Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

poruka: 17
|
čitano: 1.849
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

Ima gluposti u tekstu kojeg su pisali pa neću ništa prevodit već sami pročitajte.

 

Fudzilla

 

Uglavnom ono najvažnije u tekstu je da se očekuje da će AMD 18.10.2010 u Los Angelesu predstaviti novu seriju.

 

 

 

Još uvijek nema točnih informacija kakav bi finalni produkt trebao biti. Postoji puno rasprava o tome jeli to u biti uranjeni Northern Islands nekako uguran u 40nm proces proizvodnje ili je to pak prvotno planirani Southern Islands koji je u biti hibridna arhitektura ( Kombinacija sadašnjeg Evergreena i Northern Islandsa)?

 

Ne tako davno su izašli neki testovi (crysis, vantage,heaven 2.0) i gpu-z screenshoot i u pitanju je bila vjerovatno HD6870 kartica. Moglo se zaključiti da je ta kartica osjetno jača od stare HD5870(~30-35%) pogotovo u teselaciji gdje donosi i do 100% bolje performanse. Korištena GDDR5 memorija je kucala na 6.4GHz kako je očitavao gpu-z što je pridonosilo i do sada neviđenih 205GB/s memorijske propusnosti uz 256-bitnu sabirnicu. Takt jezgre je 850MHz na koliko kuca i HD5870.

 

GPU-z je bio dosta škrt u davanju informacija pa se nezna veličina same jezgre. Špekulira se da će biti oko 400 i nešt mm2, pa čip bi se mogao sada i mjeriti po veličini sa nvidijinim manjim pandanima.

 

Dali tu ima istine nezna se točno no oni testovi djeluju dosta realno, sve karte će biti na stolu krajem 10.-og mjeseca.

 


BTW: Znam! Samo špekulacije, špekulacije i špekulacije.

BTW 2: sad sam se tek sjetio HD6xxx teme...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 11:49 (Hyperion).
Moj PC  
10 0 hvala 15
15 godina
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
Hyperion kaže...

Ima gluposti u tekstu kojeg su pisali pa neću ništa prevodit već sami pročitajte.

 

Fudzilla

 

Uglavnom ono najvažnije u tekstu je da se očekuje da će AMD 18.10.2010 u Los Angelesu predstaviti novu seriju.

 

 

 

Još uvijek nema točnih informacija kakav bi finalni produkt trebao biti. Postoji puno rasprava o tome jeli to u biti uranjeni Northern Islands nekako uguran u 40nm proces proizvodnje ili je to pak prvotno planirani Southern Islands koji je u biti hibridna arhitektura ( Kombinacija sadašnjeg Evergreena i Northern Islandsa)?

 

Ne tako davno su izašli neki testovi (crysis, vantage,heaven 2.0) i gpu-z screenshoot i u pitanju je bila vjerovatno HD6870 kartica. Moglo se zaključiti da je ta kartica osjetno jača od stare HD5870(~30-35%) pogotovo u teselaciji gdje donosi i do 100% bolje performanse. Korištena GDDR5 memorija je kucala na 6.4GHz kako je očitavao gpu-z što je pridonosilo i do sada neviđenih 205GB/s memorijske propusnosti uz 256-bitnu sabirnicu. Takt jezgre je 850MHz na koliko kuca i HD5870.

 

GPU-z je bio dosta škrt u davanju informacija pa se nezna veličina same jezgre. Špekulira se da će biti oko 400 i nešt mm2, pa čip bi se mogao sada i mjeriti po veličini sa nvidijinim manjim pandanima.

 

Dali tu ima istine nezna se točno no oni testovi djeluju dosta realno, sve karte će biti na stolu krajem 10.-og mjeseca.

 


BTW: Znam! Samo špekulacije, špekulacije i špekulacije.

BTW 2: sad sam se tek sjetio HD6xxx teme...

Citat za fudzille "All the reports indicate that the new generation is actually a tweaked up design of Radeon HD 5000 and as far as we know, ATI didn’t dramatically improve the tessellation performance". Po ovome teselacija se nije dramatcino ubrzala, pa jedno onda nije tocno. Ili oni testovi ili ovaj clanak na fudzilli. Ili samo ovaj dio na fudzilli : ))

 

Inace, jedva cekam da izadu.

15 godina
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
ShadoW kaže...

Citat za fudzille "All the reports indicate that the new generation is actually a tweaked up design of Radeon HD 5000 and as far as we know, ATI didn’t dramatically improve the tessellation performance". Po ovome teselacija se nije dramatcino ubrzala, pa jedno onda nije tocno. Ili oni testovi ili ovaj clanak na fudzilli. Ili samo ovaj dio na fudzilli : ))

 

Inace, jedva cekam da izadu.

Ovi sa fudzille pričaju gluposti, rekao sam da je jedino važan onaj datum iz onog što su napisali. Pogledaj samo komentare ispod kak su popljuvali autora teksta.

 

Inače fudo ti je priklonjen nvidiji, mislim kao da on nije vidio onaj screenshoot sa heaven 2.0.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 16:28 (Hyperion).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
Hyperion kaže...

 

Inače fudo ti je priklonjen nvidiji, mislim kao da on nije vidio onaj screenshoot sa heaven 2.0.

  U tebe svatko tko nehvali ATi kapom i šakom je nvidiot, a screenthost je lako moguće dobar Photoshop.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
Weky kaže...

  U tebe svatko tko nehvali ATi kapom i šakom je nvidiot, a screenthost je lako moguće dobar Photoshop.

Nije to to, svi pričaju da je priklonjen nvidiji.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
13 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
Hyperion kaže...
Weky kaže...

  U tebe svatko tko nehvali ATi kapom i šakom je nvidiot, a screenthost je lako moguće dobar Photoshop.

Nije to to, svi pričaju da je priklonjen nvidiji.

  evo da ne lažen prvi put sam posjetio stranicu i mogu reći wtf?

Jbt di god okreneš više manje envidija...

Nemam ništa protiv nvidije , naprotiv dragi iz mnogih razloga , ali stvarno ono... Fodzilla teški fail...

15 godina
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
JokeKralj kaže...

  evo da ne lažen prvi put sam posjetio stranicu i mogu reći wtf?

Jbt di god okreneš više manje envidija...

Nemam ništa protiv nvidije , naprotiv dragi iz mnogih razloga , ali stvarno ono... Fodzilla teški fail...

Ma znam, recimo ima nešto za pisat o tegri 2 i 3 on to podjeli u 3 naslova/priloga i tako na kraju sve se zeleni.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
15 godina
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
JokeKralj kaže...
Hyperion kaže...
Weky kaže...

  U tebe svatko tko nehvali ATi kapom i šakom je nvidiot, a screenthost je lako moguće dobar Photoshop.

Nije to to, svi pričaju da je priklonjen nvidiji.

  evo da ne lažen prvi put sam posjetio stranicu i mogu reći wtf?

Jbt di god okreneš više manje envidija...

Nemam ništa protiv nvidije , naprotiv dragi iz mnogih razloga , ali stvarno ono... Fodzilla teški fail...

Ja bi rekao da je to bila neka konferencija pa da je zbog toga toliko vijesti. Inace ih nema vise nego atia tj. ima ih podjednako.

14 godina
protjeran
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

Fudzila = Fudo = Zeleni kamp...

 

We all know why...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
odjavljen
offline
Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

Što god vi govorili o fudzilli, činjenica da su mu testovi vrlo pouzdani (meni je pogodio gotovo pa sve jer je recenzirao istu grafu koju sam kupio), a to je najvaznije od svega.

 

Vjesti se više manje svugdje copy/paste.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

Inače, testovi su mu relativno pouzdani.

 

Ja vjerujem samo najstarijim portalima, koji

su radili recenzije dok drugi nisu ni imali ideju za tako nešto.

 

AnandTech, a ne kompromis.

 

Dobri stari Indijac je pouzdaniji od svih drugih a dva koplja.

 

Why? Zato što nije odmah prvi koji testira ovaj i onaj dio hardwarea.

 

Uzme si vremena da to obavi kvalitetno, a ne kao Tom's Hardware

koji stavlja nekakve random brojeve koji nemaju veze sa stvarnošću.

 

Također je Tom's plaćen od Intela, a to se vidjelo na još jednom starom

testu skidanja hladnjaka na CPU-a.

Athloni su izgorili a Intel procesori nisu.

A nebi ni Athloni izgorlili da nisu isključili zaštitu na MBO,

odnosno BIOS-u, a ta zaštita se jednostavno zove "CPU Temperature Shut Down".

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
odjavljen
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

Tom's je kreten koji lazira rezultate nista vise.

 

Imaš pravo za anandtech, pouzdani su po mom iskustvu.

 

guru3D mi u zadnje vrijeme isto neuljeva nadu po rezultatima. Dosta su im čudni rezultati. Vjerovatno i oni su podlegli "mito i korupcij".

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
13 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
Weky kaže...

Tom's je kreten koji lazira rezultate nista vise.

 

Imaš pravo za anandtech, pouzdani su po mom iskustvu.

 

guru3D mi u zadnje vrijeme isto neuljeva nadu po rezultatima. Dosta su im čudni rezultati. Vjerovatno i oni su podlegli "mito i korupcij".

 

iskreno Tom ne zaslužuje toliku pozornost kao portal , jer sam isto negdje čua da su im rezultati naklonjeniji intelu... a jbg svaki hardware portal ima svog favorita..

13 godina
protjeran
offline
Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

a otkad su to Nvidia fanovi idioti molim te??? gtx460 je best buy trenutno graficka...iako za koji dan dobivam konfu sa saphirre 5970 xD

Signature
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
_rApida_ kaže...

a otkad su to Nvidia fanovi idioti molim te??? gtx460 je best buy trenutno graficka...iako za koji dan dobivam konfu sa saphirre 5970 xD

  gdje sam to navea da su nvidijci idioti? Iskreno i ati i nvdije su mi dragi

14 godina
odjavljen
offline
Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?

IMHO, fanboy su idioti zesci, bili oni nvidioti ili fanatici, amd fan intel fan = idioti koji ce zbog svoje ljubavi kad tad uzet lošij hardver kad dode vrjeme.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Radeon HD6000 - lansiranje krajem listopada?
Weky kaže...

IMHO, fanboy su idioti zesci, bili oni nvidioti ili fanatici, amd fan intel fan = idioti koji ce zbog svoje ljubavi kad tad uzet lošij hardver kad dode vrjeme.

 

najžešći su apple fanboy's ti su gori od najvećeg narkomana... bar narkoman zna šta plati a ovi će kupiti apple ciglu za 10 000 € ako Jobs stavi cijenu... bilo kako bilo meni se j*** šta ide u kutiju , dok radi sve je ok...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice