Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima

poruka: 16
|
čitano: 6.649
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Za sada se još ne znaju svi detalji, no otkriven je hardverski bug u Intelovim procesorima od 2008 do zadnje generacije, koji je nemoguće zakrpati nadogradnjom mikrokoda, nego jedino kernel patchem, što bi moglo dovesti do usporavanja određenih procesa i do 30 posto. Postoji ideja da je to Intel namjerno radio da bi procesori bili brži od AMDovih, koji navodno nisu zahvaćeni bugom, no ta informacija još nije potvrđena.

Izvor:
http://www.pcgamer.com/serious-intel-cpu-design-flaw-may-require-a-windows-patch-but-probably-wont-affect-gaming-performance/
So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Stvar je vrlo, vrlo ozbiljna. I čini se da AMD nije pogođen:
https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/
So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima

Sad ce laptopi sa sporim procesorima biti jos sporiji, a baterija ce im jos krace durati.

12 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Nisam skuzio ovu recenicu tj ideju sta je intel radio da bi usporavao svoje procesore da bi bio brzi od amd-a? Zbunjen..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Stjepanj kaže...
Nisam skuzio ovu recenicu tj ideju sta je intel radio da bi usporavao svoje procesore da bi bio brzi od amd-a? Zbunjen..lp

Jesi li pročitao tekstove?
:sigh: dakle, Intelovi i AMD procesori (a vjerojatno i ostali) tijekom rada predviđaju koji kod će biti slijedeći izvršen te ga unaprijed učitavaju; no dok AMDovi procesori svaki puta sigurnosno provjeravaju taj unaprijed učitani kod, Intelovi navodno to ne rade baš svaki put, što dovodi do bržeg izvršavanja koda, no i do vrlo velike sigurnosne rupe - naime, na taj način se može izvršiti bilo što, te preuzeti kontrola nad kernelom. Pojednostavljeno.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 14:30 (Father_Dougal).
16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima

No, krasno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima

Izgleda je da je i AMD isto u banani, ali ne toliko kao Intel.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima

"For typical desktop users, the risk is arguably less significant"

Ok... znaci mi "smrtnici" smo zasticeni LOL. A to sto ce mi pc raditi sporije ako i rijese problem etc. nikom nista..

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 16:35 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Luka123 kaže...

Izgleda je da je i AMD isto u banani, ali ne toliko kao Intel.

 Nije kolega,tj.pogođen je tim problemom ali ......zbog drugačije arhiktekture procesora,na AMD baziranim sistemima,samo softverski i uz to se  mora  biti fizički nazočan kraj kompjutera,može se hakirati dotični sistem.

Evo objašnjenje jednog popularnog you tubera.

Radi toga su skočile i dionice AMD-a.

Link

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Zizo kaže...
Luka123 kaže...

Izgleda je da je i AMD isto u banani, ali ne toliko kao Intel.

 Nije kolega,tj.pogođen je tim problemom ali ......zbog drugačije arhiktekture procesora,na AMD baziranim sistemima,samo softverski i uz to se  mora  biti fizički nazočan kraj kompjutera,može se hakirati dotični sistem.

Evo objašnjenje jednog popularnog you tubera.

Radi toga su skočile i dionice AMD-a.

Link

 
Ajde molim te u buducnosti mi nemoj linkati nekog tko nezna nista o arhitekturi procesora, a ja je studirao...



everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 11:35 (Luka123).
16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima

Očekivao sam da će Intel malo spustiti cijene CPU-ova zbog ovog propusta ali ništa.

16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
ParaNO1d kaže...

Očekivao sam da će Intel malo spustiti cijene CPU-ova zbog ovog propusta ali ništa.

Zašto bi, pa ionako idu kao vruće kifle.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Otkriven ozbiljan bug u Intel procesorima
Father_Dougal kaže...
ParaNO1d kaže...

Očekivao sam da će Intel malo spustiti cijene CPU-ova zbog ovog propusta ali ništa.

Zašto bi, pa ionako idu kao vruće kifle.

Ma znam al ono čisto kozmetičko sniženje da bude kao i većina sniženja kad se dogodi. Nekako čovjeku bude odmah toplije oko srca

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice