5GB dostupno.

Pa to baš i nije pogreška na papiru,kao ni broj ROP-a

robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Nvidia opet jaše
robimarko kaže...
skyhawk10 kaže...

Varanje bi bilo kad bi performanse bile drugacije,posto nema nikakve razlike u performansma, ovo je pogreska na papiru...

 Pa recimo kada bi meni netko reklamirao da imam dostupnih 4GB memorije,a ja ih pokušam iskoristiti a ono samo 3.5GB dostupno.

Pa to baš i nije pogreška na papiru,kao ni broj ROP-a

To se zove glupost ili budalaština, treba reči kak stvari stoje dakle samo oštro i nema frke.Ako Nvidia ne može napisat ili navest, točne tehnikalije neke svoje grafe, onda nek se prebace na proizvodnju kurtona fučkaj ga.

 

Eto i AMD-ovog odgovora na ovu situaciju, oni su još malo spustili cijenu R9 290X grafe+dodatna foto šamarčina onako usput nek se nađe.

 

http://www.techpowerup.com/209412/amd-cashes-in-on-gtx-970-drama-cuts-r9-290x-price.html

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 23:46 (rambox).
15 godina
offline
Nvidia opet jaše

bezvezarije.. umjesto da (ako nekog zanima) prati i razmišlja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nvidia opet jaše
skyhawk10 kaže...

Varanje bi bilo kad bi performanse bile drugacije,posto nema nikakve razlike u performansma, ovo je pogreska na papiru...

 Koliko sam upucen odnosno koliko vidim po straim forumima, site-ovima.... dogada se pad performansi kada igre pocnu cuclati cca 3.2 - 3.5 GB VRAM-a.

 

Nisu bezvezarije jer je u pitanju "false advertising".

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 17:35 (lovac82).
16 godina
offline
Nvidia opet jaše

Eto i ovog vrlo friškog videa u pravoj temi, samo ja ne odgovaram za posljedice, ako neko slučajno crkne od smjeha onda ga fučkaj.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 18:30 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice