Opera Mini 5.1

poruka: 4
|
čitano: 1.959
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Opera Mini 5.1

Peta generacija najpopularnijeg mobilnog web preglednika, Opere Mini, doživjela je svoju prvu nadogradnju (5.1).

 

Najveća novost koja je donesena u najnoviju verziju je optimizirani proces instalacije pri kojem aplikacija prepoznaje hardverske mogućnosti telefona te na osnovu toga bira način rada s kojim će se najbrže izvoditi na svakom pojedinom telefonu.

 

Tako je najuočljivija promjena vidiljiva na telefonima s rezolucijama ekrana ispod 240x320 piksela (telefoni poput Nokie 5130 XpressMusic, 6300 ili Sony Ericssona K550i, W810i i sl.) gdje je Speed dial dobio novi (prikladniji i pregledniji) izgled.

 

Kako stoji na Operinim službenim web stranicama, ovaj update nije nužan za korisnike "moćnijih" telefona s boljim i većim ekranima nego se ovim updateom htjelo poboljšati surfanje upravo  korisnika s manjim ekranima na mobilnim telefonima.

 

Prema riječima Larsa Boilesena, CEO-a Opera Softwarea, Operin cilj je učiniti web dostupnim svima, bez obzira gdje se nalazili i kakav telefon posjedovali. Kako kaže Boilesen, "Više od 61 milijun ljudi na preko 3000 različitih uređaja odabralo je Operu Mini za mobilno surfanje te brži i jeftiniji pristup webu.".

 

Svoje primjedbe na rad nove Opere možete poslati putem Operinog službenog foruma, a eventualne bugove možete prijaviti putem bug report wizarda.

 

Najnoviju verziju najpopularnijeg mobilnog preglednika možete preuzeti klikom OVDJE!

 

EDIT:

 

Zaboravio sam dodati izvor: Opera.com

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2010 8:26 (cro_blue).
Moj PC  
3 0 hvala 5
14 godina
protjeran
offline
RE: Opera Mini 5.1
Toooo! Sjajna vijest i puno hvala! Ja sam sa operom 5.0 imao nekih problema :S
Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
16 godina
offline
Opera Mini 5.1

Samo da se nadovežem kako je finalna verzija Opere Mini za Android telefone dostupna od danas i može se preuzeti s OVOG linka.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 5.1

Izašla je i opera mobile 10.1 za symbian

.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice