Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje

poruka: 10
|
čitano: 2.874
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje

Svima je već poznato da sve više firmi pristaju plaćati Microsoftu naknadu za korištenje Googleovog sustava Android zbog navodnog kršenja intelektualnog vlasništva. Među njima su HTC, Samsung i Amazon koji su se nagodili sa Microsoftom da bi izbjegli skupe i dugotrajne sudske procese. Na kraju krajeva sve to plaćaju korisnici Android uređaja a Microsoft ubire stotine milijuna dolara. Google je na svom blogu izjavio da Apple, Microsoft i Oracle vode neprijateljsku, organiziranu kampanju s ciljem povećanja cijene uređaja baziranih na Androidu koristeći prividne patente. Nikome nije bilo jasno o kojim se točno patentima radi. Barnes & Noble se jedini odlučio suprotstaviti a javnosti je otkrio te trivijalne patente:

  • Pozadinsko učitavanje slike
  • Tabovi
  • Ručke kod označavanja teksta
  • Bilješke elektroničkih dokumenata
  • Oponašanje unosa mišem koristeći uređaje koji nisu miš
  • Indikator učitavanja sadržaja u internetskom pregledniku

Izvori:

http://www.extremetech.com/computing/105113-microsofts-android-bullying-revealed-by-barnes-noble

http://androidcommunity.com/barnes-noble-reveals-microsofts-android-patents-in-detail-20111114/

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 13:02 (DragonShit).
 
3 0 hvala 6
13 godina
offline
Re: Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje
Lol. Oponašanje miša, animacija učitavanja. Pa de dobto je...

Vide oni svi neprijatelja u Androidu. Zato je to tako..
Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje

Shvatili su konkurenti što je dobro,pa to hoće izbrisati sa tržišta.Nebi Apple zabranio prodaju galaxy taba da ne valja,u njemu su vidjeli konkurenta te je zato prodaja zabranjena.Isto tako je ovdje

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
 
9 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje
sudy_freak kaže...
Lol. Oponašanje miša, animacija učitavanja. Pa de dobto je...

Vide oni svi neprijatelja u Androidu. Zato je to tako..

Oponašanje miša je toliko banalni i općeniti patent da se odnosi na svaki touchscreen uređaj ikada proizveden a oni to nazivaju svojim intelektualnim vlasništvom. Pokazatelj učitavanja stranice se odnosi na svaki internetski preglednik... Biti će zanimljivo pratiti ishod ali prema dostupnim informacijama predviđa se da Microsoft nema nikakve šanse ako bude pošteno suđenje. Napad na Android je zapravo napad na Open Source i Linux zajednicu. Bug Online je prenosio sve te vijesti o nagodbama i patentima vezane uz Android a ovu najvažniju nije objavio.

Is it weird that this gave me an orgasm?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje

Koliko god bilo banalno ili ne njima je taj patenet odobren i priznat. Zna se što je patent i zna se jako dobro i razlog postojanja patenata. A to nije smilsio MS, ni Apple ni Samsung, kao što nisu oni pisali ni zakone.

Dakle oni imaju svoje intelektualno vlasništvo i na njemu zarađuju. I ja bi tako isto napravio. Nitko nikoga ne prisiljava da koriste njihove patente, neka smisle nešto svoje. Totalno mi je presmiješno kako se stalno pljuva po nekome kada zarađuje na svojim patentima. Ovisno o kome je vijest toga se pljuva, svi oni imaju nešto i zarađuju na onome što je njihovo. Dok god zakon ostane takav to će biti skroz normalno. I ja se s time slažem. Jedino što mi nikako nije baš jason je patentiranje dizajna. To mi je malo bezveze. Ali i dalje je to tako, zakon stoji i dok god se može neka se iskoristi tko može. Kad promjene zakon će biti drukčije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje
miki1981 kaže...

Koliko god bilo banalno ili ne njima je taj patenet odobren i priznat. Zna se što je patent i zna se jako dobro i razlog postojanja patenata. A to nije smilsio MS, ni Apple ni Samsung, kao što nisu oni pisali ni zakone.

Dakle oni imaju svoje intelektualno vlasništvo i na njemu zarađuju. I ja bi tako isto napravio. Nitko nikoga ne prisiljava da koriste njihove patente, neka smisle nešto svoje. Totalno mi je presmiješno kako se stalno pljuva po nekome kada zarađuje na svojim patentima. Ovisno o kome je vijest toga se pljuva, svi oni imaju nešto i zarađuju na onome što je njihovo. Dok god zakon ostane takav to će biti skroz normalno. I ja se s time slažem. Jedino što mi nikako nije baš jason je patentiranje dizajna. To mi je malo bezveze. Ali i dalje je to tako, zakon stoji i dok god se može neka se iskoristi tko može. Kad promjene zakon će biti drukčije.

Microsoft si je omogućio dominantnu poziciju jer je preuzeo kontrolu nad cijelim Android operativnim sustavom u čijem razvoju nije sudjelovao (a nije imao ni vlastiti konkurentan proizvod) i samo je tlačio one koji su ga odlučili upotrijebiti u svojim uređajima. Patenti služe za zaštitu intelektualnog vlasništva, dakle za obranu a ne za napad u organiziranoj kampanji. Ne radi se ovdje samo o ovih par isprdaka od patenta koje su naveli (ti patenti opisuju samo trivijalnu funkcionalnost bez ikakvog koda ili tehničkih detalja). Barnes & Noble traži od američkog ministarstva pravosuđa da se pokrene istraga o Microsoftovom iskorištavaju monopolističke pozicije, onemogućavanju konkurentnosti i inovativnosti... Microsoft bi mogao naj*bati.

 

Nije mi jasno kako MS nije iskopao bolje patente (razumio bi da se npr radi o datotečnom sustavu) s obzirom da je tvrdio da im Linux krši preko 200 patenata.

Is it weird that this gave me an orgasm?
13 godina
offline
Re: Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje
DragonShit kaže...

 

Nije mi jasno kako MS nije iskopao bolje patente (razumio bi da se npr radi o datotečnom sustavu) s obzirom da je tvrdio da im Linux krši preko 200 patenata.

 

Ako im krše oko 200 patenata, a ove trenutne su izvukli kao najvažnije, mogu misliti koje su onda gluposti tih 200 patenata.

 

EDIT: Zabranit softverske patente.

www.e-sport.hr - Gaming portal sa dnevno sviježim vijestima. Organizator LAN turnira po Hrvatskoj, potiče hrvatsku gaming scenu na razvijanje. CS 1.6, COD4, COD2 serveri
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 23:04 (Vapor).
14 godina
neaktivan
offline
Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje

Ili, kao što je vrlo često slučaj, u raznim vijestim ase stvari prenesu bez bitnih detalja pa dobijemo ovo što smo dobili.

Nije ni MS baš bez iskustva sa kaznama, valjda su dosad naučili što mogu a što ne. I opet napominjem čak i da su to najgluplji patenti koji postoje (što očito nisu jer ih tada nitko nebi koristio) i koliko god da su generički, općeniti ili kako god ih želite nazvati, oni su i dalje odobreni patenti. A odobrio ih nije MS, nego neovisno tijelo koje se time bavi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje
miki1981 kaže...

Ili, kao što je vrlo često slučaj, u raznim vijestim ase stvari prenesu bez bitnih detalja pa dobijemo ovo što smo dobili.

Nije ni MS baš bez iskustva sa kaznama, valjda su dosad naučili što mogu a što ne. I opet napominjem čak i da su to najgluplji patenti koji postoje (što očito nisu jer ih tada nitko nebi koristio) i koliko god da su generički, općeniti ili kako god ih želite nazvati, oni su i dalje odobreni patenti. A odobrio ih nije MS, nego neovisno tijelo koje se time bavi.

Don't hate the player, hate the game.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
16 godina
neaktivan
offline
Otkriveni patenti kojima Microsoft ucjenjuje

ho ho ekipa dobija pojačanje u liku davida boisesa.  znan kao nekad odvjetnik sco-a kontra linuxa i u parnici oracle vs google.  izgleda da i nije tako uspješan ;) kad znamo kako je sco završio

 

http://fosspatents.blogspot.com/2011/11/david-boies-joins-barnes-nobles-legal.html

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice