PCI-E 3.0 službeno vani

poruka: 126
|
čitano: 16.574
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

Službeno su predstavljene i prve PCI-E 3.0 ploče.

 

Radi se naime o proširenoj PCI-E sabirnici.

 

 

Sa slike se vidi da to vrijedi samo za Ivy Bridge CPU-e, a ako je instaliran Sandy Bridge CPU sabirnica i dalje radi na PCI-E 2.0.

 

Zgodno..

 

ASRock take ploče označava sa Gen3.

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Fatal1ty%20Z68%20Professional%20Gen3

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Z68%20Extreme4%20Gen3

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P67%20Extreme4%20Gen3

 

Također se može primjetiti da ASRock prelazi na novu shemu boja za noev Intel ploče.

 

Ploče su potpuno CRNE. Veoma sexy uz pozlaćene kondezatore.

 

Također i Fatal1ty ploče mjenjaju dio shematskih boja, te je hladnjak većinom crn umjesto prijašnje crvene.

 

Uspuredba boja.

http://www.asrock.com/mb/compare.asp?SelectedModel=Z68+Extreme4+Gen3&SelectedModel=Z68+Extreme4

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Moj PC  
27 0 hvala 26
13 godina
protjeran
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani

nice :D

15 godina
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

nisam bas upucen,al koja kartica moze iskoristiti taj novi slot?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
BugHacker kaže...

nisam bas upucen,al koja kartica moze iskoristiti taj novi slot?

  Svaka kartica ga na tržištu može iskoristiti za ono što je namjenjena (Prikaz slike).

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
14 godina
protjeran
offline
ASRock prvi sa PCI-E 3.0, Z68 Extreme7 Gen3

Evo da se malo nadovežem na temu.

 

Z68 Extreme7 Gen3

 

Nova ploča, nov dizajn.

 

 
 

Veoma mi se sviđa dizajn, veoma agresivno djeluje.

 

Da bar toliko pažnje pridodaju AMD pločama (znam znam, nije toliko love u pitanju kao kod Intela, jbg).

 

Ploča je super, svježa sa oštrim rubovima.

 

Evo i jedan mali tekst:

http://www.hardwarezone.com.my/tech-news/view/192905

 

I link na web prezentaciju:

http://www.asrock.com/microsite/PCIe3/

http://www.asrock.com/microsite/PCIe3/models.asp

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
protjeran
offline
Re: ASRock prvi sa PCI-E 3.0, Z68 Extreme7 Gen3

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
protjeran
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

Kada se očekuju prve PCI-eX3 grafičke?{#}

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

Kada se očekuju prve PCI-eX3 grafičke?{#}

  Vjerovatno sa idučom serijom (HD 7000/GTX 600). Ali ne očekuj ništa od toga u smislu nekoga dobitka perfomansi i sl. Samo možda na multi gpu kartice.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

Kada se očekuju prve PCI-eX3 grafičke?{#}

HD7000 su potvrđene za PCI-E 3.0

 

http://www.techpowerup.com/149225/AMD-Radeon-HD-7000-Series-to-be-PCI-Express-3.0-Compliant.html

 

Isto se očekuje i s GTX600.

15 godina
protjeran
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Ranko Kukumar kaže...
stoncin3 kaže...

Kada se očekuju prve PCI-eX3 grafičke?{#}

  Vjerovatno sa idučom serijom (HD 7000/GTX 600). Ali ne očekuj ništa od toga u smislu nekoga dobitka perfomansi i sl. Samo možda na multi gpu kartice.

 Kako misliš neće biti dobitka performansi sa novom serijom GTX600 ako bude podržavala PCI-eX16 3.0? Hoćeš reći da ih starije matične neće iskoristiti tj. da moram imati i MBO za novu karticu u slučaju dobitka performansi?

Jer ja mis da u igrama ima prednost PCIeX 2.0 naspram 1.0:O

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

 Kako misliš neće biti dobitka performansi sa novom serijom GTX600 ako bude podržavala PCI-eX16 3.0? Hoćeš reći da ih starije matične neće iskoristiti tj. da moram imati i MBO za novu karticu u slučaju dobitka performansi?

Jer ja mis da u igrama ima prednost PCIeX 2.0 naspram 1.0:O

Dvostruka veća propusnost koju nudi PCIe 3.0 nije nužna za današnje GPU-ove jer čak ni PCIe 2.0 nije posve iskorišten.

15 godina
protjeran
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani

Da čitao sam da će propusnost biti 8GB/s naspram 5GB/s kod 2.0. No O.K. nie dvostruka no nmvz.

Kako to misliš da nije iskorišten niti PCIe 2.0 dns?

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

Da čitao sam da će propusnost biti 8GB/s naspram 5GB/s kod 2.0. No O.K. nie dvostruka no nmvz.

Kako to misliš da nije iskorišten niti PCIe 2.0 dns?

Najbrža današnja grafička kartica još ne koristi punu propusnost PCI-E x16 utora.

 

3.0 nudi propusnost od 32 GB/s u odnosu na 16 GB/s kod 2.0

12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

  Kako misliš neće biti dobitka performansi sa novom serijom GTX600 ako bude podržavala PCI-eX16 3.0? Hoćeš reći da ih starije matične neće iskoristiti tj. da moram imati i MBO za novu karticu u slučaju dobitka performansi?

Jer ja mis da u igrama ima prednost PCIeX 2.0 naspram 1.0:O

  Zato što nema žešćih igara koje guraju neke podatke da bi profitiralo od toga. Slikovito rečeno: PCI-Express je sabirnica koja prenosi od procesora do GPU, i obrnuto naravno. Znači, sve ovisi kakvu igru   pokreneš. Stavi ti 4 Way SLI na PCI-Ex 1.1 i pokreni neku stariju igru i nema razlike u odnosu na 2.0. Stavi DiRT 2 na X4 propusnot, kočit će te. Dakle, sve ovisi od igre do igre. Što igra više handla podataka prema CPU i obrnuto, to će više profitirati od bržeg prijenosa podataka. Jer upravo "propusnost" (jedinica GBS-1) definira brzinu prijenosa.

ATiGamer kaže...

Dvostruka veća propusnost koju nudi PCIe 3.0 nije nužna za današnje GPU-ove jer čak ni PCIe 2.0 nije posve iskorišten.

  Isto gore objašnjenje što sam napisao, ne ovisi to puno o kartici više ovisi o igri (naravno na low end karticama je neovisno o igri jer su preslabe svejedno).

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 17:19 (Ranko Kukumar).
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Ranko Kukumar kaže...
stoncin3 kaže...

  Kako misliš neće biti dobitka performansi sa novom serijom GTX600 ako bude podržavala PCI-eX16 3.0? Hoćeš reći da ih starije matične neće iskoristiti tj. da moram imati i MBO za novu karticu u slučaju dobitka performansi?

Jer ja mis da u igrama ima prednost PCIeX 2.0 naspram 1.0:O

  Zato što nema žešćih igara koje guraju neke podatke da bi profitiralo od toga. Slikovito rečeno: PCI-Express je sabirnica koja prenosi od procesora do GPU, i obrnuto naravno. Znači, sve ovisi kakvu igru   pokreneš. Stavi ti 4 Way SLI na PCI-Ex 1.1 i pokreni neku stariju igru i nema razlike u odnosu na 2.0. Stavi DiRT 2 na X4 propusnot, kočit će te. Dakle, sve ovisi od igre do igre. Što igra više handla podataka prema CPU i obrnuto, to će više profitirati od bržeg prijenosa podataka. Jer upravo "propusnost" (jedinica GBS-1) definira brzinu prijenosa.

ATiGamer kaže...

Dvostruka veća propusnost koju nudi PCIe 3.0 nije nužna za današnje GPU-ove jer čak ni PCIe 2.0 nije posve iskorišten.

  Isto gore objašnjenje što sam napisao, ne ovisi to puno o kartici više ovisi o igri (naravno na low end karticama je neovisno o igri jer su preslabe svejedno).

Zašto x4 u tolikoj mjeri utječe na Dirt 2, a na, neznam, Crysis ne?

 

stoncine, tih 8GT/s ti je bit rate i on nije poduplan jer je tehnlogija efikasnija pa se manje-od-dvostrukim bit rateom može postići dvostruko veća propusnost.

12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani

Ne bih znao. Ovisi od igre do igre. Streaming poligona, low level podataka... Drugačiji je za svaki engine. To si mogao vidjeti i u onome svome reviewu da ovisi od igre do igre, kriv je zaključak da ne postoje kartice koje " ne mogu iskoristit", jer ponavljam to je brzina prijenosa, a ne neki kapacitet da se može ili ne može iskoristiti. ali da, i tu se mogu pojaviti iznimke u vidu dual gpu kartica koje su drugi svijet.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 17:24 (Ranko Kukumar).
15 godina
protjeran
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

Omg znači na jesen si ubodem GTX650 novu koja podržava PCIeX16 3.0 i neće mi igre brže radit?:O

Čak ni one izašle Q4/2011 i kasnije na prolječe 2012-te?{#}

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

dakle, ne isplati se čekat novu seriju?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

Omg znači na jesen si ubodem GTX650 novu koja podržava PCIeX16 3.0 i neće mi igre brže radit?:O

Čak ni one izašle Q4/2011 i kasnije na prolječe 2012-te?{#}

  Neznam što točno očekuješ. Dobit ćeš GTX 650 koja će podržavati PCI-Express 3.0 i sama ta tehnologija i podrška za istu joj neče dati nikakvu prednost. Vidjet ćemo, možda bude kakva žešča igra kao BF3. Ali ne vjerujem ništa do novih konzola.

djdomi kaže...

dakle, ne isplati se čekat novu seriju?

  Novu seriju se uvijek isplati čekati, jer osim što će teoretski staroj pasti cijena (obično mjesec/dva prije pojave nove je cijena najniža) nova serija će uz istu potrošnju i zagrijavanje davati bolje perfomanse zbog naprednijeg proizvodnog procesa, bit će podrška za nove tehnologije, i to je to.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
protjeran
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Ranko Kukumar kaže...
stoncin3 kaže...

Omg znači na jesen si ubodem GTX650 novu koja podržava PCIeX16 3.0 i neće mi igre brže radit?:O

Čak ni one izašle Q4/2011 i kasnije na prolječe 2012-te?{#}

  Neznam što točno očekuješ. Dobit ćeš GTX 650 koja će podržavati PCI-Express 3.0 i sama ta tehnologija i podrška za istu joj neče dati nikakvu prednost. Vidjet ćemo, možda bude kakva žešča igra kao BF3. Ali ne vjerujem ništa do novih konzola.

Lol i novu matičnu koja nema podržan PCI 3.0:D Btw U BFBC2 imam 55-60 FPS-ova na Advanced settings 1920x1080 tako da nema bojazni da neću moći BF3 igrati. Jer sam čuo da ostaje isti engine koi ju pokreče: FrostBite 2.0

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani

Puno puno unaprjeđen. Za sada tehnički najzanimljivija igra kada je Crysis 2 izašao u ovoj, a i zadnjih par godina.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
stoncin3 kaže...

Omg znači na jesen si ubodem GTX650 novu koja podržava PCIeX16 3.0 i neće mi igre brže radit?:O

Čak ni one izašle Q4/2011 i kasnije na prolječe 2012-te?{#}

Slično kao sa SATA3: Veći bandwidth od SATA2 ali opet od njega ni najbrži HDD-ovi nemaju koristi. Prije je to stvar marketinga nego realne potrebe.

djdomi kaže...

dakle, ne isplati se čekat novu seriju?

Ranko je sve rekao.

 

Nove serije će vjerujem biti podosta energetski efikasnije od sadašnjih zbog 28nm nodea uz HKMG.

12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
ATiGamer kaže...

Slično kao sa SATA3: Veći bandwidth od SATA2 ali opet od njega ni najbrži HDD-ovi nemaju koristi. Prije je to stvar marketinga nego realne potrebe

  I to je dokaz moje tvrdnje. Dok na disku ne počmeš kakve žešče stvari raditi nema ti koristi od SATA 3. Kada počmeš žešće handlati podatcima onda se taj brži prijenos osijeti u radu kao bolje perfomanse.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Ranko Kukumar kaže...

  I to je dokaz moje tvrdnje. Dok na disku ne počmeš kakve žešče stvari raditi nema ti koristi od SATA 3. Kada počmeš žešće handlati podatcima onda se taj brži prijenos osijeti u radu kao bolje perfomanse.

Općenito danas nema koristi od toliko velikog bandwidtha.

12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
ATiGamer kaže..

Općenito danas nema koristi od toliko velikog bandwidtha.

  Ne velikog, nego brzog.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
16 godina
neaktivan
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

Nisam u toku sa novom tehnologijom. Da li slotovi ostaju isti?

Relation to the original topic decreases with every single post
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Ranko Kukumar kaže...

  Ne velikog, nego brzog.

Tenkju, ali znamo obojica o čemu pričamo, ne volim kad me netko ispravlja a razumije me. Kao što to micromanu nabijaju na nos.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 18:01 (ATiGamer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Lazarus Long kaže...

Nisam u toku sa novom tehnologijom. Da li slotovi ostaju isti?

Da, PCIe 2.0 kartice mogu ići u 3.0 slotove.

12 godina
offline
Re: PCI-E 3.0 službeno vani
Lazarus Long kaže...

Nisam u toku sa novom tehnologijom. Da li slotovi ostaju isti?

  Da. Na utor PCI-Express 3.0 ćeš moći staviti kartice sa nižom verzijom i one ce bez frke raditi koliko maksimalno podrzavaju. Vrijedi i obrnuto (da staviš PCI-Ex 3.0 karticu na 2.0 utor ili niže). Samo se prilagodi.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
protjeran
offline
PCI-E 3.0 službeno vani

Da li će MBO koja ne podržava PCIeX 3.0 kočiti rad GTX600 serije? Mis dali bih dobio na performansama ako bih stavio novu MBO Gen3?

Stoičko pitanje..

load up your guns bring your friends its fun to lose to pretend
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice