Roboti pobijedili prvu bitku

poruka: 13
|
čitano: 2.682
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Neznam dali je bilo u BOL vijestima (nisam uspio pronaći), ali čini se zanimljivo:
http://www.vecernji.hr/svijet/roboti-dobili-prvi-boj-1048138
Uvijek sam mislio da će USA ili barem Izrael prvi izvesti nešto ovakvo.
Nije mi jasno samo; rusi upravljali s udaljenosti od 2500km, nema li tu lag neku ulogu?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Roboti pobijedili prvu bitku
overhaul kaže...

Neznam dali je bilo u BOL vijestima (nisam uspio pronaći), ali čini se zanimljivo:
http://www.vecernji.hr/svijet/roboti-dobili-prvi-boj-1048138
Uvijek sam mislio da će USA ili barem Izrael prvi izvesti nešto ovakvo.
Nije mi jasno samo; rusi upravljali s udaljenosti od 2500km, nema li tu lag neku ulogu?

 Ma kakav lag ukjucis autoaim i deri. Kaj nisu ameri prvi poceli masovno dronove koristit?

9 godina
protjeran
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Samo nek se roka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Roboti pobijedili prvu bitku
steelman kaže...
overhaul kaže...

Neznam dali je bilo u BOL vijestima (nisam uspio pronaći), ali čini se zanimljivo:
http://www.vecernji.hr/svijet/roboti-dobili-prvi-boj-1048138
Uvijek sam mislio da će USA ili barem Izrael prvi izvesti nešto ovakvo.
Nije mi jasno samo; rusi upravljali s udaljenosti od 2500km, nema li tu lag neku ulogu?

 Ma kakav lag ukjucis autoaim i deri. Kaj nisu ameri prvi poceli masovno dronove koristit?

 Pa ono, u Afganistanu, leteće, ako se dobro sjećam. Ti su imali pokoju raketu i to su poslali obično u svatove, i ajd bok. Ovo sad je valjda prva pješadija?! Ovo fakat zvuči kao neka robocop/terminator radnja:
Sama akcija počela je nakon što su se roboti približili na udaljenost od 120 metara od islamista i otvorili vatru iz pješačkog naoružanja i lansera po njihovim položajima. Iznenađeni islamisti počeli su uzvraćati paljbu, što im je bila kardinalna pogreška. Naime, roboti vraćaju vatru na mjesto odakle se na njih puca, a svojim hicima islamisti su se označili kao mete. U dvadeset minuta koliko je trajao okršaj, islamistička postrojba do temelja je razbijena.
No ipak nisam siguran jesu li to autonomni roboti ili ne. Jer kaže da su "borbanim robotima upravljali operateri iz 2500 kilometaraudaljenog zapovjednog centra u Moskvi."
Evo nešto detaljniji opis na 24 sata...
"Roboti su podatke slali u terenski zapovjedni centar Andromeda-D, koji im omogućava da međusobno komuniciraju i razmjenjuju podatke s terena.
Opremljeni su kamerama visoke rezolucije, tako da su iz Kremlja u izravnom prijenosu gledali bitku. Ruski generali kazali su kako se nadaju da će roboti uskoro samostalno izvoditi ratne operacije."

http://www.24sata.hr/svijet/ruse-sve-pred-sobom-putin-u-rat-poslao-svoje-terminatore-453693
http://www.todaynews24h.com/russian-military-robots-join-against-terrorism-in-syria/
A ovo im je nasljednik Argo modela, navodno. Izgleda prilično hitar s tim neovisnim kotačima na struju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 1:41 (overhaul).
14 godina
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Ne znam imamo li školovanog časnika na forumu da ovo komentira ali koliko mi je poznato gdje ne stane vojnička čizma tu pobjede nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Ih, sto ti je kontrola medija. Da su Ameri ovo prvi izveli uopce ne sumnjam da bi vec tri filma do sad bila snimljena o tome. 

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 16:39 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Roboti pobijedili prvu bitku
phoenix2003 kaže...

Ne znam imamo li školovanog časnika na forumu da ovo komentira ali koliko mi je poznato gdje ne stane vojnička čizma tu pobjede nema.

 Pa priča kaže da je ovo bila "podrška" sirijskoj vojsci - dakle prvo su oni "raščistili teren, a za njima je ušla regularna vojska. I naravno, novinar nije baš razumio što se to događa, 
pa eto sad je jasno da niu iz moskve upravljali robotima, nego damo pratili na kamerama prijenos. A terenska ekipa je vodila akciju.

1domagoj1 kaže...

Ih, sto ti je kontrola medija. Da su Ameri ovo prvi izveli uopce ne sumnjam da bi vec tri filma do sad bila snimljena o tome. 

 Ne samo to, osim specijaliziranih vojnih portala(npr. http://www.special-ops.org/15132/russian-made-military-robots-fighting-in-syria.html),
niti jedan zapadni ovo nije objavio. Tako da se čovjek pita jel događaj na kraju istina ili ne.
Evo kad sam već surfao, još jedan zanimljiv članak o softveru za te robote
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3280685/Skynet-arrived-Russian-military-firm-produces-AI-technology-enables-robots-make-decisions-without-human-intervention-just-like-Terminator-s-killer-machines.html

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
online
Roboti pobijedili prvu bitku

Pa neće amrički mediji hvaliti ruski vojni podhvat. Ruski generali igraju world of tanks.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Stvarno, ova glorifikacija Rusije i mistifikacija Putina mi počinje polako ići na živce. Rusija radi ovo te Rusija gradi ono.... Putin će ovo, Putin će ono....

Ako niste primjetili, Rusija ima samo PR. Ako pogledate činjenice poput pada vrijednosti rublje ili odliva deviza iz Rusije, inflacije i smanjenja plata, polupraznih prodavnica ... itd, stvarnost je potpuno drugačija. Kako bi skrenuli pozornost sa Ukrajine ne preostaje im ništa drugo već koristiti old school špijunske trikove, pokušati zapaliti BiH, CG i Makedoniju, navesti talas imigranata u EU a i ovo mi sa Sjevernom Koreom smrdi po Putinu.

Pitanje je samo koliko Rusija može da drži dah. Od supertenka, superaviona, supermosta, supersuper nečega praktično nema ništa.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Roboti pobijedili prvu bitku
phoenix2003 kaže...

Stvarno, ova glorifikacija Rusije i mistifikacija Putina mi počinje polako ići na živce. Rusija radi ovo te Rusija gradi ono.... Putin će ovo, Putin će ono....

Ako niste primjetili, Rusija ima samo PR. Ako pogledate činjenice poput pada vrijednosti rublje ili odliva deviza iz Rusije, inflacije i smanjenja plata, polupraznih prodavnica ... itd, stvarnost je potpuno drugačija. Kako bi skrenuli pozornost sa Ukrajine ne preostaje im ništa drugo već koristiti old school špijunske trikove, pokušati zapaliti BiH, CG i Makedoniju, navesti talas imigranata u EU a i ovo mi sa Sjevernom Koreom smrdi po Putinu.

Pitanje je samo koliko Rusija može da drži dah. Od supertenka, superaviona, supermosta, supersuper nečega praktično nema ništa.

Ja ipak mislim da su tome krivi nasi zapadni "saveznici". Ono, zadnji put kad sam pogledal, Irak i Libiju su rasturili dragi nam saveznici, a ne "smrtni nam neprijatelji" Rusi. Rasturis ljudima domove i raselis ih milijune, stvoris plodno tlo za dosad najgoru teroristicku organizaciju i onda ljudi pocnu bjezati u EU i druge drzave, a priliku u tome vide i ekonomski imigranti pa im se skrpaju. Svi se cudom cude ko je*ena pura glisi i onda jos dodu ljudi na forumu i vele kak su to Rusi napravili.

Covjek ne zna jel' da se smije ili place.

 

EDIT:

A sto se tice ovih praznih prodavaonica bio si tamo pa znas ili? Mislim ja sam bio u kolovozu prosle godine kad su "sankcije" bile najjace, pa samo pitam.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 22:44 (1domagoj1).
14 godina
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Da, slažem se ali ovi su dolazili radi politike i novca a ne radi osvajanja i pripajanja tuđeg teritorija. Koliko me sjećanje služi nije bilo nikakve euforije i mistificiranja Clinton.a kada je naredio zračne udare u Bosni i kada je NATO bombardovao Srbiju. Atmosfera je bila sasvim drugačija. Što se tiče hrane i prodavnica, priznajem da sam relativno davno gledao na ozbiljnim televizijama (Al- Jazeera i sl.) izvješća o nedostatku hrane u ruskim prodavnicama. Ne znam kako je sad točno stanje  ali znam da je nešto skuplje nego što je bilo.

Ali, da se vratimo na ono što sam želio reći. Volio bih da sad pokupim sve do sada plasirane informacije što to sve Rusija planira da radi i gradi i da ih sve ovdje predočim. Naravno, od toga ništa nije izvršeno ali ako u buduće budete pažljivo čitali i slušali vijesti vezane za ovo moći ćete čuti samo: planiramo ovo i ono, gradimo ovo i ono, projektiramo, ovo i ono.... Pa jebem mu mater "baza na mjesecu"?!!!! Od čega?!!! Dovoljno je samo da u Google upišete "Russia to build super" i vidjećete......

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Roboti pobijedili prvu bitku
phoenix2003 kaže...

Da, slažem se ali ovi su dolazili radi politike i novca a ne radi osvajanja i pripajanja tuđeg teritorija. Koliko me sjećanje služi nije bilo nikakve euforije i mistificiranja Clinton.a kada je naredio zračne udare u Bosni i kada je NATO bombardovao Srbiju. Atmosfera je bila sasvim drugačija. Što se tiče hrane i prodavnica, priznajem da sam relativno davno gledao na ozbiljnim televizijama (Al- Jazeera i sl.) izvješća o nedostatku hrane u ruskim prodavnicama. Ne znam kako je sad točno stanje  ali znam da je nešto skuplje nego što je bilo.

...

Dolazili su radi tudih bogatstava, tj. radi nafte. Nije vazno jesu li si pripojili teritorij ili ne kad su ljudi svejedno ubijeni, raseljeni i bjeze. Svi su podupirali taj potez, "da, da, oruzja masovnog unistenja, bla, bla". Nikakvo nije pronadeno niti u zacetnoj fazi. Onda Gadafiju nisu mogli prisiti tako nesto pa su poceli s propagandom kak siluje djevojcice, odrubljiva ljudima glave, bla, bla. Svi su zdusno poduprli taj potez, pa mora takav gad umrijeti, zar ne? A istina je da im puca k* za djevojcice i oruzja masovnog unistenja i demokraciju koju prodaju drugima, bitno je da se dokopaju nafte. I sad zbog te pohlepe zapada ljudi mahom bjeze u EU i zato se ne slazem s tobom da Rusija stoji iza tog izbjeglickog vala, bas naprotiv, stoje oni koji su im sve unistili.

 

Da je zapadu toliko stalo do demokracije i nacela u koja se kunu zacas bi pocistili Saudijsku Arabiju, ali cekaj, oni su s nama pa nema veze sto kod njih zene nemaju ni pravo voziti automobile. Opalili bi takvu samarcinu Turskoj, svako malo citamo, "Turska blokirala YT, Turska blokirala Reddit, Turska blokira i brise sve nepocudne poruke o vlasti, Turska izmlatila protuvladine prosvjednike, Turska ovo, Turska ono", ali nikome nista. Dapace, Turska je u EU! Ej, u faking EU, a ne postuju osnovna ljudska prava na kojima EU pociva i u koja se kune. Malo im fali da budu u rangu sa Sj. Korejom. A u EU i NATO-u su i bas smo si super prijatelji s njima. Pa o cemu mi tu onda pricamo? Sruse tudi avion koji se vracao u bazu i nije bio nikakva prijetnja nikome i umjesto da brzo stupe u kontakt sa zemljom ciji su avion srusili i pokusaju izgladiti stvari, oni se sakriju pod skute NATO-u i vicu kak je taj avion presao njihovu granicu i da su samo branili svoj suverenitet. Dok s druge strane nemaju problema da s tenkovima i vojskom upadaju na teritorij druge suverene drzave (Irak konkretno) i gaze njihov suverenitet, ono, kao da je to njihovo dvoriste pa cemo se malo prosetati tenkovima. WTF?!

I zapadu je takvo ponasanje sasvim ok. S jedne se strane kunu u ljudska prava i demokraciju, a s druge strane primaju medu svoje nekoga tko sve to krsi po gotovo svim tockama. Jos ga i tapsaju po ramenu, "bravo, bravo". Nemam bas nikakvog afiniteta prema takvima. S jedne se strane kunu do zadnjeg slova u nekakva prava i demokracije, a s druge strane rade totalno suprotno svemu i toleriraju najgore krsitelje demokracije samo ako su s njima. U suprotnom, mozes ti biti najjaca demokracija na svijetu, ali ako si protiv zapada ti si tiranin.

 

Sto se prodavaonica tice, apsolutno da je u prvi mah bilo nestasica, uopce u to ne sumnjam. Rusija je ogromno trziste i nemoguce je sav dotok istog casa nadomiriti, samo ublaziti sto su relativno i uspjeli. Tako da velim, u osmom mjesecu sam bio tamo i to u nesto siromasnijem istocnijem dijelu (Burjatija) i mogu ti potvrditi da nije bilo nekakvih nestasica. Jasno, nije bilo pedeset vrsti nekog proizvoda, ali da je faljelo namirnica, nije. Nije bilo meda, to se sjecam, ali da li samo u tom dijelu ili opcenito na razini cijele drzave, ne znam. Uglavnom, nista prestrasno da se ne moze zivjeti. Bitno da je votke bilo uvijek. :D

 

Opet, napominjem, to je bilo u osmom mjesecu, ne znam kako je bilo prije toga, a ne znam ni kako je sad (jer ocito, nisam vise tamo).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2016 13:37 (1domagoj1).
14 godina
offline
Roboti pobijedili prvu bitku

Ma sve ja potpuno razumijem ali ova sva farsa oko super ovog i super onog...Putin će uraditi ovo, pa će uraditi ono....a ovi na zapadu kao nemaju tri čiste. ljudi se na to pale da je Rusija veća sila od zapada i da će ih poraziti. Rusija je neki Robin Hood i sjebaće USA, prigliti siromašne i nahraniti gladne. Pa Isus nema više što das radi na zemlji, rekao bih.

Elem, da se ne ponavljam. I kod nas je bio rat pa nisi mogao otići 5 km van grada da te bar jedna patrola ne zaustali ili da naiđeš na jedan vojni punkt. Sve je bilo blokirano. Nisi mogao prstom maknuti. Hrvaska je u Bosnu vratila sve vojne obveznike nakon pada Posavine. Objasnite mi kako se sustavno iseljava stanovništvo iz jedne zemlje koja je u ratu i koja (ne)treba vojne obveznike?!

Neće Rusija ništa uraditi niti će šta od ovog biti. Dokusuriće ih nafta koju su USA naštimale da budu u ovoj godini 15-20$. I ova farsa oko Saudijske Arabije i Irana ... Iz drugog univerzuma se vidi da i jedni i drugi žele podići cijenu nafte ali ne ide im nešto....

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice