Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

poruka: 14
|
čitano: 1.394
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

Google je nabacio prilično dobre, HQ slike svog projekta Ara u suradnji s Motorolom.

Ideja ovog, trenutno najpopularnijeg smartphone projekta jest da komponente jednog smartphonea možemo složiti kao Lego kockice na čip, potpuno slobodnim odabirom.

 

Time bi trebali prelasci na novije tehnologije biti bitno jeftiniji, a oni koji si ne mogu priuštiti Galaxy S5 i njegovu maržu, bi za cijenu samih komponenti dobili vrhunski, high-end.

 

Osobno mislim da je ovo nešto najinovativnije što je Google mogao napraviti, a cijeli projekt se razvija u prostorijama malog tima zvan ATAP, sa najpametnijim inžinjerskim umovima ovog područja.

 

 

The Verge

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
11 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

jedva cekam da to izade iskreno napokon da mozes slozit mob koji tebi odgovara kao i sta su normalni kompovi.
samo kad to izade cijena ce bit brutalna u hrv ako ikad dode tu a da ne kazem upgrade dijelovi da ce bit ko igla u sjenu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

Nemora biti..

 

Sam chip procesora,kamere itd nije tolko skup..

Koliko je skupo ime ;)

 

Ideja je  super.

 

Napravit mobitel koji ti odgovara,nadam se da budu uspjeli realizirati{#}

voltaža a.k.a. napon, amperaža a.k.a. struja, omaža a.k.a. otpor, vataža a.k.a. snaga, hercaža a.k.a. frekvencija, (mega, giga)bajtaža a.k.a. kapacitet memorije, kelvinaža a.k.a. temperatura
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

Al kakva ce bit optimizacija softwera kad ce svaki telefon imati drugaciji hardware?? To me jedino muci inace projekt se ne cini los :)

 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Project Ara - Googleov modularni telefon u sli

Pa nema tu neke optimizacije, isto kao i sa PC OS-ovima, Android u sebi nosi drivere (u kernelu)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Re: Project Ara - Googleov modularni telefon u sli
Mitch kaže...

Pa nema tu neke optimizacije, isto kao i sa PC OS-ovima, Android u sebi nosi drivere (u kernelu)

Mislim na optimizaciju aplikacija, teze je optimizirat ako ce svaki telefon imati drugaciji cpu, gpu......

15 godina
online
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

Pa kako su sad?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Project Ara - Googleov modularni telefon u sli
Mitch kaže...

Pa kako su sad?

Androidi prilicno lose po mom iskustvu.

15 godina
online
Re: Project Ara - Googleov modularni telefon u sli
someguy kaže...
Mitch kaže...

Pa kako su sad?

Androidi prilicno lose po mom iskustvu.

Kakve to veze ima sa SoC-om?

 

Pričaš nepovezano.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
offline
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

ovo je kao stvoreno za geekove. sad kad vise nije zanimljivo hvalisati se sa desktop konfiguracijom, prelazi se na smartphone konfiguracije.

nije mi samo jasno kako se netko nije sjetio nesto slicno smisliti za  laptop a ne za ručno govance.

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Project Ara - Googleov modularni telefon u sli
Ezio kaže...

ovo je kao stvoreno za geekove. sad kad vise nije zanimljivo hvalisati se sa desktop konfiguracijom, prelazi se na smartphone konfiguracije.

nije mi samo jasno kako se netko nije sjetio nesto slicno smisliti za  laptop a ne za ručno govance.

Davnih dana bilo je to i za laptope (ne znam sjecas li se Forcebookova). Ali nekako je sve preraslo u to da u lapove mozes dodat RAM, disk, opticki, i eeeeeventualno proc, na ultrabookovima nista od tog

 

Ali opet kad bolje razmislis, kupis laptop s nekim i7, ionako maticna ne bude podrzavala 2 godine noviju konfiguraciju (kao i na desktop PC-u), uzimajuci u obzir da se upgrade na prvu novu generaciju ne isplati (bar sto se cpua tice)

 

Tako da tu ostaje jedino GPU, a jezi ga sad kad je on prakticki na maticnoj, iako je u teoriji i grafulja zamijenjiva...

 

Nadam se da ce to vidjeti svoje rjesenje u Project ARA, jer nisam siguran da bas nije izazov da "osnovna kanta" podrazava nove "kockice" (komponente) slijedecih bar nekoliko generacija, ako i bude, opet nadam se da nece bit kompromisa sto se performansi tice

 

Ne zelim bit pesimist, i zato cu vjerovati da me ovaj projekt moze jako iznenaditi! {#}

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
16 godina
offline
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

Ja bih ovo nazvao next big thing i panel ce biti o istom na BFS2k15 garant {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 12:22 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Project Ara - Googleov modularni telefon u slikama

Jedva cekam kad budemo imali temu - Sklapanje smartphone konfiguracija {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 15:07 (BlackEagle).
 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Project Ara - Googleov modularni telefon u sli
Hehe, da.


Saznali smo jos detalja, naime postoji elektropasivni magnet od 30N koji drzi sve ovo skupa na skeletonu, a trosi struju samo kad se on gasi odnosno vade komponente.

Na endoskeletonu je jos i batka, koja pomaze da se cuvaju podaci (kao CMOS) prilikom izmjene. Moduli ce imat svoj Store na Googleu, a to znaci da ce i male startup tvrtke imat priliku izraditi i prodavati.

Za one koji vole brojke, MBO ima propusnost od 20 Gbps, a dimenzije modula ce se mjeriti u blokovima, 1x1, 2x1, 2x2.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice