Šest tužbi protiv Applea za dva dana

poruka: 8
|
čitano: 1.811
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Šest tužbi protiv Applea za dva dana

Tokom prethodnih par dana, pojavile su se prve tužbe na račun Applea, ali i AT&T-a povodom problema sa iPhoneom 4. Jedna od tužbi, do čijeg je punog teksta došao Gizmodo, navodi sledeće prekršaje (izvinjavam se za sve moguće greške prilikom prevoda stranih pravnih termina):

  • opšti nemar (Apple i AT&T)
  • defekt u dizajnu, izradi i sastavljanju (Apple)
  • kršenje date garancije (Apple)
  • kršenje implicirane garancije kvaliteta (skriveni defekt) (Apple i AT&T)
  • kršenje implicirane garancije podesnosti za određenu namenu (Apple i AT&T)
  • prevarnu trgovinsku praksu (Apple i AT&T)
  • namerno pogrešno predstavljanje činjenica sa ciljem da se oštećeni navede na kupovinu (Apple i AT&T)
  • pogrešno predstavljanje činjenica iz nemara kojim je oštećeni naveden na kupovinu (Apple i AT&T)
  • prevara prikrivanjem  (Apple i AT&T)

___________

Izvor: Gizmodo

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 11:44 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 4
14 godina
online
Šest tužbi protiv Applea za dva dana

Ovo ovdje što si naveo su klasični trikovi za prodaju prizvoda kojim se koriste sve tvrtke pa i apple nije iznimka.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Šest tužbi protiv Applea za dva dana
captain_soap_McTawish kaže...

Ovo ovdje što si naveo su klasični trikovi za prodaju prizvoda kojim se koriste sve tvrtke pa i apple nije iznimka.

da, to je samo njihov marketing, a i pise se Gizmodo, a ne Gizmondo

Znate vec http://bit.ly/9PlRyP
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šest tužbi protiv Applea za dva dana

Bio klasican trik ili marketing, ne znaci da je u redu i da se treba sutjeti i ignorirati jer to svi rade. Da se svi zauzmu za sebe i svoja prava na taj nacin vise ne bi postojao takav odnos prema kupcima/potrosacima...

Matična ploča 26 °C (79 °F) CPU 41 °C (106 °F) 1. CPU / 1. jezgra 37 °C (99 °F) 1. CPU / 2. jezgra 37 °C (99 °F) GPU dioda 43 °C (109 °F
16 godina
offline
Šest tužbi protiv Applea za dva dana

Jos malo pa ce Apple zaposljavati vise odvjetnika nego programera/inzinjera.

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Šest tužbi protiv Applea za dva dana

presmješno..ovo bi i ja srušio na sudu koliko o pravu znam kao i Androidu(bas nista,niti me zanima)

16 godina
offline
RE: Šest tužbi protiv Applea za dva dana
mind_challenge kaže...

da, to je samo njihov marketing, a i pise se Gizmodo, a ne Gizmondo

  Hvala, da nije u pitanju samo forum, bio bih dobar kandidat za "Zločestu".

bugonja kaže...

presmješno..ovo bi i ja srušio na sudu koliko o pravu znam kao i Androidu(bas nista,niti me zanima)

  Javi se Appleu, čujem da je dobro plaćaju advokate.

 

Apple je pre nekoliko dana dao izjavu povodom problema sa signalom i savetovao je svojim kupcima da prestanu da drže telefon onako kako se inače drži telefon (ne tim rečima, ali je opis dovoljno jasan), ili da kupe "bumper", tj običnu gumenu traku koja košta $30. Ovo jako liči na priznanje problema, a u tom slučaju tačke optužbe koje se odnose na grešku u dizajnu, smanjenu podesnost za određenu namenu i u najmanju ruku nemar počinju da deluju relativno solidno utemeljene u stvarnosti. Ostaje da se vidi koliko su dobri advokati koji zastupaju tužbu.

15 godina
offline
Šest tužbi protiv Applea za dva dana

ma, imaju i sada 3 put više radnika koji rade u marketingu i pune ljudima glave takvim glupostima koje tjeraju ljude da kupuju to...

Znate vec http://bit.ly/9PlRyP
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice