Probajte novi OS X Yosemite

poruka: 14
|
čitano: 1.966
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Apple vam dopušta da probate novu verziju OS X-a

Za sve zainteresirane ,večeras je puštena za download javna beta Yosemitea ,nove verzije OS X-a ,oznake 10.10.

Sve što treba je prijaviti se u Beta program sa svojim Apple ID-em.

 

Hardverski zahtjevi su isti kao i za Mavericks - barem 2GB rama ,8 GB slobodnog prostora na disku ,Intel procesor.

Iako ,moj savjet: napravite posebnu particiju ,ili upotrijebite drugi disk ako ga imate.

 

Naravno ,uvjet za instalaciju je da imate instalirani Mavericks ,iako se bez problema može napraviti clean install ,što se i preporuča..

Download i izradu instalacijskog usb-a možete napraviti na bilo kojem Macu/Hackintoshu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 23:16 (kizo2703).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Apple vam dopušta da probate novu verziju OS X
kizo2703 kaže...

Koliko je ova verzija razlicita od developers preview verzije? Jer je mi je DP verzija jako losa bila da sam downgradeao, bilo je dosta bugova. Jesu sta sredili za ovu? Ili mi je cekati da izađe full :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vam dopušta da probate novu verziju OS X
Hambrle kaže...

Koliko je ova verzija razlicita od developers preview verzije? Jer je mi je DP verzija jako losa bila da sam downgradeao, bilo je dosta bugova. Jesu sta sredili za ovu? Ili mi je cekati da izađe full :)

DP1 i 2 su očajne ,ali već je DP4 update puno bolji i sređeniji. Pošto sinoć nisam imal vremena za ništa drugo osim samog skidanja ,trenutno ne znam - kad dođem doma ,napravim installer i probam.

 

Naravno ,ako si skinul ,slobodno probaj ,pa napiši iskustva.

 

DP ili Beta verzije se ne instaliraju kao glavni (ili jedini) OS - napravi još jednu particiju ,za probu ti je dovoljno 30 GB.

Ili ,ako imaš ,instaliraj na drugi disk.

 

I jedno dobronamjerno upozorenje svima: ako ste član tonymacx86 foruma ,ne pišite i ne postavljajte nikakva pitanja o Yosemiteu.

Dupeglavci očito još ne shvaćaju što znači izraz ''Public Beta'' ,pa brišu postove i dijele kartone! Iako sami moderatori otvaraju temu o o tome.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 14:23 (kizo2703).
11 godina
online
Probajte novi OS X Yosemite

evo jednog sprdancija o korisnicima applea, a čini mi se da u prosjeku i nisu daleko od istine

 

Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Probajte novi OS X Yosemite
picajzla0707 kaže...

evo jednog sprdancija o korisnicima applea, a čini mi se da u prosjeku i nisu daleko od istine

Kakve to konkretne veze ima u ovoj temi?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
protjeran
offline
Re: Probajte novi OS X Yosemite

Kakve to konkretne veze ima u ovoj temi?

to mu je rodak!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Re: Apple vam dopušta da probate novu verziju OS X
kizo2703 kaže...

Naravno ,ako si skinul ,slobodno probaj ,pa napiši iskustva.

Nisam probao, čekam tebe da baciš review pa ću skinuti ako valja :D

11 godina
online
Re: Probajte novi OS X Yosemite
kizo2703 kaže...
picajzla0707 kaže...

evo jednog sprdancija o korisnicima applea, a čini mi se da u prosjeku i nisu daleko od istine

Kakve to konkretne veze ima u ovoj temi?

ajmo reć utoliko što se radi o apple-u, čisto zahebancije radi

nisi se valjda naljutio

 

P.S.: stjepanje, što je to rodak

14 godina
offline
Probajte novi OS X Yosemite

Sviđaju mi se nove mogučnosti (spotlight, sinkronizacija, itd) ali izgled je katastrofa. Flat style i prozirnost jako brzo dosade.

Da su ostavili izgled Mavericksa i ubacili funkcionalnot Yosemitea po meni bi to bio čist pogodak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Probajte novi OS X Yosemite
Alkaline kaže...

Sviđaju mi se nove mogučnosti (spotlight, sinkronizacija, itd) ali izgled je katastrofa. Flat style i prozirnost jako brzo dosade.

Da su ostavili izgled Mavericksa i ubacili funkcionalnot Yosemitea po meni bi to bio čist pogodak.

OS X izgleda isto već 7 godina tako da je definitvno bila potrebna promjena.

samo nešto struže..
14 godina
offline
Probajte novi OS X Yosemite

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vam dopušta da probate novu verziju OS X
Hambrle kaže...

Nisam probao, čekam tebe da baciš review pa ću skinuti ako valja :D

Mogu ti već sad bacit - izgled je očajan ,skoro ko kod Windowsa 8. (dobro ,niš čudno s obzirom da se vide očiti znakovi kopiranja sličnosti) {#}

 

Inače ,očito zbog žurbe sinoć da budem među prvima dobil sam pokvarenu verziju ,koja odbija poslušnost ,pa ništa od instalacije danas.

Sorry. Sutra ,tj. danas ,kad me dođe volja za ponovni download i instalaciju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Probajte novi OS X Yosemite

Ja sam svoj jučer preko noći ostavio da instalira. Ujutro se probudim a kad tamo čeka me login screen, doduše upisao sam šifru i pojavio mi se samo tamni ekran, pa sam morao raditi reset preko power tipke. Drugi put se podignuo bez problema. Sve u svemu izgleda ok. Velika vizualna promjena, neke stvari su mi možda teško čitljive (loš odabir boja i fontova?), spotlight search mi ne radi uopće, Safari zna izbacivati error na full screen youtube videima u 1080p. Živcira me što u Safariju nema ko na Mavericksu kad sa cmd + T otvorim novi tab, kursor nije  automatski u polju za adresu i pretraživanje nego moram kliknut pa tek onda upisivat pojam ili web adresu. Nije nešto strašno ali uštedjelo bi dosta vremena. Dosta ljudi se žali na WiFi, nisam iskusio neke probleme sa njim, čak mi se brže spaja kada se probudi iz sleep moda nego na Mavericksu. Testirano na MBP 13" mid 2012. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Probajte novi OS X Yosemite

dostupna je Apple OS X 10.10 Yosemite Beta 2 , ja sam danas napravio upgrade.

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice