Porez na portale

poruka: 12
|
čitano: 2.158
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Porez na portale- 2 dio

Dogadja se ZAMP2, ili jos jedna nebuloza svojstvena samo nama.

 

Agencija za elektronicke medije podsjetila je kako pocetkom svibnja istice rok u kojem su portali duzni bili dostaviti podatke o prihodima, kako bi ranije spomenuta agencija mogla odrezati 0,5% "financijskih sredstava" tih istih portala. S obzirom da su "financijska sredstva" kao slozenica prilicno fleksibilna za interpretaciju, 0,5% u AEM-ovoj racunici i  0,5% u racunici potencijalnih platisa  jednom pretvoreno u kune ce biti, gotovo sigurno, razlicite brojke. Prilicno razlicite brojke.

 "Saka u oko" u cijeloj prici je pozivanje Agencije na zakon o elektronickim medijima, donesen 2009g,  koji regulira prava i obaveze televizije i radija, ali ne i portala. Dakako da to nije nikakva prepreka za drzavne "utjerivace", pa su vec i najavljene kazne za one koji se nisu prijavili u upisnik, do cak 100 000 kuna.

 

Zalosno je da i ovaj namet obiluje nejasnocama, sto nije nista neocekivano jer je nejasan i samim tvorcima, sto se dade naslutiti i u pokusajima koristenja strucne terminologije, ali nejasno je i zasto AEM se nije odazvao pozivu na razgovor kojeg  je dva mjeseca uzaludno pokusala inicirati grupa od 15-tak neprofitnih portala, a nejasno je i kako ce naplatiti novi namet portalima cija je maticna firma izvan Hrvatske.

 

Jasno je samo da novaca nikada dosta i da ih se treba uzeti na bilo koji nacin.

 

 

Izvor: http://www.h-alter.org/vijesti/mediji/aem-zapocinje-zetvu-medju-portalima

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2011 1:13 (syncmaster245b).
 
5 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na portale- 2 dio

izmorili smo narod al opet nam fali pa ćemo lagano krenut sisat paru odakle stignemo

14 godina
neaktivan
offline
Porez na portale

yeah, nije da imam portal pa da me ovo uzbuđuje, ali razlog više zašto biti miran ko kamen u ovoj državi...

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Porez na portale

dođe mi da zapjevam od sreće

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Porez na portale
Uskoro su izbori pa treba državi para
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Porez na portale

Hoće li onda oporezivati i sami sebe (jer po formi ovo svakako upada u kategoriju "portala")? :\

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na portale
ja pomislio na portale iz Portala :D
Bounce bounce jiggle bounce, bounce jiggle bounce bounce!
14 godina
neaktivan
offline
Porez na portale

Ma porez na budale...

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Porez na portale

Misliš, porez od budala za radni narod?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na portale
Elles D. kaže...

Misliš, porez od budala za radni narod?

 

Hehehehe ;)

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na portale

Lol ovako što nisam vidio nigdje... Uzimat pare od ljudi koji nemaju nikakve financijske koristi od stranice...Sramotno...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na portale
crowap kaže...

Lol ovako što nisam vidio nigdje... Uzimat pare od ljudi koji nemaju nikakve financijske koristi od stranice...Sramotno...

navikavaj se ak vec nisi

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice