Opera 12.00 Beta 1 (Build 1387)

poruka: 17
|
čitano: 1.482
|
moderatori: Danny_HR, F1-IVO, naxeem, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran

od danas je dostupna je vezija Opera 12 beta 1

ako sam ti pomogao stisni (hvala)
4 godine

Isprobao, dosta dobro za sad samo malo sporije podizanje. Novost je da su izbacili Unite i vidim u task manageru novi proces koji je vjerovatno kontejner za   pluginse koji trenutno troši 5 mb, a Operin proces samo 67 mb :) (naravno, upaljen je samo speed dial) i sad vidim da su dodali opera:cpu  stranicu.   FishIE Tank bench mi pokazuje stabilnih 57fps sa uključenih 1000 ribica i rezolucija je 1920x950, (super za moju konfu)

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
3 godine

Eh, što reći. Verzija 11 je predugo aktivna, toliko aktivna da sam prešao na FF 12 koji je čak i nešto brži. Nadam se boljem stanju sa 12-tim buildom.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
4 godine
Re: Opera 12.00 Beta 1 (Build 1387)

Da, stvarno predugo se čeka dvanaestica, vjerovatno zbog toga što su se više fokusirali na Mini i Mobile verzije.

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
2 godine
Čekaj, zar nemaš gore lijevo mali ključić kojim automatski unosiš username i password za pojedinu stranicu?
2 godine
protjeran

Izbacen Unite? Zasto? Citam da zele developere prebaciti iskljucivo na extenzije, no meni osobno Unite odlicno odgovara. Koristim playere, web server, photo + media + file sharing.

Mislim da cu ostati na 11 sve dok ne vidim ove Unite featurse u obliku extenzija.

6 godina
M_dipl. kaže...

Zna li netko kako postići da mi spremljene lozinke i korisnička imena budu odmah upisana i vidljiva na stranicama na kojima ih imam? Primjerice, kad god odem na Bug forum s desne strane su mi okviri za username i password uvijek neispunjeni i moram ih svaki puta nanovo upisivati iako mi ih je Opera pohranila (Postavke->Obrasci->Upravljanje lozinkama i tamo jasno piše da je spremljeno).

To je jedini što me trenutno muči, ostalo sam sve podesio i jako sam zadovoljan novom Operom, mislim da ću se prebaciti u potpunosti na nju.

Ili jos jednostavnije Ctrl+Enter

A kada se passwordi nagomilaju i zaboravis ih onda rabis Nirsoftov Opera Password View > Recover the passwords stored in Opera Web browser

Passwordi su spremljeni u mapi C:\Users\M_dipl\AppData\Roaming\Opera\Opera  wand.dat  a bookmarkse prepoznas po imenu  bookmarks.adr

Kada paranoja zavlada nad tobom onda opali Set Master Password da bi zastitio certifikate i passworde ( Tools > Preferences > Security > Set Master Password)

P.S

Ponekad se zna dogoditi da ti antivirus prijavi onaj utility da je spy ili malware/virus program. Bez brige, to je false positive i objasnjeno je na Nirsoftovoj strani

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
4 godine

Build 1417 Beta

snapshot.opera.com/windows/family_12.00-1417/Opera-Next-12.00-1417.i386.exe

Change Log:

Desktop:

· DSK-360564 Hardware acceleration bugfixing
· DSK-361802 Out-of-process plugins bugfixing
· DSK-362676 Java stopped working in Opera
· DSK-360071 Flash repaint problems on scrolling
· DSK-361116 Animation stops when you open context menu
· DSK-361808 Flash crashes and Opera freezes or crashes on opening the file upload dialog invoked by flash
· DSK-361130 Content positioned ontop of opaque Flash appears below (SW) and clicks sent to underlaying flash (HWA)
· DSK-361898 Opera seems to crash when playing vids in fullscreen for a little while
· DSK-360054 Freeze on page with hardware acceleration enabled
· DSK-356695 Address field dropdown overlaps address field when old menu bar is enabled
· DSK-361536 Wrong placement of cursor and characters in password fields in DirectX

Core:

· CORE-46032 Crash in >PluginHandler::HandleMessage
· CORE-45910 Ajax formData break russian text.
· CORE-43927 happyfuncoding.com - webworker importing already loaded script
· CORE-45881 Drag in drop of file from OS to element with dropzone attribute fails

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 18:51 (soundstream).
6 godina

Dal se zna kad bi trebala 12 final izači? Isto tako vidim dosta novosti, al mene zanima da li još ima dječje bolesti u odnosu na druge browsere tipa face aplikacija ne radi kako treba, na adm-ovoj stranici mi je lijeva strana s komponentama bila prazna na 11 i tako. To su stvari koje me uvijek vrate na FF koji pak je prekrcani i redovito javlja "not responding" kada želim surfati dok nešto npr. extractam u pozadini.
Precrtano: Evo sad s 11.64 to radi.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 16:15 (Lovac).
5 godina

Beta 12 1424 na updateu....

bug caruje, um klade valja
3 godine

Jucer sam isprobao ovu Operu, danas, i vise nemogu..Imam nekoliko problema, kao prvo, jedno 10 puta ili vise se crashala, bio to flash ili samo od sebe..

Drugo, idem obrisat nesto u povijesti naprimjer, i obrisem, zatvorim i otvorim Operu, a ono sve sto sam obrisao se vratilo..I jos nekad zna biti jako spora..ima li netko jos ovakve probleme?

ja se vjerojatno vracam na 11.64, imaju jos toga puno za ispraviti..

5 godina

Ja sam već na buildu 1431, 4 builda su bila u kratkom vremenu.... a čuj sve manje problema ima ali da ih ima, ima ih ali sve manje. Ipak je beta još uvijek, pa za normalan rad ipak treba stabilna verzija a to je sada ta 11.64.

A i inače su predugo u tom alpha i beta stadiju ne znam što toliko kemijaju.

4 godine
neaktivan

AJME MENI, OPERA 12 je vani...

ALi također Opera 12 64 bitna verzija Build
1467.....podesio tj. uključio hardwaresku akceleraciju ....nenormalno brzo....bila je brza ali ovo još nisam vidio...nevjerojatno...

ako niste isprobali...probajte odmah.. stime da promjenite opera:config#Enable%20WebGL u 1 i save, opera:config#Enable%20Hardware%20Acceleration i sto u 1 i save...

vauuuuuuuuuuuuu.....

6 godina

Kojeg li iznenađenja... Osim što je 12-ica munjevita s hardware acc kod mene troši skoro duplo manje RAM-a nego 11. Neznam da li je do mene ili i vama troši manje memorije... Imam novi default browser {#}

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
5 godina

Isto rama uzima zavisi koliko ti je nakrcan speeddial i koje str. posjećuješ meni je velim isti tuki koliko vidim.

3 godine

Predobro izgleda.

2 godine
Lovac kaže...

Kojeg li iznenađenja... Osim što je 12-ica munjevita s hardware acc kod mene troši skoro duplo manje RAM-a nego 11. Neznam da li je do mene ili i vama troši manje memorije... Imam novi default browser {#}

Ja inače ne koristim ništa drugo osim Opere, i evo koristim 12.00 danas (iako imam ovu Next inačicu duže vrijeme, usporedno s klasičnom).

Super mi je, samo se ne sjećam kako naštimati da mi search-a pojam u novom tab-u i neke tako sitnice.

Što se RAM-a tiče, klasika, pola GB.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice