Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

poruka: 58
|
čitano: 14.567
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Do sada je vrijedilo, ako ste se kod nekog operatera obvezali ugovorom trajanja od 12 ili 24 mjeseci te ako ste odlučili nakon nekog vremena raskinuti ugovor, bili ste obvezani platiti preostale mjesečne naknade.

 

 

Od prošle srijede to više ne vrijedi.

 

Često u ponudama operatera vidimo najnovije i najbolje mobilne telefone po vrlo niskim cijenama, ali uz ugovornu obvezu. Ako korisnik želi kupiti kojekakav telefon za vrlo malo novaca, mora se obvezati pretplatom od jedne ili dviju godina. Ovo nije nekakva novost.

 

Problem dolazi kada korisnik želi raskinuti ugovor. Tarife od 400 kuna djeluju privlačno, pogotovo kada uz njih dobijete mobitel od 3 do 4 tisuće kuna, ali ponude prestanu biti toliko primamljive nakon prvih par računa.

 

Pretpostavimo da smo se obvezali ugovorom od jedne godine, gdje je cijena tarife 400 kn mjesečno. Uz to smo naravno dobili vrlo dobar mobitel, no ako želimo raskinuti ugovor, moramo operateru platiti iznos jednak preostalim mjesečnim naknadama. Dakle ako želimo raskinuti ugovor nakon tek prvog mjeseca, moramo platiti 4.400 kn, što je (vjerojatno) više od cijene samog mobitela. Da smo potpisali ugovor na dvije godine, iznos bi bio preko 9 tisuća kuna. Mobitel koji dobijemo nije od zlata, pa vidite u čemu je problem.

 

Udruga Telekom ovakve odredbe smatra nepoštenima, no uz pomoć Ministarstva mora, prometa i infrastrukture i HAKOM-a uspjeli su izboriti promjenu. Nove izmjene Zakona o elektroničnim komunikacijama ne dopušta korisnicima da plate ono što nisu potrošili.

 

Od sada vrijedi, ako korisnik želi raskinuti ugovor prije isteka roka trajanja, morati će platiti ostvareni popust na uređaj i usluge (dakle platiti će punu cijenu telefona) ili preostale naknade ako je to korisniku povoljnije.

 

Ako se u prvom mjesecu trajanja ugovora odlučite za njegovo raskidanje, biti će vam jeftinije nadopuniti cijenu mobitela kojeg ste dobili u ponudi. Želite li prekinuti ugovor pred njegovim krajem, bolje će te proći ako samo platite preostale naknade.

 

Druga važna promjena u zakonu je zabrana operaterima da jednu uslugu uvjetuju drugom. Kod većine operatera ne možete dobiti Internet uslugu u kućanstvu ako nije potpisan ugovor o fiksnoj telefoniji. Ovo također više ne vrijedi, jer po novome korisnici mogu zahtijevati samo onu uslugu koja im je potrebna. Postojeći korisnici mogu odmah zatražiti ukidanje usluge koju ne žele.

 

 

Izvor

http://av-gurus.blogspot.com/
Moj PC  
39 0 hvala 60
14 godina
protjeran
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija

Hvala, ovo je zaista dobra vijest! :D

 

Dali to sad znači da makar imam ADSL i MAXTV, da mogu zatražiti ukidanja plaćanja telefonske pretplate?

 

Operater je T-COM!

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Po tom clanku cini se da bi se moglo, ali ipak je to T-COM naplatit ce oni svoje ovako ili onako!
http://av-gurus.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
tako je don, samo neznam jel vec stupilo na snagu.
14 godina
protjeran
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
djigibao kaže...
Po tom clanku cini se da bi se moglo, ali ipak je to T-COM naplatit ce oni svoje ovako ili onako!

 

Al šta da mi naplate? Plaćam pretplatu GODINAMA, još od 1994. Mislim da sam se dovoljno naplaćao

za nešto što zadnjih 5 godina koristim 5 puta godišnje, a imam svaki mjesec pravo na 60 minuta besplatnih razgovora koje

NIKAD ne iskoristim (makar nisu besplatne, plaća se to fino po uspostavi poziva +60kn na pretplati).

 

Samo ni ne treba linija, hoću ADSL i MAXTV,  ne telefon. Imam tri mobitela u kući, dva na pretplati,

ne treba mi kućni NIKAKO.

 

Laxarus kaže...
tako je don, samo neznam jel vec stupilo na snagu.

 

I kad stupi, smislit će T-Scum nešto, samo da ne zatražim ukidanje telefona. Nekakvi penali itd itd.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Slazem se ja sa tobom Don, pa na istoj smo strani ;-).

Evo tko prvi proba neka javi i neka opise proceduru/dojmove.

GOOD LUCK!
http://av-gurus.blogspot.com/
16 godina
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Mislim da ovo treba proanalizirati i prokomentirati ekipa iz Buga.

Vijest je svakako dobra... :)

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Mene zanima sta ce bit sa iskon net prikljucima koji zahtjevaju broji telefona od t-hitlera.
16 godina
protjeran
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Ako niste vidjeli vec t-com je dao na web cijene za adsl sa i bez telefona. nemojte se iznenadit, ipak je to t-com
I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
pinkskin kaže...
Ako niste vidjeli vec t-com je dao na web cijene za adsl sa i bez telefona. nemojte se iznenadit, ipak je to t-com

 

Jel to ovo?!

 

http://av-gurus.blogspot.com/
16 godina
protjeran
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Da to je to. Ako nečete telefon onda ADSL plačate 150 kuna za najmanju brzinu + promet, a ako imate telefon onda 80 kuna + promet.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Pa kaj su oni normalni....e sad ko ih hebe..posto nemoram placat penale u utorak idem tamo raskinut ugovor i prelazim na prvog najblizeg..

 

A ja se bas ponado da ce racun bit 70kn manji -.-

The best way to be boring is to leave nothing out.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 3:27 (Sale_ds).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Laxarus kaže...
Mene zanima sta ce bit sa iskon net prikljucima koji zahtjevaju broji telefona od t-hitlera.

Provjera dostupnosti = Nedostupno

 

Iz Dugog Sela sam i prije mi je bilo dostupno :/ a sto ce biti sa postojecim korisnicima hmm, dobro pitanje..nebi im bio u kozi sad :p

The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Haha, a pazi ovo:

 

http://www.t-com.hr/privatni/kzona/cjenici/tv_maxtv_samostalni.asp

 

 

Stvarno rade idiote od nas.

 

Zasto Hakom nije i ovo nekako sankconirao...pa to je druga stvar koju su morali zakonom zabraniti. Sasvim ocekivan potez govana iz T-udruge. Nabit cemo vam cijenu pa cete ostati pri starom.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija

Stvarno su lopovi..  slazem se sa postom koji je napisao don kihoty.. takoder mi netreba telefon al eto, posto nemogu drukcije na www onda moram tako ^^.. al mislim da preko 90% ljudi da mogu bez telefona na net po istim uvjetima ko sa telefonom da nebi uopce ni bilo telefonskih linija..

Skidy is MetalHeaD and he likes his weapon like his music.. Heavy and Metal
13 godina
neaktivan
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Ja sam sad prije 2 mjeseca sklopio ugovor s Iskonom na 2 godine,prvo sam mislio bez ugovora,ali onda se plaća 450kn,pa sam potpisao na 2 godine i dobio za 1kn norton (kojeg nisam ni aktivirao) i digitalni okvir (koji skuplja prašinu).Sa uslugom i nisam toliko zadovoljan,a i glupo mi je što je telefon preko modema,pa kad nema interneta nema ni telefona,kad nema struje nema telefona,a i modem mora biti stalno uključen.

 

Ovo je dobra vijest,sad ću telefon uzeti kod jednog operatora,a internet kod drugog,a i sa T-Mobilom ću raskiniti imam 12 mjeseci ili kako oni kažu 12 neisplačenih računa.

U3PM
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
U3PM kaže...

Ja sam sad prije 2 mjeseca sklopio ugovor s Iskonom na 2 godine,prvo sam mislio bez ugovora,ali onda se plaća 450kn,pa sam potpisao na 2 godine i dobio za 1kn norton (kojeg nisam ni aktivirao) i digitalni okvir (koji skuplja prašinu).Sa uslugom i nisam toliko zadovoljan,a i glupo mi je što je telefon preko modema,pa kad nema interneta nema ni telefona,kad nema struje nema telefona,a i modem mora biti stalno uključen.

 

Ovo je dobra vijest,sad ću telefon uzeti kod jednog operatora,a internet kod drugog,a i sa T-Mobilom ću raskiniti imam 12 mjeseci ili kako oni kažu 12 neisplačenih računa.

Pa skopčaj telefon direkt na splitter, ne mora biti uključen u ruter. A i inače ak nema struje nema ni telefona (osim ako nemaš onaj telefon kojem slušalicu ne možeš izgubiti jer je pričvršćena za bazu xD).

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
13 godina
neaktivan
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Ne znam ali na iskonu je to drugačije sve i mislim da tel mora biti u ruteru. (preko t-com-a sam,mogu i taj telefon koristiti)

U3PM
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Neznam koji je razlog bacanje tolikog novca na Telefone ! ! ! Da mogu poslat SMS, nazvat nekoga i meni dosta xD ! Dobro uredu je da ima barem MP3, Bluetooth :) !

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija

A da ljudi masovno su uzimali skupe mobitele od 500 pa nadelje s tim da su morali uzeti i visoke tarife 300,500...,a mnogi od takvim nemaju ni za cigare.Mentalitet takav,glavno da imaš skup mobitel,a Bog će platiti pretplatu.

 

 

U3PM
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija

Neznam o čemu vi govorite, ali već neko vrijeme  UO i penalizacija funkcionira na način da u slučaju raskida ugovora plaćate iznos pogodnosti koju ste ostvarili u zamjenu za UO na 12 ili 24 mjeseci.

 

 

Iznos penalizacije ovisi da li je UO prekinuta u 1/3 , 2/3 ili 3/3 ugovornog perioda.

 

 

Pogodnost koju ostvarujete pri uzimanju UO može biti razna, kao npr. LCD tv za 1kn, te u slučaju raskida plaćate iznos tv-a.

 

Ili recimo produljenje UO u zamjenu za HDD za 1kn, u slučaju raskida plaćate cijenu HDD-a , opet zavisi u kojoj trećini ugovornog perioda raskidate.

 

 

 

Ili npr. imate manju pretplatu sljedećih 12mjeseci za 20kn mjesečno ako stavite UO tih 12mjeseci. Što bi značilo da je pogodnost koju ostvarujete 20kn mjesečno odnosno 240kn u tih 12 mjeseci pa prema tome u slučaju raskida plaćate penalizaciju u iznosu pogodnosti  240kn.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
191x7 kaže...
U3PM kaže...

Ja sam sad prije 2 mjeseca sklopio ugovor s Iskonom na 2 godine,prvo sam mislio bez ugovora,ali onda se plaća 450kn,pa sam potpisao na 2 godine i dobio za 1kn norton (kojeg nisam ni aktivirao) i digitalni okvir (koji skuplja prašinu).Sa uslugom i nisam toliko zadovoljan,a i glupo mi je što je telefon preko modema,pa kad nema interneta nema ni telefona,kad nema struje nema telefona,a i modem mora biti stalno uključen.

 

Ovo je dobra vijest,sad ću telefon uzeti kod jednog operatora,a internet kod drugog,a i sa T-Mobilom ću raskiniti imam 12 mjeseci ili kako oni kažu 12 neisplačenih računa.

Pa skopčaj telefon direkt na splitter, ne mora biti uključen u ruter. A i inače ak nema struje nema ni telefona (osim ako nemaš onaj telefon kojem slušalicu ne možeš izgubiti jer je pričvršćena za bazu xD).

mislim da je iskonov telefon u biti voip,zato mora biti preko modema i zato ako nema struje nema ni telefona jer modem ne radi.

a obican telefon radi i kad nestane struje jer t-comove centrale imaju u sebi baterije koje mogu napajati svoju mrezu dosta dugo

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
14 godina
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

A šta je sa raskidom ugovora za intenet? Da li se i to mijenjalo?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 2:39 (Diablo86).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

T šljam sucka zesce, isto mi telefon ne treba, jer jednostavno izlazi iz mode kod mene i mobiteli rules...

Ali mi nabija opet racun odnosno moram placat za nesto sto nit ne koristim, yebena linija.

Kradu gdje stignu i mognu.

Nothing lasts forever
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Fake_Alert kaže...

T šljam sucka zesce, isto mi telefon ne treba, jer jednostavno izlazi iz mode kod mene i mobiteli rules...

Ali mi nabija opet racun odnosno moram placat za nesto sto nit ne koristim, yebena linija.

Kradu gdje stignu i mognu.

 

Zato kada budu izbori treba mijenjati sve koji su im to omogučili {#} a ne poslije kukati okolo {#}

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
13 godina
neaktivan
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

Ti i ja se trebamo mijenjati - Tomato daje tarifu 0.45,znači prema svim mrežama je 0.45 kn/min (bez ikakvih uvijeta),a da ne govorim o onim još povoljnijim tarifama,a Simpa daje nekoliko tarifa u kojima su pozivi 0.99 kn/min unutar mreže i 1.99 kn/min prema ostalim mrežama i opet mnogi ostaju na Simpi iako sad i broj možeš prebaciti.Problem smo mi,a oni to koriste,jer da oni gube korisnike poduzeli bi oni drastične mjere i smanjili cijene.To je jedan od primjera.

 

 

U3PM
 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Kad smo vec kod toga tele2 8 lipa prema svim mrezama, uz uspostavu poziva od 25 lipa, tarifa apsolutno.
Slazem se da je problem u ljudima, ili su glupa stoka ili nevjeruju da nesto moze biti jeftinije.
13 godina
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
Don Kihoty kaže...
djigibao kaže...
Po tom clanku cini se da bi se moglo, ali ipak je to T-COM naplatit ce oni svoje ovako ili onako!

 

Al šta da mi naplate? Plaćam pretplatu GODINAMA, još od 1994. Mislim da sam se dovoljno naplaćao

za nešto što zadnjih 5 godina koristim 5 puta godišnje, a imam svaki mjesec pravo na 60 minuta besplatnih razgovora koje

NIKAD ne iskoristim (makar nisu besplatne, plaća se to fino po uspostavi poziva +60kn na pretplati).

 

Samo ni ne treba linija, hoću ADSL i MAXTV,  ne telefon. Imam tri mobitela u kući, dva na pretplati,

ne treba mi kućni NIKAKO.

 

Laxarus kaže...
tako je don, samo neznam jel vec stupilo na snagu.

 

I kad stupi, smislit će T-Scum nešto, samo da ne zatražim ukidanje telefona. Nekakvi penali itd itd.

Javi ako uspijes,u mene je ista situacija.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
odjavljen
offline
Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacijama

T com je sranje...ja više ni ne znam šta plaćamo...jbt ima 30 tisuća naknada za pitaj Boga šta...koji debili....Sigurno mi naplaćuju onih 6 mjeseci šta sam besplatno imo net...

Mene samo zanima jel postoji USB stick, a da se može na bonove surfat, tj da npr kupim bon, recimo 100 kn, ukucam, i kad mi se potrosi nema neta vise...jel ima toga i tko to nudi ak toga ima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Promijenjen Zakon o elektroničnim komunikacija
footballer kaže...

T com je sranje...ja više ni ne znam šta plaćamo...jbt ima 30 tisuća naknada za pitaj Boga šta...koji debili....Sigurno mi naplaćuju onih 6 mjeseci šta sam besplatno imo net...

Mene samo zanima jel postoji USB stick, a da se može na bonove surfat, tj da npr kupim bon, recimo 100 kn, ukucam, i kad mi se potrosi nema neta vise...jel ima toga i tko to nudi ak toga ima?

 

Bonbon nudi Internet SIM karticu na kojoj možeš aktivirat dnevni paket od 300MB za 3kn. Ako tih 300MB potrošiš u jednom danu, dalje ti se naplaćuje 1MB / 0,70kn.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice