POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

poruka: 58
|
čitano: 15.654
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Porezna ima nove mete: YouTuberi, igrači igrica

http://www.index.hr/vijesti/clanak/porezna-ima-nove-mete-youtuberi-instagram-zvijezde-igraci-igrica-i-kockari-/999158.aspx

 

POREZNA uprava ima nove mete. Sudeći prema prezentaciji Porezne uprave ministru financija Zdravku Mariću na sastanku prošlog tjedna, na udaru inspektora naći će se između ostalih i igrači e-sporta, YouTuberi, Instagram zvijezde i dobitnici igara na sreću na internetskim stranicama izvan Europske unije. Procjena je Porezne uprave da dosad ta područja nisu bila dobro pokrivena, a očigledno je da u tome ima dosta novca za nju.

 

Eto ljudi, ako se nađete u jednoj od gorespomenutih skupina, budite spremni da vam Porezna pokuca na vrata u budućnosti.

 

Ono što me čudi je da se još nisu nakačili na rudare i trgovce kriptovalutama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2017 10:52 (Tom69).
 
12 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

mislim da će Marić početi lupati poreze i  "blogerima" 

Da, JA lično i osobno !
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

.. HR de diže u oblak, najs, umjesto kaskanja sad smo lideri (telci predvodnici) u štajaznam, baljezganju..

da, treba sve regulirati, kontrolirati, naplatiti, no što će u globalnim-internetskim stvarima nevažna HR..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

E jbga, KAPITALIZAM....

 

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Porezna ima nove mete: YouTuberi, igrači igric
Tom69 kaže...

 

Ono što me čudi je da se još nisu nakačili na rudare i trgovce kriptovalutama.

 Ljudi zaraduju od gaminga, društvenih mreža godinama, preko desetljeca (makar nije bilo razvijeno toliko kod nas) i tek su se sada nakačili na njih

 

Kada naša državna tijela doznaju kaj su rudari i kriptovalute, koja je razlika izmedu GPU-a i DDR-a, a ne budu buljili ko telci u vrata kad im netko to spomene, proci ce sigurno neki period, puno padova rasta tih valuta, te bezbroj novih nacina za rudarenje

 

Naravno doznat ce o tome tek kad im netko strucan tko se razumije u takve pojmove kaze da mogu zaraditi na tome

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
13 godina
odjavljen
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Ja samo ne kužim kako ljudi mimo svih nameta glasaju za njih. Imamo toliko nameta i poreza, a zemlja u krizi. Koliko novca ode u blagajnu, mi bi trebali bit jači od Švicarske. 

 

Odgovor na kolegino pitanje za kriptovalute: rudari plaćaju porez na struju i opremu (kompjuteri) tijekom kupovine. Također, transakcije kriptovalutama, tj sam promet, se ne oporezuje (između kriptovaluta) no zarada (pretvorba u fiat novac) se oporezuje nakon transakcije (slično kao i zarada dionicama itd). Isto vrijedi i za plaćanje Bitcoin-om ili ostalim valutama. 

 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Na sve treba porez, sve... Eee adeze domoljublje . Nema boljeg nacina za rec da voliš svoj narod i državu od izvlacenja zadnje lipe iz svake pore života.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
18 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Sve dok se ne pocne oporezivati zrak koji udisemo necu biti miran. 

 
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Koliko ono google uzima sebi? 55%? Stavi jos 25% pdva pa ti dode na 100 kn:

 

55kn google

25kn drzava

20kn tebi

 

Samo me zanima sto ce biti sa ljudima koji streamaju pa ljudi DONIRAJU, hoce li i donace poceti oporezivati... pa jebote bog u ovoj maloj siromaskoj drzavi umjesto da se izlazi u susret oni ga jos vise zaseru, i onda oni koji su glasali za tu stranku koja je na vlasti nema ih za cut ili se cuju ali se skrivaju ko djeca i ne govore da su glasali za njih. Sto je s onim kad je pdv bio 22%? Pa je bila prica da ce se samo u doba recesije povisit pdv na 25%, prosla recesija ima godina i godina, umjesto da vrate nazad cuje se prica se bi se pdv cak mogao povecati na 27%. I onda se cude zasto ljudi idu iz ruzne nase.

6 godina
protjeran
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Kolacic kaže...

Sve dok se ne pocne oporezivati zrak koji udisemo necu biti miran. 

u redu je to.

u gradovima gdje je prljaviji zrak treba roknuti prirez na 30% a u selima donirati od tih prireza i tako potaknuti mlade povratku svinjama i kokošima.

Da, JA lično i osobno !
11 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
footballer kaže...

Ja samo ne kužim kako ljudi mimo svih nameta glasaju za njih. Imamo toliko nameta i poreza, a zemlja u krizi. Koliko novca ode u blagajnu, mi bi trebali bit jači od Švicarske. 

 

Odgovor na kolegino pitanje za kriptovalute: rudari plaćaju porez na struju i opremu (kompjuteri) tijekom kupovine. Također, transakcije kriptovalutama, tj sam promet, se ne oporezuje (između kriptovaluta) no zarada (pretvorba u fiat novac) se oporezuje nakon transakcije (slično kao i zarada dionicama itd). Isto vrijedi i za plaćanje Bitcoin-om ili ostalim valutama. 

 ja prodam btc za keš i porezna može slobodno na kisik

13 godina
odjavljen
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Da, no to ne funkcionira ukoliko zaradiš poveću svotu pa kupuješ skuplje stvari.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Anđeo bez falinge kaže...

u redu je to.

u gradovima gdje je prljaviji zrak treba roknuti prirez na 30% a u selima donirati od tih prireza i tako potaknuti mlade povratku svinjama i kokošima.

 I onda zbog nižih prireza preselit sve pogone tvornica na selo i tamo prijavit sjedišta, što su uredno zadnjih par godina počeli radit. Na jednom imamo hrpu firmi s imenom "Zagreb" u okolnim selima 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Ja upravo prekinuo to partnerstvo, neću da mi dođe porezna radi 4-9$ mjesečno hahah

još k tome teško je danas nešto posebno i zaraditi yt ima previše ograničenja. Snimiš gameplay i par sekundi u pozadini se čuje neka pjesma odma ne možeš zaradit ništa.. Hoćeš snimit nešto fora i hoćeš ubacit neku poznatu pjesmu odma gotovo..

Gotova moja "karijera" s yt.

 

 

Ali bitcoin oni ne mogu porezivati, jer da mogu onda bi morali baciti porez tebi svaki puta kada pretvaraš kune u eure i obrnuto...

Barem nebi smjeli...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 12:33 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Frk kaže...

E jbga, KAPITALIZAM....

kakav kapitalizam LOL ...upravo suprotno, socijalizam

16 godina
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Nope, kapitalizam. Socijalizam je imao male poreze za sve, kapitalizam ima velike za radnike - nepostojece za financijsku elitu. 

Moj PC  
8 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
funat kaže...

Nope, kapitalizam. Socijalizam je imao male poreze za sve, kapitalizam ima velike za radnike - nepostojece za financijsku elitu. 

Jao, hocete prestati s time, rekao je Ivek da nema sto za prijaviti, pa to je posten covjek, sto bi on lagao?!?!?! /s za svaki slucaj

12 godina
neaktivan
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

eto kad nisu sposobni kontrolirat i oporezivat firme koje okrecu milijarde.. idemo uzimat klincima sa you tube-a .. sramotna drzava. 

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Još kad porezna sazna da se za rudarenje koriste grafičke kartice onda će  udarit dodatni porez na to. Na AMD i Nvidiu ćemo fino platit pdv i još trošarinu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Cekaj malo, a spomenicka renta, doprinosi za sume, slivne vode... ima da rx550 skoci na 3 soma kuna :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Ti si ekonomski neuk...
15 godina
neaktivan
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Antoniio22 kaže...
Ti si ekonomski neuk...

 Koji dio ti nije jasan kad se sazna da grafička rudari odnosno stvara novac iz ničega odmah če udarit trošarinu. Isto ti je sa rakijom tj alkoholom i duhanom jer ti proizvodi donose ogromnu zaradu i onda fino imamo trošarine. Pa čim su solarni paneli postali više zastupljeni neke države su udarile dodatne poreze na njih kao španjolska. Misliš da će država samo sjedit i gledat kako netko stvara zaradu.

8 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
I to je odlika kapitalizma? Zašto bi država uopće imala pravo na dio ičije zarade?
15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Antoniio22 kaže...
I to je odlika kapitalizma? Zašto bi država uopće imala pravo na dio ičije zarade?

 jer je na novćiću carev lik i tako kaže Isus.. :) jer je to tako, jer je to vlast-država i sve što s time ide. To se naziva porez, može i reket-iznuda uz sitnu razliku, po zakonu ili ofrlje. Kad je po zakonu, to bi trebalo biti uređeno društvo, ono drugo je nešto drugo. Kao što vidimo, agrocor, luxemburg-irska-eu... nije naš izum, nije kroatistan nego je to tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 22:52 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Demokracija, narod ima pravo davati dio svih svojih primanja državi .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Što i dalje ne znači da je normalno/moralno. Uostalom, EU i HR su upravo poznate po tome da poreze nabijaju upravo zbog sebe, tj. svoje vlade, zato i djeluju kako djeluju prema Irskoj i Luksemburgu. Također, nigdje mi nije objašnjeno gdje je to odlika kapitalizma.
8 godina
protjeran
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Treba netko napraviti stranicu da se doda coin na nju, oni uzmu mali postotak toga, a ostatak koliko ti stavis isplate ti na racun uz napomenu da je DAR ili neki qurac. Tako kinezi rade stvari :p  Ja kad sam slao preko western uniona lovu u kinu covjek mi rekao da napisem (ako se sada dobro sjecam) dar za zivot, tako nekako. I to ne mogu nikako i da hoce oporezivat jer onda bi morali oporezivati doslovno sve sto je dar. Zamisli das lovu nekoj udruzi za pomoc xxxxxxxx 100kn, onda bi im drzava uzimala 25kn, a mislim da toliko nisu skrenuli glavom.

15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
Antoniio22 kaže...
Što i dalje ne znači da je normalno/moralno. Uostalom, EU i HR su upravo poznate po tome da poreze nabijaju upravo zbog sebe, tj. svoje vlade, zato i djeluju kako djeluju prema Irskoj i Luksemburgu. Također, nigdje mi nije objašnjeno gdje je to odlika kapitalizma.

 -irska/lux su stvar mita (koji će se možda otkriti.. velikih korporacija, kako bi plaćali manje od minimlanog, velik novac, kapitalizam).

-nasuprot tome, moraliziranje, etika.. što ćemo s djecom, starcima, zdravstvo, školstvo.. pa kad razmišljaš, da, to se plaća iz poreza. Pri tome je nevažno kakvi su naši političari ili što s tim porezom rade, kradu, itd.. to je kriminal koji treba kazniti.

-odlika kapitalizma, svakog dosadašnjeg poznatog i nepoznatog društvenog uređenja.. (a ti nađi neko koje nema poreze, uključeno i Riđobradi i AlCapone) od postanka civilizacije. (dok će u teorijskom komunizmu porez iznosi 100%..) :)

odlika kapitalizma je US-IRS, probaj tamo biti 'agrokor'.. :)) probao je alcapone.. porez, kažu i smrt, sve ostalo je možda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 23:04 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica

Oporezuj svu lovu koju bespravno "zaradiš" jebo ti pas mater lopovsku.
Kog boga će nam još naći? Još će početi zdrave organe oporezivati govna lihvarska. 

 

Kako samo neće nekakav koncert organizirati za vrijeme sjednice sabora...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: POREZNA IMA NOVE METE YouTuberi, igrači igrica
chutac kaže...

Oporezuj svu lovu koju bespravno "zaradiš" ..

 -ne, oporezuje se samo legalni posao, registriran biz.. tako je to. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 23:05 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice