Pojeftinjenje HRT pristojbe

poruka: 59
|
čitano: 5.217
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe za 25%

Za sve koji smatraju da je sadašnja pristojba HTV-a prevelika (80 kuna) dobre vijesti.

Naime dosadašnja pristojba se temeljila na iznosu od 1,5% prosjećne plaće u našoj državi dok će po novom taj postotak iznositi 1,125% neto plaće.

Naravno to još treba odobriti Sabor a ako prođe primjenjivat će se od 1 kolovoza.

 

Izvor informacije.

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
 
17 0 hvala 9
16 godina
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Hm dugo im je trebalo da im dođe iz g....e u glavu samo kaj je i 60 kn previse za ovo kaj se nudi bez dileme. Ko se sjetio toga bas sad da nije neki strah od izbora jel mislim da je tu sve jasno. Smijeh Sad je kasno oni koji koji su placali su ionak opljackani do daske, to su trebali vec odavno napravit ali to se moze rec za 90% stvari kod nas ali badave normalno. Kojeg smisla ima da se kod nas placa preko 80 kn za to ko placa normalno, i jos u ovoj situaciji i s ovakvim nakradnim HRT-om nikakvog normalno. Istu cijenu neke ajmo rec preplate iako to ona tamo nije ima i Italija 80 kn. A kak se mi s njima mozemo usporedit nikak pogotovo s RAI ko krava i balet normalno kaj drugo.SmijehNevinašce

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Ajde konačno neka dobra odluka, pomalo se počela izjednačavati cijena sa kvalitetom programa, nije da imaju puno manje reklama od komercijalnih kanala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
The_Goc kaže...

Ajde konačno neka dobra odluka, pomalo se počela izjednačavati cijena sa kvalitetom programa, nije da imaju puno manje reklama od komercijalnih kanala.

Imaju itekako manje reklama, jedino se na HRT-u da pogledat film i serija te jedini imaju star trek.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM | Downloading only High Definiton
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

...ili je počela predizborna kampanja.

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

pa je da se može pogledat film bez reklama, al ja iskreno mislim da bi i 10kn bilo dostaNevinašce

Mislim da nisam ono što sam mislio da ne bih trebao biti, ali kad sam već takav dobro je da mislim da nisam ono što zapravo jesam.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Imaju puuuno manje reklama od Nove i RTLa. Nije da će ti prekinut seriju 10minutnim reklamama. Bude 1 reklama max 2 puta za vrijeme neke serije.
Što se tiče programa - i tu su bolji, imaju ako ne zanimljive, onda nove serije. A ne da otkad je RTL dosao, da vrte uvijek iste serije, 'starije od Isusovog magarca'.

Naravno, mjesta za poboljšanje ima jako puno...
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Hyperion kaže...
The_Goc kaže...

Ajde konačno neka dobra odluka, pomalo se počela izjednačavati cijena sa kvalitetom programa, nije da imaju puno manje reklama od komercijalnih kanala.

Imaju itekako manje reklama, jedino se na HRT-u da pogledat film i serija te jedini imaju star trek.

Ak uzmes stopericu i brojis, imaju isti broj ako ne i vise reklama od ostalih. Nisam ja pratil nit brojil jer ne gledam nit jedne reklame bilo gdje jer odma saltam ak mi je daljinac u rukama, ali tak kazu oni koji su to precizno izbrojali a stoperica ne laze.Cool

16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Kaze na tportalu da ce morat smanjit ulaganje u program, koja ironija lol.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Pudge kaže...

Kaze na tportalu da ce morat smanjit ulaganje u program, koja ironija lol.

Ionak ih ni negledam...

 

Dobro možda imaju istu količinu reklama u što nevjerujem, barem ne cjepkaju film u desetak dijelova da bi pustili reklame kao RTL i NOVA, za serije da niti nepričam gdje reklame traju duže od same serije.


A najbolji dio je što nepretjerujem nego je uistinu tako.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM | Downloading only High Definiton
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Hyperion kaže...
The_Goc kaže...

Ajde konačno neka dobra odluka, pomalo se počela izjednačavati cijena sa kvalitetom programa, nije da imaju puno manje reklama od komercijalnih kanala.

Imaju itekako manje reklama, jedino se na HRT-u da pogledat film i serija te jedini imaju star trek.

Istina je da ne prekidaju film ili seriju sa 5-minutnim jinglom od reklama pa je gledljivo, ali imaju i oni svojih perioda navečer kad puste 10-15 minuta non stop, a Star Trek im je plus, ali im ne spašava cijeli program, prije je bilo i nekih kvalitetnih dokumentaraca i više sporta, da ne pričam kako ne prenose neka finala u tenisu gdje igraju naši igrači

15 godina
odjavljen
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Ima da se rasplacem. Ionako su svi zaposleni preko veze i to ih ima bar 1/3 viska. HRT je centar nepotizma.

Uostalom, primjecujem da su opet poceli tu i tamo prekidati seriju da ubace koju reklamu. Stvarno se ne vidi kraja njihovoj 'skromnosti' i bahatosti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Hyperion kaže...

Ionak ih ni negledam...

 

Dobro možda imaju istu količinu reklama u što nevjerujem, barem ne cjepkaju film u desetak dijelova da bi pustili reklame kao RTL i NOVA, za serije da niti nepričam gdje reklame traju duže od same serije.


A najbolji dio je što nepretjerujem nego je uistinu tako.

  Ubacite malo filma izmedju reklama na novoj.Smijeh A na htv nemaju sta cjepkat, kad nemaju ni programa kojeg bi mogli.

16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

prem mojem nekom zdravom razmišljanu na HRTU 1 i 2 nebi smjelo bit uopce reklama jer sav novac doalzi od samih građana.a ovi iz nove su najgori ,uvjek pop*zdim kad pocnu reklame koje traju 15 minute na novoj..rtl je u sredini s reklama ali nova je najgora.

LASER FAN [url=http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781378][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/781378.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

hehe istina

Ali postoji velika razlika između privatne i javne televizije. Privatne televizije idu samo za programom koji daje profit, znači zicer filmovi i zicer serije. Pošto živimo u svijetu gdje je fran fine daje profit jebiga. Javne televizije pak imaju program koji je nije baš profitan pa će mo tako gledati dokumentarne programe o životu lavova i francuskom versaju, emisije za mali broj publike kao što su na rubu znanosti i posebni dodaci. I vijesti im netrebaju biti senzacija jer im to neće napuniti džep. A prikazivat će kultne filmove tipa egorcizam, a čuo sam da ovaj vikend dolazi i večer Romana Polanskog... Et danas je bio čak i onaj singin in the rain mjuzikl što je obradovalo moju curu (jer je to gledala kad je bila tak mala) i nije bilo mislim niti jedne reklame. I to više nije televizija već ono ko neki kulturni kip.

 

Druga stvar je što je HRT televizija sa najvećim brojem zaposlenim u europi mislim. Neda se ni meni plačat njihovu plaću na izmišljenim radnim mjestima, al de ti to reci tim osobama da krenu tražiti novi posao.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

TV pristojba jedino u Hr ide drzavnoj televiziji, ona bi trebala ici vladi za financiranje radiofuzije kao sto je to svugdje u svijetu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Pudge kaže...

TV pristojba jedino u Hr ide drzavnoj televiziji, ona bi trebala ici vladi za financiranje radiofuzije kao sto je to svugdje u svijetu.

 

Za ovo neznam jeli točno, ali u biti - sve je to državni novac. Hoće li ići prvo u državnu blagajnu pa onda na HRT ili direktno na HRT njamanje je bitno. Ili čak, da nekažem, nebitno!

16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

A gdje jos na svijetu na racunu ima logo drzavne televizije nego ovdje?Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Na HRTu ima skoro svako jutro neki dokumentarac by Đelo Hadžiselimović. Naravno da su dobri kad ih je on odabrao...
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
viper kaže...

prem mojem nekom zdravom razmišljanu na HRTU 1 i 2 nebi smjelo bit uopce reklama jer sav novac doalzi od samih građana.a ovi iz nove su najgori ,uvjek pop*zdim kad pocnu reklame koje traju 15 minute na novoj..rtl je u sredini s reklama ali nova je najgora.

  Gledam seinfelda, budu reklame, dok se epizoda nastavi zaboravim sta sam gledao.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Pudge kaže...

A gdje jos na svijetu na racunu ima logo drzavne televizije nego ovdje?Namigiva

 

Znam da u Hrvatskoj ima, al dali smo jedini na svijetu... Ne bi se ni čudio Cool

16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Zato se to u recimo VB ne zove pristojba, nego otprilike ovako: naknada za financiranje tv/radio sektora a bbc ili bilo kakav drugi servis se ne uzima u usta, niti dobiva i funtu od te naknade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

to što je Đelo odabrao odabralo bi 90% normalnih Hrvata, nije Đelo genije nego je većina oko njega primitivna pa on ispadne pametan.

 

za dobar program trebaš samo novac i malo duha.

 

malo pogledaš ove televizije i kupiš što ti treba:

 

 

 

Discovery Channel: Science, History, space, Tech, sharks, News,

 

pa Animal planet: Pets, wild Animals itd, Zone Reality itd..itd...

 

komercijalne televizije se svuda u svijetu financiraju velikim dijelom od reklama pa ništa ne zamjeram Novoj i RTL-u.

 

zamjeram svim našim vladama što ne ukinu pretplatu potpuno i neka se HRT organizira na komercijalnoj osnovi, a ne da tanmo neki Milići, Latini, Hloverke, Stankovići,  gruvaju (gruvali su do nedavno po 20-30 t kn)

 

a mi ih financiramo.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 19:45 (Bugofil).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

Pretplata je i dalje velika,a pogotovo kad uzmes u obzir sto ti nudi max tv i  slicni za iste ili manje pare,

isto tako ako imas max tv i na njemu je drzavnu televizija i dalje moras placat pretplatu-sramota,

jedino sto prizanam je neometan film i legenada Đelo !!!

marroncevic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
Kod kuće imam MaxTv, ima jedno 5-6 programa koje pogledam, History, Discovery i sl. i ona 2 Foxa...
A što se tiče skidanja - nemam flat, a ima i puno previše filmova i serija koje bih skinuo da mogu. A te serije se ne prikazuju na Tvu... Draže mi je nešto pogledat nešto na TVu nego skinut...
Ingame: (_.:BRUNO:._) // Ako ne gori zeleno, ne znači da nisam tu...
16 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

HRT ima reklame! i te kako ima!!!

samo je razlika što HTV ima max 9 min reklama po satu, dok komercijalne TV kuće imaju pravo na max 13 min po satu. HTV ima manju minutažu zbog te pretplate koju si oni uzimaju.

I da, bilo bi nepravednije da svi imaju istu minutažu, a da si HTV NE UZIMA pretplatu nego da ide državi za razvoj čega god...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

A jeste li vidjeli rekcije s hrt, zapjenili se ko da se ukida skroz pretplata

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pojeftinjenje HRT pristojbe

JEl zna neko kak je to sredeno u drugim drzavama. Imam osjecaj da samo mi u Hrv moramo placati i ono sto ne koristimo.

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe
hrt najjadnija televizija i jos se mora placat pristojba -_- ,
Izradujem Pro Clan WEB-ove,Osobne i poslovne WEB-ove!(Webspell,Joomla,HTML,Wordpress,SMF..) Vrlo povoljno, kontaktirajte na live chat xfire:bilypiton ili privatnom porukom na BUG Forumu.
15 godina
offline
RE: Pojeftinjenje HRT pristojbe

Ma uglavnom sve države u EU plačaju pristojbu za nacionalne televizije.

Naprimjer u njemačkoj je to ard ,u uk   bbc itd......

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice