Opera HQ u Oslu se gasi...

poruka: 4
|
čitano: 1.537
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Opera HQ u Oslu se gasi...

Ima par članaka na netu vezano za ovu vijest...ja ću linkati ovaj od Opvarda (mislim da ga O-korisnici znaju)

i na Vivaldi blogu su spomenuli...70 uposlenika iz desktop sekcije dobiva otkaz (iz cijeloga svijeta, ali glavni desktop centar u Oslu se gasi i sve prelazi na Poljake)

https://vivaldi.net/en-US/blogs/teamblog/item/25-snapshot-1-0-161-1-more-bugfixing

 

Nekako smatram da je centar u Oslu i kriv za propalu "viziju nakon O15+"

Liče mi na umišljene pubertetlije koji su si umislili da znaju KAKO-JA-TREBAM-SURFAT-NA-MOM-KOMPU...pihhh..

Dvije godine razvijaju faking bookmarkse i još uvijek ništa da valja...bagova ko u priči, izgleda ružno do boli, pola funkcija ne radi a Speed dial koji je prije glumio bookmarkse malo ovako- malo onako

O syncu da i ne govorimo....bezveznjarija

Novi side bar koji su počeli implementirati (još je u dev ) vode ljudi koji nikada nisu otvorili Presto side bar...

Andreas komentira kako je dovoljno imati keyboard shortcut od TRI TIPKE (ctrl-shift-S) ili iz O- menija za startat SB...da ne tereba vertikalni button

ono...wtf?!.... ko ti dade poso faking hipsteru??.....

I'm Afraid of Americans
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Opera HQ u Oslu se gasi...
noob007 kaže...

Ima par članaka na netu vezano za ovu vijest...ja ću linkati ovaj od Opvarda (mislim da ga O-korisnici znaju)

i na Vivaldi blogu su spomenuli...70 uposlenika iz desktop sekcije dobiva otkaz (iz cijeloga svijeta, ali glavni desktop centar u Oslu se gasi i sve prelazi na Poljake)

https://vivaldi.net/en-US/blogs/teamblog/item/25-snapshot-1-0-161-1-more-bugfixing

 

Nekako smatram da je centar u Oslu i kriv za propalu "viziju nakon O15+"

Liče mi na umišljene pubertetlije koji su si umislili da znaju KAKO-JA-TREBAM-SURFAT-NA-MOM-KOMPU...pihhh..

Dvije godine razvijaju faking bookmarkse i još uvijek ništa da valja...bagova ko u priči, izgleda ružno do boli, pola funkcija ne radi a Speed dial koji je prije glumio bookmarkse malo ovako- malo onako

O syncu da i ne govorimo....bezveznjarija

Novi side bar koji su počeli implementirati (još je u dev ) vode ljudi koji nikada nisu otvorili Presto side bar...

Andreas komentira kako je dovoljno imati keyboard shortcut od TRI TIPKE (ctrl-shift-S) ili iz O- menija za startat SB...da ne tereba vertikalni button

ono...wtf?!.... ko ti dade poso faking hipsteru??.....

 Stvar je da je Opera Norveška kompanija,i ovo mi izgleda kao da su si sami odrezali vrat.Opera je započela kao projekt na nekom Norveškom sveučilištu.
I ja se slažem da je opera sa verzijom 15 bila neiskoristiva.Me3đutim Opera 12 je imala Engine koji je sve teže držao korak sa druge strane(redovito bio zadnji u benchmarcima,imao sve lošiji score u HTML5 i CSS3 testovima).No Opera 15 je ipak kriminalno loša bila.

Edit:Naslov je bezveze,jer pročitao sam tekst upravo sada i vidim da će oni i dalje zadržati ured u Oslu ali se desktop team seli na drugu lokaciju.Znači nije nikakvo gašenje nego se događaju unutarnja razmještanja unutar tvrtke.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2015 20:55 (g12356).
12 godina
neaktivan
offline
Opera HQ u Oslu se gasi...

Opera je bila dio njihovog telekoma Telnor-a, i onda su se odvojili u posebnu firmu.

Presto engine je bio ubjedljivo najbolji i najinovativniji dok je bio razvijan. I prednjačio je u svim testovima. Kao i u implementaciji HTML5 i ostalih web standarda. Prvi u hardverskoj akceleraciji, prvi sa 64 bitnom verzijom... Pokopala ga je jedino nekompatibilnost. Apple i Google su pridobili sve važnije developere da razvijaju starnice kompatibilne samo za webkit, sa prefiksima koji uopšte nisu dio web standarda. Opera se teško nosila sa tim. Većina važnijih stranica se nije prikazivala kako treba. Zato smo i dobili ono "mask as" ili "identify as" neki drugi browser. Svašta su pokušavali, i na kraju odlučili napustiti Presto. Naravno i prije zvaničnog prelaska na Blink, primjetilo se da je Presto napušten. Vidjelo se da više ne rade na njemu.

 

Raspušten je Oslo desktop team, 70 radnika je ostalo bez posla. To nije samo razmještanje... Od sada će na desktop verziji raditi samo tim u Poljskoj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 2:26 (Bilal).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Opera HQ u Oslu se gasi...
Bilal kaže...
Većina važnijih stranica se nije prikazivala kako treba. Zato smo i dobili ono "mask as" ili "identify as" neki drugi browser. Svašta su pokušavali, i na kraju odlučili napustiti Presto. Naravno i prije zvaničnog prelaska na Blink, primjetilo se da je Presto napušten. Vidjelo se da više ne rade na njemu.

 

Raspušten je Oslo desktop team, 70 radnika je ostalo bez posla. To nije samo razmještanje... Od sada će na desktop verziji raditi samo tim u Poljskoj.

 O tome govorim.koji je uzrok nažalost nije važno.Isto kao što većina ne pomišlja na Linux čim nemogu Office ili Photoshop imati.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice